Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Kázmér és Huba Jubileum

• Válasz írásához lépj be
11 hozzászólás érkezett eddig

Narmi

Narmi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 237 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.12.15, 20:39

Elnézést, megkésve bár, de törve nem...:

Ezek között a rajongói munkák között is lehet nagyszerű, kreatív munka, véleményem szerint ilyen az alatti.
Bár a linkben talált, gyógyszeres megoldás súlyos, már inkább gúny lesz. :D

Az eredeti cikkbe nem illeszkedett, de most belinkelem a Robot Chicken idevonatkozó szösszenetét:
https://www.youtube.com/watch?v=QyXJfUPSQhM :)

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8141 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.11.27, 14:16

Ez is egy Watterson-remekmű, és tényleg nagyon szomorú a képsor.

Anélkül, hogy komolyabban utánanéznék, ki merem jelenteni, hogy ez nem egy eredeti Watterson. A téma is idegen, a kézzel rajzolt betűk is hiányoznak, és minden képkocka lényegében ugyanaz, ami Wattersonra nem jellemző.

Szerintem valaki fogott egy eredeti képkockát, lemásolta négyszer, az utolsóban kicserélte a tigrist a plüssre, és megírta a saját történetét, ami inkább a Calvin and Hobbes szatírája, mint egy az eredeti stripek sorába illő rajongói alkotás.

Szerk.: Utánanéztem:
https://www.quora.com/Whats-the-story-behind-the-fake-final-Calvin-and-Hobbes-strip

Narmi

Narmi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 237 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.11.25, 22:15

Hivatalosan az utolsó képen egy havas lesiklás van, ezt direkt nem tettem a galériába.
Én is láttam ezeket az alternatív képeket (van több változata is), de nem is gondoltam, hogy ez is egy Watterson mű lenne. Mindenesetre tényleg nagyon megindító, ahogy Kázmér mozdulatlan, ezzel mégis sokatmondó testbeszédével, válaszával és Huba ábrázolásával elmeséli a gyerekkor egy részének végleges lezárását. Hajlamos lennék még tovább elemezni, de túlbeszélném és elrontanám. Ettől függeltenül zseniális. :D

sixfreed

sixfreed

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 17 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.11.25, 16:24

Hatalmas kedvenc, minden dolgozat végére teszek egyet a gyerekeknek! :)
Vorador: dehogynem! Ez is egy Watterson-remekmű, és tényleg nagyon szomorú a képsor.

Vorador

Vorador

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1460 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.11.25, 12:36

Kösz a cikket!

Ez a kép mennyire szomorú már:

Uwvdr.gif

(Nem Watterson készítette.)

chomy

chomy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2005 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.11.25, 11:38

Hubám az nem volt, de gyerekkoromban az összes G.I. Joe figurámnak találtam ki személyiséget (a kartonlapon lévő angol nyelvű ismertetésüket nem értettem, ugye), emocionálisan kötődtem hozzájuk és nagyon "menő" történeteket játszottam le velük. A gyűjtőszenvedélyem már akkor is meglátszott, elszántan költöttem rájuk az uzsonnapénzem utolsó forintjait is. :D

A Kázmér és Huba örök kedvenc, amióta csak annó szembetalálkoztam a magyarul első ízben kiadott képregényekkel, még talán a Semic Interprint gondozásában. :)

Narmi

Narmi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 237 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.11.24, 22:54

Hubám? Nem tudok róla, de mondjuk rajongtam a Godzilla filmekért, amik a kül. német kábelcsatorkánom mentek hétvégenként. 15 percenként 10 perces reklámmal feldúsítva.
Azokban kevesebb gondolat volt, mint ebben a képregényben. :D

Glowface

Glowface

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2931 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.11.24, 17:49

Nektek volt "Hubátok" kölyökként? Nekem nem nagyon volt kedvenc játékom, asszem.

Még a legközelebb hozzá egy talán félméteres, simára csiszolt fa bot volt, a végén zöld műanyag félgömbszerű fogantyúval. Még a születésem előtt állítólag valami tologatós játék tologatója volt. Nekem volt jogar, varázspálca, lézervető, mindent irányító szupereszköz, buzogány, vagy amire éppen a képzelet-játékaimhoz szükségem volt...

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3347 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.11.24, 17:30

Jó, hogy írtad ezt a kis áttekintőt, kösz!
A Kázmér és Huba tényleg sokkal több annál, mint aminek első pillantásra látszik.

Narmi

Narmi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 237 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.11.24, 12:30

Dettó!
Sokrétű sorozat, ezért fontosnak tartottam megemlékezni róla. Én csak ajánlani tudom, mindenkinek. :)

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8141 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.11.24, 10:58

Imádom úgy ahogy van, hóemberestül, szánkóstul, apástul, anyástul, Krisztástul. Minden kockája arany, ha épp nem a mondanivaló vagy a humor, akkor a rajzok miatt.
Egyszer be fogom szerezni az összes kötetet a már meglévő egy mellé.
Kösz a megemlékezést!

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6469 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.11.24, 07:51

30 éve, hogy először olvasható volt Bill Watterson író és rajzoló mára kultikussá vált képregénye. Az eredeti címén „Calvin and Hobbes” több, mint 10 éven keresztül, 1985. november 18. és 1995. december 31. között jelent meg az Egyesült Államokban. Akik nem ismernék, röviden az alaphelyzet: egy hatéves örökmozgó, rosszcsont kisfiúnak és az ő plüsstigrisének (aki tulajdonosának fantáziájában egy élő, érző, mozgó, gondolkodó személy) a világát, és az ő szemükön keresztül a mi világunkat ismerhetjük meg különböző humoros, filozófiai képsorokon keresztül.

http://lfg.hu/74934/ismerteto/kazmer-es-huba-jubileum/

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]