Ugrás tartalomhoz

Fotó

Vélemények, javaslatok

• Válasz írásához lépj be
959 hozzászólás érkezett eddig

_Nasa (NPC/NJK)

_Nasa (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.08.03, 12:47

Végre kész van:) jajjjj dejjóóóóóóóóóóóóóóóóó :amccoy: ;) :P :langol: De hogy mutassam meg???

_Nasa (NPC/NJK)

_Nasa (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.08.03, 10:03

Megmutatom, maj, de elég sokáig tart... tnap 2 és fél órán keresztül azt csináltam...és még fle sincs kész xD :amccoy: az Első nap az iskolában-t sajnos nem ismerem, mi meséket olastunk mindig... hófehérke és a 7 törpe, jancsi és juliska... ;)

grey

grey

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 559 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.08.03, 08:08

:amccoy:)
ha film elő lett hívva már nem érzékeny többé a fényre ;)
Előhívás után nem teszik vissza a kazettába hanem egy pofás kis műanyag henger-dobozkába helyezve adják vissza a laborból..Az meg nyílik könnyen..

original_trixi

original_trixi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2488 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.08.02, 19:59

az nem jelent semmit, én meg 18 :amccoy: az Első nap az iskolában-t ismered? én imádtam, mindig azt olvastattam anyukámmal :P
na erről ennyit :langol:

örülök, hogy megtaláltad a megoldást, azt hittem, az indigót nehéz kiradírozni, papíron legalábbis az.

de aztán tényleg megmutatni ;)

Módosította original trixi: 2007.08.02, 20:00

_Nasa (NPC/NJK)

_Nasa (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.08.02, 19:19

Már sikerült az indigóval:) és ki is tudom radírozni, ha vmi nem jó...;) szal már készül a "remekmű"!
én csak 17 éves vok, mégis ismerem azt a vetítőt, amibe a filmet kell bedugdosni... :amccoy:

original_trixi

original_trixi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2488 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.08.02, 19:01

szerintem az azért nem jó, mert ha összetaperolod az indigót olyan helyen, ahol nem lesz semmi (nem nehéz), akkor az a folt ott is marad ;)

darklight, szerintem azt a fajta vetítőt azért ismered, amin én pl az Első nap az iskolában-t, meg ilyeneket néztem anno :amccoy:

Módosította original trixi: 2007.08.02, 19:03

Darklight

Darklight

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 480 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.08.02, 18:58

le kell fényképezni a képet tekercses fényképezővel és a negatívot bele lehet rakni a diavetítőbe. én még ezt nem próbáltam, de biztos működik ;)

okés, csak itt még azzal vannak gondok, h nemtom kiszedni a filmet a tokból... a fényképezőből már kivettem, de ien izébe benne van és azt nemtom kiszedni...:S Azt nem tudjátok h kell?

Tyűha, most döbbentem rá, hogy milyen öreg vagyok! :amccoy:

_Nasa (NPC/NJK)

_Nasa (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.08.02, 17:21

nemkell már... rájötem egy egyszerűbre... xD Indigóval fogom rányomatni a falra...:)

vigo

vigo

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1540 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.08.02, 14:41

Az már fotósnak való feladat, és szerntem a napfény nem tesz jót neki, szóval nem véletlenül egy sötét kamrában hívják elő :) De ha elviszed egy fotóshoz, van ahol nagyítanak belőle diát!

V.

_Nasa (NPC/NJK)

_Nasa (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.08.02, 14:10

okés, csak itt még azzal vannak gondok, h nemtom kiszedni a filmet a tokból... a fényképezőből már kivettem, de ien izébe benne van és azt nemtom kiszedni...:S Azt nem tudjátok h kell?

vigo

vigo

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1540 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.08.02, 10:29

Ha majd elkészül, mutasd ám meg :durci: :cool:

V. :)

_Nasa (NPC/NJK)

_Nasa (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.08.02, 10:23

köszönöm,nagyon nagyon:)Remélem mostmár sikerülni fog:) Nagyon hálás vok nektek!!!

vigo

vigo

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1540 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.08.02, 09:59

Egyébként a négyzethálós megoldás esetében(vagy akár nélküle) csináld azt, h egy darab rajzszenet egy kb fél méteres bot végére ragasztasz vmivel, és így oylan távolságbóltudod rajzolni a nagyobb egységeket, h összeáll a kép, és nem veszel el a részletekben. Tehát így tudsz figyelni az arányokra, ésa szenet meg télleg könnyne lehet radírozni monopol radírral, még jobban mint a ceruzát :durci:

V. :)

Módosította vigo: 2007.08.02, 09:59

original_trixi

original_trixi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2488 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.08.02, 09:44

le kell fényképezni a képet tekercses fényképezővel és a negatívot bele lehet rakni a diavetítőbe. én még ezt nem próbáltam, de biztos működik :)

_Nasa (NPC/NJK)

_Nasa (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.08.02, 07:00

de mivel vetítsem rá? mert nekünk csak oan régi diavetítőnk van,amibe oan filmet kell tenni...:S

KekPafrany

KekPafrany

Kotnyeles Saláta

• Fórumita
  • 608 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.08.01, 22:12

Rávetíted a képet a falra, ezek után nincs más dolgod, mint megrajzolni.. A nehézség, hogy a kezed, tested árnyékolja a képet, de ennyit túl lehet élni. Diavetítő, projektor, mind jó erre...

_Nasa (NPC/NJK)

_Nasa (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.08.01, 21:18

köszönöm,maj megpróbálom... de sztem nem lesz nagy siker...xD Ha vkinek van még vmi tippe, megírhatná..:) Am a diavetítóst azt h gondoltátok?

original_trixi

original_trixi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2488 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.08.01, 21:03

ööhát sajna nem tudom, hogyan lehet így kopírozással megoldani :durci: a négyzetrácsozást tudom javasolni én is.
amúgy a pasztellt hálistennek még könnyebb kiradírozni :cool:

jade amúgy sablonnal is megcsinálhatod, dehülye vagyok :P csak az rohadt macerás. egy óriási kartonpapírra felrajzolod, aztán a körvonalat és a fontosabb vonalakat sniccerrel kivágod pár mm vastagságban, aztán fel a falra és simán átrajzolod a kivágott részeket. nem tudom, milyen jellegű a kép, amit szeretnél, de ha fentvannak a főbb vonalak, akkor a többi már nem nehéz.

ha nem megy, én szívesen megcsinálom neked egy kis ellenszolgáltatásért :) de ezt komolyan mondom ám. mostanában ez a munkám, bár persze nem valami stabil.

_Nasa (NPC/NJK)

_Nasa (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.08.01, 19:57

hát pasztellel gondoltam én is... csak az a helyzt, h szabadkézzel nemtok jól rajzolni.... :)

original_trixi

original_trixi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2488 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.08.01, 12:01

na tippet azért nem adtam :)
amúgy nem tudom, mi az ideális, én színezőpasztával csináltam, tudod, amit a mészhez szoktak keverni, meg volt amit pasztellkrétával. nekem az utóbbival jobban ment.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]