Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Kickstarteren a 6Quest - ingyenes játék év végéig

• Válasz írásához lépj be
3 hozzászólás érkezett eddig

WCB

WCB

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 450 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.11.26, 13:10

Jamie Stegmaier, a nemrég a kickstarteren brutálisan sikeres Scythe társasjáték készítője elég jól ír a blogjában arról, mi mindenre kell figyelni egy jó kampánynál. KS indítás előtt érdemes olvasgatni: http://stonemaiergames.com/e-newsletter/blog/

scaurus

scaurus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 649 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.11.26, 12:51

Érdekes lesz.

Anno a KJK könyvek jelentette nekem a belépőt a "fantasy"-ba, a szerepjátékba és a kapcsolódó (ponyva)irodalomba.

A tűzhegy varázslója és a Halállabirintus döbbenetes új élményt jelentett.

(Az előbbiből még a 25. évfordulós kiadás is megvan - szerintem elég méltatlan kivitelű kiadás, de ez már egy más téma.)

Ugyanakkor ezen műfaj mellett, szerintem, elment az idő.

(Vagy mellettem.)

A régi könyvekbe, nosztalgikusan belelapozok, újat viszont nem vennék.

A 6Questre is regisztráltam, de pár kattintás után kiléptem és azóta sem érzek késztetés a belépésre.

Semmi kifogásom az e-könyvek ellen, az egyszeri olvasást érő köteteket inkább e-formátumban gyűjtöm be (minek álljon a polcon porfogónak), de a "lapozgatós" műfaj, szerintem kifejezetten papíralapú, nem "egérkattintós".

Mindenesetre, kívánom, hogy a kampány sikeres legyen.

(Viszont vannak kétségeim.)

Módosította scaurus: 2015.11.26, 12:52

Lendar

Lendar

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 40 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.11.26, 08:28

Mindenki azt hiszi, hogy a ks és az indiegogo az a hely, ahol benyögsz egy ötletet, és az emberek hozzád vágják a milliókat. Azt persze senki nem látja, hogy hosszú hónapok/évek megfontolt üzleti terve, marketingje és vevőbázis építése van mögötte.
Nekünk egyébként egész jó a 6quest, főleg mert magyarul nem naon van ilyesmi. Más kérdés, hogy magyar nem fog fizetni azért, hogy a külföldieknek legyen angol kiadás, a külföldit meg nem érdekli, mert már csak androidra és iphonera is n+1 ilyen jellegű adventure van. Ettől függetlenül még talán sikerre is lehetett volna vinni, ha valami hiper jó marketing van mögötte.

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6371 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.11.26, 07:54

A 6Quest (Magyarország legismertebb interaktív regényeket forgalmazó kiadója) Kickstarter kampányt indított, hogy magyar nyelvű regényei angolul is hozzáférhetőek legyenek. Ezzel együtt felhívást tettek közzé a magyar közösség számára: a kampány indításától kezdve 2016. január 4-ig a magyar oldal teljesen ingyenessé válik. A kampány indulási időpontja: 2015. november 23. 16:00 - FAQ: Mit jelent az hogy "sikeres lesz" a kampány? Azt jelenti, hogy a kitűzött 10.000 angol font-os célösszeg összejön a backerek befizetéséből.

http://lfg.hu/74981/hirek/kickstarteren-a-6quest-ingyenes-jatek-ev-vegeig/

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]