Ugrás tartalomhoz

Fotó
* * * * * 1 Szavazat

Csillagok háborúja FFG módra

• Válasz írásához lépj be
40 hozzászólás érkezett eddig

Aziraffael

Aziraffael

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 254 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.02.22, 18:52

amúgy a tengerentúli boltokban a Core Ruleboook is benne van a Beginners Game-ben, nem?(+kockák, kaland, karakterlap, térkép, zsetonok)
a szellemlovasnál miért nem így van? :(

Nem, nincs benne, külön termékek. A Beginershez is jár kocka készlet, meg a Core Rulebookhoz is, ennyi ami közös a két csomagban.

Tartok tőle, hogy itt van egy kis fogalom zavar.

A begginer game-ben benne vannak a core rule-ok, de az nem egy teljes értékű core rulebook.

Kb. 40-50 oldal rövid és egyszerűsített szabály ami a begginer box lejátszásához kell, de egy kampányhoz kevés.

Valamint van benne modul, kockakészlet, tokenek, térképek és 4 db előre töltött karakter, színes 8 oldalas karakterlappal, ami szabálymagyarázat és az első fejlődési lépésekre opciót is tartalmaz.

A core rulebook kb.450 oldalnyi színes szagos cucc, amiben sok minden benne van

a karakterkészítésről, fejlesztésről, felszerelésekről, hajókról, háttértől, ellenfelekről, erőhasználatról és van egy kaland is.

Nem jár hozzá semmilyen kockakészlet, azt külön kell venni vagy kivenni a begginerboxból. :)

Mindennek semmi köze a földrajzi helyekhez és a társadalmak eltérő történelmi fejlődéséhez.

Ez kérem két különböző termék.

Begginer game tartalma:

https://www.fantasyflightgames.com/en/products/star-wars-edge-of-the-empire-beginner-game/products/star-wars-edge-of-the-empire-beginner-game/

Core rulebook tartalma:

https://www.fantasyflightgames.com/en/products/star-wars-edge-of-the-empire/products/star-wars-edge-of-the-empire-core-rulebook/

Módosította Aziraffael: 2016.02.22, 18:57

Capa

Capa

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 194 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.02.22, 18:13

amúgy a tengerentúli boltokban a Core Ruleboook is benne van a Beginners Game-ben, nem?(+kockák, kaland, karakterlap, térkép, zsetonok)

Nem, nincs benne, külön termékek. A Beginershez is jár kocka készlet, meg a Core Rulebookhoz is, ennyi ami közös a két csomagban.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6223 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.02.22, 16:57

Mert nem éri meg nekik? :titok:
(Meg azért, mert mi a tenger rosszabbik partjától is messze vagyunk itt, a balkáni pusztaságban.)

nornwarrior

nornwarrior

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 278 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.02.22, 16:46

scaurus

scaurus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 666 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.02.21, 22:42

Köszönöm a segítséget, Szellemlovas oldalán megtaláltam mind a három könyvet a rengeteg kiegészítővel együtt. Viszont ahogy néztem, még Amazonról rendelve postaköltséggel együtt is olcsóbb mint itthon. Ha egyszer rászánom magam a beruházásra akkor valszeg a rendelős lesz. Max a kockákat megveszem a 'lovasban, csak előkotrom a törzsvásárló-kártyámat valahonnan. :)

OFF

Azt azért ne felejtsd el, hogy az amazon.com-ról Ámerikából jön, úgyhogy értéktől függően akár ÁFA és/vagy vám terheli.

Amit, persze, vagy kiszabnak vagy nem, de engem már egyszer egy kb 20.000,-Ft értékű rendelésnél is megkínáltak 27% ÁFÁ-val (amit nemcsak az áru értéke, hanem az áru ÉS a postaköltség értéke után számoltak).

Ha eléred a vámköteles határt, akkor még vám is rájön.

(Tavaly egy kb 250$ rendelésre kb.80$-nak megfelelő áfát és vámot szabtak ki nekem, persze, forintban, csak az arányok miatt írom $-ban.)

ToxinBoy

ToxinBoy

Matrac

• Fórumita
  • 1585 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.02.21, 22:07

Köszönöm a segítséget, Szellemlovas oldalán megtaláltam mind a három könyvet a rengeteg kiegészítővel együtt. Viszont ahogy néztem, még Amazonról rendelve postaköltséggel együtt is olcsóbb mint itthon. Ha egyszer rászánom magam a beruházásra akkor valszeg a rendelős lesz. Max a kockákat megveszem a 'lovasban, csak előkotrom a törzsvásárló-kártyámat valahonnan. :)

ericghar

ericghar

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 72 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.02.21, 18:52

A Waylandgames-en most 31.99£ (~13ezer) postával együtt.

Aziraffael

Aziraffael

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 254 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.02.21, 14:44

http://www.szellemlovas.hu/fantasykonyv/index.php?r=webboltTermekValtozat/index&sorozat_id=534&kereses_title=Angol+nyelv%C5%B1+szerepj%C3%A1t%C3%A9kok%3A+Star+Wars%3A+Edge+of+the+Empire

http://www.bookdepository.com/Star-Wars--Edge-of-the-Empire-Core-Rulebook/9781616616571

Fentebb a Szeles Lovas, alább a Bookdepo

Módosította Aziraffael: 2016.02.21, 14:45

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6555 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.02.21, 11:52

(OFF)
Igen, a Szellemlovas webshopja valami özönvíz előtti motoron futhat, csak grafikailag van tuningolva. Nekem már van rutinom a használatában, szoktam náluk "virtuálisan korzózni".

Viszont nagyon normálisak, segítőkészek, ha hibáznak elismerik.

Bulldy
(/OFF)

scaurus

scaurus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 666 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.02.21, 10:21

Ami azért vicces, mert az oldal tetején van kereső, oda beírva pl. az "edge of empire"-t nincs találat.

Bevallom, webshopokban nem szoktam sokat böngészni, oldalt görgetni, a kereső azért van, hogy ezeket megspóroljam.
Ha a kereső nem dobja ki, nem keresgélek, lépek tovább másik webshopra.

OFF

Na, az "Edge of the Empire"-re van találat a szellemlovas.hu oldalon.
Magyarul, csak karakterre pontos kifjezésre keres, szó/kifejezés töredékre nem.
Ami a XXI. sz-ban hiba.
Lehet, egy csomó cuccot azért nem tőlük rendeltem, mert a keresőjük nem adott találatot.
Így jártak.

gergelykoma

gergelykoma

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 112 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.02.21, 06:28

Megnéztem GothPunk által feltöltött videot és érdekesnek tűnik a játék,elsőre kissé bonyolultnak tűnik ez a sok kocka,de gondolom idővel bele lehet jönni.Nekem tetszetős,de nem hinném,hogy be fogjuk szerezni,már csak a borsos ára miatt sem.

scaurus

scaurus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 666 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.02.20, 22:42

Ami azért vicces, mert az oldal tetején van kereső, oda beírva pl. az "edge of empire"-t nincs találat.

Bevallom, webshopokban nem szoktam sokat böngészni, oldalt görgetni, a kereső azért van, hogy ezeket megspóroljam.
Ha a kereső nem dobja ki, nem keresgélek, lépek tovább másik webshopra.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6555 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.02.20, 22:34

Ne a társasjáték részlegen keresd, hanem a fantasy/scifi/szerepjáték szekcióban. (Kezdőképernyőn a jobb oldali, sárga ikont válaszd.)

Ott van minhárom alapkönyv és egy csomó kiegészítő is.

Bulldy

scaurus

scaurus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 666 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.02.20, 22:26

A honlapjukon nem találtam, persze, attól még lehet, hogy kapható, vagy kérésre beszerzik.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6555 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.02.20, 22:00

Szerintem a Szellemlovasban lehet kapni. (www.szellemlovas.hu)

Bulldy

scaurus

scaurus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 666 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.02.20, 21:56

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy itthon lehet-e kapni valamilyen erre szakosodott könyvesboltban ezen alapkönyvek bármelyikét, vagy csak külföldről lehet rendelni? Egy gyors Google keresés eddig lehangoló eredményt hozott. (Csak d6-ot ajánl fel, de azt antikváriumtól elkezdve mindenhonnan.) Hol érdemes keresgélnie egy magamfajta érdeklődőnek?

Pl. bookdepository.com

ToxinBoy

ToxinBoy

Matrac

• Fórumita
  • 1585 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.02.20, 21:36

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy itthon lehet-e kapni valamilyen erre szakosodott könyvesboltban ezen alapkönyvek bármelyikét, vagy csak külföldről lehet rendelni? Egy gyors Google keresés eddig lehangoló eredményt hozott. (Csak d6-ot ajánl fel, de azt antikváriumtól elkezdve mindenhonnan.) Hol érdemes keresgélnie egy magamfajta érdeklődőnek?

Avangion

Avangion

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 370 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.02.19, 21:22

@Avangion: Na ez az! Köszi! Már párszor átolvastam a szabályokat, de egyrészt amilyen egyszerűnek tűnik elsőre, annyi kis apróság van, amire meg figyelni kell. Egy-két esetben nem akartam túlbonyolítani a dolgokat, azért az egyszerűség, de pl. a kezdeményezést már elfelejtettem mióta olvastam.

Nincs mit, bármikor szívesen okoskodok, kritizálok. ;)

Megpróbálom majd végighallgatni/nézni az egészet, már csak kíváncsiságból is, csak hát ugye az idő. Főleg az űrharcra (ha jól értettem lesz) vagyok kíváncsi, ott mi is bénáztunk eleget. Most már nagyon élvezem, de mivel sokkal ritkábban van, mint a normál harc, nehezebb azért belerázódni, megszokni a manővereket, stb.

Nem tudom mennyire ástátok már bele magatokat a rendszerbe, van pár gyenge pontja azért, amire érdemes felkészülni mesélőként. A legfőbb ilyen a melee, mert a jelenlegi mozgás és támadás szabályokkal, brutálisan erős, ha nem visz bele egy kis józan észt az ember. Nálunk az eddigi két kampányomban talán 3-4 közelharci ellenfél volt, de a karakterek most eljutottak oda, hogy függetlenül a céloktól, helyzettől, szituációtól, azonnal össztüzet lőnek bármilyen ellenfélre, akinél melee fegyvert látnak. :)

GothPunk

GothPunk

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 918 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.02.19, 08:40

Közben megnéztem, engaged és short, illetve short range és medium range között valóban egy manőver, minden más esetben két manőver a range-ek közötti mozgás. Kivéve persze űrhajóknál, ahol a hajó sebessége ezt alaposan megkavarja.

GothPunk

GothPunk

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 918 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.02.18, 23:39

@Avangion: Na ez az! Köszi! Már párszor átolvastam a szabályokat, de egyrészt amilyen egyszerűnek tűnik elsőre, annyi kis apróság van, amire meg figyelni kell. Egy-két esetben nem akartam túlbonyolítani a dolgokat, azért az egyszerűség, de pl. a kezdeményezést már elfelejtettem mióta olvastam.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]