Ugrás tartalomhoz

Fotó

Alternatív rendszerek MAGUS-hoz

• Válasz írásához lépj be
1517 hozzászólás érkezett eddig

Cundior

Cundior

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 600 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.10.30, 17:22

Valóban, ezt a dolgot nem gondoltam át igazán. :) Köszönöm!

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 990 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.10.30, 16:14

Na, ha valaki még nem olvasta volna, a Tuan jövőre megjelenteti a DND5e-t magyarul.

Amúgy ezt hol lehet olvasni? Néztem a honlapjukat és a facebookot is, de nem láttam ilyet.

Gyere át a D&D 5e-fórumtopikba! Ott linket és idézetet is találsz! :)

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8181 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.10.30, 16:14

Amúgy ezt hol lehet olvasni? Néztem a honlapjukat és a facebookot is, de nem láttam ilyet.

http://lfg.hu/forum/index.php/topic/20263-dnd-5-kiadas/?p=2173475#entry2173475

Ratface

Ratface

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 273 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.10.30, 16:04

A facebookon a kiadó oldalán a bejegyzések között. Tegnapi cikk.. 

Na, ha valaki még nem olvasta volna, a Tuan jövőre megjelenteti a DND5e-t magyarul.

Cundior

Cundior

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 600 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.10.30, 15:51

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8181 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.10.30, 12:40

Itt a Bulldy-féle YNEV5E:
https://onedrive.live.com/view.aspx?resid=1E539750012C543F!221&authkey=!ABhdyk7mBeM1nBs

Selmo

Selmo

Lochost kvesztor

• Fórumita
  • 2069 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.10.29, 18:36

Mintha Bulldy csinált volna ilyet. Amúgy az SR5 átiratom lassan eléri a célegyenest még a mágia fejezetet kell kipofoznom, aztán lehet tesztelni.

NoiseEHC

NoiseEHC

Logikarendőrség

• Fórumita
  • 683 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.10.29, 17:28

Úgy látom, már tényleg nincs akadálya a DND5 MAGUS elkészítésének.

Van valaki, aki haladt ezzel a projekttel? Szerintem hamarabb elkészülne, mint az éppen esedékes soha el nem készülő verzió, és megkockáztatom, szerintem sokkal jobb is lenne.

Cain

Cain

Walkin' Dead

• Fórumita
  • 1309 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.09.17, 11:52

(OFF)mondjuk nálam 20+ éve működik a Dreonnar teszt ha új fantasy rendszerrel találkozom, ha nem is mindig alkalmazom. Röviden : ugyanaz a M* mintakaland átdolgozva az adott rendszerre, amiből kiderül pl. mennyire halálos a harcrendszer, hogy működik a mágia, mennyire nehézkes/könnyen érthető a rendszer stb a többihez képest.(/OFF)

Ez valami olyasmi, mint az RPG-k Turing-tesztje?

Nagyjából. Magát a kalandot (kicsit alakítva) már annyiszor meséltem az utóbbi 20 évben, hogy egy új rendszerben mesélve elég sok dolgot le tudok szűrni a rendszerről, amit a szabálykönyv olvasásból nem. Idősorrendben alább. (spoiler, ha valaki nem játszotta volna vagy játszaná)

Spoiler

Ráadásul az is kiderül, hogy a játékosok mennyire érzik/értik a rendszert, mert kb mindenből van egy kicsi (így új rendszert tanítani is jó), és egy rövid délutáni játékalkalommal lemesélhető az egész. A "sztori" kőbalta egyszerűségű, ami nem baj, mert úgyis a mechanikákat tesztelem vele. Bónusz pont, hogy a kaland elég világ és helyszínfüggetlen. Nyílván nem a legjobb kaland evör, de erre a célra megfelel.

Módosította Cain: 2019.09.17, 11:55

kukac

kukac

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 949 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.09.17, 11:21

(OFF)mondjuk nálam 20+ éve működik a Dreonnar teszt ha új fantasy rendszerrel találkozom, ha nem is mindig alkalmazom. Röviden : ugyanaz a M* mintakaland átdolgozva az adott rendszerre, amiből kiderül pl. mennyire halálos a harcrendszer, hogy működik a mágia, mennyire nehézkes/könnyen érthető a rendszer stb a többihez képest.(/OFF)

Ez valami olyasmi, mint az RPG-k Turing-tesztje?

Cain

Cain

Walkin' Dead

• Fórumita
  • 1309 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.09.17, 10:19

Dzsenn, gnóm és wier még viszonylag jól be van ágyazva a civilizált világba (vagy legalábbis nem bukik le azonnal, ha látják az arcát). Nehezebb mesélni amund, goblin, vadork, khál, erdőpille karakternek. Amúgy amit én sajnáltam, hogy a sáskaemberek (aun?) nem lettek soha hivatalos kiegben kidolgozva, pedig biztos kipróbáltam volna. :D

Erdőpille ?? Látszik rég foglalkoztam M*-val, mert azt se tudom mi az. Sok gnómra sem emlékszem.

A khál (és jó eséllyel a wier) nálam az elsők között kerülne be a "nem kánon" kategóriába.

Azon gondolkozom, hogy lenne-e arra érdeklődés hogy teljes konverzió helyett, első körben egy "Dreonnar küldetése, saját +-al" + játszható mintakarakterek szintű, önmagában játszható tesztet csinálni a Legend/Runequest rendszerrel?

Selmo

Selmo

Lochost kvesztor

• Fórumita
  • 2069 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.09.16, 17:03

Univerzális mágiaelméleti rendszer: természetesen. 

Mindenkinek ott helyben: szerintem nem. Az "egyszeri pléjer" lusta, nem fog átrágni 200 oldalt (de talán még 20-at sem), hogy az első varázslatát kitalálja.
Kell nekik egy varázslatlista.

Ráadásul kasztonként, sőt, ha lehet iskolánként, morzsánként összeharácsolt, gondosan őrzött tudásmennyiséggel.

Igen, ezért tettem le én is róla. Majd leírok pár népszerűbb varázslatot, hogy lehessne látni, mi, hogy megy. Aztán, ha esetleg eljut oda a dolog, akkor majd lehet hozzá mini grimoárt írni. De ez még nagyon messze van.

Krynn

Krynn

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1198 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.09.16, 15:34

Cain,

"Egyébként mik számítanak alap ynevi fajnak? ember, elf, félelf, törpe, udvari ork? A többi nélkül személy szerint tudnék élni bőven..."

Igen, az ETK és UTK is ezeket tartalmazta. Kicsit gondolkodtam, hogy a kyr vérű külön faj legyen-e, mint az UTK-ban, vagy csak egy népcsoport (mint a dzsad, tiadlani, stb.). Egyelőre nem dolgoztam ki, tehát az utóbbi megoldással hozható ilyen karakter.

Dronner,

"Homoki elfek jelenleg nem annyira játszhatóak, de bevallom, az első Rúnás Taba el Ibara cikk óta az a faj folyamatosan izgatta a fantáziámat, elég hangulatos a hátterük."

Igen, én is gondolkodtam ezen, hogy az elfet szétszedem három "alfajra":

- közönséges elfek (sirenar, elfendel, stb, tehát kb. Urria hívei)

- kráni elfek (ha jól emlékszem Sumiban volt hozzájük külön mechanika)

- homoki elfek 

Dzsenn, gnóm és wier még viszonylag jól be van ágyazva a civilizált világba (vagy legalábbis nem bukik le azonnal, ha látják az arcát). Nehezebb mesélni amund, goblin, vadork, khál, erdőpille karakternek. Amúgy amit én sajnáltam, hogy a sáskaemberek (aun?) nem lettek soha hivatalos kiegben kidolgozva, pedig biztos kipróbáltam volna. :D

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11630 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.09.16, 14:16

Viszont pozitívum, hogy DnD alapra helyezve Ynevet Alyr számos varázslata elérhetővé válna  :pajzs:  :gonosz:

Igazából nem nagyon emlékszem tőle olyasmire, amit az 1993-as Zöld alapján ne lehetne modellezni. 

Ha jól emlékszem Spectral hands raise dead a Halál havában...

Spectral hand + vampiric touch + Animate Dead lenne az, csak az a baj, hogy Animate Dead-el nem tudsz normál fegyverre immunis élőholtat produkálni, pláne olyat, ami a napfényt is jól viseli, különösen nem 50-100 méterről.

Egy VII. osztályba tartozó "Életerővel táplálkozó szellem" viszont képes ilyesmire - 85 manapont megidézni.   :bezzeg:

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5428 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.09.16, 14:10

Viszont pozitívum, hogy DnD alapra helyezve Ynevet Alyr számos varázslata elérhetővé válna  :pajzs:  :gonosz:

Igazából nem nagyon emlékszem tőle olyasmire, amit az 1993-as Zöld alapján ne lehetne modellezni. 

Ha jól emlékszem Spectral hands raise dead a Halál havában...

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11630 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.09.16, 14:05

Cain

Cain

Walkin' Dead

• Fórumita
  • 1309 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.09.16, 14:04

Cain:

Egyébként mik számítanak alap ynevi fajnak? ember, elf, félelf, törpe, udvari ork? A többi nélkül személy szerint tudnék élni bőven...

Milyen értelemben? Egy olyan történelmi nüanszot, mint a Manifesztációs Háború elég nehéz amundok és dzsennek, no meg homoki elfek nélkül levezényelni.

Hogy JK-k lehetnek-e? A dzsennek simán játszhatóak a dzsadok miatt, az amund "árvák" is eléggé meg vannak alapozva a regényekben és a világban (pl. valami noname vaskezű Alex). Homoki elfek jelenleg nem annyira játszhatóak, de bevallom, az első Rúnás Taba el Ibara cikk óta az a faj folyamatosan izgatta a fantáziámat, elég hangulatos a hátterük.

Nyílván JK szempontból értettem, mivel a rendszerről beszélünk, nem a világleírásról. A homoki elfek pl. abszolút a "játszahtó elfek távoli tápos rokonai" kategóriába esnek. Történelmi szempontból alap ynevi faj a kyr az óelf meg az aquir is.

(OFF)De nem is az amundok és a dzsennek amiket a legszívesebben elfelejtenék, (bár elég fölöslegesnek érzem őket fajként) hanem a khál meg a wier.(/OFF)

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5428 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.09.16, 13:46

Cain:

Egyébként mik számítanak alap ynevi fajnak? ember, elf, félelf, törpe, udvari ork? A többi nélkül személy szerint tudnék élni bőven...

Milyen értelemben? Egy olyan történelmi nüanszot, mint a Manifesztációs Háború elég nehéz amundok és dzsennek, no meg homoki elfek nélkül levezényelni.

Hogy JK-k lehetnek-e? A dzsennek simán játszhatóak a dzsadok miatt, az amund "árvák" is eléggé meg vannak alapozva a regényekben és a világban (pl. valami noname vaskezű Alex). Homoki elfek jelenleg nem annyira játszhatóak, de bevallom, az első Rúnás Taba el Ibara cikk óta az a faj folyamatosan izgatta a fantáziámat, elég hangulatos a hátterük.

Sajátságos, hogy a MAGUS nevű játékban szerinted pont mozaikmágussal nem lehet játszani, valamint a talán legnépszerűbb regényhős, a dorani Alyr kasztja sem játszható. Nyilván azért, mert akkor jönnek az NJK nekromanták is 

Cain

Cain

Walkin' Dead

• Fórumita
  • 1309 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.09.16, 13:35

Cain,

"A mozaikmágia már az első kiadásban óta nem a kezdő játékosoknak volt való."

Fixed that for you. ;)

Kidolgoztam DnD5e szerint az alap ynevi fajokat. Nehezebb volt, mint gondoltam, főleg a félelf elég unalmas mágus rendszerben - kaszt megkötések nélkül azt hiszem nem sok félelf harcművészt/kardművészt láttunk volna. :) A források kapcsán is volt bőven dilemma, pl. ETK törpe felfedezi a csapdákat ösztönösen, UTK-ban könnyebben tanulja a mechanikát (de csapdákat nem fedez fel jobban), summáriumban van homálytestvér hátránya, stb. Most még jobban becsülöm Bulldyt, hogy a kasztokkal ilyen messze jutott. :)

Esetleg kivehetnék a teljes Pyarroni pantheont is a játszható papok közül önkényesen, mert kicsit se tartoznak bele a M* világképébe. Valahogy így vagy a mozaikmágiával ? :)

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11630 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.09.16, 13:01

A mindent lefedő mozaikmágiának az lenne pont az előnye, hogy az összes varázshasználó azt használja. Persze minden kaszt, csak pár ösvényét, míg a varázsló az összeset. De így is mindenkinek ott helyben kellene megalkotnia a helyzethez kellő varázslatot.

Univerzális mágiaelméleti rendszer: természetesen. 

Mindenkinek ott helyben: szerintem nem. Az "egyszeri pléjer" lusta, nem fog átrágni 200 oldalt (de talán még 20-at sem), hogy az első varázslatát kitalálja.

Kell nekik egy varázslatlista.

Ráadásul kasztonként, sőt, ha lehet iskolánként, morzsánként összeharácsolt, gondosan őrzött tudásmennyiséggel.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]