Ugrás tartalomhoz

Fotó

Alternatív rendszerek MAGUS-hoz

• Válasz írásához lépj be
900 hozzászólás érkezett eddig

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6059 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt Tegnap, 21:11

M2018-ból:

Savage Worlds vs Arkán Hátterek vs Iconic Framework-ök

Most csak röviden: varázshasználóra jól működhet, de valamit adni kell a harcos fajtáknak is. Kicsit unfair-nek érzem, hogy egy tűzvarázsló csak 6+ előnyt IF-ből, egy harcos meg kap sima karakteralkotás szerint készül.

Sejtem persze, hogy te sem így gondoltad, de a ló másik oldala meg az, hogy megadunk mindenkinek mindent, ami szerintünk passzol hozzá, aztán azt vesszük észre, hogy nem maradt érdemi előny, amit felvehetne.

Ehhez mérten én két, max három előnynél többet nem adnék meg IF-ben.

Bulldy

Kilhalm

Kilhalm

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1607 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.09.26, 08:20

Üdv!

Lehet el kéne kezdenem megint olvasni G. A. fórumát.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 10662 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.09.26, 08:07

Üdv!

Na talán innen nem lesz törölve a hozzászólásom... :ninja:  

Orastes maradhat? :)

Szóval mi az a vésnök nemesség? Mert nekem nem egyértelmű.

Olyan kiváltságos réteg aki iparosmunkával foglalkozik? És a varázslók, földbirtokkal nem rendelkező egyéb mágiatudók, a papok akik szintén nem bírnak földet... Ők toll nemesség vagy véső nemesség?

A "vésőnemesség" nem került kifejtésre, meg elég sok formáját el tudom képzelni

- egy-egy mesterember nemesi, de nem öröklődő rangja (onnantól csak a "kiráj" ugráltathatja, mindenféle bárók-grófok nem szólhatnak be neki, hogy most itt maradsz és megfestesz róla egy 6 méteres képet, ami a kétszeres életnagyságú lovasszobrom előtt ábrázol engem. - ja, azt is te faragod/öntöd ki.)

- céhek, egyetemek tagjai 

(OFF)Orastes nem maradhat, menjen csinálja a d6-os Mókust :gyagya:(/OFF)

Módosította KLM: 2017.09.26, 08:07

Kilhalm

Kilhalm

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1607 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.09.26, 07:37

Üdv!

Na talán innen nem lesz törölve a hozzászólásom... :ninja:  

Orastes maradhat? :)

Szóval mi az a vésnök nemesség? Mert nekem nem egyértelmű.

Olyan kiváltságos réteg aki iparosmunkával foglalkozik? És a varázslók, földbirtokkal nem rendelkező egyéb mágiatudók, a papok akik szintén nem bírnak földet... Ők toll nemesség vagy véső nemesség?

aluminiumtrioxid

aluminiumtrioxid

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1445 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.09.16, 20:01

És azon elgondolkodtál vajon, hogy a mechanikán kívül ez mégis hogyan passzol az Ynev képhez? Úgy értem, hogy a játékmechanika nyilván jó (feltételezem, mert a harci nekem amúgy tetszik, csak túl sok mondjuk a Fate-hoz képest számomra), de ki lehet hozni az ETK-nak megfelelő varázslatokat és varázslatos lehetőségeket? 

Persze, hogy ki lehet - más kérdés, hogy érdemes-e. Én pl. a boszorkány kasztot alapjaiban gondolnám újra, és a papok-paplovagok is valószínűleg értelmesebbek lennének istenenként változó spell listával a bénácska ETK-s szférák helyett.

(OFF)Mennyi mass battle-t játszottál az ex3-ban? Csak mert nálunk a finoman szólva nem harcorientált parti kb kiröhögte a battle groupokat azzal hogy mindig eltalálják őket, és sokkal több initiativeot szereznek mint amennyit a battle group lever róluk. Nálam battle group még nem crashelt játékos karaktert, és 3-4 lejátszott harc után elég esélytelennek tűnik a dolog. (/OFF)

Mert nem a szabályok szerint játszotok. A battle group elleni magnitude damage nem initiative damage - ergo a sikeres találatért járó +1i illetve a magnitude track 0-ra redukálásáért kapott crash bónusz kivételével nem kapsz semmit, ha csapkodod őket.

Baka

Baka

Elementalista

• Fórumita
  • 960 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.09.16, 08:38

alu: 

Nyílzáporban itt is meg lehet halni, max. kicsivel tovább tart: a battle groupok kapnak méretbónuszt a támadásukra és sebzésükre, plusz a vezetőjük hadvezetés dobásán elért sikerei közvetlenül hozzáadódnak bónusz kockaként a támadóértékükhöz - nem nehéz kiszámolni, hogy egy késő esti lincselésre összegyűlt embertömeg (size 2) teljesen átlagos értékekkel rendelkező parancsnok mellett is az alapkatonához képest +5 kockával dob. Ez önmagában még nem feltétlenül lenne halálos, viszont crashelt célpontok ellen közvetlenül életerőbe sebeznek a kezdeményezőértéküktől független fegyveres sebzésükkel, ami körönként 10-15 kocka sebzést (átlag 4-6 életerőszint) jelent. Szóval annyira itt sem érdemes kekeckedni.

(OFF)Mennyi mass battle-t játszottál az ex3-ban? Csak mert nálunk a finoman szólva nem harcorientált parti kb kiröhögte a battle groupokat azzal hogy mindig eltalálják őket, és sokkal több initiativeot szereznek mint amennyit a battle group lever róluk. Nálam battle group még nem crashelt játékos karaktert, és 3-4 lejátszott harc után elég esélytelennek tűnik a dolog. (/OFF)

Persze ha nyers halandókat helyezünk szembe csoportokkal nyilván más lesz a helyzet mint kiválasztottak esetén, de nem igazán tiszta számomra miért és hogyan képzelnéd el az ex3-at M*-ra. 

Ami a rendszer veleje, a skillekhez kapcsolódó charm fák, azt nem tudod adaptálni a M*-ba mert nem illik a settingbe. Ha ezt elveszed akkor van

• egy eléggé kétesen működő harcrendszered -amit anno kifejtettem ex topikban-
  • meg egy tulajdonság+képzettség kockakészlettel dobás alapmechanikád, amire az Exaltednél azért vannak jobb rendszerek is. 

NoiseEHC

NoiseEHC

Logikarendőrség

• Fórumita
  • 486 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.09.16, 08:15

Van egy lista mágikus effektekről amolyan Ars Magica módon, minden effektnek van egy szintje, ha az effekt szintje alacsonyabb a vonatkozó varázshasználat képzettségnél, lehet rá rakni extrákat (pl. gyors varázslás, látványos mágikus hókuszpókuszok nélkül varázslás, extra hatóidő, miegymás), máskülönben valamilyen szívást kell érte bevállalni, pl. bashing sebzést vagy mágikus kimerülést. A varázslat szintje megszabja, hány sikert kell elérni a vonatkozó képzettségdobáson, aztán addig hadonászol, amíg össze nem gyűjtesz annyit. Manapontokat nem tartok számon, de a kimerülés jelenthet levonást későbbi varázslás próbákra adott ideig, vagy akár ki is zárhat belőlük. 

És azon elgondolkodtál vajon, hogy a mechanikán kívül ez mégis hogyan passzol az Ynev képhez? Úgy értem, hogy a játékmechanika nyilván jó (feltételezem, mert a harci nekem amúgy tetszik, csak túl sok mondjuk a Fate-hoz képest számomra), de ki lehet hozni az ETK-nak megfelelő varázslatokat és varázslatos lehetőségeket? Vagy csak passzol a mechanika a kalandozó varázsló/BM/etc képhez, és azért jobban nem mélyedtél bele?

Mert pl amikor mi csináltuk az alternatív mágia rendszert, akkor az első lépés (pontosabban a második lépés volt) az volt, hogy végigmentem az összes kaszt összes varázslatán, hogy kiderüljön, hányféle dolgot tudnak, és ebből származott a skillek felbontása. (Az első lépés amúgy a varázslás koncepciója volt, hogy mit is akarok a szabályokkal elérni...) Ez a gyakorlat amúgy nyilván túlzás, ha csak gondolkodsz a dolgon, és nem akarsz igazándiból időt fektetni bele, de azért számomra eléggé új távlatokat nyitott MAGUS téren. Pl ekkor jöttem rá, hogy a későbbi rendszerekbe (d20, UTK) nemcsak a világleírást sikerült copy-paste módszerrel fejleszteni (még a Summarium-ban is), de a varázslatlista is tök ugyanaz, ugyanazzal a leírással, csak más szabályokkal... És például a papi varázslat katyvasz az ugyanolyan katyvasz maradt az UTK-ra is, szóval mondjuk azt nincs értelme emulálni egy konverzióban. Na mindegy, csak az érdekesség miatt mondom.  

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 10662 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.09.13, 22:04

Dallasz meg olyasmiket is szokott kifogásolni, hogy ha orgyilkolásra készülsz - a reterátban, ahogy szoktál  :nyenye:

Mea culpa, kevertelek Marvinnal, ő gúnyolódott a budiból orvgyilkoláson - amire viszont Dallasz tényleg benyögte, hogy mivel nem mondta, hogy visz fegyert... 

De attól még én kevertelek össze vele. Bocsánat.

aluminiumtrioxid

aluminiumtrioxid

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1445 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.09.13, 12:24

Szóval ha az "egyszerűségében nagyszerű" KéM apró módosítása is ilyen emlékeket hagyott benned, akkor egy harmadik kiadást taposó WWolf termék átbalanszolása mennyire lenne egyszerű feladat?

Sztem kevesebb munkaórámba kerülne, mint neked a ződkódex :P

Azt meg lehetne tudni, hogy a mágiát hogyan képzeled? A harc és a próbák a könnyebb dolog ugyan is. (Mert pl a Fate konverzió is ott akadt el, pedig még ötlet is van rá, csak nagyon hosszúra nyúlt kifejteni...)

Van egy lista mágikus effektekről amolyan Ars Magica módon, minden effektnek van egy szintje, ha az effekt szintje alacsonyabb a vonatkozó varázshasználat képzettségnél, lehet rá rakni extrákat (pl. gyors varázslás, látványos mágikus hókuszpókuszok nélkül varázslás, extra hatóidő, miegymás), máskülönben valamilyen szívást kell érte bevállalni, pl. bashing sebzést vagy mágikus kimerülést. A varázslat szintje megszabja, hány sikert kell elérni a vonatkozó képzettségdobáson, aztán addig hadonászol, amíg össze nem gyűjtesz annyit. Manapontokat nem tartok számon, de a kimerülés jelenthet levonást későbbi varázslás próbákra adott ideig, vagy akár ki is zárhat belőlük. 

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 10662 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.09.13, 11:16

Szóval ha az "egyszerűségében nagyszerű" KéM apró módosítása is ilyen emlékeket hagyott benned, akkor egy harmadik kiadást taposó WWolf termék átbalanszolása mennyire lenne egyszerű feladat?

Úgy, hogy ne kelljen hozzá Exalted alapkönyv? :titok:

NoiseEHC

NoiseEHC

Logikarendőrség

• Fórumita
  • 486 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.09.13, 11:08

Azt meg lehetne tudni, hogy a mágiát hogyan képzeled? A harc és a próbák a könnyebb dolog ugyan is. (Mert pl a Fate konverzió is ott akadt el, pedig még ötlet is van rá, csak nagyon hosszúra nyúlt kifejteni...)

aluminiumtrioxid

aluminiumtrioxid

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1445 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.09.13, 10:45

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 10662 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.09.13, 07:52

Jó statok, piszok jó dobás, esetleg (még kidolgozásra váró) meritek kombinációjával megoldható - illetve még azon gondolkozom, hogy be lehetne vezetni a "teljes értékű" kalandozó meg a battle groupba hajigálandó statiszta közötti narratív szereppel bíró karakterekre egy új template-et.

Itt jegyzem meg, hogy 

De a "rendszer kezel olyan dolgokat, amiket máshol csak macerásan vagy effektíve mesélői döntés alapján lehetne" olyasmire vonatkozott, mint pl. a pár napja KéM topicban kialakuló vita az elszakadásról és a leütésről, vagy Dallasz kifogásai arról, hogy a M*-ban nincs rendesen kidolgozott szociális rendszer.

az elszakadás a szabályok MÓDOSÍTÁSÁRÓL szólt elsősorban, méghozzá a harcrendszer "kevésbé érje meg halálig küzdeni" kérdésében.

Dallasz meg olyasmiket is szokott kifogásolni, hogy ha orgyilkolásra készülsz - a reterátban, ahogy szoktál  :nyenye: - akkor meg sem próbálhatod, mivel nem jelentetted be, hogy viszel fegyvert. 

Amúgy meg a WoD pont ad megoldást arra, hogyan lehet dobás nélkül lerendezni a szociális helyzeteket.

(Nem ismerem csak a WoD-os rendszereket, de egy DA:Mage jelleggel, baltával formázott mágiarendszerrel ki tudnék békülni Yneven.)

Módosította KLM: 2017.09.13, 07:55

aluminiumtrioxid

aluminiumtrioxid

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1445 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.09.13, 07:25

@Al2O3
Tehát a nem exaltált, de tápos kalandozók egymagukban nem nagyon tudják mondani, hogy rosszkor jöttél Kígyó.
Szintén nem nagyon fog összejönni, hogy Gorduin és kisebb részben Eriel "ÉP sebzéssel ugyan", de úgy nyomjon le féltucat jól képzett fanatikust - viszonylag gyorsan - hogy utána még egy Hella Riqult is el tudjanak tenni láb alól.

Vagy igen?

Jó statok, piszok jó dobás, esetleg (még kidolgozásra váró) meritek kombinációjával megoldható - illetve még azon gondolkozom, hogy be lehetne vezetni a "teljes értékű" kalandozó meg a battle groupba hajigálandó statiszta közötti narratív szereppel bíró karakterekre egy új template-et.

A példában a féltucat jól képzett fanatikus battle groupnak számít, így nem meglepő, ha viszonylag gyorsan végigmentek rajtuk (de ha valakinek ez csípi a szemét, a fenti gondolat erre is megoldást kínálhat).

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 10662 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.09.13, 06:22

@Al2O3
Tehát a nem exaltált, de tápos kalandozók egymagukban nem nagyon tudják mondani, hogy rosszkor jöttél Kígyó.
Szintén nem nagyon fog összejönni, hogy Gorduin és kisebb részben Eriel "ÉP sebzéssel ugyan", de úgy nyomjon le féltucat jól képzett fanatikust - viszonylag gyorsan - hogy utána még egy Hella Riqult is el tudjanak tenni láb alól.

Vagy igen?

aluminiumtrioxid

aluminiumtrioxid

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1445 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.09.12, 22:19

namost egy 7-es sebzésű decisive átlagosan sebez 2, max. 3 életerőszintet, ami kb. arra elég, hogy -1 levonást kapjon az ellenfeled,

Aki nem statiszta, azt nem kell battle groupba dobni. 2-3 "normál" ellenfél elég csúnyán elrontja mindenki napját, függetlenül attól, mekkora tápjancsi amúgy, ugyanis minden bejövő támadás után jár -1 módosító a védelemre - úgy meg elég nehéz összeszedni annyi kezdeményezőértéket, amivel akár már az elsővel végezhetsz, hogy minden körben szájbavág valaki az összegyűlt védelem levonások miatt

Namost ha jól számolom két támadóval szemben van -1 védelmem, amitől vért fogok izzadni (egy 8 kockás karakter két hat kockással szemben), de ha én ütök egy egy -1, pláne -2-t érő tényleges sebzést egy hasonló ellenféllel szemben, akkor mégis csak bukok.

Értem, köszönöm.

A sikeres decisive után a karakter kezdeményezőértéke visszatér egy fix 3-as értékre. Ha egy veled egyenrangú ellenfélbe ütsz -1, max. -2-es sebzést, nem elképzelhetetlen, hogy ő a levonás ellenére is bevisz egy witheringet (mondjuk van 8 kockája mindkettőtöknek, akkor neked fix 4-es a védelmed, és oké, kap -2 levonást, de az max. arra elég, hogy a withering accuracy bónuszát kiüsse vagy mérsékelje - hacsak nem nehézfegyverrel rohangál a drága). 3 initiative meg nagyon kevés (bár tény, jó páncélban elképzelhető, hogy nem kaszabolják le rólad 1 támadásból, hacsak nem szerez nagyon sok sikert a támadó).

Két támadó annyiban bonyolítja a helyzetet, hogy persze, előbb-utóbb eljön a pillanat, amikor valamelyikük elszánja magát egy decisive-ra, amit akár túl is élhetsz, és a saját körödben crashelheted, de ha az a decisive érdemben sebzett beléd, akkor utána a másik támadó elég könnyen be tud vinni neked egy witheringet, amivel elszedi a kapott bónusz nagyját. Arról nem is beszélve, hogy a defend other akció pl. direktben csökkenti a célpont elleni decisive támadások sebzését... szal ja, macerás így az élet, de innen szép nyerni.

Ha a lincstömeg simán agyonnyilaz (vagy agyonver, nincs akkora különbség a távol és közelharc között, mint M*-ban, ugye?) , akkor mégis hogyan futtatnak meg a kalandozók egy század orkot "kezdő szinten"?

Távol- vagy közelharc: az íjász battle groupnak megvan az a hátránya, hogy csak minden második körben tud lőni (legalább medium range-et feltételezve, de short range-ből nem sok hasznuk van, mert egy kör alatt közelharcba mozog velük az ellen, ami íjászoknak általában nem tesz jót) - cserébe viszont long range-en belül tetszőleges számú ellenfelet támadhatnak. A közelharci lincstömeg ezzel szemben csak azokat tudja ütni, akivel közelharcban van (de belőlük szintén korlátlan számút).

Orkok megfuttatása: kalandozóknak illik jobb kezdeményt összeszedniük, mint egy csapat statisztának (akiknek ráadásul stunt se jár), ergo kapnak (partitagok száma mínusz szerencsétlen kezdeménydobások) számú extra támadást az orkok előtt. Ha ebből sikerül 0-ra redukálni a század magnitude-ját, akkor ők dobnak egy akaraterőt, hogy futnak-e, és ha nincs meg, akkor szétszaladnak. (Egy jobb parancsnok persze még össze tudja fogni őket, illetve egy méretkategória elvesztésétől se fognak rögtön elmenekülni, viszont elmegy a következő körük arra, hogy rendezzék a soraikat, amikor is a karakterek megint kapnak ellenük csomó extra támadást, et cetera et cetera.)

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 5888 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.09.12, 22:04

Amit a skillnél írtál nem üti szerintem a kétségeimet a koncepcióval kapcsolatban. Az, hogy szintenként talán felveszek egyetlen képzettségre +2-t, nem változtatja meg a tényt, hogy a maradék 19 skillnél erősen tulajdonság-súlyos a rendszer. Viszont mint írtam, ez nyilván szubjektív, nekem nem tűnik logikusnak.

Igen, ez egy tulajdonságokra épülő rendszer, van ilyen több is, pl. a Codex, Fantasy Age, meg sok másik, ebben nem tudom mi a probléma? :titok:

Szerintem nem kizárólag azon múlik egy rendszer, hogy mi mennyire logikus benne, nem az adja meg a hangulatot szerintem, hogy milyen a motor.

Avangion

Avangion

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 323 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.09.12, 21:57

A harcrendszerről eddig kb két sor van, ebből kiindulni.... majd lesz több is, ezek csak alapok, fogom javítani bővíteni, jövő héten szabadságon vagyok, talán időm is lesz rá.

A skill lehet nagyobb, mint a tulajdonság: hamar kiderül hogy van egy "specializáció" nevű előny, ami bármilyen képzettségre +2 pontot ad. Olvasni + olvasni + olvasni nem árthat. FA.

Te kértél véleményt a leírtakról. Ha kb két sort írtál, miből kellett volna kiindulnom? :)

Amit a skillnél írtál nem üti szerintem a kétségeimet a koncepcióval kapcsolatban. Az, hogy szintenként talán felveszek egyetlen képzettségre +2-t, nem változtatja meg a tényt, hogy a maradék 19 skillnél erősen tulajdonság-súlyos a rendszer. Viszont mint írtam, ez nyilván szubjektív, nekem nem tűnik logikusnak.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 10662 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.09.12, 21:55

namost egy 7-es sebzésű decisive átlagosan sebez 2, max. 3 életerőszintet, ami kb. arra elég, hogy -1 levonást kapjon az ellenfeled,

Aki nem statiszta, azt nem kell battle groupba dobni. 2-3 "normál" ellenfél elég csúnyán elrontja mindenki napját, függetlenül attól, mekkora tápjancsi amúgy, ugyanis minden bejövő támadás után jár -1 módosító a védelemre - úgy meg elég nehéz összeszedni annyi kezdeményezőértéket, amivel akár már az elsővel végezhetsz, hogy minden körben szájbavág valaki az összegyűlt védelem levonások miatt

Namost ha jól számolom két támadóval szemben van -1 védelmem, amitől vért fogok izzadni (egy 8 kockás karakter két hat kockással szemben), de ha én ütök egy egy -1, pláne -2-t érő tényleges sebzést egy hasonló ellenféllel szemben, akkor mégis csak bukok.

Értem, köszönöm.

Valamint - ha jól értelmeztem, amit mondtál - két csekélyebb, de azért "mégis valaki" ellenfél már erősen problémás.

- - - 

Ha a lincstömeg simán agyonnyilaz (vagy agyonver, nincs akkora különbség a távol és közelharc között, mint M*-ban, ugye?) , akkor mégis hogyan futtatnak meg a kalandozók egy század orkot "kezdő szinten"?

aluminiumtrioxid

aluminiumtrioxid

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1445 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.09.12, 21:21

@Al2O3
Nem tudom, én nem nagyon szoktam 2-3 csatánál többet egy ülésen mesélni, szóval egy lvl2 és egy lvl3 stunt ránézésre elég is az egész ülés "megnyeréséhez"

Ha az egy szem támadás/védekezés dobáson szerzett +1/2 extra siker automatikus győzelmet jelent az ellenfeleddel szemben, akkor te bénáztad el a statok összeírását - az átlagos karakternek ugyanis jó esetben van 6 kockája kezdeményezésre, +2 stunt, ebből összejön neki 4 siker, amit az alapértékhez adva kijön kőkemény 7 initiative - namost egy 7-es sebzésű decisive átlagosan sebez 2, max. 3 életerőszintet, ami kb. arra elég, hogy -1 levonást kapjon az ellenfeled, te viszont resetelsz 3-ra, ahonnan levonás ide vagy oda, elég könnyű lesz crashbe verni. Ezt pedig a következő körben a crashért kapott +5 initiative miatt egy irdatlan méretű pofon fog követni.

Viszont én az hiszem, hogy a M* hangulatához jobban illik az, hogy bár képzetlenebb ellenfeleket közelharcban egyenként simán le lehet agyalni, de ha körbevesznek akkor véged. Már az is necces, ha egy folyosón folyamatosan 2-3 amúgy csekélyke ellenféllel küzdesz (OK, mire végighátrálsz, addigra nyolcat is megfektethetsz (főleg, ha jó a vérted), de kilencedikként a te karakteredet rajzolja körbe a helyi Darton-pap.

Aki nem statiszta, azt nem kell battle groupba dobni. 2-3 "normál" ellenfél elég csúnyán elrontja mindenki napját, függetlenül attól, mekkora tápjancsi amúgy, ugyanis minden bejövő támadás után jár -1 módosító a védelemre - úgy meg elég nehéz összeszedni annyi kezdeményezőértéket, amivel akár már az elsővel végezhetsz, hogy minden körben szájbavág valaki az összegyűlt védelem levonások miatt.

Nyílzáporban meghalsz. Pont.

Nyílzáporban itt is meg lehet halni, max. kicsivel tovább tart: a battle groupok kapnak méretbónuszt a támadásukra és sebzésükre, plusz a vezetőjük hadvezetés dobásán elért sikerei közvetlenül hozzáadódnak bónusz kockaként a támadóértékükhöz - nem nehéz kiszámolni, hogy egy késő esti lincselésre összegyűlt embertömeg (size 2) teljesen átlagos értékekkel rendelkező parancsnok mellett is az alapkatonához képest +5 kockával dob. Ez önmagában még nem feltétlenül lenne halálos, viszont crashelt célpontok ellen közvetlenül életerőbe sebeznek a kezdeményezőértéküktől független fegyveres sebzésükkel, ami körönként 10-15 kocka sebzést (átlag 4-6 életerőszint) jelent. Szóval annyira itt sem érdemes kekeckedni.

Módosította aluminiumtrioxid: 2017.09.12, 21:24

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]