Ugrás tartalomhoz

Fotó

Alternatív rendszerek MAGUS-hoz

• Válasz írásához lépj be
1433 hozzászólás érkezett eddig

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5395 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.05.15, 19:23

Az emberek lusták - egy csomó dolgot a "szájukba kell tenni". AZTÁN lesznek olyanok, akik már kreatívkodni is akarnak, de ők nem a többség.

A szerepjátékosok többsége nem kreatív? :pajzs:

Eleinte (új játéknál) nem.

Lássuk be, a játék van értünk, és nem fordítva. Ha a játék nem adja el magát azzal, hogy alapból játszható, akkor csókol anyád Jenő. Feccöljek bele én energiát, hogy meggyőzzem magam, hogy érdemes időt áldoznom-e egy új rendszerbe? ájdontszinkszó

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11607 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.05.15, 15:28

Az emberek lusták - egy csomó dolgot a "szájukba kell tenni". AZTÁN lesznek olyanok, akik már kreatívkodni is akarnak, de ők nem a többség.

A szerepjátékosok többsége nem kreatív? :pajzs:

Eleinte (új játéknál) nem.

kukac

kukac

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 884 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.05.15, 15:10

A szerepjátékosok többsége nem kreatív?  :pajzs:

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11607 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.05.15, 14:13

A remélt végeredmény nem egy 12 tételből álló kaszt-lista, hanem egy példákkal támogatott mesélői-játékosi eszköztár a kívánt karakter kialakítására.

Ez OK is lenne, de ahogy Dronner is mondta: Igenis csinálj meg pár játszható partira elegendő MINTÁT.

Kaloz

Kaloz

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1154 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.05.15, 14:02

Bulldy: Eretnek gondolat, de mi lenne ha az UTK kasztjainál szereplő iskolákat, és azok előnyeit-hátrányait próbálnád átkonvertálni? Több van belőlük, de végülis már megvannak és ki vannak dolgozva. Vagy az a konverzió még bonyolultabb lenne?

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5395 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.05.15, 13:53

SaWo-ban nincs kaszt

...

A remélt végeredmény nem egy 12 tételből álló kaszt-lista, hanem egy példákkal támogatott mesélői-játékosi eszköztár a kívánt karakter kialakítására.

Akkor nagyjából jól értettem. Egyet nem értek vele (de nem is kell), mert célszerű, ha a játék önmagában már játszható, tehát nem azzal kell még a mesélőnek szórakoznia, hogy elkészít +5 iskolát, megpróbálja balanszolni a minták alapján, csak, hogy elkezdhessen mesélni, úgy egyáltalán.

Szóval, ha adhatok tanácsot, továbbra is olyan példákat dolgoznék ki a helyedben, amikkel azonnal játszható a játék, mert "életképesek"*

*ld. korábbi definíciómat.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6514 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.05.15, 13:28

Hümmm, tehát pl. kb. ilyesmi?
(mindenféle Sawo játéktechnikai tudás vagy kimerítő részletesség nélkül, bővíthetően/alakíthatóan, puszta lehetséges példaként)

Maremita Lovagrend

Hátrányok:

- üldözött: Pyarroni Inkvizíció
- hűségeskü: a Rendnek (?)

Választható előnyök:

- nehézvért-viselet
- nehéz (két kézzel forgatott) fegyverhasználat
- lovaglás
- ???

Igen, pont így. Ha valaki nem ismeri a SaWo-t, ilyeneket nyugodtan írhat! :)

(A játékmechanikát majd én melléteszem.)

Bulldy

seti

seti

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 968 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.05.15, 13:17

Tar242

Nagyjából jól látod.
Vértviselet nem előny, hanem teherbírás és pénz kérdése. Lovaglás bárki által felvehető képzettség.
Egyébként én már anno felvetettem, hogy a SaWo Rifts iconic frameworkjeít fel lehetne használni, csak valahogy akkor senkit sem érdekelt a dolog, így ráhagytam.

tar242

tar242

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 776 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.05.15, 13:10

Az iskolákat nem úgy szeretném, hogy csak azok vannak a könyvben, hanem hogy példaként szolgálnak az iskola-alkotó metódus mellé, hogy "Nézd, ilyen előny-hátrány kombót ad egy nagy varázslóiskola, mint pl. Doran!"

Ezt bővíti az, hogy egy-egy szervezet nem mondja meg pontosan, hogy miként oszlik meg a tőlük kapott 4 előnypont, hanem van egy "ajánlott listája" és a 4 előnypontból azokból lehet válogatni. Nyilván van olyan hely, ahol rövidebb a lista (Doran pl. varázslós előnyök, szellemi főjellemzők, tudomány-képzettségek), valahol meg hosszabb (lásd pl. Ordan).

Bulldy

Hümmm, tehát pl. kb. ilyesmi?
(mindenféle Sawo játéktechnikai tudás vagy kimerítő részletesség nélkül, bővíthetően/alakíthatóan, puszta lehetséges példaként)

Maremita Lovagrend

Hátrányok:

- üldözött: Pyarroni Inkvizíció
- hűségeskü: a Rendnek (?)

Választható előnyök:

- nehézvért-viselet
- nehéz (két kézzel forgatott) fegyverhasználat
- lovaglás
- ???

Módosította tar242: 2019.05.15, 13:11

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6514 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.05.15, 12:17

Játékmechanika:

SaWo-ban nincs kaszt. A karaktered főjellemzők, képzettségek és előnyök egyvelege, amit néhány hátrány színesít. Egy SaWo alapszabályok szerint összerakott ember 6 pontnyi előnnyel (2 fajból, 4-ért hátránnyal fizet) és 4 pontnyi hátránnyal indul. Kaszt nincs.

Összeraktam pár példakaraktert (pl. a lassan 5 éves Veszett Ynev versenyműre), amiből az látszik, hogy az alapszabályokkal néhány karakter-típus nehezen képezhető le, egyszerűen azért, mert több képzettség és előny kell hozzá, mint amit az alap elbír. Ezt a M* úgy oldotta meg, hogy akik többet kaptak 1. szinten és szintlépéskor, azoknak több TP kellett a következő szinten. Ilyen kompenzáció SaWo-ban nincs.

Amivel lehet játszani - erre vannak példák más SaWo kiadványokban, a SaWo Rifts pedig alapvetéssé teszi - hogy vannak bizonyos sémák, amiket ha a karakterhez rendelsz, akkor az alap karakteralkotáson felül megkap, de kap vele együtt további megkötéseket is. Ilyen lehet például a "zsoldos" séma, ahol mindenképp kapsz több induló pénzt felszerelésre (1 pont előny), egy növelést a Közelharc képzettségre (1 pont előny) és a Katona előnyt (2 pont előny), amivel jobban elbírod a páncélokat, fegyvereket és az erőltetett menetet (és hasonló kihívásokat). Cserébe viszont tartozol a kompániának, így a bevételed jelentős részét le kell adni (1 pont hátrány) és egy lazább katonaeskü is köt hozzájuk (1 pont hátrány). Ez nevesítve lehet az Ereni Kékköpenyes.

Az iskolákat nem úgy szeretném, hogy csak azok vannak a könyvben, hanem hogy példaként szolgálnak az iskola-alkotó metódus mellé, hogy "Nézd, ilyen előny-hátrány kombót ad egy nagy varázslóiskola, mint pl. Doran!"

Ezt bővíti az, hogy egy-egy szervezet nem mondja meg pontosan, hogy miként oszlik meg a tőlük kapott 4 előnypont, hanem van egy "ajánlott listája" és a 4 előnypontból azokból lehet válogatni. Nyilván van olyan hely, ahol rövidebb a lista (Doran pl. varázslós előnyök, szellemi főjellemzők, tudomány-képzettségek), valahol meg hosszabb (lásd pl. Ordan).

(Esetleges "kiegészítőkben" simán lehetnek sosemlátott, de hangulatos iskolák, ahol az ajánlott előny lista és a kötelező hátrány(ok) segítik a játékost/mesélőt egy onnan származó karakter megalkotásában.)

Remélem tisztult a kép. :)

Bulldy

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11607 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.05.15, 12:08

Elnézést annyira nem vágom a Sawo-t,úgyhogy lehet, hogy nagy marhaságot írok, de biztos, hogy egy adott rendnek/iskolának kizárólag csak kasztspecifikus előnyt kell-e nyújtania?

Én is egyszer majdnem csináltam egy Savage Rifts-es TW-ot, annyira vagyok "pro", de azt meg tudom mondani, hogy simán meg lehet csinálni, hogy egy-egy intézmény több kasztban képezzen...

...csak Bulldy szeretné a következő jégkorszak előtt játszható csomagként befejezni a Veszett Ynevjét és ezért 12 opcióban limitálta a lehetőségeket. 

Szerintem :gumicsirke:

Módosította KLM: 2019.05.15, 12:10

tar242

tar242

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 776 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.05.15, 11:44

Na, akkor most EGY olyan szervezet kell ahonnan lehet hozni szinte mindent, vagy Ynev világára jellemző ikonikus archetipusok?

Szerintem a kiírás egyértelmű volt. Ha nem, akkor Bulldy javít. Ikonikus szervezetek, amiknek a JK-k tagjai lehetnek, esetlegesen további kiképzést is nyújthatnak.

Bocsánat, akkor nem jól fogalmaztam. Igen, a kérdés így szólt. Ha jól értettem, egy iskola-alapú rendszerről lenne szó, ami 12 iskolával fedné le (nagy vonalakban, ízelítőként) a különböző kasztokat illetve azok változatait az "alapkönyvben". De ha egy-egy iskola 4 kasztot foglal magába, akkor a 12 iskola 48 alkaszt kidolgozását jelenti, ami nem éppen az egyszerűsítés mintapéldánya. Akkor egyszerűbb, ha maradnak a kasztok, azok száma 20 alatt van.

Elnézést annyira nem vágom a Sawo-t,úgyhogy lehet, hogy nagy marhaságot írok, de biztos, hogy egy adott rendnek/iskolának kizárólag csak kasztspecifikus előnyt kell-e nyújtania?
Pl. működőképes-e az, hogy (maradva a példánál) a Maremita Rend ad 4 db előnyt, ebből mondjuk 2 általános, amit minden belőle származó kalandozó automatikusan megkap, a maradék 2 pedig kaszttól függően változó: tehát 2 db más előnyt kap a Rendből jövő paplovag, másik 2 db előnyt a "normál" lovag és másik 2 db előnyt kap a Rendből jövő harcos?
Vagy az Ordani Tűzvarázsló Rendnél ugyanígy a 2 (vagy 3) általános rendi előny mellé 2 (vagy 1) másik előnyt kap a Fény Útja, a Sogron Útja, Pusztító Tűz Útja, Lángőr, Főnix, stb?

kukac

kukac

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 884 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.05.15, 11:33

Bocsánat, akkor nem jól fogalmaztam. Igen, a kérdés így szólt. Ha jól értettem, egy iskola-alapú rendszerről lenne szó, ami 12 iskolával fedné le (nagy vonalakban, ízelítőként) a különböző kasztokat illetve azok változatait az "alapkönyvben". De ha egy-egy iskola 4 kasztot foglal magába, akkor a 12 iskola 48 alkaszt kidolgozását jelenti, ami nem éppen az egyszerűsítés mintapéldánya. Akkor egyszerűbb, ha maradnak a kasztok, azok száma 20 alatt van.

Jelenleg azon gondolkodom, hogy egy iskola-rendszert is építek a karakteralkotás folyamatába. Ez úgy működik, hogy a karakter dönthet úgy, hogy valamely iskolában vagy mester alatt tanult, aminek-akinek az elvei nyomot hagytak rajta. Az iskolában tanulás mindig ad 2 pontnyi hátrányt (ez két kisebb vagy egy nagyobb hátrány), de ad 4 pontnyi előnyt (ez lehet több kezdő pénz, több kezdő képzettség-pont, magasabb induló főjellemzők, ráadás előnyök - vagy ezek kombinációja).

[...]

A kibontandóbb kérdés: Mi az a TOP 12 szervezet, amit a fenti módon kidolgozva be kellene tenni egy alapkönyvbe? Milyen hátrányokat adna egy-egy iskola és mit támogatna? (Nem kell ismerni a SaWo-t a válaszhoz, az ötletelés is segít, a mechanikát majd mellérakom én.)

(Működik a dolog persze magányos mesterrel is. Tier Nan Gorduin pl. megkapja hátrányként a mestere istentagadó világnézetét, ami nagyon megnehezíti a dolgat bármiféle papi személlyel, de az öreg jól kitanította a bárdmágiára és a kardozásra, céllövésre, így ezekre bónuszt kap.)

Bulldy

Ezt én úgy értelmeztem, hogy nem a kasztok helyett, hanem a kasztok mellett ad előnyt/hátrányt az iskola.

tar242

tar242

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 776 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.05.15, 11:31

tar242:
Azt rajzoljátok már le, hogy mi értelme van az iskoláknak, ha egy iskola kidolgozása egyidejűleg 4 kaszt kidolgozását jelenti.

(OFF)Semmi - érdekességnek írtam le a felvetett téma mellékvizére, hogy ha már rendekről beszélünk, egy paplovag renden belülről is (annak ellenére, hogy elsősorban paplovag rend) mennyi különböző kaszt típus jöhet úgy, hogy akár egy (majdnem) teljes kalandozócsapatot alkot és biztosítva van a csapatot összetartó kovász, ami egy (pláne) kezdő csapat esetében nem feltétlenül elhanyagolandó tényező.(/OFF)

Bulldy:
Sajna ikonikus Rendekről főleg lovag/paplovagrendek (Maremita Lovagrend, Erigowi Krad Lovagrend, Isten Kardja Lovagrend, Viadomoi Oroszlánszív Lovagrend, Aranykör Lovagrend, Hercegi Vörös Lovagrend, Kard Testvériség stb.) ugranak be, de ami még nem lett megemlítve:

1.) Livinai Gyülekezet
2.) Láncbarátok
3.) Halak
4.) Dea Macula

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5395 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.05.15, 11:28

Na, akkor most EGY olyan szervezet kell ahonnan lehet hozni szinte mindent, vagy Ynev világára jellemző ikonikus archetipusok?

Szerintem a kiírás egyértelmű volt. Ha nem, akkor Bulldy javít. Ikonikus szervezetek, amiknek a JK-k tagjai lehetnek, esetlegesen további kiképzést is nyújthatnak.

kukac

kukac

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 884 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.05.15, 11:19

Szerintem a kiírás egyértelmű volt. Ha nem, akkor Bulldy javít. Ikonikus szervezetek, amiknek a JK-k tagjai lehetnek, esetlegesen további kiképzést is nyújthatnak. Dronner kérdésére is, az iskolákra anno azért volt szükség, mert egy dorani varázslónak más képzettségeket taníthattak, mint pl. egy Holdkosnak. Itt, ha jól értem, Bulldy annyival változtatta meg a dolgok, hogy a faj+kaszt kombináció után még opcionálisan felvehető egy szervezet/iskola ernyőszervezetként, amit vagy felvehetsz egy adott kasztnak, vagy többnek együtt.

Pl. az egy dolog, hogy te egy magyar (faj) ügyvéd (kaszt) vagy, de elég más szempontok alapján dolgozol, ha a mucsaröcsögei OKJ képzést végezted el a latin jogrendben, vagy a Harvardon tanultál angolszász jogrendet.

Vagy egy cégnél ketten a Harvardon tanultatok, egyikőtök ügyvéd, másikótok könyvelő, a takarítónő egy X másik szervezetnél tanult, az aktuális munkát pedig Sanyi végzi - biharbasznádi kőműves, de ő nincs semmilyen szervezetben, valamint csak az érettségit tette le.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11607 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.05.15, 11:08

Én a kivastagított részt, de úgy összeválogatva, hogy se földrajzilag, de "ideológiailag" ne legyen a party-attack kódolva.

Ha a "jó" oldalt vesszük, a BM-el gondban leszünk, de elvileg azt szokás betenni a "kezdő készletbe".

(Mókás lett volna a Savage Rifts-et a Koalícióval nyitni ). 

Módosította KLM: 2019.05.15, 11:09

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5395 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.05.15, 10:57

tar242:

Azt rajzoljátok már le, hogy mi értelme van az iskoláknak, ha egy iskola kidolgozása egyidejűleg 4 kaszt kidolgozását jelenti. Miért nem dolgozol ki kasztokat inkább?

Iskolák alapján lehetne "jó" oldal

1. Keleti Iskola (Új-Pyarronban a fizetős varázslóiskola)
  2. Kutatók (Krad-papok) / Sólyomcsőr (Arel-papok)
  3. Szürkecsuklyások (délvidéki tolvajok)
  4. Praedarmon Lobogói (sempyeri harcosok)
  5. Gyöngykeresők (Hat Város fejvadászai)
  6. Ordani tűzvarázslórend (obviously)

A "rossz" oldal

1. Holdkos (gorviki varázslórend)
  2. Vértestvér (gorviki fejvadász) / Hergoli fejvadász
  3. Arc Nélküli Hatalom (Orwella papnő)/Ranagol-pap
  4. Marico con Rabora lovagrend (gorviki lovagok)
  5. Hergoli villámmester (boszorkánymester)
  6. Erioni tolvaj

Kaloz

Kaloz

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1154 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.05.15, 10:52

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11607 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.05.15, 10:27

Amit Dronner is mond: ki lehessen hozni az iskolákból (mint archetípusokból? "Iconic frameworks"?) pár kaladozópartit úgy, hogy ne kelljen a mesélőnek vért izzadnia azért, hogy ne öljék le egymást.

Pl: Maremita Lovagrend:
- Darton paplovag
- Darton hitű "normál" lovag
- Darton hitű harcos
- Darton hitű fehér ork harcos
- stb?

Akár, bár ez némileg speciális.

De az eredeti felsorolásban a shadoni lovag és a gorviki fejvadász, ill Arel-pap és toroni BM... szóval egy ilyen parti addig sem húzná, mint a Halál Havában a "fiúk" a Themes-szentélyben. 

Meg hát dorani és ilanori karakterek dzsadok, gorvikiak és shadoniak mellé... Hát az a "legszebb" klubos élményeket idézi :) 

Módosította KLM: 2019.05.15, 10:29

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]