Ugrás tartalomhoz

Fotó

Anne Rice

• Válasz írásához lépj be
257 hozzászólás érkezett eddig

Sleepwalker

Sleepwalker

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 128 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.11.12, 18:48

Megnéztem pár hete a Kárhozottak Királynőjét a televízióban. Egy nagy rakás fekália. Az egész film arra épít, hogy majd a megboldogult fekacsaj kígyómozgása megadja a kellő misztikumot. Mindenesetre inkább kínosan gagyi lett. El van cseszve, úgy ahogy van.

Ez egy szubjektív vélemény:) Igen, szerintem se adja vissza a könyv-fílinget, távolról sem...de ha elrugaszkodsz a regénytől, és önálló forgatókönyvként fogod fel, ami inspirálódott Anne Rice-tól, szerintem jó film, zeneileg se rossz, a szereplőket pedig passzolnak a karakterhez:D

A 'fekacsaj' és társaihoz hasonló megjegyzéseddel kapcsolatban szerintem nem én vagyok az egyetlen aki a homlokát ráncolja. :)

_Lisza (NPC/NJK)

_Lisza (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.11.12, 18:26

Flora... nekem az a rész nagyon tetszett, amikor a géppisztollyal kilyuggatták:D:D

_Poozoh (NPC/NJK)

_Poozoh (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.11.12, 16:34

Megnéztem pár hete a Kárhozottak Királynőjét a televízióban. Egy nagy rakás fekália. Az egész film arra épít, hogy majd a megboldogult fekacsaj kígyómozgása megadja a kellő misztikumot. Mindenesetre inkább kínosan gagyi lett. El van cseszve, úgy ahogy van. :)

_Flora (NPC/NJK)

_Flora (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.11.12, 16:17

ÉN néztem! sőt megvan DVD-n is:)
tök jó h itt is halhatalan volt mint a KKban :)

_Lisza (NPC/NJK)

_Lisza (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.11.12, 09:15

Nézte valaki a Szövetséget?? Mert abban is volt Stuart Townsend :) . Igaz, ott gonosz kis árulót játszik, de jól néz ki:D

metaflora

metaflora

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 96 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.11.08, 18:24

Én azzal kezdtem ebben a fórumban, hogy megválaszoltam ezt a kérdést:

Én a nyáron láttam először az Interjú filmet, és mivel kéznél volt a könyv, ott belekezdtem. Tetszett, tetszett, de azért olvadva még nem voltam, úgyhogy zsugori módon antikváriumból szedtem össze. Aztán, mielőtt még kiolvastam volna, karácsonykor megláttam az Alexandrában az új Lestatot, megvetettem magamnak a velem vásárolgató barátnőmmel (ő meg velem egy másik könyvet - tökéletes megoldás az ajándékozásra), aztán elolvastam, és abszolút el voltam-vagyok ragadtatva, alig bírta lefejteni róla az ujjaimat, akinek odaígértem kölcsönbe. :lancoskutya:

Annyit azért hozzátennék, hogy már korábban is hallottam párszor emlegetni, h "Kárhozottak királynője", hogy hú a zenéje, hú a film, hú a könyv, meg párszor az Interjút is, és mikor először láttam a filmet, akkor angolul volt, amit én mérsékelten értek, felirat nélkül. Közben meg utána magyarázták nekem, miről szól. Később láttam magyar felirattal is, hát a négy sztori (angolul, magyarázat szerint, magyarul, könyvben) egész más volt.

_Kyra Stacci (NPC/NJK)

_Kyra Stacci (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.11.08, 18:04

Hát ezek után én már nem is írom le, hogy hogyan történt :para: Detto úgy, mint Lisza-nál :) :lancoskutya: :drool:

_Lisza (NPC/NJK)

_Lisza (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.11.08, 16:58

nah kzoli hozzászólására jutott eszembe h leírhatná mindenki hogy ismerkedett meg Anne Riceal és a vámpírjaival.
na jó 5let ugye? :lancoskutya:

Nagyon jó ötlet:)

Hú, hát én olyan régen futottam össze Anne Rice dolgaival, hogy már nem is igazán emlékszem, h hogyan:). Barátnőimmel néztük meg az Interjút, utánna vette meg a könyvet az egyik barátnőm. S mint lenni szokott, kézről-kézre járt, és teljesen beleszerettünk. Úgyhogy asszem előbb volt a film, azt a könyv. És jött a többi rész is, megállíthatatlanul:D:D

_Flora (NPC/NJK)

_Flora (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.11.08, 16:14

én kitartok a véleményem mellett :para: de Kyra a tiéd is jó :)

nah kzoli hozzászólására jutott eszembe h leírhatná mindenki hogy ismerkedett meg Anne Riceal és a vámpírjaival.
na jó 5let ugye? :lancoskutya:

én először az interjú a vámpírralt láttam már nagyon régen a tvben, és kb 4 éve láttam meg könyvesboltban az interjút, meg is vettem mert a film is non tetszett és így szerettem bele a sorozatba :)
és ti? :drool:

_Kyra Stacci (NPC/NJK)

_Kyra Stacci (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.11.08, 15:30

Hát, sztem ezt azért oldották így meg, hogy fokozzák a "szerelmi szálat".
MI barátnőimmel a végét nem igazán tudtuk értelmezni. Mikor Jessevel sétál, és a környezet meg elmosódik. Jó sokáig találgattuk, h ezzel meg mit akartak kifejezni, de nem igazán jöttünk rá. Vkinek vélemény?
Nekünk olyan véleményünk volt, h azért csinálták így, h érzékeltessék, ahogy múlik az idő körülöttük, dehát... ez is döcög egy kissé :drool:

ÁLLLJ!!! VAMPIRE SZEREPJÁTÉK!!! ---> a képesség neve CELERITY (gyorsaság). Ezzel a képességgel a vámpírok képesek olyan gyorsan is mozogni, hogy az emberek nem is látják őket. Hiába ŐK csak sétáltak, olyan gyorsan haladtak, hogy körülöttük minden elmosódott.
Voilá :lancoskutya:

kzoli

kzoli

Great Old One

• Fórumita
  • 81 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.11.08, 08:37

Jah, szerintem egyértelműen az ő időtlenségükre utal a film vége.
Ami meg a zenét illeti, nagyon jó lett. Érdekes, hogy én azelőtt hallgattam meg a film zenéjét, hogy láttam volna a filmet, vagy olvastam volna a könyvet. Akkoriban nagy Korn-rajongó voltam, és a honlapjukon olvastam, hogy a Queen of the Damned című filmhez csinálnak zenét, ami elmondásuk alapján eg nagyon jó vámpíros film. Mikor kijött, meg is szereztem a zenét, de a filmet nem sikerült. Rengeteget hallgattam, nagyon bejött, barátaimnak is tetszett, azóta is szoktuk hallgatni. Aztán egy nap megláttam egy könyvesbotban a Kárhozottak Királynője című könyvet, és elgondolkoztam, megnéztem, és örömmel vettem észtre, hogy ez tényleg az a könyv, amiből a film(amit még mindig nem láttam), készült. Megvettem, hazamentem, elkezdtem olvasni, és le sem tettem, amíg be nem fejeztem. De tényleg, 24 órán keresztül egyfolytában olvastam. (könyvek terén néha elég fanatikus vagyok) Nagyon tetszett, el is határoztam, meg is veszem a többi részt is. Szóval én így lettem rajongója Anne Rice regényeinek. Később láttam a filmet is, ami elsőre nagy csalódás lett, de sokadik nézésre már igazán szórakoztató, gyakorlatilag ha néhány zavaró hiányosságot pótolnának benne, még egy jó adaptációnak is lehetne mondani. A zene viszont nagyon ütős, még mindig.

_Flora (NPC/NJK)

_Flora (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.11.07, 19:05

MI barátnőimmel a végét nem igazán tudtuk értelmezni. Mikor Jessevel sétál, és a környezet meg elmosódik. Jó sokáig találgattuk, h ezzel meg mit akartak kifejezni, de nem igazán jöttünk rá. Vkinek vélemény?
Nekünk olyan véleményünk volt, h azért csinálták így, h érzékeltessék, ahogy múlik az idő körülöttük, dehát... ez is döcög egy kissé :rohog:
[/quote]

nah ez jó téma :para:
itt az én 5letem is: sztem is ezzel akarták érzékeltetni a halhatatlanságukat, hogy ők változatlanok, de a környezetük lassan eltűnik, elveszik. sztem más értelmelme nem nagyon lehet ;)

nah most nekem se jött össze az idézet :dilis: ;) :rohog:

Módosította Flora: 2007.11.07, 19:06

_Lisza (NPC/NJK)

_Lisza (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.11.07, 18:10

nekem nagyon nem tetszett, hogy nem Maharet, hanem Lestat teszi vámpírrá Jessét

Hát, sztem ezt azért oldották így meg, hogy fokozzák a "szerelmi szálat".
Nekünk olyan véleményünk volt, h azért csinálták így, h érzékeltessék, ahogy múlik az idő körülöttük, dehát... ez is döcög egy kissé :dilis:

metaflora

metaflora

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 96 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.11.07, 17:28

Metaflora: Hogy tetszett a film? megnézted?

Gondolkoztam, h írjak-e itt róla, de ha már így megkérdezed: megnéztem, és néha szinte tetszett. Ti is meg a legjobb barátom is felkészített rá, hogy több szempontból katasztrófa, és ez így is van. Elsőre például nagyon sokkolt Magnus és Marius összemosása, hiszen ez az Interjú a vámpírral filmnek is erősen ellentmond: nem tanultam tőle semmit <-> sokat tanultam tőle, de megszoktam... a hegedűs sztorira felkészítettetek, és a film keretében egész logikus megoldásnak tűnt, hiszen a Lestat egész történetét csak nem lehetett belerakni... A Lestatként szerepeltetett karakterre egy pillanatig nem tudtam Lestatként gondolni, a külseje, a hangja, a viselkedése, minden egy kerek vámpírkaraktert adott ki, amelynek azonban számomra semmi köze nem volt Lestathoz. Alföldi hangja aranyos és komisz is, de nem lestatos. Akasha szép és szépen mozog, róla nem volt annyira kialakult képem, hogy ezt rombolja. A végszitu a vámpírok gyülekezetével elég furcsa volt, és nekem nagyon nem tetszett, hogy nem Maharet, hanem Lestat teszi vámpírrá Jessét, valamint Maharet szoborrá válása se - erről is szóltak előre, hogy így lesz, és el is fogadom, ha a sztori végén olyan lesz, mint Akasha az elején, de így, egyik pillanatról a másikra megkövülve kicsit furcsa volt. A zene tényleg jó, kár, hogy a gonosz vámpírkák félbeszakították a koncertet, bár ha azért utálják Lestatot, mert kifecsegi a titkaikat, fura ötlet ilyen látványosan támadni meg őt, a színpadon. Összességében úgy gondolom, hogy a legtöbb filmadaptációhoz hasonlóan a könyv ismerőinek és főleg rajongóinak kiábrándító az eredmény, a könyvet nem ismerőknek pedig a film magában talán nem teljesen értelmezhető. Mivel eléggé felkészítettetek rá, néhány kritikus pontot leszámítva élveztem a filmet, és mivel felvettem videóra, lehet, hogy megnézem még. Egyébként mikor előkerestem ehhez az Interjút videón, hogy azután vehessem fel, leragadtam nála és végignéztem, a KK-t nézni valahogy kényelmesebb volt, az Interjúban a vámpírok olyan halkan suttognak és az áldozatok olyan hangosan üvöltenek, hogy folyton állítgatni kellett a hangerőt...

_Lisza (NPC/NJK)

_Lisza (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.11.06, 18:32

remélem jó tanácsot adtam:D

Köszi, így már valószínüleg jó lesz:). és akkor talán már nem bénázom itt nektek:D

Metaflora: Hogy tetszett a film? megnézted?

_Flora (NPC/NJK)

_Flora (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.11.05, 21:04

mindenkinek bocsi, látszik, hogy nem igazán szoktam használni a fórumot... Még egy épkézláb idézést se sikerült összehozni, de mind1:(.
Ha valakinek lesz ideje meg kedve, leírhatná, h hogyan kell rendesen:)
Köszi

jaj hát mind1 ;) am ha idézni akarsz sztem vagy másold ki az időzendő mondtato aztán tedd idézőjelbe v katt a hozzászólás doboz jobb sarkában lávő válasz a hozzászólásra, csak ne töröld ki a szöveget amit beír neked. remélem jó tanácsot adtam:D

jaja zene 10/10 :)

_Lisza (NPC/NJK)

_Lisza (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.11.05, 18:54

mindenkinek bocsi, látszik, hogy nem igazán szoktam használni a fórumot... Még egy épkézláb idézést se sikerült összehozni, de mind1:(.
Ha valakinek lesz ideje meg kedve, leírhatná, h hogyan kell rendesen:)
Köszi

_Lisza (NPC/NJK)

_Lisza (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.11.05, 18:52

A "laikusok" számára nincs semmi zavaró ebből a szempontból a filmben...Csak minket zavar...

Ami pedig a filmzenét illeti: egy 10-es skálán nálam 10 pontot érdemel! ;)
[/quote]

Tökéletesen egyetértek:D.

_Kyra Stacci (NPC/NJK)

_Kyra Stacci (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.11.05, 12:47

Viszont túl sok a másítás, amin felháborodtam az elején, és inkább a Lestat(könyv) és a KK összevegyítésének tartom.

Már a zenéjéért érdemes megnézni, ha vki szereti a rock-ot:)

Ebben egyetértek veled, Lisza, a film tényleg a Lestat és a KK egyvelege, viszont ezt csak azok veszik észre, akik olvasták mindkét könyvet. A "laikusok" számára nincs semmi zavaró ebből a szempontból a filmben...Csak minket zavar...

Ami pedig a filmzenét illeti: egy 10-es skálán nálam 10 pontot érdemel! ;)

metaflora

metaflora

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 96 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.11.04, 20:57

Bár még nem láttam, de a könyvre alapozva reagálnék a napfényes dolgokra... Amikor Akasát és Enkilt kirakták a napra, alig barnultak le, és Maharet is mondta, hogy jár napozni, hogy embernek tűnjön, de hogy nyugisan beszélgessenek a napon, az talán még nekik se menne, de Lestatnak aztán pláne nem... Több helyen írja, hogy jön a kóma a hajnal fényeivel, meg amikor kiment a sivatagba, hogy öngyilkos legyen, akkor is túlélte ugyan, de nem volt már magánál, mikor önvédelmi reflexből beásta magát a homokba, ha beásta egyáltalán, nem emlékszem pontosan. Persze ha a film nem igyekszik könyvhű lenni, elég reális, h kicsit túloz az ilyesmiben, h kihangsúlyozza.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]