Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Sentinels of the Multiverse ismertető

• Válasz írásához lépj be
11 hozzászólás érkezett eddig

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8141 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.08.29, 08:40

Az aktuális Humble Bundle-ben most $1-tól beszerezhető a játék:
https://www.humblebundle.com/games/digital-tabletop-bundle

Vorador

Vorador

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1460 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.11, 19:57

Egy óra múlva lejár a Kickstarter kampány az OblivAeon kiegészítőhöz, aminek alkalmából a twitchen élőben lehet kérdezni a fejlesztőket.

https://www.twitch.tv/greaterthangames

Természetesen megkérdeztem tőlük, hogy van-e esély a Sentinelshez egy X-Men kiegészítőre. A válasz: "Of course."

Reakcióm valami ilyesmi. :)

Vorador

Vorador

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1460 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.05, 09:18

Most olvastam, hogy valaki kiszámolta, hogy az alapjátékban a 9312 különböző hős/villain/environment kombináció lehetséges. A kiegészítők (az utolsót is beleértve) ezt 6,353,906,500,000,000-ra növelték. :)

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8141 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.04, 10:02

Nem gond, végül is megkaptam a válaszom. :) Köszi.

Vorador

Vorador

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1460 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.03, 23:59

A közös cél miatt semennyi, vagy csak roppant kevés hangsúly esik az egyéni döntésekre.

Most veszem észre, hogy eléggé benéztem, amit írtál (késő van). Úgy értelmeztem, mintha azt írtad volna, hogy senki nem fektet hangsúlyt a közös érdekre, csak az egyénire. Az előző kommentemben ezt fejtegettem. :)

Módosította Vorador: 2016.03.04, 00:03

Vorador

Vorador

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1460 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.03, 23:49

Van bármi a játék jellegében, mechanikájában, ami javít a helyzeten, és esetleg a cikkből nem derült ki?

Azt kell mondjam, hogy nincs olyan egyedi jellemzője a játéknak, ami orvosolná a fenti problémát. Ahogy Baka is mondta, minden a társaságtól függ, normális emberekkel mindent lehet gördülékenyen játszani, aki meg nagyon akar kekeckedni, az úgyis bele tud rondítani akármilyen játékba.

A közös cél miatt semennyi, vagy csak roppant kevés hangsúly esik az egyéni döntésekre.

Ezzel elég jól össze is foglaltad, hogy mi a problémám a kooperatív játékokkal. Elég rossz tapasztalatom van azzal, amikor idegenekkel próbáltam ilyesmit játszani Steamen, pl. akár a SotM-t. Szóval nekem kooperatív játék csak haverokkal vagy egyedül. Az 1v1 játékokban (pl. Magic) viszont mindegy nekem, hogy ki az ellenfél - ha valaki nagyon szemét, annál nagyobb élvezet legyőzni. :)

A fentiek alapján nem meglepő, hogy SotM játéktapasztalataim zömmel single playerre vonatkoznak, kb. 3 multiplayer meccset próbáltam. Egy tipikus példa: öt játékos. A villain Ambuscade, lapjai egy Automated Turret (a kör végén 2 projectile sebzést okoz a legmagasabb életerejű hősnek) és egy Explosive Launcher (a kör végén minden hősnek 3 fire sebzést okoz). Nyilván mindenki sebezgette az Explosive Launchert, hogy szétverjük a kör vége előtt. Erre jön az utolsó játékos (hőse: Ra), aki fogja magát és nem a Launchernek viszi be a végső sebzést, hanem szétlövi az Automated Turretet, ugyanis ő immúnis a tűzsebzésre... Szóval inkább nyaljon be a csapat többi tagja összesen 4*3=12 sebzést, minthogy Ra levonjon magától 2-t. Ráadásul a Turret a legmagasabb életű hőst sebzi, szóval még csak arról sincs szó, hogy Ra a halálán lett volna, ellenkezőleg, neki volt a legtöbb élete (22 felett), míg két másik játékos is volt, aki 10 élet környékén mozgott.

Vorador

Vorador

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1460 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.03, 22:54

Imádom az ilyesmit. De szomorú vagyok hogy ez nem egy normál, karakterépítős játék, és hogy 2 év alatt (!!!) csak 1 képregényt tudtak hozzá gyártani.
ez elég gyenge management :(

Van belőle digitális változat, figurás táblás játék, készül a szerepjáték, és a jelenlegi Kickstarter nem kicsit sikeres (40.000 dollár volt az alap, jelenleg 1.150.000 körül járnak). Szóval elég biztosan sikeres lenne egy képregény széria is, és szerintem nem gyenge management miatt nincs, hanem mert egyszerűen nem képregény kiadás a készítők célkitűzése.

Baka

Baka

Elementalista

• Fórumita
  • 979 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.03, 11:24

Imádom a játékot, nálunk hatalmas sikere volt. A szabályok egyszerűek, mégis komplex helyzetek jöhetnek ki a játékban. A karakterek sokszínűek, érdekesek, hangulatosak. Nincs két karakter akit ugyanúgy játszanál. Sőt sok karakternél a kezdő kezed fogja eldönteni, hogy teszem azt "tank" "dps" vagy "support" leszel.

Strato

A SotM-ben ez mennyire jellemző? Gondolom, Steamen a korlátozottabb kommunikációs lehetőségek miatt kevésbé, de az asztalnál, egy fizikai példányt körülülve? Van bármi a játék jellegében, mechanikájában, ami javít a helyzeten, és esetleg a cikkből nem derült ki?

Szerintem ez teljes mértékig társaság függő. Nálunk Sentinels-ben sosem jött ki belepofázás, maximum a taktikák egyeztetése. Más játékokban is legfeljebb akkor amikor már NAGYON sok múlik egy-egy lépésen.

nornwarrior

A karakterépítés jellege megvan, karakterfejlődés nincs.
Egyébként rengeteg kieg jött ki hozzá, sok különféle hangulatú hőssel, helyszínnel ellenséggel. A Gotham félétől az időutazósig, misztikus, meg Guardians of the Galaxy hangulatúig. .
Emellett ugye ott van a steames digitális verzió, szóval azért elég aktív a brand.

nornwarrior

nornwarrior

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 278 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.03, 11:14

Imádom az ilyesmit. De szomorú vagyok hogy ez nem egy normál, karakterépítős játék, és hogy 2 év alatt (!!!) csak 1 képregényt tudtak hozzá gyártani.
ez elég gyenge management :(

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8141 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.03, 10:42

A grafikai stílus nem tetszik, de a mechanika érdekesnek tűnik. A demót, lehet, hogy meglesem majd. Kösz az ajánlót! :sor:

Kérdés: a co-operative játékokkal az szokott lenni a bajom, hogyha többen játsszuk, akkor is sokszor olyan, mintha egyvalaki játszaná. A játékosok általában minden lépésnél vitáznak egy kört arról, hogy mi lenne a legjobb lépés az éppen soron lévő játékosnak, aminek végül is van valamekkora feelingje, de olykor csak a leghangosabb embert követik a többiek. A közös cél miatt semennyi, vagy csak roppant kevés hangsúly esik az egyéni döntésekre.

A SotM-ben ez mennyire jellemző? Gondolom, Steamen a korlátozottabb kommunikációs lehetőségek miatt kevésbé, de az asztalnál, egy fizikai példányt körülülve? Van bármi a játék jellegében, mechanikájában, ami javít a helyzeten, és esetleg a cikkből nem derült ki?

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6223 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.03, 10:25

Nem vagyok nagy szuperhős-fan (nem is ismerem annyira a műfajt, hogy az legyek) de egészen ötletesnek tűnik, kipróbálni érdemes lenne.

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6469 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.03, 10:09

A Sentinels of the Multiverse (SotM) egy kooperatív társasjáték, melynek képregényes világában 1-5 játékos küzdhet szuperhősök bőrébe bújva a multiverzum megmentéséért. A játéknak 2014-ben digitális kiadása is megjelent, melynek szabályai teljes mértékben megegyeznek az eredetiével, így az alábbi ismertetőben leírtak mindkét változatra egyaránt érvényesek.

http://lfg.hu/75535/ismerteto/sentinels-of-the-multiverse-ismerteto/

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]