Ugrás tartalomhoz

Fotó

Alternatív rendszerek MAGUS-hoz

• Válasz írásához lépj be
1370 hozzászólás érkezett eddig

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6456 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.04.13, 12:38

https://d20ynev.blogspot.com/

Az alapverzió is jó volt, kíváncsi vagyok ez mivé növi ki magát. :)

Újraolvastam a versenyre írt művet, két észrevétel:
- a fejvadásznak megadnám a d8 hp-t
- a paplovag varázslását szint-2 helyett szint/2 -re tenném és ennyi lenne a varázshasználói szintje is

Bulldy

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7998 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.04.12, 05:57

https://d20ynev.blogspot.com/

This blog will be the home of my new project. In Hungary the most popular rpg is called M.A.G.U.S. and its world is Ynev. The second is d&d, currently the 5E is the most famous, but 3E has a lot of fan also. I started the rpg with M.A.G.U.S. and it is still important for me. Currently I am playing D20. I decided, that I want to mix this two popular system in one streamlined and easy to use rpg.

Forrás: Indító bejegyzés

Acelpatkany

Acelpatkany

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 294 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.04.06, 15:32

Eszembe jutott még valami, talán hasznos.

Van a Cinematic unisystem. Buffy, Army of Darkness, Ghosts of Albion haszálja.
- képzettségalapú, nem karakterosztályos
- fő dobáskód: főjellemző + képzettség + 1d10, kilences célszámra
- van hozzá mozaikmágia is (Buffy RPG, Magic box)
- gyárilag háromféle erőszint van (hős - mágiahasználó - átlagember/norm)
- a hősök több pontok kapnak karakteralkotáskor, az átlagemberek több dráma pontot, a mágiahasználók pedig egy mágikus hátteret/iskolát.
- van előny-hátrány, de nem kötelező használni (pl. indulhatsz a szervezeteden belül magasabb rangból, vagy lehet titkos búvóhelyed)

Korábban már linkeltem a Synergy konverziómat, de úgy látom, elkerülte a figyelmedet: https://www.kalandhorizont.hu/2018/06/13/synergy-m-a-g-u-s/

• Képzettségalapú
  • Dobások: képzettség, k10 aládobás
  • Mozaikmágia az eredeti rendszerben.
  • Gyárilag háromféle erőszint.
  • Meg egyéb nyalánkságok.

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4593 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.04.06, 08:27

Tegnap olvasgattam a marvel heroic roleplaying kiadását. Lehet kipróbálok egy egylövetű magas szintű ynevi kalandot azon a rendszeren. Mit gondoltok, lehetne valami szuperhősös játék rendszerével visszaadni a köpönyeglobogtatós kommandós kráni fejvadász hangulatot? Próbálkozott már bárki ilyesmivel? Ha nem is egy az egyben, de bizonyos szabályok hasznosak lehetnének (a morális szabályhoz hasonlóan). Azt hiszem a lúnír verzióban is lettek volna valamiféle sorspontok/hőspontok, már amennyi abból napvilágot látott.

Eszembe jutott még valami, talán hasznos.

Van a Cinematic unisystem. Buffy, Army of Darkness, Ghosts of Albion haszálja.

- képzettségalapú, nem karakterosztályos

- fő dobáskód: főjellemző + képzettség + 1d10, kilences célszámra

- van hozzá mozaikmágia is (Buffy RPG, Magic box)

- gyárilag háromféle erőszint van (hős - mágiahasználó - átlagember/norm)

- a hősök több pontok kapnak karakteralkotáskor, az átlagemberek több dráma pontot, a mágiahasználók pedig egy mágikus hátteret/iskolát.

- van előny-hátrány, de nem kötelező használni (pl. indulhatsz a szervezeteden belül magasabb rangból, vagy lehet titkos búvóhelyed)

Egy időben nagy kedvencem volt, azért vetettem el, mert egy idő után nagyon profik benne a karakterek. (a kilences célszámból következik, hogy ha eléred a négyes főjellemzőt és a négyes képzettséget, akkor csak 1-es dobással nem vagy sikeres. 4+4+2 vs. 9, azaz 90%-ban megvan a próba)

Itt karakterosztályok nincsenek, viszont archetípusok, amik afféle bújtatott karakterosztályok. Olyan bónuszokat adnak (főjellemző), amit máshogy nagyon drága fejleszteni, de csak egy archetípust választhatsz. Pl. archetípus a barbár vagy az assassin. Simán fel lehet használni iskolák helyett.

Ez például egy ilyen archetípus:

Elf quality

+1 Dexterity, +1 willpower, +1 perception, -1 constitution, -1 strength (az "egyenleg" 1 pont)

Night vision (1 pont)

Honorable (-1 pont)

Delusions of Grandeur (-1 pont)

Hátránya is van persze:

- a játékosoknak ismerni kell a képezettségeket, előnyöket

- a mesélőnek meg kell csinálni a testreszabást (van mozaikmágia, de mondjuk papi nincs)

- sokkal könnyebb "tápolni", mint karakterosztályos rendszerben

- ugyanakkor sokkal könnyebb béna karaktert kitalálni, mert nincs kaszt-mankó

- szinte egyáltalán nincs hozzá support. (mindent neked kell konvertálni, és mivel ez képzettségalapú rendszer, D&D-hez képest azért több munka)

Ízelítő:

Witchcraft, ingyenes. (ez még nem az cinematic unisystem, hanem az összetettebb, sima unisystem) Teljes urban fantasy/horror játék

https://www.drivethrurpg.com/product/692/CJ-Carrellas-WitchCraft?cPath=57_93

Szerintem a legjobb verzó az Army of Darkness rpg (10 dolcsi per PDF)

https://www.drivethrurpg.com/product/2486/Army-of-Darkness-Corebook?src=hottest_filtered

Vagy a klasszikus Buffy (19 dolcsi)

https://www.drivethrurpg.com/browse/pub/10/Eden-Studios/subcategory/57_96/Buffy-The-Vampire-Slayer

ingyenes rajongói konverzió, fantazi-szerű, alap szabályok nélkül

http://www.grey-elf.com/buffy/bloodlands.pdf

De én még mindig azt mondom, hogy a nagyszerű Star Wars D6 jó lenne mágushoz :)

Módosította galu22: 2019.04.06, 08:30

WCB

WCB

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 450 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.04.03, 07:20

Tegnap olvasgattam a marvel heroic roleplaying kiadását. Lehet kipróbálok egy egylövetű magas szintű ynevi kalandot azon a rendszeren. Mit gondoltok, lehetne valami szuperhősös játék rendszerével visszaadni a köpönyeglobogtatós kommandós kráni fejvadász hangulatot? Próbálkozott már bárki ilyesmivel? Ha nem is egy az egyben, de bizonyos szabályok hasznosak lehetnének (a morális szabályhoz hasonlóan). Azt hiszem a lúnír verzióban is lettek volna valamiféle sorspontok/hőspontok, már amennyi abból napvilágot látott.

A cortexnek (ha jól emlékszem konkrétabban a cortex plus-nak) vannak nem szuperhősös változatai is, onnan is lehet inspirálódni:

Ami érdekesebb: Smallville , szuperhősös, de nem úgy :), az emberek közötti kapcsolatkat és konfliktusokat szimuláló drámázgatás (https://archive.rpgamer.com/savingthrow/reviews/rev-SV.html) Yneven ez is van :)

Leverage: klasszikus heist, a Blades in the Dark is innen merített pár dolgot, tervezés, flashbackek

Van egy ilyen általános könyv is, a Cortex Plus Hacker's Guide, nem szabálykönyv a klasszikus értelemben, settingek, ötletek. van fantasy is benne

És van egy új KS, a a Cortex Prime (https://www.kickstarter.com/projects/530352392/cortex-prime-a-multi-genre-modular-roleplaying-gam) még nincs kész, de elérhető pár dolog belőle (vagy csak a backereknek? ha érdekel, és nem találod, írj rám)

Módosította WCB: 2019.04.03, 07:22

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4593 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.04.02, 19:35

Ha mágust akarsz mesélni más rendszerben, az megoldható. (ekkor a csapattagokhoz fontos dolgokat kidolgozod és kész)
Ha a teljes mágust le akarod fordítani egy másik rendszerre, akkor bele fogsz gebedni. A varázslatok átírása egy új mágia- és ellenállásrendszerre baromi unalmas favágómunka.

Szerintem a D6 Star Wars jól passzol, a karakterek erőszintje lehet a "minden 2K" átlag NPC-k felett, akár jóval felette, de azért nem lesznek sebezhetetlenek. (amúgy alapvetően a d6 rendszer majdnem minden pulp játékhoz elég jól illeszkedik.)

Szerintem a Barbarians of Lemuria is tökéletes, a gond itt is a varázslatok kidolgozása.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11440 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.04.02, 14:54

Mit gondoltok, lehetne valami szuperhősös játék rendszerével visszaadni a köpönyeglobogtatós kommandós kráni fejvadász hangulatot? Próbálkozott már bárki ilyesmivel? 

Nem próbálkoztam még a CX-en kívül más rendszerrel "mókust fogni", mert SZVSZ mágiarendszer (minden kínjával) adja meg a valódi "ízét". 

Nyilván ha a partiban nincs varázstudó, akkor jóval könnyebb más rendszerre átültetni, de a sequadionos nyomulásnál nem ez a helyzet. 

Krynn

Krynn

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1151 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.04.02, 09:21

Módosította strato: 2019.04.02, 19:59

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11440 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.02.14, 21:30

KLM, Krán-Alsó: ahol a Pokol c. könyv játszódik, ilyen helyet képzeltem el inkább. ;)

Nekem ugyan Krán-alsóról a Torony két parkolószintje és kazánháza alatti "-4-5. szint és lefelé" jutott eszembe, de ha neked a Pokol részre Kránnak, akkor az, akinek van fogalma arról, hogy van egy ÉNY Ynev, az ott is képes oda kaput nyitni.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6195 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.02.14, 21:06

KLM, Krán-Alsó: ahol a Pokol c. könyv játszódik, ilyen helyet képzeltem el inkább. ;)

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11440 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.02.14, 14:48

Vicces ez a térkapuhálózat-térkép, kicsit a hazai vonatközlekedési térkép ugrott be. Bajban van, aki Krán-Alsóról el akar jutni Északnyugat-Ynevre. :hogymi:

Aki ott lakik és utazni akar, nyit magának. ;)

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6195 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.02.14, 13:07

Vicces ez a térkapuhálózat-térkép, kicsit a hazai vonatközlekedési térkép ugrott be. Bajban van, aki Krán-Alsóról el akar jutni Északnyugat-Ynevre. :hogymi:

DiMalto

DiMalto

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 702 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.02.13, 15:01

Kevered az Enoszukéval az valóban nem volt hivatalos. Az ÉSZ hivatalos gyakorlatilag egy az egyben a Szürkecsuklyások anyagai lettek benne kiadva miután GA átállt a DV-hez. Ez valami háttér alku lehetett mert GA egyébként gyűlöli őket  csak hát ugye ők már régóta "DV-sek" voltak. Kiadhatták, GA meg kapott belőle pénzt, de mivel a régi rpg-s világkép az alapja, ott ír neki szembe ahol csak tud. 

A rajongó meg boldogan vegye a könyveket (gy.k. fizess, paraszt!)...

No. Az ilyen háttér-kavarások miatt érzem teljesen feleslegesnek további források beleölését a brand-be. Köszi a megerősítést!

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11440 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.02.13, 11:41

@Gkar:
Jááájjj.... ;)

Gkar

Gkar

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 395 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.02.13, 11:00

...viszont Toron hogyan lehet a cca. az É-D irányban kb 30e km hosszú Yneven 10e km széles?  :titok:  :titok:

Én úgy tudom hogy ez az éppen aktualizált kanonizált giga ynev térkép:

https://drive.google.com/open?id=1NNGVLkqVat0oCA8KIqK9QJjM3GwR-gHX

Módosította Gkar: 2019.02.13, 11:01

morgorito

morgorito

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 294 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.02.13, 10:39

Hát, ez elég off, de én személyesen nem csípem a Giga-Ynevet szintúgy.

Főleg azért mert picit kényszerít a térkapu/egyéb nem hagyományos utazási módokra ha értelmezhető idő alatt meg akarsz tenni egy nagyobb utat. Ezt lehet hogy csak én/a csapat amivel játszok szereti, de az utazások nagyon hangulatosak tudnak lenni. De ha nem hónapokig hanem -évekig- kéne utazni az már azért problémává válna.

1-2 városállam ebbe is beleilleszthető, de minden nagy játékos stb. fix. A számok még a "kis" Yneven is nagyon-nagyok tudnak lenni a személyes véleményem szerint. 

Hogy ne legyen annyira off, a MAGUS nem rendelkezik túl sok "túlélés a vadonban" szabállyal tudomásom szerint. Ha az a feltételezés hogy nem térkapuzik minden nem nagyon alacsony szintű kalandozó mindenhová, akkor ez jó mankó lehet a mesélő számára (most többre gondolok mint a  "dobj Vadonjárást, dobj Szakma:Vadászatot" ).

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11440 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.02.13, 10:35

Nekem személy szerint megfelel a negyed-ötöd akkora Ynev 

Ahogy érzed, de a Giga-Ynevnek megvan az a jó tulajdonsága, hogy 1-2 városállamot szinte oda rakhatsz be, ahova akarod, egy tíz-húsz ezres sereget bármikor össze lehet rántani, 

Amit a sima yneven is megcsinálhatsz mert az se pici egyébként. Csak itt a pl Toron nem 10000+ km széles ahogy GA legutóbbi "kánon" térképén 

Csak a "sima" és főleg az ÉSZ Ynevén egy pár tízezres összecsapás már a mérete miatt is történelmi (Doran talán harmincezres lélekszámú? ),,,

...viszont Toron hogyan lehet a cca. az É-D irányban kb 30e km hosszú Yneven 10e km széles?  :titok:  :titok:

Gkar

Gkar

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 395 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.02.13, 09:21

Ahogy érzed, de a Giga-Ynevnek megvan az a jó tulajdonsága, hogy 1-2 városállamot szinte oda rakhatsz be, ahova akarod, egy tíz-húsz ezres sereget bármikor össze lehet rántani, 

Amit a sima yneven is megcsinálhatsz mert az se pici egyébként. Csak itt a pl Toron nem 10000+ km széles ahogy GA legutóbbi "kánon" térképén 

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11440 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.02.13, 09:08

Gkar

Gkar

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 395 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.02.13, 09:08

Az én kedvencem az a térkép volt, amelyik Oilant Sirenartól jó messzire ábrázolta (Észak-Ynev térkapuhálózata - by Novák Csanád). Hozzá a szöveg, Oilant Sirenarban csak akkor találod meg, ha az ottaniak is akarják... Vagy akkor se. Mert a térkép szerint nem ott van. :lmao:

http://users.atw.hu/atlantisz/magus/terkep/Terkepek/eszak-Ynev-terkapuhalozata.jpg

Módosította Gkar: 2019.02.13, 09:08

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]