Ugrás tartalomhoz

Fotó
* * * * * 1 Szavazat

MASZEK G+ avagy Magyar Szerepjátékos Közösség

• Válasz írásához lépj be
11 hozzászólás érkezett eddig

Morak

Morak

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1012 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.21, 19:42

Üdv!

Bár nem voltam nagy támogatója az ötletnek, megpróbáltam leszedni a titkosítást a csoportról. Gondoltam egy kísérletet megér, mert nem volt okom komolyabb ellenállást kifejteni az ötlet ellen.

Nem lehet. 

"When you make a Community, you can set its privacy settings, but you can't change those settings after you make your Community. "

Ez feltételezem azt jelenti, hogy törölni kellene a csoportot és újra létrehozni publikus csoportként. Ezt nem annyira szeretném. 

Köszönöm az esetleges megértést, illetőleg azt is, ha valaki ismer olyan módszert, amivel megoldható, hogy mégis át lehessen állítani a láthatóságot. 

Tisztelettel:

Morak

zsirvezer

zsirvezer

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 50 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.11.28, 14:08

Igen ez ilyen van 4 ember aki ellenvélemenyt fogalmaz meg. Szerintem messze az elfogadhatatlan stílus alatt. Mondjuk arról is van statisztika,hogy a 115-ből mennyi volt aki nem tette meg a harmadik kattintàst?
Igazàból amit làttam, repost a 9gag-ről, a cicàs egy repost a nagy macska félékről, egy két jàtékos keresés, YouTube repost, swnerd repost. Na szóval akinek pont ilyen kell annak melegen ajànlom.

Morak

Morak

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1012 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.11.28, 12:43

Mindenki igényeinek nem lehet megfelelni. :)

115 embernek nem volt vele problémája, hogy két kattintást végezzen [esetleg harmadikat, ha nem váltunk be neki]. 

Lehet mondani sok negatívat majd most, mint ahogy eddig tettétek, de három-négy ember támadással felérő megnyilvánulása miatt nem fogok változtatni.

Miért?

115:4 arányban a többség eldöntötte, hogy a jelen gyakorlat jó. 

Másrészt a követelések defenzív reakciót váltanak ki belőlem, egy szimpla kérés teljesen más eredményeket is elérhetett volna. Bezony. ;)

Az eddigi tapasztalataim alapján, amikor valakik ismeretlenül elkezdenek pocskondiázni egy csoportot (amit megismerhetnének, ha elolvasnák a róla szóló ismertetőt és kattintanának kettőt, ami ingyen van), akkor a követeléseiknek való megfelelési kényszer csak még több kötekedést szül. 

Így volt ez a Facebookos MASZEK-ban is, így lenne most is. S így volt más közösségek esetében is ahol szimplán csak tagként vagyok/voltam jelen. 

De még ha követeltek/kértek is, azzal sem lenne nagy gond, de ezzel a stílussal csak az ellenkező hatást lehet elérni. Örülnék, ha itt az lfg-n sem erőltetnétek ezt a szintet, ott meg még kevésbé kívánatos. 

További szép napot.

Tisztelettel:

Morak

nonfiction

nonfiction

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 67 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.11.28, 12:06

Urban: Köszönjük szépen.

elGabor: "Jelentkezz be a Google+ szolgáltatásba a közösség megtekintéséhez." :)

Amire Gábor utalt, az az , hogy ez a "csatlakozz a közösséghez, hogy egyáltalán olvasni tudd", ez valamilyen provinciális magyar agyrém, aminek nincs létjogosultsága. Nézd meg ugyanazon a Google+-on bármelyik angol nyelvű, a példa kedvéért old school szerepjátékos közösséget (azért azt, mert most azokba lapoztam bele): kb. mindegyik olvasható nem tagok számára is, csak a hozzászólás van tagsághoz kötve.

A Dungeon World és Fate Core közösség posztjai is nyíltan megtekinthetőek a G+ -on. Online játékokat is szerveznek itt.

zsirvezer

zsirvezer

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 50 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.11.28, 05:11

Olyan ködszúrkàlàs ez az egész, ha valaki jàtszani akar, netàn mesélni az fogja magàt és felad hírdetést akàr az lfg-n akàr a facebookon. A többi bullshit, közösség építés? Felépül az magàtól, ha a tagok elkötelezettek. Mi majd heti rendszerességgel jàtszunk, pedig a jàtekosok 2 európai és egy tengerentúli orazàgból vannak. A felsoroltakat mind rendelkezésre bocsàjtja az internet màr most is.

Az meg kifejezetten lúzerség, hogy elöbb csatlakoznom kell aztàn eldönthetem , hogy akartam volna csatlakozni.

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 5069 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.11.22, 11:51

elGabor: "Jelentkezz be a Google+ szolgáltatásba a közösség megtekintéséhez." :)

Amire Gábor utalt, az az , hogy ez a "csatlakozz a közösséghez, hogy egyáltalán olvasni tudd", ez valamilyen provinciális magyar agyrém, aminek nincs létjogosultsága. Nézd meg ugyanazon a Google+-on bármelyik angol nyelvű, a példa kedvéért old school szerepjátékos közösséget (azért azt, mert most azokba lapoztam bele): kb. mindegyik olvasható nem tagok számára is, csak a hozzászólás van tagsághoz kötve.

Az olvasás korlátozása pont egy közösségépítő szándékú kezdeményezésnél hülyeség, hiszen a közösség akkor épül, ha a külsős emberek látják, hogy milyen érdekes, és csatlakoznak. De ha a külsős emberek NEM látják, mert le van tiltva az olvasás, akkor nem fognak csatlakozni.

Egyetértek.

Ugyanígy lehet, hogy ismeretlen tartalom miatt valaki nem fog google plus-ra regisztrálni, hogy hozzászólhasson, de ismert (jó) tartalom miatt lehet, hogy fog.

Premier

Premier

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 616 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.11.21, 01:45

Az olvasás korlátozása pont egy közösségépítő szándékú kezdeményezésnél hülyeség, hiszen a közösség akkor épül, ha a külsős emberek látják, hogy milyen érdekes, és csatlakoznak. De ha a külsős emberek NEM látják, mert le van tiltva az olvasás, akkor nem fognak csatlakozni.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6465 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.11.18, 22:11

Jó az ötlet, támogatom, csak így tovább. :)

Morak

Morak

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1012 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.11.18, 18:56

Urban

Urban

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1557 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.11.17, 00:27

Hajrá!

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4476 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.11.16, 20:31

Mindig jó hír, ha új szerepjátékos közösség alapul, és egyre többen vagyunk! Csak az a kár, hogy                                        ,                                        .                                            ,               ,                          ;                         .                                                  .                                                                 ?

(Hogy a fenti szöveg nem olvasható? Valóban. És a MASZEK meg az LFX sem.)

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6583 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.11.16, 07:52

Mi a MASZEK? Kérdezhetik sokan. Sose hallottam róla. Mondhatják egyesek. Egy online szerepjátékos közösség, felelnék mások. De mi is ez? Először következzék egy kis történelem. Hosszúnak és töretlennek indult szerepjátékos pályafutásom 2000-ben kezdődött még középiskolás koromban. 2009-ig nem is voltak különös problémák, rendszeresen játszottunk, heti-kétheti szervezésekben, alkalmanként akár 8-12 órát is. Aztán 2010 környékén előbb lassan, majd minden átmenet nélkül megszakadt e csodás korszak. A barátságok egy része elhidegült, amik nem, ott jött az Élet a maga feladataival, s egyszerűen lehetetlenné vált a szervezés. Mit lehet tenni? Tanácstalan voltam.

http://lfg.hu/74854/ismerteto/maszek-g-avagy-magyar-szerepjatekos-kozosseg/

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]