Ugrás tartalomhoz

Fotó

Technikák, tippek, trükkök

• Válasz írásához lépj be
1687 hozzászólás érkezett eddig

KekPafrany

KekPafrany

Kotnyeles Saláta

• Fórumita
  • 607 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.09.28, 14:33

Köszi előre is, ha tudtok segíteni :popcorn:

Ha nagyon kezdő vagy rajzolásban vagy digitális rajzolásban és wacomot szeretnél, akkor a legolcsóbb megoldás egy Bamboo2 Pen. Ennek viszont az érzékenysége jóval alacsonyabb a többinél (feleakkora, ha jól emlékszem), és csak kis méretben láttam (nem jelenti azt, hogy nincs belőle nagyobb, bár nem hiszem, hogy megérné).

Ha a rajzolást picit is komolyan akarod venni, akkor egy Bamboo Pen & Touch-ot javaslok (gyakorlatilag ugyanez a Bamboo Fun csoport). Az S (small, kb A6), M (medium, a5), L és XL méretek vannak.

Elsőre nem ajánlom az Intuosokat. Nekem az van, de jóval drágább a Bamboonál..

Elvileg mind a http://www.grasshopper.hu/ mind a www.codra.hu ad lehetőséget a kipróbálásra. Én a grasshoppert ajánlom, általában olcsóbb. Vedd fel velük a kapcsolatot.

Darklight

Darklight

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 480 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.09.27, 22:26

Hali!
Tudtok abban segíteni, hogy ha szeretnék egy digitalizáló rajztáblát, melyiket érdemes választanom és kb. mennyibe kerülnek? Előnyük, hátrányuk, ilyesmi?
Wacom-ot mondták nekem, hogy jó, de honlapjára felmenve vagy 4-5 félét találtam a Bamboo-n belül is, a többiről fogalmam nincs, miben térnek el és melyik lenne jó illusztráció és digitális festmény készítésére :rohog:
Köszi előre is, ha tudtok segíteni :asit:

Pfff....már megint.. :popcorn: Max, Akasha vagy valaki... nem tudnátok írni valami standard szöveget erre a kérdésre, hogy legközelebb csak kopipésztelni kelljen? :)

Tudun: Sorry nem veled van a baj, csak ezt a kérdést kb. havonta felteszi itt valaki... gondolom most is fog egy türelmes hozzáértő válaszolni, de addig is olvass vissza pár oldalt!

Módosította Darklight: 2010.09.27, 22:27

Tudun

Tudun

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 6 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.09.27, 22:02

Hali!
Tudtok abban segíteni, hogy ha szeretnék egy digitalizáló rajztáblát, melyiket érdemes választanom és kb. mennyibe kerülnek? Előnyük, hátrányuk, ilyesmi?
Wacom-ot mondták nekem, hogy jó, de honlapjára felmenve vagy 4-5 félét találtam a Bamboo-n belül is, a többiről fogalmam nincs, miben térnek el és melyik lenne jó illusztráció és digitális festmény készítésére :popcorn:
Köszi előre is, ha tudtok segíteni :)

bubu004

bubu004

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 2 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.09.20, 08:58

Köszi az infót!a tanfolyam nagyon kecsegtető csak egyenlöre nem fér bele az időmbe de majd probálok megjelenni valamikor:D :aboci:

-max-

-max-

Régi fórumozó

• Archívum
  • 1121 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.09.19, 10:06

gyere el egyszer a tanfolyamomra, aztán ott telepakollak infóval :(
ha akarsz, le is ülsz rajzolni
alul kattintva megtalálod a részleteket

szerintem egyébként menj föl az art.rpg.hu-ra, a cgtalk.com-ra, a deviantart.com-ra, és mindenütt vadássz linkeket
boltokban van ilyesféle című könyv is, nem túl jó, de nem is rossz
:)

bubu004

bubu004

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 2 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.09.18, 12:32

Hello!igazából csak egy kis segitséget szeretnék kérni! mindenféle információ érdekelne a fantasy művészetről! könyvek ,linkek, technikák, rajzeszközök, már egy pár hónapja foglalkozom vele kisebb nagyobb sikerell de még a béka segge alatt sem vagyok. érdekelne bármiféle információ a témával kapcsolatban mire kell rágyurni mivel kezdjem az egészet stb...pliz ha valaki tudna nekem segiteni azt nagyon megköszönném!!!!

original_trixi

original_trixi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2488 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.08.29, 21:34

majd megnezed szemelyesen ;) ;)

amint megtehetjük!

-max-

-max-

Régi fórumozó

• Archívum
  • 1121 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.08.28, 02:30

lássuk :felvon:

sade

sade

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1087 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.08.27, 11:22

majd megnezed szemelyesen :lol: :felvon:

original_trixi

original_trixi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2488 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.08.27, 08:19

szívesen, remélem beválik. majd mutass képet az eredményről!

sade

sade

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1087 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.08.26, 20:13

hosszas döntes utan (leteszteltem a kretatol kezdve mindent) ugy dontottem a szinezopaszta mellett maradok :sor:
köszönöm szepen elsősorban Trixinek, masodsorban Maxnak.
;)

sade

sade

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1087 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.08.24, 19:03

hello Maxx, koszi a valaszt

Hat mindenképpen száraz tapétára kéne felvinni (főleg mivel a két nagyobb alak kivételével a kicsiket már a bútorozott szobába festeném, a mostani terv szerint, bár amilyen határozott vagyok, ez változhat).

Most éppen a festés ellen arra hajlok, hogy nagy matricából kivágatom a "komponenseket" és orvul felragasztom.

És akkor nincs macera meg száradás, meg nyakig festékes kisbarbár.

Nektek melyik kivitelezés lenne a szimpatikusabb?

(a foster hazas bluu meg a gazdija lenne a nagy kép, és a szobájában "elszórva" (bútorokról leugrálva, meg ilyesmi) lennének kis egyszerű random szörnyik.)

fejben marha jól megvan az összhatás meg minden, de ha rázoomolok, nem látom a technikát ;)

a másik fontos szempont, hogy én ilyen akvarelles, élénk színeket szeretnék, tehát egy csomó mindent kizár :titok:

-max-

-max-

Régi fórumozó

• Archívum
  • 1121 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.08.24, 17:10

a műanyagos alapokat kerüld, aztán már bármit használhatsz- a frészporos tapétára bármi fog

csak vigyázz, mikor sok vizet viszel föl rá, mert meghullámosodhat, le is jöhet
...talán előre homokszínelném, és aztán ragaszatnám föl, és úgy jöhetnek rá a többi színek

freskó, secco a klasszik, megtalálod bárhol
seccot már csináltam

sade

sade

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1087 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.08.24, 11:27

szió
a linket ugy ertettem, hogy nez ki falon :titok:
a pasztellkreta nem hangzik tul praktikusnak tenyleg ;)
hat nem tudom.
meg kb 1 honap, amig aktualis lesz, addig meg kene almodnom
a fureszporos tapetahoz ragaszkodom, nem tudom miért, nekem sokkal jobban bejon, mintha csak be lenne festve a fal, csak igy meg..
meg lattam jatszohazban itt ott festett falat, messzirol ok, de kozelrol nezve nagyon ize

esetleg ontapados matricaval meg lehetne oldani mint a reklamcuccoknal (siman vektoros, amit csinalni szeretnek)

original_trixi

original_trixi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2488 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.08.24, 08:56

köszi
en szeretem a fureszporos tapetat.
errol a szinezopasztarol valami link?
esetleg mas otlet?
Pozsgay muvesz ur mivel fest a falra?
en mar arra is gondoltam, hogy lealapozom valamivel (feher falfestekkel), es valamilyen vizesbazisu festekkel (akril?) festek
nagyon huyeseg?

lehet, hogy jól néz ki, de festeni rá nehezebb :titok:
linkelhetek (példa), de igazából szerintem nincs nagy jelentősége hogy milyet veszel, mivel nem rendeltetésszerűen használod. és valami 1-200 forintossal csináltam. szerintem bármelyik festékboltban kapsz, de ha ráguglizol, webshopokat is találsz. közben amúgy rájöttem, hogy van tubusos verzió is ha az jobb neked.
eszembe jutott, hogy pasztellkrétával is csináltam már, de azt nem ajánlom. nagyon nem praktikus, nem tudom, mért azt választottam ;)

sade

sade

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1087 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.08.23, 19:01

köszi
en szeretem a fureszporos tapetat.
errol a szinezopasztarol valami link?
esetleg mas otlet?
Pozsgay muvesz ur mivel fest a falra?
en mar arra is gondoltam, hogy lealapozom valamivel (feher falfestekkel), es valamilyen vizesbazisu festekkel (akril?) festek
nagyon huyeseg?

original_trixi

original_trixi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2488 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.08.23, 09:04

Üdv, a kérdésem az, hogy milyen festékkel érdemes a falra festeni az ördögöt? (fűrészporos tapéta)
(Vicces hangzása ellenére a kérdés komoly)
Köszi
Sade
(ps: egyszerubb vizesbazisura is gondoltam, de akkor is le kene alapozni fehérrel, mivel a fal homokszínű - lesz :lol:

fűrészporos tapétára biztosan élmény lesz festeni. én festettem már falra és színezőpasztát használtam. a neve ellenére folyós, ezzel színezik a meszet. ha mésszel van festve a fal, akkor jó, ha diszperzittel, akkor lehet hogy idővel lepattogzik. tesóm szerint legalábbis nem lehet mésszel diszperzitre festeni. bár nem tudom, ez a tömény színezőpasztára is vonatkozik-e. sokféle színben van, szerintem egész jól bevált, az már más kérdés, hogy jó bénák lettek a képek :ugri:

sade

sade

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1087 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.08.22, 22:12

Üdv, a kérdésem az, hogy milyen festékkel érdemes a falra festeni az ördögöt? (fűrészporos tapéta)
(Vicces hangzása ellenére a kérdés komoly)
Köszi
Sade
(ps: egyszerubb vizesbazisura is gondoltam, de akkor is le kene alapozni fehérrel, mivel a fal homokszínű - lesz :lol:

original_trixi

original_trixi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2488 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.08.18, 08:22

elvileg a pantone színek nem sikerülhetnek félre. persze "ami elromolhat, az el is romlik". meghát egy árnyalatos képnél nem is tudsz pantone színeket megadni..

-max-

-max-

Régi fórumozó

• Archívum
  • 1121 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.08.17, 20:45

ja a másik az - evidencia, azért nem mondtam -, de ne várj monitor-színeket nyomtatásban
Egy világító RGBnek soha a nyomába se ér a legjobb nyomott anyag se.
Vannak színek, amik soha, de SOHA nem jönnek ki, türkiz, világító piros, világító kék satöbbi, de a többi se lesz egy öröm.
Nyomda elcseszi, túlnyomja, elnyomja, de ha nem, akkor se lesz jó.
Nyomtató pláne.

hatszínkolor nyomások valamit segítenek, ultraibolya festékek mennek bele pluszba, de csodát az se tud

ennyi :D

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]