Ugrás tartalomhoz

Fotó

Technikák, tippek, trükkök

• Válasz írásához lépj be
1687 hozzászólás érkezett eddig

Transferatu

Transferatu

Érdeklődő fórumozó

• Archívum
  • 93 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.05.27, 14:51

Ha arra gondolsz, amire én, Hanna, akkor nem tudom, hogy lehet-e kapni, de nekem van belőle viszonylag sok (mármint a 0-hoz képest). És nem használom őket...

Hanna

Hanna

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1706 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.05.27, 14:06

Sziasztok!

Létezik még olyan, hogy mártogatós tuskihúzó? Én még a nagyapámtól örököltem néhányat, nagyon jók is voltak, de kezdenek bekrepálni, elkopik a hegyük, meg nem jól tartják már a tust. Hol lehet ilyet venni? vagy most már csak a csőtoll megy?

Transferatu

Transferatu

Érdeklődő fórumozó

• Archívum
  • 93 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.05.27, 11:44

Ha a 4zetrács a rotringrajzon keresztül is látszik, photoshopnál maszkold ki a teljes vonalat, és állítsd át a brightness-t (tekerd feljebb). Ha nem látszik át, semmi baj, radír. Ha mindkét eset fennáll, használd a clone stamp toolt, meg az eraser-t (nem, nem a Swartzenegger-filmet!). Sajna néha meg kell szenvedni a szépségért!

Ashcroft

Ashcroft

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 371 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.05.27, 11:08

ThanQ,

majd nemsokára nekiállok próbálkozni, ha ismét kapok kölcsönbee 1 szkennert!

Kontraszt jó megoldás a tusrajzoknál, de amikor simán rotringgal firkálok, főleg a csillogós-fém-effekt jellegű részeknél nem segítség, ezeket manuálisan sem nagyon tudom retusálni, Mask, Remove scan lines: majd megláttyuk...

Vázlatfüzetem meg vann, de ojjjjjan szép, hogy sajnálom magamnál hordozgatni, mert még véletlenül baja lesz... :ugri:

Sok :ihlet: -et mindenkinek!

Ash

sade

sade

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1087 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.05.23, 17:10

Szia, a Kontrasztot próbáltad átállítani?
illetve Corel Photo Paintben van a Mask menu alatt olyan, hogy kijeloli az osszes olyan színt (pl. szurket).. csak vigyazni kell vele, mert olyat is kijelol, amit esetleg nem akarsz.. :ugri:
üdv
sade
ps: próbálj vinni néhány sima lapot eloadasra :D

Samurai

Samurai

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 205 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.05.23, 08:00

Nehéz kérdés. Painterben van olyan ecset, hogy "Remove scan lines", amit talán meg lehetne próbálni, de szerintem nem kerülheted el, hogy kézzel kelljen retusálnod.
Hordj vázlatfüzetet! :ugri:

Ashcroft

Ashcroft

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 371 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.05.22, 21:04

Ahoi!

Egy pöttnyi teknikál help kéne, mármint:

Sajna mindíg úgy adódik, h. a legjobb rajzaim előadások unalmas perceiben (90-ből kb.83) készülnek, ebből kifolyólag szinte mindíg négyzetrácsos füzetbe...

Szkennelésnél hogyan lehet megoldani, h. a rács már ne látszódjon a szkennen, mert ezt utómunkával megoldani irtó macerás/időigényes...

Főleg ott gáz, ahol a négyzetrács nem kék, hanem szürke, mert akkor a színszűrő már nem megoldás!

Előre is THX, ha tud valaki segíteni!

okuz

okuz

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 463 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.05.14, 13:17

Segítséget kérek!
Kosztümös modellfigurák arcának miniatűr festéséhez, hogyan kell az ecsetet vágni?
Tippeket, ötleteket köszönöm,
okuz

Akasha

Akasha

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 280 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.05.14, 10:21

Üdv az egybegyűlteknek!

Én még csak most kezdek ismerkedni a retuspisztolyos fújás technikával. Tőletek szeretném megkérdezni, hogy nem-r tudtnátok jó tanácsokkal ellátni, illetve olyan oldalakat megadni, amit én még nem ismerek?!
Előre is köszi!

Mindenkinek kellemes alkotást!

sade

sade

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1087 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.05.08, 00:07

Halihó. Csináltam egy kisebbfajta howto-t, hogyan lehet nulla eszközökkel meg effektekkel aránylag pofás képet csinálni.
http://sade.intro.hu/sadetutorial_2.JPG címen.
Egyelőre nem olyan húdeprofi, de valahol el kell kezdeni :D :)
(bocsi a fanatisztikus angolságomért, ha nem is szép, de érthető)

sade

Transferatu

Transferatu

Érdeklődő fórumozó

• Archívum
  • 93 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.05.06, 13:09

Hali!

Alexander: elvileg tudok bánni a 3ds Max-szal, meg pshoppal is, meg érdekel is a dolog. A programozás részéhez azonban nem értek, és már helybenhagytak néhányan hasonló game-tervekkel. Szóval itt egy vállalkozó kedvű személy, de ennyi infónál tényleg több kell.

BitWizard

BitWizard

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 226 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.04.12, 14:42

Sziasztok!

Hagyományos animációval foglakozóknak ajánlom figyelmébe az egy példányos laporellót. Kipróbáltam, és meglepően jó erre a célra. A rajzstiftnek a 4 mm-es átmérőjűt kell hozzá használni. 8 - 9 lapot egy menetben át lehet világítani és nem "szőrösödnek" ki a vonalak tussal való kihúzáskor.
A perforáció miatt könnyen elcsúsztathatóak egymáshoz képest a rajzok.
Kell ennél több?

Üdv:
BW

doky

doky

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 922 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.04.08, 12:43

Tereptípusok vagy úgymond textúrák készítéséhez kiváló a pshop. Én már régóta azt használom a 3d-s programokhoz, amelyek külső textúrát fogadnak.

Ha amolyan Diablós, perspektívikus stílusra gondoltál, akkor szintén megfelelő a pshop, csak több macera van vele.

• Látogató

Kelt 2003.04.08, 08:51

Bepe: teljesen igazad van, elnézést is kérek a dolog miatt! :buszke:
Bárkit, akit érdekel bármilyen szinten a dolog (on-line fantasy szerepjátékról van szó), az priviben (alex@ax.hu) érdeklődhet nálam. :(
Más. Tereptípusok megrajzolásához, 'festéséhez' melyik programot ajánlanátok? PShoppal kicsit nehézkesen ment nekem a dolog, másikakat meg nemigazán ismerek még egyenlőre...

BePe

BePe

Admin

• Admin
  • 4658 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.04.08, 07:44

Alexander:
1. ugy gondolom errol beszeltunk emailben
2. ha 'for-profit' a projekt, akkor azt is jelezned kell (plane ha egy nonprofit site-on 'hirdetsz')
3. legalabb egy html fileban tegyel fel infokat valahova, ahol olvashatnak rola az emberek, mert ez igy nagyon keves. :(
/illetve csak felcsigazasnak jo, de bizom benne, hogy a dolog kitargyalasa nem ezen a topikon fog megtortenni.. offtopicsag miatt/

sorry.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8447 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.04.07, 21:57

Szerintem fejtsd ki bővebben, hátha valaki túl sokat képzel bele, és azért nem mer jelentkezni! :(
Engem például érdekelne pölö, hogy mit jelent az, hogy "fantasy típusú dolog" valamint az, hogy mit értesz "grafikus/designer" alatt?

• Látogató

Kelt 2003.04.06, 21:15

Hali!

Egy fantasy tipusú dologhoz keresek jó grafikust/designert. Amit én jelenleg tudok az ugyanis /pillanat kevés ehhez:) Esetleg valaki tudna segíteni, vagy tudna valakit ajánlani e témában?:) Köszi előre is!:)

Alex

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8447 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.03.23, 02:22

Hát, én tudok tippet adni:
Van egy ún. Intruder KFT valahol a Bem térnél, akik nyomtatnak fájlból mindenféle formátumú lapra, még matricára is. Alapfeltétel tehát, hogy a kép meglegyen minél nagyobb felbontásban. Honlapjuk is van, keress rá!

Strato

_Xarg (NPC/NJK)

_Xarg (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.03.23, 00:28

Hy!
Nem találtam FAQ topicot ezért írom eztet ide...
Kérdés:
Ha nagyon-nagyon megtetszik egy kép, nem lehet valahogy plakátot csináltatni belőle???
Természetesen a feső beleegyezésével(márha beleegyezik)
Szal lehetséges ez csóró(najó nem teljesen) pesti halandók részére???

Na Bye!!!
Xarg

sade

sade

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1087 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.03.22, 02:23

Kivancsian varom.
:lol: sade@rpg.hu :D