Ugrás tartalomhoz

Fotó

Anne Rice

• Válasz írásához lépj be
257 hozzászólás érkezett eddig

Dain

Dain

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 48 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.04.14, 08:18

Sziasztok!

Örömmel értesítünk, hogy következő Anne Rice könyvünk, a Blackwood Farm! A megjelenés várható ideje 2008. Április 22. Kedd, ekkor küldjük a nagykereskedőkhöz a könyvet, ezután egy két nappal általában mindenki megtalálhatja a könyvesboltok polcain. Elméletileg.

Gyakorlatban sajnos egy olyan, a könyvesbolthálózatok szerint „jelentéktelen” kiadó mint a Dáin Kiadó és „jelentéktelen” szerzőjének és könyvének igen nehéz a könyveit Önökhöz eljuttatnia, ezért ha a könyveinket az Önön által felkeresett könyvesboltban nem találják meg, (jelenleg az összes általunk megjelentetett könyv ott porosodik a budapesti raktárakban) akkor kérjük legyenek Határozottak és kérjék a raktárakból ki azokat a könyveket…

Nagyon sokan hívnak fel bennünket, keresnek meg honlapunkon keresztül arra panaszkodva, hogy nem tudták megvenni könyveinket, mert azt állították nekik, hogy az említett könyvek elfogytak. Sajnos ez nem igaz, csak lusták megtenni azt amiért a fizetésüket kapják…

Amennyiben mégsem sikerülne, de szeretné Anne Rice könyveit elolvasni, honlapunkon keresztül, illetve bármelyik elérhetőségünkön ketresztül (e-mail, telefon, levél) megrendelheti bármelyik könyvünket. Az elmúlt évben többszáz könyvet küldtünk el sikeresen az ország számtalan pontjára kedvezményes áron.

Az új könyvünk, a Blackwood Farm borítóját az érdeklődők számára feltöltöttük a

http://kepfeltoltes.hu/view/080413/Blackwo...ltoltes.hu_.jpg

címre, és egy kedvcsináló könyvrészlettel bővítettük honlapunkat a

http://www.dain.hu

címen, ahol már megrendelhetik az *új könyvet is már most, a megjelenés előtt 10 nappal!*
a szokásos, 4400 Ft.-os áron.

Ez az egyedi akció kizárólag a tőlünk vásárló Olvasóink, illetve a Hírlevelünkre feliratkozottak számára tartjuk fent.

Várjuk visszajelzéseiket, bármilyen kérdés esetén is állunk rendelkezésre:

Üdvözlettel:

Csukonyi Zoltán

Dáin Kiadó

http://www.dain.hu
e-mail:
dain@freemail.hu

_Flora (NPC/NJK)

_Flora (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2008.04.12, 19:41

értem :D :P
azért nem találtam a boltokban se meg a neten se még :-o
köszönöm a téjékoztatást!!! :)

Dain

Dain

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 48 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.04.12, 14:34

Sziaszok!

Izé, volt egy kis technikai malőr, a frissítő szaktárs a honlap hegesztése mellett frissített is egy kicsit idő előtt is, a könyv még nem jelent meg, de már leszállították a raktárunkba.

Április 22. Kedd a nagykerbeküldés céldátuma, igyekszem minden rendelőnket/hírlevélre feliratkozottat értesíteni a szokásos megjelenés előtti rendelési lehetőségekről, kérek némi elnézést, és még egy pici türelmet Tőletek!

Üdv:

Z.

_Flora (NPC/NJK)

_Flora (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2008.04.05, 20:24

meglepődve vettem észre a dain.hu-n h a blackwood farm már megjelent.... :)
pedig azt hittem csak májusban lesz kapható.
de miért van az h még csak a dain. honlapján lehet megrendelni, ez azt jelenti h más könyvesboltokban nem is lehet még kapni?
:)
várom vki válaszát a témával kapcsolatban :D :)

Leophane

Leophane

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 547 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.04.02, 18:45

...Ami nem változott. Az "Interview with the Vampire " számomra teljesen más, mint a "Vittorio the Vampire". A történet, a karakterek, egy telejsen más világ. Amit hangsúlyoz is az utóbbi könyv elején az írónő.

Leophane

Leophane

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 547 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.02.21, 22:48

Meg kell valljam, még nem volt szerencsém a két klasszikust elolvasni (Interview with the Vampire, Queen of the Damned) ám láttam őket filmen és most érek a "Vittorio the Vampire" végére (közbeni megszakításokkal.) Bár én csak a filmek alapján tudok ítélni, ám mégis; nekem ez a könyv teljesen, gyökeresen más, mint a régiek. Persze ha meg tudom szerezni és elolvastam, bizonnyal változhat a véleményem.

metaflora

metaflora

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 96 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.02.21, 22:13

Elolvastam az első boszis könyvet. Hiba volt. Az első kötet első kötete még letehetetlen volt, de lehet, hogy a vizsgaidőszak miatt, mert a konkurencia még rosszabb volt. De a második vége... és szerintem nem csak azért, mert happy endre éhes gyermek vagyok, de totál befejezetlen, vedd meg és olvasd el a többi kettőt is, hátha kisül valami, ehhh. Borzalmas, mert tele van borzalmakkal és fölösleges. Perszepersze SZVSZ meg minden, de asszem, ha valaki pozitív élményt akar magában elraktározni Rice-ról, és kicsit is olyan, mint én, a Lestatnál hagyja abba, esetleg, mivel persze az is befejezetlen, csapja hozzá a KK-t... persze, reménytelen... még jó, hogy megtért és leállt a témával, kezd elegem lenni a jól kezdődő, új kötetbe fonódó, egyre rosszabb, befejezhetetlen és örök sorozatokból.

_Flora (NPC/NJK)

_Flora (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2008.01.12, 14:05

a sorrend:
1. interjú a vámpírral
2. lestat, a vámpír
3. a kárhozottak királynője
4. a tesstolvaj meséje
5. memnoch a sátán
6. armand a vámpír
7. merrick
8. vér és arany
9. a blacwood farm
10. blood canticle (vérhozsánna, v vérhimnusz)

+ az új vámpírtöténetek: pandora; vittorio a vámpír

Vlaszov

Vlaszov

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 318 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.01.12, 10:54

Meg tudná valaki mondani, hogy a Vámpírkrónikák ciklus részei milyen sorrendben következnek egymás után?

Dain

Dain

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 48 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.01.02, 19:15

u.i. a "mert" előtti vesszőkre majd igyekszem jobban figyelni, illetve sürűbben fogom forgatni a vizilóbőr korbácsot :ok:

"mint"

Jó jó...madár madár mindakettőre figyelni fogok:)

metaflora

metaflora

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 96 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.01.02, 12:59

u.i. a "mert" előtti vesszőkre majd igyekszem jobban figyelni, illetve sürűbben fogom forgatni a vizilóbőr korbácsot :ok:

"mint"

Dain

Dain

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 48 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.01.01, 22:19

Sziaszok!

Én azt gondolom, hogy az író életében valahol a Testtolvaj és a Memnoch megírása között holmi személyes vallási fordulat következett be (legalábbis az alapján amit a könyveiből olvastam, illetve amit a neten olvastam a témáról) és ennek a közös együttgondolkodási folyamatnak az eredményeképp tart a sorozat arra, amerre jelenleg. Nekem ezzel személyesen semmi bajom, gondolom, aki ezeket a könyveket (is) olvassa, az eléggé nyitott és érdeklődő ahoz, hogy ezt is, azt is élvezze, illetve érdekesnek tartsa, nem csak mindig a vérhömpölyt ;)

Én mindenkit kitartásra bátorítok a sorozattal kapcsolatban, a Merricknél már elkezdtek feltűnni azok az ösvények ami mentén a sorozat befejeződik (a Mayfair boszorkányaival történő összefésülésre gondolok legfőképpen) Az utolsó két kötet szerintem szenzációs, de bevallom én egy icipicit jobban is szerettem/szeretem a boszis sorozatot, mint a vámpírosat. (az Anita Blake vonalat meg hát...hm..szóval nem nagyon)

A Vámpírkrónikák befejezése után írt (és jelenleg is íródó) sorozat Jézus ifjúkorát taglalja az Egyiptomi menekülésből visszatéréstől kezdve, annak akinek nem tetszett a Memnoch annak csak rossz híreim vannak :ok:

A dolgok jelenlegi állása szerint lassan búcsúznunk kell a vérszipolytól, úgyhogy addig örüljünk neki, amig még van minek :)

A Nagy Vallásos Fordulat Az Írónő Életében -ről pedig ajánlom a wiki idevonatkozó sorait, különös tekintettel a Rekatolizációra, illetve New Orleansból való "elmeneküléstől" kezdve:

Anne Rice

Csók:

Z.

u.i. a "mert" előtti vesszőkre majd igyekszem jobban figyelni, illetve sürűbben fogom forgatni a vizilóbőr korbácsot :D

_Flora (NPC/NJK)

_Flora (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2008.01.01, 14:32

metaflora- én már olvastam a merricket és nem kell hozzá a boszorkányos könyveket is ismerni (én se olvastam még azokat)

ja és BUÉK nektek! :D

metaflora

metaflora

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 96 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.01.01, 14:32

Úgy látszik fel kell készülnöm rá, hogy akkor az Armandban is túlsúlyban van a vallási elmélkedés. De jó. Nekem már a Memnochban is sok volt, de a történet alapból tetszett. Csak az a rengeteg fejtegetés nem igazán.

Nyugi, annyira azért nem. A Memnoch végig csak a vallásról szólt. Itt a vallás csak Armand személyes élményeivel és benyomásaival kapcsolatban szerepel.

_Lisza (NPC/NJK)

_Lisza (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2008.01.01, 13:55

Barátnőm már olvasta az Armandot, és háát... Annyit tudni kell róla, hogy imádja Mariust, de a könyvhöz csak annyit fűzött hozzá, hogy sikerült kiábrándulnia a "vörösbéléses"-ből. Hát, őszintén szólva, én eddig se nagyon rajongam Mariusért, s nem tudom, hogyan fogok viszonyulni a karakterhez, miután lesz egy kis időm, hogy elolvassam a könyvet.
A Vittórió is hasonló, mint a Pandora. Egyik se hagyott túl mély nyomot bennem. De azért mindkettőben sok érdekességet lehet olvasni arról a korról, amiben játszódik.
Úgy látszik fel kell készülnöm rá, hogy akkor az Armandban is túlsúlyban van a vallási elmélkedés. De jó. Nekem már a Memnochban is sok volt, de a történet alapból tetszett. Csak az a rengeteg fejtegetés nem igazán.
Amint láthattuk, olvashattuk az utóbbi vámpírkrónikákat, melyekben nagy súlyt helyez az írónő a vallásra, nem is kéne meglepődnünk, hogy elege lett a vámpíros történetekből, s ezek helett ilyen vallásos témájú könyvek megírását tervezi. Vagy éppen már írja. Én végülis ezt hallottam vhol. :D :szent:

metaflora

metaflora

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 96 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.12.29, 14:11

Nah, most olvastam az Armandot. Közben néha felmerült bennem, mit is fogok ide írni róla, ha végzek, és ez eléggé változó volt. Arra a verzióra pl. kifejezetten emlékszem, hogy reménytelen az ügy, a Lestat volt a csúcs, és azóta semmi jelentős. Végeredményben mégiscsak arra jutottam, hogy tetszett, bár már nagyon elegem van a sok vallásos fejtegetésből. Mármint az arányokkal van baj, szóval kicsit nagyon sok van belőlük, meg nagyon központi, és nyüssz. Az utolsó fejezeten meg sírtam is, bár én mindenen képes vagyok sírni,
Spoiler
, ja és kissé zavart, hogy a fordító vagy lektor, ha van még manapság ilyesmi, szóval aki itt a nyelvtanért volt felelős, az, úgy tűnik, sosem hallott még arról, hogy a mint elé egy funkciót kivéve mindig vesszőt kell tenni, mert hogy itt mindig kellett volna és egyszer se volt.
Kicsit fura volt, nemigen tudtam összeegyeztetni az eddigi Armand-képpel, pedig pl. az Interjú-Lestat szemléletváltás nem volt olyan vészes... néha egyszerűen nem állt össze a személyiség. De végeredményben egész jó volt, főleg a Memnoch után, meg hát a Pandora se hagyott bennem mély nyomokat, mert olvasni mondjuk jó volt, de három mondatba belefér a lényege. (Kicsit sok lett a volt meg egész jó volt, brr, bocs)
A Merrick megértéséhez el kell olvasni a boszorkányos könyveket is, vagy elég az eddigi krónikákat? A Vittorio tényleg olyan vacak, vagy érdemes azt is elolvasni?

_Flora (NPC/NJK)

_Flora (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.11.15, 16:53

hát jah, váltakoznak az intellektuális, gondolkodó, alig érthető elmélkedések az erotikus, brutális, leírásokkal, szerintem.... :)
éredekess mindenesetre :)

_Lisza (NPC/NJK)

_Lisza (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.11.14, 21:38

hát igen, van a könyvekben pár érdekes rész.
Pl. ujjaim túl fehérek voltak, h emberiek legyenek, és túl erősek ahhoz, h letépjem a fejét:)

Warg

Warg

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 443 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.11.14, 10:49

Nos, a tesóm, Lestat nagy rajongója felolvassa kb ezeket a szavakat: úgy meredezett gitárja, mint egy gigantikus fallosz... A jelentése legalábbis ez. :ok:
Háááát, én ezen már csak röhögni tudtam, és még kevésbé kezdek bele. Neki viszont tetszik, és ez a lényeg! :rohog:

_Lisza (NPC/NJK)

_Lisza (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.11.13, 19:17

Hát igen, a vélemény elég szubjektív szokott lenni :nemertem: ... a "feka csaj"-os rosszallással tökéletesen egyetértek... dehát.. mindenkinek megvan a maga stílusa :normaalis:

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]