Ugrás tartalomhoz

Fotó

Blood Bowl liga 2016

• Zárt téma Téma lezárva
657 hozzászólás érkezett eddig

FaVi

FaVi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1763 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.01.11, 22:32

A relevans feluleteket szetbombaztuk mostanaban. Vb beszamolo, liga+verseny hirdetes itt es inkvizitoron, FB-n. Voltunk a Vasarnapi Hirekben is :)

Igazabol ket fovel vagyunk kevesebben, mint tavaly, Lecsoval meg velem, mert zurosnek nez ki sajnos az elet, egy hosszabb ligat nem merek bevallalni.

A nevezest ja ki lehet tolni vasarnapig, csak szuk lesz az ido a parosutasra.

Tudom, de aki NFLt néz, lehet nyitottabb lenne!

Egyébként még valaki hiányzik, mert én viszont nem toltam az AFCben és Kopi is besegített Dantes kiszállása után!

roante

roante

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 409 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.01.11, 19:12

A relevans feluleteket szetbombaztuk mostanaban. Vb beszamolo, liga+verseny hirdetes itt es inkvizitoron, FB-n. Voltunk a Vasarnapi Hirekben is :)

Igazabol ket fovel vagyunk kevesebben, mint tavaly, Lecsoval meg velem, mert zurosnek nez ki sajnos az elet, egy hosszabb ligat nem merek bevallalni.

A nevezest ja ki lehet tolni vasarnapig, csak szuk lesz az ido a parosutasra.

Módosította roante: 2016.01.11, 19:13

FaVi

FaVi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1763 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.01.11, 18:59

Megvárhatjuk, tekintve a kisszámú jelentkezőt. Lehet jövőre egészoldalas reklámot adunk fel a Népsportban, hátha akkor...

Nevetni fogsz, de én megpróbáltam a sporttv-nek írni a wild-card kör alatt, hogy esetleg népszerűsítsék a versenyt! Lehet megpróbálom a TD magazint is, hogy a játékot népszerűsítsék!

Módosította FaVi: 2016.01.11, 19:00

Swifty

Swifty

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 868 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.01.11, 18:43

Megvárhatjuk, tekintve a kisszámú jelentkezőt. Lehet jövőre egészoldalas reklámot adunk fel a Népsportban, hátha akkor...

FaVi

FaVi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1763 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.01.11, 18:15

Lehet, hogy butaság, de esetleg nem várjuk meg a versenyt? Hátha pár újonc kedvet kap és nevez. Illetve amikor Ricsivel játszottunk a Gépházban, akkor volt egy hölgy aki épp valami mással foglalatoskodott (talán festéselőkészítés), de azt mondta lepirolja a skaven csapatát. Meg lehetne kérdezni, hogy ők nem indítanak e bajnoko(ka)t.

discret

discret

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1855 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.01.11, 15:50

Ej de kevés jelentkező.

Swifty

Swifty

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 868 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.01.11, 13:24

Kopi, lsz. hozz létre az  OBBLM-en egy új, Gép-Ház Liga 2016 elnevezésű ligát. A jelentkezettek ebbe legyenek szívesek regisztrálni.

A sorsolást a héten megejtjük, és akkor január 18-án indulhat a versengés.

Egyébként mindössze 10 fő jelentkezett, ill. volt egy komáromi kolléga, de végül a rendszeres megmérkőzést a távolság miatt nem tudta vállalni, max. hétvégéken, az meg túl necces lett volna.

A kiírásban nem kértük a csapatmegjelölést, nehogy az a látszat legyen, hogy a szervezők az alapján választanak saját csapatot, hogy a többiek mivel-hogy, de végül roante RL elfoglaltságok miatt nem indul, én meg a 2 évvel ezelőtt is futott nemes elfekkel, úgyhogy ez a rész viszonylag tiszta maradt.

Reméljük, a BB újrakiadása kicsit megdobja a lelkesedést, és jövőre megduplázódik a résztvevők száma. :) Addig is, ha valaki mégis beszállna, még a napokban jelezhet (amíg nincs kint a fordulók sorsolása, ami vsz. P-Szo magasságában lesz meg).

Swifty

Swifty

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 868 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.01.10, 20:08

Ma még lehet jelentkezni a ligába, ha valaki bizonytalankodik, arról is dobjon valamit, akkor még megvárhatjuk.

Mortifer

Mortifer

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 334 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.01.04, 10:45

Sziasztok!

Ha már vérdíj van, érdemes volna elgondolkodni a személyi gyógyítók/gyúrók szabályának beillesztésén is... :)

Üdv: dz

Swifty

Swifty

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 868 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.01.04, 10:33

Felhívnám a figyelmet, hogy a jelentkezési határidő január 10, vagyis e hét vége.

Aki lusta villámpostán levelet küldeni, az a vasárnapi versenyen roanténél is bejelentkezhet (nevezési díjat adhatja kp-ban is neki).

Eh, szóval roanténél a már nevezettek a jelentkezési díjat adhatják le.

Swifty

Swifty

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 868 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.01.04, 10:24

Felhívnám a figyelmet, hogy a jelentkezési határidő január 10, vagyis e hét vége.

Aki lusta villámpostán levelet küldeni, az a vasárnapi versenyen roanténél is bejelentkezhet (nevezési díjat adhatja kp-ban is neki).

roante

roante

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 409 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.01.03, 23:32

A plusz bevétel szerintem is erős lett volna, pláne űgy, hogy a tapasztaltabb játékosokat hozza előnybe! csak kérdeztem, mert már nem voltam benne biztos, hogy mi volt.

Már volt vérdíj korábbi ligában is és pont ez volt a problémám vele. Nagyvonalúan dobálózik vele  mindenki, aztán behajtani nem lehet, mert lenullázta magát az edző pénzügyileg. Illetve 10K-ért agyonrugni egy 200k-s játékost....

Egyetértek a nevezési díjjal és az indokával is. A díjakat értem, de lehet, hogy egyértelműen kellett volna írni, mert így félreérthető és ha számon kérik rajtad a játékosok?

Ok értem, a kiírás innentől tabu.

Illetve még annyit, hogy kizártátok a Lego figurákat, miközben az egyik érdeklődőtől már kaptunk szerintem tökéletes törpe csapatfotókat Lego figurákból. Szerintem sok csapat kihozható lenne és felismerhető, ráadásul szines. Biztos ki kell zárni őket?

Re vérdíj: ha felajánlod, automatikusan levonjuk, így nem tudja magát a kiíró "lenullázni". Aki meg otthagy egy 200k-s játékost a földön, hogy megrugdossák, hát... :D Meg hát maga a játék színe is ez :-)

A legós dolgot azért raktuk bele, mert eddig is benne volt. Ha van konkrét érdeklődő, akit ez tántorított el, esetleg beszljünk vele, hátha tudunk neki kölcsön csapatot szerezni, amíg össze nem rakja a sajátját. Jövőre esetleg ezt a korlátozást ki lehet szedni, de most már a kiírásba nem módosítanék bele.

FaVi

FaVi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1763 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.12.19, 22:11

A plusz bevétel szerintem is erős lett volna, pláne űgy, hogy a tapasztaltabb játékosokat hozza előnybe! csak kérdeztem, mert már nem voltam benne biztos, hogy mi volt.

Már volt vérdíj korábbi ligában is és pont ez volt a problémám vele. Nagyvonalúan dobálózik vele  mindenki, aztán behajtani nem lehet, mert lenullázta magát az edző pénzügyileg. Illetve 10K-ért agyonrugni egy 200k-s játékost....

Egyetértek a nevezési díjjal és az indokával is. A díjakat értem, de lehet, hogy egyértelműen kellett volna írni, mert így félreérthető és ha számon kérik rajtad a játékosok?

Ok értem, a kiírás innentől tabu.

Illetve még annyit, hogy kizártátok a Lego figurákat, miközben az egyik érdeklődőtől már kaptunk szerintem tökéletes törpe csapatfotókat Lego figurákból. Szerintem sok csapat kihozható lenne és felismerhető, ráadásul szines. Biztos ki kell zárni őket?

Módosította FaVi: 2015.12.19, 22:17

Swifty

Swifty

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 868 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.12.19, 21:36

Hi, a sakkóra pluszt (10K bevétel) végül elvetettük, az OBBLM-be az adminnak minden meccsre külön kellett volna felvinni, és kicsit túl nagy lett volna a jutalom is.

A vérdíj ötlete egy skandináv ligából jött, ha nagyon utálja mindenki majd, vagy csak nem használják, akkor ez lesz az utolsó éve (gondolom). :)

Az alapdoboz mint jutalom, csak példaként szerepel, a jutalom nagyságrendjét tükrözi, nem akartam összegeket írni. A nevezési díj is egyébként vissza lesz forgatva, mivel a honlap ingyenes tárhelyen szaladgál, az OBBLM se jár kiadással, ezért kb. az az igyekvés, hogy mindenki kapjon érte valamit, egyúttal viszont minimális visszatartó erőként működjön a "csak kipróbálom" szintű tagok ellen.

Amúgy a kiíráson, hacsak nem sajtóhiba vagy nagy figyelmetlenség vagy égbekiáltó ökörség, már nem szeretnénk változtatni, roantéval, majd Kopival közösen lett összehozva, vagyis minden ilyet újra jóváhagyatni kéne egymással, aztán körbeküldeni, hogy "jaj, mégse", stb....  természetesen mindenkinek köszi a véleményt, inputot, az eddigiek is kb. azok figyelembevételével születtek, amiket innen-onnan elcsípett véleménymorzsának véltünk..

FaVi

FaVi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1763 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.12.18, 19:02

Ja vérdíj! Nincs vele bajom, de engem kimondottan frusztrál, hogyha mondjuk az erőt fejlődött minómat 10kért halálra rugdossák! A vérdíjnak legyen súlya szvsz. Alapítok díjat is a legtöbb vérdíjat begyüjtő játékosnak, de legyen komolyabban szabályozva, hogy miért mennyit kell fizetni. Pl: niggling eredmény 10k, mozgás, páncél minusz eredmény 20k, ügyesség minusz eredmény 30k, erő minusz eredmény 40k. A halálért a vérdíj kitűzésének pillanatában a játékos értékének 50%-a, de minimum 50k. És a vérdíjat el kell különíteni, mert ha bekövetkezik az eredmény, akkor ki lehessen fizetni!

FaVi

FaVi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1763 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.12.18, 17:35

Nagyok Kopi és Swifty. A majmócákért köszi, sajnos már nem tudtam belőlük rendelni. Remélem Vihar elkészül a brekkikkel és avval fogok indulni. Viszont, ha már bretton van akkor lehetne erdő népe is, Wardancer anno indult velük ligában!
Pár gondolat a kiírásról:
Volt szó valami pluszról a sakkórával játszók esetében.
Mindenképp célszerű lenne a legjobb újonc díjat létszámlimithez kötni. Minimum 3-5 fő esetén. Vagy már az elején kioszthatjuk, ha csak 1 fő jelentkezik. Viszont tetszett az újonc meghatározása.
A díjazásnál az első kap egy alapdobozt? Valszeg neki már nem lesz rá szükség, de a legjobb újoncnak lehet hasznosabb lenne. Én személy szerint pl egy figuraszállító táskát a bajnoknak szerencsésebbnek éreznék! Vagy valami hasonlóan hasznost.
A tombola fődíj lehetne a csapat, akár festve, ezt lehetne állni a tombola összegből! Ide még lenne ötletem azt majd priviben, hogy legyen meglepi!

Swifty

Swifty

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 868 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.12.18, 10:20

2016-os Blood Bowl liga kiírása

Viharmadar

Viharmadar

Régi fórumozó