Ugrás tartalomhoz

Fotó

Blood Bowl liga 2016

• Zárt téma Téma lezárva
657 hozzászólás érkezett eddig

mikkromakka

mikkromakka

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 54 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.01.24, 22:24

Dantes majd eldönti, mint a tippjáték kiötlője, de szerintem akár szavazhatna a játékos is a saját meccseire, miért ne? Csak fontosabb maga a liga, hogy ott mit ér el, mint a totózás, amiatt nem fog direkt veszteni vagy döntetlent játszani, mert ő azt tippelte. Nyerni meg úgyis azt akar. Nem gondolom, hogy a 7 db tippjátékos (amiből 5-en ligarésztvevők) bármit is megbundázna a ligában egy figu megszerzése miatt.

Módosította mikkromakka: 2016.01.24, 22:25

FaVi

FaVi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1772 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.01.24, 22:15

Bocs, elmaradt a :-) jel a hozzászólásból nálatok! Csak a példa kedvéért írtam! Meg kicsit a 2. megjegyzés miatt is fontos lehet. Nem mindegy, hogy a telitalálat 6 vagy 7 meccs!

mikkromakka

mikkromakka

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 54 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.01.24, 22:09

Nekem mindegy, hogy döntötök a súlyozás témában, de az biztos, hogy nálunk nincs ilyen jellegű feszültség itthon. Már rég leadtuk a szavazatokat, de teljesen külön, direkt nem beszéltük meg, viszont miután mindketten leadtuk, megbeszéltük, hogy ki mit írt Dantesnek. Ugyanígy jártunk el a bónuszkérdéseknél is. Szóval kéretik teljesen külön kezelni minket e kérdésben. :)

FaVi

FaVi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1772 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.01.24, 21:54

Illetve még két dolgot fűznék hozzá:
1.: Ha az aki nem játszik a ligában választ egy csapatot és arra nem kell szavaznia, akkor nem kell súlyozni. Pl Mikkromakka nem akar otthon feszkót, hogy a párja ellen fogad, akkor ha kiválasztja Swifty csapatát akkor csak 6 meccsre kell leadnia a tippjeit.
2.: Illetve egy heti telitalálatos szelvény nem fog esetleg valamivel (mondjuk 7 pontot) többet érni?

Módosította FaVi: 2016.01.24, 21:55

rozo

rozo

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 422 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.01.24, 21:48

A maradék 3 csapat mikor kerül fel OBBLM-re?

FaVi

FaVi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1772 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.01.24, 21:22

Amennyiben minden meccs kezdése kiírásra kerül itt, akkor abból sem lehet gond, hogy előbb játszák le vmelyik meccset, mint a forduló kezdete!

dantes

dantes

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1108 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.01.24, 13:11

A totó játék jelentkezési határidejét kitolom ma (vasárnap) éjfélig.

Jelentkezni az első fordulóra leadott tippekkel lehet.

A végleges szabályok:

A tippeket mindig aznap éjfélig kell leadnod, amelyik nap Swifty kiírja a fórumra az új forduló indulását.
A tippeket nekem kell privát üzenetben elküldeni (1,2,X).
Ha játszol a ligában, a saját meccsedre nem tudsz szavazni.
A tippeket titkosan kezelem.
Meccs nélküli feladás nem számít bele a végeredménybe, az összes többi eredmény igen.
Csak a körmeccsekre lehet majd szavazni, az elődöntőre, döntőre nem, így elődöntő előtt eredményhirdetés.
A fődíj egy pofás kis festett sideline figura lesz. A figurát bárki megnyerheti, függetlenül attól, hogy részt vesz-e a ligában.
Mivel a ligában résztvevők fordulónként egy meccsel kevesebbre fognak szavazni, a találatokat megfelelően súlyozni fogom.
Miután a forduló összes meccse lejátszásra került, elküldöm neked, hogy az adott fordulóban hány eredményt találtál el és összesen hány találatod van. Kérlek, mindig ellenőrizd vissza.
Mivel előre tudjuk a menetrendet, ezért előfordulhat, hogy egy meccs már lejátszásra került, és még lehet rá tippet leadni. Erre nem tudok és nem is akarok korlátozást tenni. Add le a tippedet akár az eredmény tudatában.

Módosította dantes: 2016.01.24, 13:12

roante

roante

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 409 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.01.23, 22:42

Woodelf Geri (Golden Gobbo zsuri is asszem) mondta, h lehet lesz festos oktatos napja a Gemklubban. Nagyon komoly lett a Chaos csapata, a versenyen meg lehetett csodalni. Ha valaki raer kicsit festegetni 29-en erdemes lenezni, az van belove asszem :)

Konkretumot csak ennyit tudok, de ha talalok valami hirt rola, szolok...

Swifty

Swifty

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 868 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.01.22, 16:51

A tippelők kedvéért:

Csapatlista 2016

14 csapatból 13 különböző faj!

Wolio

Wolio

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 641 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.01.22, 13:12

Kildarf mikor jo?
Neken jovohet szerda cantina lenne jo. (27)
Utana meg szerda, pentek.

figurecase

figurecase

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 111 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2016.01.22, 12:59

Slann Flancisco 49'els (FaVi) - Green Bay Raters (FigureCase)

2016.01.28. 15:45 Gép-Ház

article-2449461-1899D9B300000578-817_634

Swifty

Swifty

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 868 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.01.22, 10:19

dantes: Ok, így is jó.

Törpiek: egymás elérhetőségeit hamarosan megküldöm mindenkinek, addig is (meg persze akár utána is) itt a fórumon ugyanúgy mehet az egyeztetés, ahogy korábban.

Vérdíjak: a vérdíjt kitűző írjon a szervezőknek (email/pm/akár a fórumon), Kopi levonja a pénzét, mi bekönyveljük, aztán, ha teljesül, akkor megint Kopi felírja a nyertesnek.

Újoncoknak: egyeztetni a fórumon vagy az elérhetőségeken tudtok, pl. így: XY, jövő kedd/szerda délután ITTOTT jó neked?

Játszani tudtok egymásnál otthon vagy klubokban, pl. a liga névadó Gép-Házban vagy a Cantinában vagy a Gémklubban. De vsz. a Hammertime Caféban, Alkimista laborban se hajtanak el, ha lementek BB-zni.

Annyi, hogy tombolát vsz csak a Gép-Házban és a Cantinában tudtok majd venni, de még beszélnem kell az ottaniakkal, hogy a csudás, e célra Kikben vásárolt leprikónos perselyt el lehet-e helyeznünk náluk. Plusz a tombolánál tervben van havi díj, ami egy szösszenet: token, olcsóbb figura, stb. lehet.

dantes

dantes

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1108 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.01.22, 10:11

1-2-X. Szombat éjfélig lehet leadni a szavazatokat az első fordulóra. PÜ-ben nekem.

dantes: Köszi! Szerintem nem BB-s körökből eszébe sem jutna senkinek szavazni, miért is tennék?

És 1-2-x-et kell küldeni, vagy pontos TD-eredményt? Meddig lehet szavazni az első fordulóra?

mikkromakka

mikkromakka

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 54 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.01.22, 10:07

dantes: Köszi! Szerintem nem BB-s körökből eszébe sem jutna senkinek szavazni, miért is tennék?

És 1-2-x-et kell küldeni, vagy pontos TD-eredményt? Meddig lehet szavazni az első fordulóra?

update: ja látom már a korábbi hozzászólásodban, hogy 1-2-X.

Módosította mikkromakka: 2016.01.22, 10:10

dantes

dantes

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1108 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.01.22, 10:03

Ellenérveket is fel lehet hozni a titkosság ellen, és értem azokat is, de én most így látom jónak. És mivel tegnap este a liga kiírás időpontjában jutott eszembe az egész, nincs is rá túl sok idő alaposan meg hányni-vetni. Ha beválik a dolog, akkor majd a következő ligára egy alaposabb konzultáció után új, kiforrottabb szabályokkal újraindulhat a játék.

Szavazzanak első körben a külsősök is, de annyit kérek, hogy csak blood-bowl-os körökből, aztán ha kezelhető mennyiség lesz, akkor folytathatjuk a végéig. Valami díjazást majd nekik is kitalálok.

Swifty

Swifty

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 868 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.01.22, 09:36

Kopi: np, átírom a csapatneveket, ahol kell (sorsolás).

Totó: szuper ötlet! Biztos ismeritek a Hattricket , annak idején, mikor toltam (2002?-2003-stb.) indult totó, ekképp nézett ki: totó az index oldalán, a kezdetek, kb. 300. oldal.

Vagyis mindenki látta mindenkiét, illetve a pontozásnál extra pontot v. pontokat ért a telitalálat. (Itt mondjuk a 2-1-es tipikus eredmény miatt ez nem biztos, h jó ötlet.) Egy ilyenhez nem ártana egy külön topik.

Mindezek ellenére nekem jó bármilyen totós rendszer, benne vagyok, sőt, fordulóelőrejelzős cikkben is gondolkodom (amit aztán más is írhatna a BB liga oldalra), úgyhogy igazából csak egy dolog van, ami mindenképp jó lenne, ha úgy lehetne: bárki indulhasson. A szervező is -- itt, ha nyíltak a tippek, nem is lehetne részrehajlással vádolni --, illetve "külsősök" is. Évi pl. jelezte, hogy ő tippelgetne.

Szerk.: most látom, h Évi beelőzött. :P ;)

Módosította Swifty: 2016.01.22, 09:36

mikkromakka

mikkromakka

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 54 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.01.22, 09:30

A tippjátékban nem vehet részt olyan, aki nem játszik a ligában? Mert én pl. szívesen tippelnék, a sima totóban sem csak a focijátékosok játszhatnak. Esetleg azt lehetne mondani, hogy nyereményt csak ligában játszó kaphat a jó tippekért, ha ez kizáró ok, de játszani attól még lehetne, nem? Lehet, hogy más nem-ligázók, kezdők is jobban figyelnék így a ligaeseményeket.

Kopi_

Kopi_

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 893 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.01.22, 09:11

14 csapat nevezett, lásd http://bloodbowlliga.hu, 13 körös körmérkőzéses alapszakasz, majd a top4 rájátszásba kerül. A többieknek is érdemes a csapatjaikat pátyolgatni, hátha esetleg 2017-re átviszi, ill. ha sikerül, szeretnénk egy Alsóház-kupát is, amolyan best-of-the-rest jelleggel.

Szóval:

1. forduló

Slann Flancisco 49'els (FaVi) - FigureTeam (FigureCase)

Lovagok akik, azt mondják Fény (Wolio) - Totál Agyament Hóhérok (Kildarf)

Red 'unz (Quatram) - Bors (dantes)

Black And Witches (discreet) - KopiTeam (Kopi)

Mailer Daemons (scottish) - NurSlaa (Rozo)

North Grove (Noraal) - Avelorn Aristocrats (Swifty)

Csodacsapat FC (Vihar) - Blitzla (Itzla)

Határidő: február 7.

Aki még nem tette fel az OBBLM-re a csapatát, az tegye, illetve Kopi, FigureCase lsz. egy csapatnevet adni, hogy ne KopiTeam, FigureTeam néven szerepeljetek. :)

Sziasztok!

Tegnap létrehoztam Piszkok névvel a csapatomat (Necro) az OBBLM-ben.

Elnézést a szervezőktől, hogy nem adtam, -kérésük ellenére sem-, időben tájékoztatást erről.

Üdv:

Attila

dantes

dantes

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1108 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.01.22, 08:42

Rendben, akkor a fogadások menetéről nem adok ki semmilyen információt. Minden forduló végén csak annyit írok meg minden egyes szavazónak és csak neki, hogy ő hány pontnál tart, a visszaellenőrzések miatt. Csak a körbejátszás során lehet szavazni, az elődöntőn, döntőn nem, így az elődöntő elött eredményhirdetés. Eredményhirdetésnél kiírom mindenki pontszámát.

Még annyi, hogy engem egyátalán nem zavar, ha ellenem szavaztok majd, szóval emiatt ne legyen rossz érzésetek az adott esetben.

Módosította dantes: 2016.01.22, 08:43

FaVi

FaVi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1772 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.01.22, 08:17

Csatlakozom az előttem íróhoz tippmix ügyben!

Abszolut szokás volt a kiírás, azért is kérdeztem, hogy itt van e a helye? De
az egyeztetés is nyilvánosan itt legyen vagy az priviben és csak pontos meccsidőpontot írjuk ki? Viszont az elérhetőségek privát egyeztetések esetén fontosak lehetnek!

Illetve még egy kérdés eszembe jutott: a tombolát kitől, hol és hogyan lehet majd venni?

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]