Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Megjelent a magyar fejlesztésű Balrum

• Válasz írásához lépj be
20 hozzászólás érkezett eddig

Abdul

Abdul

Jetipásztor

• Fórumita
  • 402 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.06, 18:30

4-5 óra játékidő után leszűrt dolgok:

- Magyar nyelv hiánya abszolut nem zavaró; nem túl sok a szöveg, az viszont egyszerű, és eddig elég generikus "kveszteket" találtam. Ha valaki elbírt egy Diablo 2 borzalmasan bonyolult szövegével, annak ez sem lesz probléma.

- Játékélmény: csak a felszínt karcolgatom még. Kevés duma, legjobban ami bejön az a vadon felfedezése és a taktikázó harc. Tárgy-házkészítés, alkímia, földműveskedés vonalra nem feküdtem rá, de marha sok opció van ebben is, látszik, biztosan megéri. Később lehet, hogy belekóstolok, de enélkül is simán el lehet boldogulni. Dungeonban - egybe merészkedtem eddig le - csapdák és logikai jellegű részek váltják egymást, korrekt.

Grafika: először tényleg sötét, de nem erőltetetten dárk. Egy elvarázsolt tündér-rengeteghez méltóan meg van benne sok színesítés, villogó wisp-ek a fák között, furcsa romok, mocsári férgeket a gyermekeiként nevelő félbolond boszi barlangban, pókok és mocsarak meg egyéb hangulatos dolgok. Szóval a nagyon egyszerű motor ellenére nem unalmas a kalandozás.

Kezelés: korrekt inventory, hotkey-k, a szokásos. Semmi gond nem volt vele, teljesen jól funkcionál.

Szóval eddig összességében leginkább bejön. Mondjuk aki a pergő akciót szereti, annak ellenjavallt, mert felütésében (kis csírák vagyunk egy kis faluban, akit három farkas megesz reggelire), tempójában és a fejlődés menetében is elég lassú (egyszer sikerült szintet lépnem eddig, és nem lettem túl sok dologgal elhalmozva), nehezen lehet jó cuccokat szerezni; de azokat meg is becsüli az ember rendesen. Igazi, karakterrel szüttyögős, tárgyjavítgatós, felfedezős oldschool jóság. Annak viszon 5/5.

SlyZero

SlyZero

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 333 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.04, 10:14

A magyar nyelvet hiányolók lelki nyugalmát meg nem zavarva akkor én a grafika miatt hullatnék pár könnycseppet. Bár nekem pont nem a grafika színvonalával, hanem színvilágával akad gondom. Szerintem lehetett volna kevésbé darkos, ha már a piaci pozicionálásból is egyértelmű volt, hogy nem az élőholtak gyakása miatt fogják megvenni, hanem mert mekkora királyság desznót nevelni fantasy környezetben! :D
Na jó, most hogy kisírtam magam a grafika miatt, meg mert nincs a hűtőmben tartós tej, azért adok egy piros pontot a srácoknak az ötletért. Nem ez az egyetlen ilyen jellegű játék a piacon, de van annyira szűkös a kínálat, hogy minden darabját megbecsüljük. Ha pedig még jól is sikerül, az külön dicséretet érdemel!

Birbin

Birbin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1806 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.03, 23:19

Aki játszott már vele attól kérdem, hogy ebben a ballroomban miket lehet táncolni?

Abdul

Abdul

Jetipásztor

• Fórumita
  • 402 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.03, 22:43

Én szeretnék rovásírásos verziót is. Meg apacsot. Apacsot főleg. Meg egy helikoptert, azt is apacsot, ha kérhetném. :bociszemek:

chomy

chomy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2018 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.03, 22:30

Mondjuk a Witchernek pont csak az első részéhez készült magyar szinkron. Na, ez sem véletlen.

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4436 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.03, 15:19

Marvin: A Witcher az elmúlt évek egyik legnagyobb CRPG-s sikere,  a harmadik rész költségvetése 81 millió dollár volt, és a játékot síppal, dobbal, nádi hegedűvel reklámozták minden felületen. A Balrum egy pár fős indie projekt, amelyhez a készítők 53 ezer dollárt szedtek össze Kickstarteren (ez egyébként nem rossz eredmény), és a célközönsége is sokkal jobban behatárolt. A lehetőségek már ebből adódnak.

babo

babo

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 3 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.03, 09:48

>> Valamekkora piacnak kell lennie, különben nem lokalizálnának semmit magyarra.
Való igaz. Mint ahogyan nyilván a karaim nyelvnek is lenne némi piaca (8fő). Azonban - mint minden profitorientált dolognál - a fejlesztőknek azt kell eldönteni, hogy a rendelkezésére álló VÉGES erőforrásokból (pénz, idő) hogyan maximalizálja a hasznot.
Na most ha azt feltételezzük, hogy - virtusból - 10x több magyar nyelvű veszi meg a szoftvert, mit spanyol, és minden második spanyol galád módon elorozza az internetről (szemben a tisztességes magyar anyanyelvű honpolgárokkal), még akkor is bölcsebben teszik a fejlesztők, ha spanyolra fordítják azokat a bizonyos véges erőforrásaikat, mert még akkor is nagyobb lesz a várható haszon kb. 30%-al..
Ugyanis a spanyol nyelvet kb 400 millióan beszélik, míg szép magyar anyanyelvünket cirka 15 millióan.

Sajna ez is tény...

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2582 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.03, 08:48

Valamekkora piacnak kell lennie, különben nem lokalizálnának semmit magyarra. Az egyik Witcherhez még magyar szinkron is volt, az pedig elég nagy projekt gondolom, nem annyiból áll, hogy a szomszéd Pistike vagy egy haver felköhögi vagy lefordítja baltával a szöveget.

Premier

Premier

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 607 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.02, 23:41

Az angol világnyelv. Magyart berakni nem lett volna nehezebb mint spanyolt.
Ezek tények.

Nem lett volna nehezebb, viszont a spanyol anyanyelvű piac sokszorosa a magyarnak, tehát ugyanakkora befektetésből nagyságrendileg nagyobb haszon lesz..

Ez is tény.

nornwarrior

nornwarrior

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 283 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.02, 22:51

Az angol világnyelv. Magyart berakni nem lett volna nehezebb mint spanyolt.
Ezek tények.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8448 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.02, 22:22

Magyar fejlesztés, és nincs benne magyar nyelv? Szánalmas.

Ha megtérülő lenne a magyar piacot célozni egy ilyen játékkal (vagy nem túl sok sarkítással kábé bármilyennel), és úgy nem lenne benne magyar nyelv, talán akkor lenne szánalmas. Bár akkor sem ez a jó szó.

Birbin

Birbin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1806 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.02, 21:39

@elGabor
Pontosan.

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4436 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.02, 17:33

Sajnos a magyar piac mérete meg a fizetőképes (fizetni tudó és hajlandó) kereslet egy ilyen projektnél könnyen sorolja a "szívesség" kategóriába a magyarítást. A szívesség meg olyan, hogy előbb fontosabb, hogy kenyér legyen az asztalon, és utána valamikor, talán, kicsit később.

Athor

Athor

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 15 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.02, 16:56

Magyar fejlesztés, és nincs benne magyar nyelv? Szánalmas.

nornwarrior

nornwarrior

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 283 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.02, 16:54

Ultima 7-be volt ilyesmi. Miért nem több szereplős, taktikai rpg???
Az építkezéses ötlet nem rossz. Nagyobb RPG-kbe mindig házra vágytam.
De itt nem látni a tetőt. :)
Egyszóval van merre fejlődni (grafika péel)

Baka

Baka

Elementalista

• Fórumita
  • 981 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.02, 15:00

Ki vagyok békülve az egyszerű grafikája játékokkal, engem mégis taszít a grafika 2000-es éveket idéző fílingje. Ha legalább a Diablo2 szintjét hozná még elgondolkodnék rajta, de így....

Abdul

Abdul

Jetipásztor

• Fórumita
  • 402 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.02, 14:18

Kösz a hírt, jónak tűnik, tuti kipróbálom. :)

Major

Major

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 423 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.02, 10:37

Ja hogy nincs benne magyar nyelv? Csak gratulálni tudok!

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8448 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.02, 10:18

Nem (csak) a magyar piacra készült. Belerakhatták volna a magyar nyelvet (mondjuk még később belerakhatják), de egy plusz nyelv egy sornyi új feladatot és problémát felvet. Eleve kellene egy magyar szövegíró/fordító, aki figyel arra is, hogy a különböző nyelvű szövegek mérete ne legyen nagyon eltérő, ami nem kis pénz. Aztán fejlesztési vonzatai is lehetnek (például ékezetes karakterek és az elválasztás támogatása, írást megjelenítő grafikák honosítása stb.). Mindehhez add hozzá, hogy ez egy kétfős indie projekt, valószínűleg örülnek, hogy szűkre szabva eljutottak a játék kiadásáig.

Én szurkolok nekik, hogy a steames verzióból bejöjjön nekik annyi, hogy folytassák a munkát, és menjen annyira jól a szekér, hogy esetleg később fan service jelleggel hozzátehessék a magyar nyelvet is a játékhoz (a francia, a német és a spanyol mellett).

Blob

Blob

Kockavadász Ogre

• Fórumita
  • 1604 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.02, 08:59

Ha már magyar fejlesztés, igazán lehetett volna benne magyar nyelv is. Nem miattam, de sokak miatt.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]