Ugrás tartalomhoz

Fotó

Vélemények, javaslatok

• Válasz írásához lépj be
959 hozzászólás érkezett eddig

_Gergoke (NPC/NJK)

_Gergoke (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.10.26, 14:28

Nekem a papám tanított szakrajzot, de nagyon tehetséges ember volt(én már sajna nem ismerhettem meg), de anyám is elég jól ért a rajzoláshoz, de míg én inkább szabadon rajzolok, ő megszállottja a segédvonalazásnak, hogy minden teljesen arányos legyen. Persze az is fontos, de könnyen el lehet találni a dolgok méretét anélkül is. Míg mindenki áradozik, hogy valami milyen jó, addig ő mondja a hibákat: olyan, mintha minden a levegőben lebegne! Kell még rá pár dolog, hogy ne legyen hiányérzet. Túl zsúfolt... Hát igen, de ahogy a világon semmi nem lehet tökéletes, én sem. :lol:

Sleepwalker

Sleepwalker

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 128 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.08.16, 13:26

Igen, az én anyukám is éppen ilyen:) Na de szerencsére itt van apukám, ő több mint ellensúly az ilyesmire...velem ellentétben ő művésznek tanult, és kegyetlen kritikus:( Komolyan, félek neki megmutatni a munkáimat. Ha elkezd kielemezni, az sül ki a dologból hogy az egyetlen jó és elfogadható dolog a képben a sima fehér papír amire rajzoltam :rohog:

Az ilyen jószándékú, anyukás dicséreteket ha nem is veszem komolyan, azért valamilyen szinten jól esik, neked nem?

Én a hozzáértő dicséreteknek, ha ritkán is kapok olyat, iszonyúan tudok örülni, és annyira feldob, hogy rögtön rajzolnom kell vmit:)

Sleepwalker

Sleepwalker

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 128 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.08.16, 12:57

Igen, az én anyukám is éppen ilyen:) Na de szerencsére itt van apukám, ő több mint ellensúly az ilyesmire...velem ellentétben ő művésznek tanult, és kegyetlen kritikus:( Komolyan, félek neki megmutatni a munkáimat. Ha elkezd kielemezni, az sül ki a dologból hogy az egyetlen jó és elfogadható dolog a képben a sima fehér papír amire rajzoltam :rohog:

Az ilyen jószándékú, anyukás dicséreteket ha nem is veszem komolyan, azért valamilyen szinten jól esik, neked nem?

Én a hozzáértő dicséreteknek, ha ritkán is kapok olyat, iszonyúan tudok örülni, és annyira feldob, hogy rögtön rajzolnom kell vmit:)

original_trixi

original_trixi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2488 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.08.13, 08:30

Azóta a fal gazdát cserélt, és az új tulaj, azt hiszem, rövid úton tüntette el az egészet:) :broaf:

áuccs :punny: persze én megértem, ha valakinek nem tetszik a munkám, de azért fájna a szívem :rohog:
gyakoribb az, hogy nekem nem tetszik. nagynénémnek csináltam 3 képet, meg kövekre mindenféle mintát, ő el volt ájulva tőle, én meg legszívesebben lehánytam volna :D nincs önbizalmam és az a baj, hogy ha hozzá nem értő dicsér, azt nem tudom komolyan venni :rohog: tudod, tipikusan mikor az apuka, anyuka olvadozik, hogy a kislánya milyen ügyes, tehetséges, stb.. :buszke:

Sleepwalker

Sleepwalker

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 128 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.08.12, 19:35

Original trixi:
Én úgy éreztem, elszúrtam az egészet, de a fal gazdájának tetszett a 'mű'...mert léteznek még diplomatikus emberek:) Azóta a fal gazdát cserélt, és az új tulaj, azt hiszem, rövid úton tüntette el az egészet:) :)

Tojásfehérjével még nem, de mosogatószeres temperával már festettem:) Szerintem kb. ugyanolyan lehet a végeredmény, talán nem olyan szép fényes lesz a felület, hanem picit olajosabban, tompábban fénylik, és két hónap múlva is garantáltan érezni lehet a citromszagot az ecseteken:D

mirtusz

mirtusz

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 29 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.08.10, 11:41

ezzel kapcsolatban nincs sok tapasztalatom.. de nekem kapásból Mr. Bean és Whistler anyja jutott eszembe... ott is machinált valamit a tojással, de ott volt mondjuk egyéb is, körömlakk meg ilyenek... :) (a mai napig nem hagy nyugodni a gondolat, hogy nekem is meg kéne így csinálnom valami híres festményt poszterből...)

m

KekPafrany

KekPafrany

Kotnyeles Saláta

• Fórumita
  • 608 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.08.10, 11:20

Tojásfehérjével kevert tempera nagyon szép tud lenni. Fényes felületet hagy, és sötétebb élénkebb színeket, mintha csak vízzel csinálná az ember. Sajnos én még nem próbálhattam ki, csak másnál láttam (amikor még festettem, anyám drágállotta a tojást, most meg már temperám sincs)

A fehérjébe kell leöblíteni az ecsetet... mintha víz lenne. Van valakinek tapasztalata?

_Nasa (NPC/NJK)

_Nasa (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.08.09, 22:00

no már a másik kép is kész.... de még akarok párat,szal csak akkor töltöm fel a képeket,ha kész mind :)

original_trixi

original_trixi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2488 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.08.09, 20:18

érdekes, én jobban stresszelnék, ha más falát rontanám el :)
nekem is szokott remegni a kezem, de ilyen nagy képeknél szerintem nem látszik, max ha valami részletes, aprólékos munka.

Sleepwalker

Sleepwalker

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 128 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.08.09, 19:49

Már sikerült az indigóval:) és ki is tudom radírozni, ha vmi nem jó...:sor: szal már készül a "remekmű"!
én csak 17 éves vok, mégis ismerem azt a vetítőt, amibe a filmet kell bedugdosni... :)

Jéé, én is 17 vagyok:)
Nasa, a te freskód igazán jó lett:O)
Festettem már falra, és néha nagyon megszívtam az egészet...még az volt a szerencse, a fal nem a sajátunk volt:) Szóval én a régi négyzethálós módszerrel vázolgattam a falra, aztán szépen elszúrtam mindent a festékkel...van az az 'univerzális' tempera (papírra, fára, falra, satöbbi, satöbbi), na, azt használtam a kép egy részén...nedvesen még nézett ki valahogy, de amikor megszáradt szálanként téptem ki a hajam.
Aztán végül valamilyen koncentrátummal fejeztem be a munkát, ami nagyon jó, tényleg öröm azzal Michelangelót játszani...sajnos nem tudom, hogy mi a neve magyarul, különben reklámoznám:(
A kézremegés is bekavart, az elején...aztán rájöttem, hogy a metálmuzsika gyógyítja az ilyesmit is:)

_Nasa (NPC/NJK)

_Nasa (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.08.06, 10:09

hátaza helyzet,hogy nemtalálom... xD Majha készlesz, felteszem az egészet...

Módosította Nasa: 2007.08.06, 10:15

mirtusz

mirtusz

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 29 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.08.05, 16:09

mirtusz, a diszperzit ledobja a meszet, nem? én mindig olyat csinálok, amit le lehet festeni mésszel, ha esetleg megunnák, vagy ilyesmi :ok:

Hát, lehet. Bár erről még nem hallottam. (Lassan úgyis elköltözöm.. abba a korba értem, amikor kirepülnek a gyerekek :szipp-szipp: :D )
Meg mink nem meszelünk. Diszperzit mindenhol, így kézenfekvőnek tűnt, hogy azzal fessek a falamra.

m

original_trixi

original_trixi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2488 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.08.05, 15:07

felraktam az eredeti képet is, és még azt a képet is, amit most csinálok.... :D :D

és ha már így közölted, be is linkelnéd? :ok:
amúgy szép lett a kép, bár az anime nem a szívem csücske :P a falamra legalábbis nem csinálnék.

mirtusz, a diszperzit ledobja a meszet, nem? én mindig olyat csinálok, amit le lehet festeni mésszel, ha esetleg megunnák, vagy ilyesmi :P

mirtusz

mirtusz

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 29 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.08.04, 12:51

Ahoj!

Nekem sárkány van a falamon ;) ceruzával vázoltam, diszperzittel festettem. A sárkány alapfiguráját nem én találtam ki, asszem háttérképek.huról szerváltam, de a színeit átdolgoztam :P csakhát... elrontottam a szárnyát. De én így is szeretem :amccoy:

m

_Nasa (NPC/NJK)

_Nasa (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.08.04, 09:27

felraktam az eredeti képet is, és még azt a képet is, amit most csinálok.... ;) :amccoy:

_Nasa (NPC/NJK)

_Nasa (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.08.04, 08:53

http://www.kepfeltoltes.hu/view/070804/DSC...ltoltes.hu_.jpg feltöltöttem:) am élőben tényleg nem ien fakós... csak ott nincs ablak és elég sötét lett hiába vakuztam...

original_trixi

original_trixi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2488 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.08.04, 08:07

nincs myvipem :amccoy:
szerintem ide töltsd fel, ezt mindenki meg tudja nézni http://www.kepfeltoltes.hu

_Nasa (NPC/NJK)

_Nasa (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.08.03, 21:45

http://myvip.com/main.php remélem ez bejön nektek... am falon nem ien fAkó, csak rossz a fénykép... xD

ha nem jön be, akkor myvipen Harmos Anna vok, Palotáson lakok:D ott van a képeim között

_Nasa (NPC/NJK)

_Nasa (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.08.03, 21:35

nem küldenek levelet a tár.huról... pedig regisztráltam... :amccoy:

vigo

vigo

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1540 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.08.03, 15:24

Töltsd fel valahova (tar.hu vagy flickr.com) és linkeld be :amccoy: Ha valami nem megy, szólj, biztos lesz olyan a közelben, aki segít!

Hajrá,

V!

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]