Ugrás tartalomhoz

Fotó

Alternatív rendszerek MAGUS-hoz

• Válasz írásához lépj be
966 hozzászólás érkezett eddig

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7688 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.16, 13:02

Fywillan és Aluminiumtrioxid, találhatok ezekről jól áttekinthető leírást, hogy ne kelljen több száz oldalas szabálykönyvekből összeszedni a (gondolom) több helyre szétírt tudást?

A Savage Worlds rövidített szabályai elérhetőek magyarul:http://lfg.hu/55783/hirek/savage-worlds-alapok-magyarul-probamenet/
Itt pedig Bulldy M* konverziója a rendszerhez: http://lfg.hu/68051/rpg/rpg-fejlesztes/bulldy-veszett-ynev/

A Savage Worlds Showdown, ami kifejezetten a figuratologatós vetülete a játéknak, ingyen elérhető:

https://www.peginc.com/store/savage-worlds-showdown-2/

Selmo

Selmo

Lochost kvesztor

• Fórumita
  • 1952 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.16, 12:49

Nálunk hexatáblán nagyon szépen lehet modellezni a dolgokat. Csak kell nyomtatnotok egy jó nagy hexatáblát. 4-8 A4-es oldalt kb. hexamérettől függően. Az erre vonatkozó szabályokat meg én már rég megalkottam - mozgás, megszakító támadás stb. -, ha gondolod, majd leírom.

wisp

wisp

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 68 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.16, 12:03

Fywillan és Aluminiumtrioxid, találhatok ezekről jól áttekinthető leírást, hogy ne kelljen több száz oldalas szabálykönyvekből összeszedni a (gondolom) több helyre szétírt tudást?

A Savage Worlds rövidített szabályai elérhetőek magyarul:http://lfg.hu/55783/hirek/savage-worlds-alapok-magyarul-probamenet/
Itt pedig Bulldy M* konverziója a rendszerhez: http://lfg.hu/68051/rpg/rpg-fejlesztes/bulldy-veszett-ynev/

Marvin, ilyesmikre gondoltam, amit a KéM-ről írsz, hogy lehet (talán) a szerepjátékos elvont fogalmakkal is keverni a táblával.

Ezen már én is gondolkodtam. Arra jutottam, hogy az absztrakt távolságkategóriákat miért ne lehetne táblán ábrázolni. A következőt találtam ki, persze bizto lehet még rajta finomítani, meg rendszerhez igazítani:
A kategóriák: Közel, Közép, Távol, Messze.
Közeli távolságon belül bárhova szabadon lehet mozogni egy cselekedet részeként. Középtávolságra mozogni elvisz egy teljes cselekvési lehetőséget. A Távoli szintén, de valamilyen dobást is igényel, hogy odaér-e a karakter, vagy csak Közepes távolságig jut. Minden, amit esélytelen elérni egy kör/cselekvés alatt, a Messzi kategóriába tatozik.
Táblás ábrázolás: a táblát felosztjuk hét sávra. Minden, ami a karakterrel egy sávban van, Közel van hozzá. A további sávok jobbra és balra jelképezik sorban a többi kategóriát.
Szerintem ez egy jó kompromisszum lehet a legyen absztrakt és a legyen szemléletes igények között.

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 722 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.16, 11:15

Nem ismerem a d20 M* rendszerét, de abból kiindulva, hogy D&D 3e alapú, nem lehet, hogy abban erre is vannak használható ötletek?

Cundior

Cundior

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 451 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.16, 10:39

Köszönöm a sok választ, át fogom nézni az említett rendszereket, biztos minden felmerülő problémára találok ott megoldást. Az valóban gond, hogy a rendszer ezt alapvetően nem támogatja, de én mégis szeretném ezt úgy elkészíteni, hogy a lehető legjobban illeszkedjen a szabályokhoz, ne kelljen átírni semmit. Inkább segítség képpen lenne ott a tábla, támogatva a játékot, mintsem hogy új dolgokkal töltse meg, bonyolítsa a folyamatokat.

Az is teljesen igaz, hogy ez csak körülményesebbé teszi a dolgokat, de hogy mennyit ad hozzá az élményhez, tapasztalat híján nem tudom. Azért érzem szükségesnek, mert sokszor unalmasak a harcok, mivel hiába rajzoljuk le, ötletszerű, hogy ki kit ér el, ki kire támadhat, erre vagy arra mozogva ki kit ér el, vagy kitől van biztonságban, ...stb., valójában nem tudunk döntéseket hozni, az harc csak a mesélő és a játékosok párbeszéde arról, hogy ki hogyan képzelik el (mindig másképp) a helyzetet, és végül mit enged, hogy dönt a mesélő. Szóval remélem sikerül majd minnél egyszerűbben kitalálni, hogy a tábla csak mutassa és segítsen egyértelmüsíteni a dolgokat, de ne vegye át a játék fölött az irányítást.

Auer, a figura kérdése csak tovább bonyolítja a dolgot. Én papírt terveztem háromba hajtani, egy rövid oldalt az aljának, két hosszút, a "figura" két oldalának. Aztán lehet, hogy kockák lesznek belőle. :)

Acelpatkany, ez jól hangzik, de túl messzire megy. Valami egyszerű négyzetrácsos megoldásban gondolkodok, amihez nem kellenek új szabályok, új adatok. Csak más kérdés, hogy ez megoldható-e...

Marvin, ilyesmikre gondoltam, amit a KéM-ről írsz, hogy lehet (talán) a szerepjátékos elvont fogalmakkal is keverni a táblával. Ha például el akarsz valaki mellett haladni, az egyszerűen dobhat rád egy TÉ-t ahelyett, hogy egy külön, táblás játékba való szabályt haszbálnánk. Persze nem tudom, hogy működni fog-e, majd meglátjuk.

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2236 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.16, 08:43

Cundior: Van pár száz ilyen rendszer, a D&D csatajátékos hagyományai miatt sokáig senki nem merte kihagyni semmiből a grenade-like missile scatter diagramot meg az ilyeneket (merre pattan a félrement gránát, minél több nyilacskát rajzolnak az ábrára, annál tudományosabb a játék gondolom).

Mint elhangzott, ezt ott is meg lehet csinálni, ahol nincs ennyire részletezve a dolog rendszerszinten, csak annyit kell tudni, körönként mennyi mozognak a karakterek vagy szörnyek, mennyi a varázslatok és a fegyverek hatótávolsága és területe, aztán lehet méricskélni asztalon centivel vagy méretarányos kockás papíron vagy hexrácson, kivágni diagramokat gyakrabban használt távokhoz, a tűzgolyó területéhez stb. Az éppen aktuális mesélő ízlésétől függően néha játszottunk így is, de sztem annyit nem ad, mint amennyi tökölődést igényel, elvagyok a KéM absztraktabb fogalmaival (van 3 hatótáv, rövid, közepes, hosszú, hogy el tud-e menekülni valaki csatából, egy-két manőverrel vagy kezdeményezéssel le lehet tudni és csókolom).

Acelpatkany

Acelpatkany

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 219 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.16, 07:29

Először nem értettem a problémát, hiszen emlékeim szerint a Mágusban is van mozgás érték. Aztán fellapoztam az ÚTK-t, és kiderült, hogy nagyon felületesen érinti a mozgás tempója és cselekedetek kapcsolatát. Még jó, hogy semmit nem emeltem át a harcrendszerből a konverziómba ebből az obskurus rendszerből.

Ahogy előttem elmondták, elég sok rendszer alkalmazza a körönkénti mozgások mértékét, és az azzal kapcsolatos cselekedeteket. Legjobb példa erre a GURPS, ahol a harcrendszert konkrétan hexákon történő elhelyezéssel illusztrálják, a fegyver hosszától a lények méretéig.

De a Synergy konverzió is tartalmazza a különböző mozgási sebességeket, a tartogatott cselekvéseket, és mindent ami kell a hexás vagy négyzetrácsos ábrázoláshoz.

Azért meg külön piros pont, hogy megpróbálod leküzdeni máguskárosultságodból fakadó hátrányodat.

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5117 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.16, 07:00

Sziasztok!

Az érdekelne, próbálkozott-e már valaki, a harci szituációk táblás játék szerű modellezésének lehetőségén. Számos kérdés merül fel a megvalósításnál, a mezők méreteinek meghatározása, a mozgások mennyisége, a területi varázslatok mezőlefedése, stb... Gondolom nem nekem jutott ez először az eszembe, készített valaki már használható rendszert ilyen célra?

A legtöbb rpg játszható így. Dnd, wh40k, bármi ami d20. Mondanám hogy a magus is, de hiányos emlékképeim alapján az a mozgás, megszakító támadás meg ilyenek nincsenek kidolgozva. Meg kell beszélni hogy 1 mező 1 m mondjuk és onnantól mehet. A méretarány már kérdéses, a hagyományos 1 inches-25mmes figurákkal túl nagy helyet nem lehet az asztalra tenni. Mi régen toltuk úgy a pathfindert hogy az A4es kinyomtatott oldalakon minikockákkal jelöltük a szereplőket.

Nem rossz dolog, de elég idő és erőforrásigényes azért mostanában hanyagolom.

aluminiumtrioxid

aluminiumtrioxid

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1626 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.16, 00:14

Sziasztok!

Az érdekelne, próbálkozott-e már valaki, a harci szituációk táblás játék szerű modellezésének lehetőségén. Számos kérdés merül fel a megvalósításnál, a mezők méreteinek meghatározása, a mozgások mennyisége, a területi varázslatok mezőlefedése, stb... Gondolom nem nekem jutott ez először az eszembe, készített valaki már használható rendszert ilyen célra?

Ami azt illeti, a Savage Worlds pont így működik (és asszem van rá Ynev konverzió is).

Módosította aluminiumtrioxid: 2018.06.16, 00:15

Fywillan

Fywillan

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 317 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.15, 23:22

Sziasztok!

A Wizards of the Coast már csinált egy ilyet, úgy hívják, DnD 4. kiadás. Szerintem elég menö.

Cundior

Cundior

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 451 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.15, 21:39

Sziasztok!

Acelpatkany

Acelpatkany

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 219 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.13, 23:06

Ez az írás tartalmazza a teljes karakterkészítési szabályokat, a képzettségrendszert, karakterfejlődést, harc- és sérülési rendszert, felszerelést, fegyvereket.
Még nem tartalmazza a pszít és mágiát, de az is készítés alatt áll. Nem tartalmazza a világleírást, az egyes iskolák leírását és az egyes varázslatok és pszi diszciplínák leírásait, azokat az Új Törvénykönyvből kell használnod.

Hát, majd szólj ha elkészülnek azok is, azok nélkül csalás... :)

Rendben. Akkor most szólok, hogy az is elkészült, tölthető :-)

NoiseEHC

NoiseEHC

Logikarendőrség

• Fórumita
  • 643 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.13, 22:10

Akkor beszéljen helyettem a konverzióm (még 0.1-es változat): https://www.kalandhorizont.hu/2018/06/13/synergy-m-a-g-u-s/

Ez az írás tartalmazza a teljes karakterkészítési szabályokat, a képzettségrendszert, karakterfejlődést, harc- és sérülési rendszert, felszerelést, fegyvereket.
Még nem tartalmazza a pszít és mágiát, de az is készítés alatt áll. Nem tartalmazza a világleírást, az egyes iskolák leírását és az egyes varázslatok és pszi diszciplínák leírásait, azokat az Új Törvénykönyvből kell használnod.

Hát, majd szólj ha elkészülnek azok is, azok nélkül csalás... :)

Acelpatkany

Acelpatkany

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 219 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.13, 18:15

Akkor beszéljen helyettem a konverzióm (még 0.1-es változat): https://www.kalandhorizont.hu/2018/06/13/synergy-m-a-g-u-s/

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7688 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.11, 17:01

Mindenki nyugodjon meg. :)
Én néztem be: Valamiért az Új tekercsek vágányára keveredett nálam ez a szerelvény.

kukac

kukac

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 663 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek
   3                              

Kelt 2018.06.11, 11:42

Pont az ÚT-re alapozni nem tűnik a legjobb döntésnek.

Nahát, van ilyen topic is? Ha az ÚT nem jó döntés, akkor mi a jó döntés? ETK?

Hobbiban teljesen mindegy, mire alapozod, nem fog senki se felelősségre vonni érte. :)

Egyrészt mert otthon mindenki azzal játszik, amivel akar (ha már említett Maszk, ott már a harmadik-negyedik csapat írja, hogy ők DnD5-tel játszanak M*), ez leginkább csak a közös összejöveteleken és versenyeken szokott előkerülni.

Másrészt nem az alap rendszer a lényeg, hanem ahogy elképzeled a játékvilágot, a motor tudja azt a hatást kelteni. Aztán jön valaki, aki nem így képzeli el a világot. :) Ez nem csak azért van, mert a DV-n kívül minden kiadó készített magának saját rendszert, hanem mert az írók is össze-vissza írnak egymásnak, évekkel később még maguknak is.

Szerintem itt valami elnézés van, az Új törvénykönyv az az UTK, az ÚT pedig az Új tekercsek. Nem tudom, hogy Strato nézte-e be, vagy ő az ÚT alatt is az UTK-ra gondol...

EDIT: Nem is tudtam, hogy Selmo ninja.  :P

Módosította kukac: 2018.06.11, 11:43

Selmo

Selmo

Lochost kvesztor

• Fórumita
  • 1952 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.11, 11:40

Új Törvénykönyv volt írva, az ÚTK. ÚT az az Új Tekercsek lenne.

Acelpatkany

Acelpatkany

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 219 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.11, 11:32

Nahát, van ilyen topic is? Ha az ÚT nem jó döntés, akkor mi a jó döntés? ETK?

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7688 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.11, 10:20

kukac

kukac

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 663 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek
   3                              

Kelt 2018.06.11, 10:18

A facebookos MASZK csoportban futottam bele.

[...]

"- Remélhetőleg kiküszöbölöm azokat a hibákat, amiket Raon készül elkövetni a készülő kiadványában. Még ha tabukat is kell döntögetnem."

??? Még ki se jött a könyv, alig tudunk belőle valamit, de már hibákat akar vele kiküszöbölni? Már megint M* jövőkutatás történt?

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]