Ugrás tartalomhoz

Fotó

Technikák, tippek, trükkök

• Válasz írásához lépj be
1687 hozzászólás érkezett eddig

hyperman25

hyperman25

Rendszeres fórumozó

• Inactive / Invalid
  • 301 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.08.22, 11:12

Hali! Van egy Genius MousePen 8x6-om eladó. További infó itt.

sade

sade

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1087 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.05.19, 08:36

Kerdes: a Trust Penek mennyire jok?
Ezt neztem ki Psezni :)

sade

sade

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1087 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.05.02, 21:21

wacom intous 3, pufipennel
nekem ilyen minden 5-6. vonal jo :(

KekPafrany

KekPafrany

Kotnyeles Saláta

• Fórumita
  • 607 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.05.01, 19:45

Sade: milyen táblád van? Sajnos nem emlékszem... :(

Nekem egy intuos4-em van, és egy graphire-m.. Sose láttam hasonló hibát, csak olyat, hogy egyáltalán nem működött a nyomásérzékenység (olyankor progi vagy gép újraindítás szokta megoldani, - vagy az, hogy kisebb üres képet nyitok meg, és azon próbálom először, majd megnyitom a nagyot). Ez valami driver hiba lehet, legalábbis csinálta a Graphire, csinálja az Intuos, mind Xp mind win7 alatt..

Vagy olyat, hogyha túlontúl leterheltem a gépet, akkor rajzolás közben két tollérintés állapotot összekötött egy egyenes vonallal (szóval pl. egy görbét lenyes) - ott a gép gyengesége a hiba.

sade

sade

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1087 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.04.20, 14:33

közben vegigprobaltam az osszes drivert. vagy egyaltalan nem mukodik, vagy ua.
mar ott tartok, hogy vetetek magamnak szulinapomra egy tizezer forintos genius tablat XD
vagy inkabb :((

pookah

pookah

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 198 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.04.19, 21:48

...hogy segiteni probaltok"

bárcsak tudnánk is... :-/

sade

sade

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1087 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.04.19, 15:40

kb fel tucat ujrainditas sem segit :( tobbet nem akartam

viszont a corel 11 felment a gepre, de csak a rendszergarazda felhasznalonak.
nem tudjatok hogy lehet megbutykolni, hogy mezei usernek is menjen?
(valami nem jol lett leallitva hiba miatt sir, de nem ertem miert, amikor el se indul)

ps: egyebkent, tomi, andi, rene, pookah tok rendesen vagytok, hogy segiteni probaltok :) halas koszonet erte, akkor is ha ugy tunik csak siras a valasz

Módosította sade: 2011.04.19, 15:42

pookah

pookah

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 198 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.04.17, 18:48

nekem is ezt csinálja... pl ha a photoshoppal együtt hibernálom a gépet, mikor visszahívom, mindig. le is szoktam róla :/
egy wacom driver frissítés segített valamelyest, de nem oldotta meg véglegesen a problémát.
gép komplett újraindítása nálam is, és akkor rendbejön.

sade

sade

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1087 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.04.16, 09:54

nincs olyan ismerosom :( marmint budapest korzeteben. :( bar nem tudom kinek milyen tablaja van, ugy erzem ezer eve nem talalkoztam senkivel (csak a szerepjatekos csapatommal, es ennyi :(()

en is ezt a verziot hasznaltam, vagyis mostmar a 6.1.6os RC-t, de azzal sincs semmi differencia.
nekem allandoan be van dugva, mar ugy bootol, de probaltam a windows modszert is (kikapcsol, bekapcsol)..de mondom, SAI-ban nem produkalja, bar lehet hogy azert mert a sai tul "buta" program?
saival meg tudom csinalni az alap karaktert, de a bőr pórusait, hajat, ruha texturajat lenyegesen egyszerubb lenne psben..meg hianyzik a dodge-burn tool, a screen modba valo festes, a custom brushok, stb :((

RENE

RENE

Színvarázsló

• Fórumita
  • 78 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.04.15, 17:26

Nekem Win7 64 alatt ez a driver van: Driver Version 6.1.5.
Ha te is úgy indítod a gépet, mint én ( gépbekapcsolás, tábla usb-be bedugás, pS indítás), akkor is vacakol?

Ha van ismerősöd, akinek van táblája, kérd kölcsön a tollát egy kis időre, vagy a te tolladat teszteld az ő tábláján.

Módosította RENE: 2011.04.15, 17:26

sade

sade

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1087 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.04.15, 16:07

én is erre gondolok, csak nem vagyok benne biztos, es fogalmam sincs hogyan ellenorizhetnem.
30ezret meg egy tollra nem akarok kiadni, ha nem a toll a ludas :(

viszont driverproblemara utal, hogy csak photoshopban jatsza el :(
(mondjuk mas rajzprogram nagyon nincs)
meg masok is sirnak emiatt :(
nem tudom.

RENE

RENE

Színvarázsló

• Fórumita
  • 78 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.04.15, 15:49

Hú, hát nem tudom. Amennyire meg tudom ítélni a videóból, ott hol eltünt, hol visszajött a nyomásérzékenység. Nekem nem ilyen volt,eltűnt és kész, és csak úgy jött vissza, ha a lentebb ecsetelt módon indítottam a gépet, táblát, programot. ( Wacom és PS)
Ha szeszélyesen hol működik, hol nem, az szerintem nem program, hanem eszközhiba, de ez csak tipp. Mondjuk egy jó kis kontakthiba a tollban...

sade

sade

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1087 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.04.15, 15:12

RENE: köszi a gyors valaszt! ilyen volt a gondod? jutyúb
az a baj, hogy a corel painter win7re nem akar telepulni, igy kinomban mar SAIval szenvedek, mert csak a Photoshopnal generalt ilyen problemat (tegnap azon a 2 oraban, amig aludt a gyerek, probaltam regebbi drivert installalni, resetelni, inditani a shoppot pennel, es meg ki tudja mi minden vackot, mire felebredt a gyerkoc pont ott voltam, ahonnan elindultam, pedig rajzolhattam is volna :((((

RENE

RENE

Színvarázsló

• Fórumita
  • 78 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.04.15, 08:37

Nekem viszonylag rendszeresen előfordul.
Egyszer az ok a toll elkoszolódása volt, szösz gyűlt föl a tollhegy alatt és a gomb alatt is -kipiszkáltam, és nem volt többé "működési csend".
A gyakran előjövő esetek: a számítógép és a tábla programja összeakad valamiért, pl ha sokáig otthagyom, vagy lealtatom a gépet, vagy ha a táblát a sz.gép bekapcsolása előtt csatlakoztatom, vagy ha előbb kapcsolom be a rajzprogramot, minthogy csatlakoztatnám a táblát. Nem tudom, miért csinálja. Ilyenkor kikapcsolok mindent, kihúzom a táblát és újraindítom a gépet. Bedugom a táblát, behívom a rajzprogramot és minden oké újra.

Módosította RENE: 2011.04.15, 08:38

sade

sade

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1087 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.04.15, 00:02

táblagurukhoz kérdés: a táblám néha elfelejt nyomásérzékeny lenni. szerintetek a toll vagy a tabla a "bunos"?
hogy deritsem ki? volt vkinek hasonló?
ötlet?
kköszönöm az ötleteket :)

pompee

pompee

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 1 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.02.17, 15:18

Sziasztok!

Egy nagyon egyszerű probléma megválaszolására lenne szükségem.

A stencilrajzokat pdf formában kapom (szabványméretek etc.) és ha behívom egy photoshop-ba vagy akár egy illustratorban csak zavar a munkám során.

A kérdés a következő lenne: Hogy kell a stencilrajzokat digitálisan felhasználni grafikatervezésnél?

Köszönöm előre is!

kresbicky

kresbicky

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 11 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.12.30, 09:51

hátha valaki nem ismeri....

http://pixelovely.com/tools/gesture.html

Tudun

Tudun

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 6 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.09.28, 19:23

Okés, köszönöm a választ meg türelmet :sor:

KekPafrany

KekPafrany

Kotnyeles Saláta

• Fórumita
  • 607 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.09.28, 16:44

A Bamboo Pen & Touch szerintem elég egy gyakorló/profi/megélhetési grafikusnak is. Én is nagyon sokáig tépelődtem, hogy melyik legyen, mert az a beépített touchpad nagyon vonzó opció, főleg, ha mondjuk notebookon is rajzolsz.

Nekem egy régi wacom Graphire-m volt, aminek már szétkopott mindene, a fedlapja karcos volt, a tolla elkezdett kettéhasadni (a tollhegy kopás más mese). Ezek cserélhető dolgok, ám majdnem annyiba fájtak volna, mint egy új Bamboo. Innentől nem volt kérdés, hogy jobban járok egy új tablettel.. Jártam a grasshoppernél, kipróbálhattam mindkettőt, és utána választottam..

Tudun

Tudun

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 6 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.09.28, 16:25

Darklight: Szkúzi :rohog: Legközelebb visszaolvasok.

KékPáfrány: Köszönöm :popcorn:
De ha jól értem, kezdjek egy Bamboo-val, majd ha már jó leszek benne, akkor nevezzek be egy Intuos-ra.. nem drága mulatság a kettő? :) Ennyivel bonyolultabb az Intuos, hogy ennyivel drágább is?

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]