Ugrás tartalomhoz

Fotó

Alternatív rendszerek MAGUS-hoz

• Válasz írásához lépj be
993 hozzászólás érkezett eddig

Cundior

Cundior

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 177 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt Tegnap, 18:21

Ezt csak én nem értem?

vmark

vmark

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 2 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt Tegnap, 13:57

Ha a 'Satralis' szó nem lesz leírva az új könyvben, lehet megveszem...

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 3975 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.07.25, 10:13

De, csak úgy kérdés szinten, itt ki, milyen okból venne meg egy új M* alapkönyvet ? A rendszer vagy az új "hivatalos" világleírás miatt, vagy csak gyűjteménybe, vagy a kiadót/hazai RPG kiadást támogatni?

Ha egy szerethető, könnyen tanulható, nem túl köldöknéző, kalandcentrikus játék jön ki belőle, akkor szívesen beszállnék valami környékbeli kampányba.

Ha nem, akkor mehet a gyűjteménybe.

Ha csak papírpazarlás lesz belőle, akkor oda sem.

• Ratface és Sentinel kedveli ezt.

tar242

tar242

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 716 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.07.24, 20:23

Egyértelműen kíváncsiságból:

-vajon a M*-nak sikerül-e kilépnie az 1990-es évekből és felzárkóznia a 2017-es évhez és megfelelni ezen kor elvárásainak?

-vajon a fejlesztőgárdának sikerül-e kitágítani a látókörét és megtalálni azon modern rendszereket, amikből érdemes ötleteket átvenni?

-vajon sikerül-e egy olyan rendszert összehozni, ami át tudja tenni a játékba a köpenylobogtatós harc pörgését, izgalmát, lendületét, kockázatát, amelyben 1 ellenfél 1 szívdobbanás alatt hullik a földre suhogó pengénk előtt, amely a halál dalát suttogja haldokló elleneink fülébe? :D

Módosította tar242: 2017.07.24, 20:26

Cundior

Cundior

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 177 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2017.07.24, 17:00

Nyilván annak volna a legtöbb értelme, ha végre rendeznék a fejetlenséget világleírás, kaszt-, fajjellemzés és minden más téren, ködös fantáziálgatások helyett gyakorlatias oldalról közelítve. Mindenki olvasott már elég hangulatkeltő regényt, novellát, vagy ismer más jobban (vagy legalább) működő szabályrendszereket, akár ki is tud találni egyet magának, viszont a megjelenésük óta érthetetlen, tisztázatlan dolgokkal jó volna már valamit kezdeni végre. Egy olyan könyvet kéne kiadni, amit az is használhat, aki marad a régi szabályoknál, mert valóban viszi valahova a M.A.G.U.S. univerzumát, nem csak leírja pontosan ugyan azt újra (főleg nem régi kiadásokból kiollózva), és új számokat társít hozzá.

KLM

KLM

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 9981 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.07.24, 14:12

A rendszer része nem érdekel, de ha lenne egy normalizált Ynev leírás, ahol végre lefektetik az alapokat, erőszintet, mágiahasználatot és ehhez szükséges mankókat, arra beruháznánk.

Ezt nem lehet elégszer elmondani.

Mivel úgyis nyilvános az aláírásomban is szereplő linkben az Ynev leírás, akár át is vehetik (bár ha stilisztikailag nem vagyok rá büszke).

Selmo

Selmo

Lochost kvesztor

• Fórumita
  • 1652 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.07.24, 13:51

A rendszer része nem érdekel, de ha lenne egy normalizált Ynev leírás, ahol végre lefektetik az alapokat, erőszintet, mágiahasználatot és ehhez szükséges mankókat, arra beruháznánk.

• KLM kedvelte ezt

Masterposi

Masterposi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 224 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.07.24, 13:22

Én estlegesen azért venném meg,

-mert a rendszerre lennék kiváncsi, hogy hogyan sikerült összegyúrni ezt az egészet.

-Na meg menne a szerepjátékkönyv gyűjteménybe.

-Van (egy többek között) MAGUS fanatikus asztali társaság, nekik próbamesélnék belőle, hagy szörnyülködjenek  :fejsimi:

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1765 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.07.24, 13:11

Én pl. az utóbbi okból (a köpönyeglobogtatós M*-trademark fantasy sose érdekelt, esetleg némi hipszter rötyörészés céljából megvenném az új rendszert).

Cain

Cain

Walkin' Dead

• Fórumita
  • 1276 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.07.24, 12:39

A magus a múltja okán egy leplombált titánkoporsót érdemelne, amit belelőnek a Napba, a korábbi fejlesztőkkel együtt.

QFT.

Valóban.

De, ha valami érthetetlen okból van a szerepjátékos közösségnek egy olyan része aki valamiért szeretne egy újabb Magus könyvet, akkor szerintem jobb egy saját rendszer mint D&D 5-re vagy másra adaptálni. Szerintem nem azok akarnak új M*-t akik hozzám hasonlóan már megtalálták a maguk egy vagy több rendszerét arra hogy fantasyt játszanak.

Aki már meglévő rendszerekkel akart M*-t játszani, eddig is megtehette hogy a saját kedvenc fantasy rendszerében mesél a világon. Mi lenne a hozzáadott érték egy ilyen könyvben ?

Sajnos azonban kevés esélyt látok arra hogy most jó M* rendszer szülessen, hiszen ahhoz tényleg kéne pl. a kiterjedt tesztelés, meg a visszajelzések (józan kritikával kezelt) figyelembe vétele.

De, csak úgy kérdés szinten, itt ki, milyen okból venne meg egy új M* alapkönyvet ? A rendszer vagy az új "hivatalos" világleírás miatt, vagy csak gyűjteménybe, vagy a kiadót/hazai RPG kiadást támogatni?

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 3975 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.07.22, 16:20

Üdv!

Kérhetem az érintetteket arra, hogy szegény Helvécziát (és főleg haló porait) ne rángassátok bele az éppen most újabb áldozatokat követelni látszó mocsárba? :ork: Igazán köszönöm!  :pajzs:

• Ratface kedvelte ezt

Avangion

Avangion

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 278 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.07.22, 10:57

Látok némi iróniát abban, hogy az új, hivatalos MAGUS rendszert egyből az "alternatív rendszerek a MAGUS-hoz" topicban tárgyaljuk ki. :)

Ha működő és játszható az új rendszer, nekem bonyolultságától (vagy egyszerűségétől) függetlenül megfelelne (nem mintha terveznék MAGUSt játszani a közeljövőben), nem ezen múlik. Egy biztos alap tényleg csak első lépés lenne a MAGUS "feltámasztásában", sokkal fontosabb lenne látni, hogy az új játéktechnikával mit akarnak kezdeni.

Önmagában új alapkönyvre nincs szükség, csak ha jönnek hozzá kiadványok, lehetőleg valamilyen koncepció szerint. Ráadásul olyan kiadványok kellenének, amik segítik a játékot és gazdagítják a világot (a D&D5 ebből a szempontból is iránymutató lehetne), nem pedig a Harcosok, Gladiátorok vagy Papok, Paplovagok megint, új játéktechnikával.

Sajnos egyelőre a biztos alapok felől is vannak kétségeim. Tényleg hatan "tesztelik"? Kis túlzással ez még fejlesztőből is kevés.

Kaloz

Kaloz

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 446 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.07.21, 16:04

Narmor, bubmac: Én, szerintem sok más régi játékossal együtt, úgy vagyok vele, hogy ha meg is veszem, csak a fluff miatt. Föltéve hogy érdemes, mert a tervezett százéves haladást állítólag eltörölték... A nagy többség, aki már csak ritkán játszik, úgyis a régi, jól bevált rendszert használja ezeregy háziszabállyal, aki meg a mai napig rendszeresen szerepjátékozik kényelmesen válogathat a neki tetsző játékstílusra optimalizált rendszerek között, minek akkor még ez is? A nosztalgiafaktortól eltekintve persze. :)

Masterposi: Amit a D20-ról írtál, tulajdonképpen az egész MAGUS-ra érvényes.:)

Selmo

Selmo

Lochost kvesztor

• Fórumita
  • 1652 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.07.21, 13:58

A magus a múltja okán egy leplombált titánkoporsót érdemelne, amit belelőnek a Napba, a korábbi fejlesztőkkel együtt.

QFT.

Masterposi

Masterposi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 224 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.07.21, 13:41

Szerintem a d20 magus elsősorban azért bukott meg, mert sz*r volt, meg mert akkoriban nem volt rá igény és mert akkor (se) hallgattak a játékosokra. Tartok tőle, hogy ezek a pontok ismét érvényesülnek...

Én a mai napig szeretem a d20 MAGUS-t. Kicsit nagyot markoló, befejezetlen, nem optimalizált, katyvasz lett belőle, de én nem mondanám rá, hogy szar. Szerintem a hibái ellenére jól konverzálta a DnD 3-as rendszert a MAGUS sajátosságaival. Anno vagy 2 évig játszottunk vele és elég jó kalandokat lehetett kanyarítani vele. Csak hát a befejezetlensége és optimalizálása az nagyon hiányzott. Nekem jobban tetszik, mint a régi d100, pedig azzal nem 2 évet játszottam anno, hanem sokkal többet.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 5632 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.07.21, 13:16

Túlirt, de működő rendszerek: Gary Gygax - Dangeorus Journeys, Mythus rendszer, együtt játszottunk benne Marvinnal.

Cundior

Cundior

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 177 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2017.07.21, 13:04

Marvin, köszönöm a tanácsodat! ;)

Módosította Cundior: 2017.07.21, 13:06

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 5632 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.07.21, 12:51

Javasoltam Magnusnak a Helvéczia fejlesztési elvét, illetve a nyitott rendszert, ami bővíthető, de ő egy zárt skálás valamiben képzeli el a magust, ezek miatt önmagában nem lenne bukta, de a túlírás veszélye az simán fennáll.

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1765 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.07.21, 12:50

Figyi Cundior, ha tényleg olyan kirakottul intellektuális vagy, hogy lehet, hogy egy ezer éve halott, jóindulattal középszerű fantasy rpg kb. a teljes szellemi horizontod? Ott van pl. a Rolemaster meg a Talislanta vagy a Hackmaster 5000 oldalon, azokon aztán lehetne villogtatni a nagy elmeélt meg elmélyülni, sőt még a lábszagú plebs lakta magyar ugaron is történik sok minden (Helvéczia, KéM, KéK, fanzinok, találkozók, házi kiadványok meglepően nagy tömegben, magyarul régebben megjelent cuccok garmadája), ami mindent mutat, csak szellemi leépülést nem. Ezek valamiért nem látszanak a telibevert kráni fejvadászoktól, vagy mi történt?

Cundior

Cundior

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 177 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2017.07.21, 11:55

Az igaz, hogy a vásárlók felelősége is az, hogy mit támogat, de a M.A.G.U.S. sajnos nem áll erős lábakon (gyakorlatilag nem is létezik) úgyhogy szüksége van a segítségre. A múlt okán pedig egy esélyt még megérdemel.

Igen, rendesen kellett volna tesztelni, de hogyha a készítők visszautasítják, a kezdetek óta M.A.G.U.S.-ozó, elhivatott közönség önszántukból felajánlott, természetesen ingyenes segítségét, idejét és munkáját, akkor egyszerűen nincs miről beszélni.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]