Ugrás tartalomhoz

Fotó

Alternatív rendszerek MAGUS-hoz

• Válasz írásához lépj be
1570 hozzászólás érkezett eddig

Cain

Cain

Walkin' Dead

• Fórumita
  • 1373 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.04.03, 11:58

Azért a Chaosium se százas. Ezt kb. 15 éve kellett volna :)
Néhány éve még azt volt a koncepció, hogy a rajongói anyagok is csak a Chaosiumon keresztül, csak papír formátumban (!) terjeszthetők. (ennek megfelelően van is néhány tök jó, de az első nyomtatás óta beszerezhetetlen játék)

Nem kellett sietniük, mert ha nem is maga a BRP, de azzal 95%-os egyezőséget mutató más openszósz rendszerek elterjedtek. Van nekünk Legend, OpenQuest és Renaissance. Egyébként felesleges ezen rugózni, és Raon bejelentése óta nem tudom, mennyire van értelme más rendszerek Magusra portolásán gondolkozni.

Elnézve azt a tempót ahogy Raonék haladnak, pontosan annyi értelme van portoláson gondolkozni, mint a bejelentés előtt.

(OFF)Egyébként a RuneQuest Glorantha mennyivel jobb/más a Legendhez képest? Azt játszottam/meséltem, és egyebek mellett szerintem szintén alkalmas M* portra is(/OFF)

Acelpatkany

Acelpatkany

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 357 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.04.03, 11:39

Néhány éve még azt volt a koncepció, hogy a rajongói anyagok is csak a Chaosiumon keresztül, csak papír formátumban (!) terjeszthetők. (ennek megfelelően van is néhány tök jó, de az első nyomtatás óta beszerezhetetlen játék)

Nem kellett sietniük, mert ha nem is maga a BRP, de azzal 95%-os egyezőséget mutató más openszósz rendszerek elterjedtek. Van nekünk Legend, OpenQuest és Renaissance. Egyébként felesleges ezen rugózni, és Raon bejelentése óta nem tudom, mennyire van értelme más rendszerek Magusra portolásán gondolkozni.

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 5091 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.04.02, 06:54

Ezt csak úgy itt hagyom:
https://www.chaosium.com/blogannouncing-the-basic-roleplaying-system-reference-document-and-open-game-license/

Under the provisions of the Basic Roleplaying Open Game License (OGL), designers can create their own roleplaying games using the Basic Roleplaying rules engine, royalty-free and without further permission from Chaosium Inc.  

Módosította galu22: 2020.04.02, 06:55

DiMalto

DiMalto

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 824 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.03.27, 19:08

Ezt csak úgy itt hagyom:
https://www.chaosium.com/blogannouncing-the-basic-roleplaying-system-reference-document-and-open-game-license/

Under the provisions of the Basic Roleplaying Open Game License (OGL), designers can create their own roleplaying games using the Basic Roleplaying rules engine, royalty-free and without further permission from Chaosium Inc.  

Olvasol a gondolataimban? :flower:

Fefe

Fefe

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 480 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.03.27, 09:42

Ezt csak úgy itt hagyom:

Valamiért nekem is ez jutott eszembe egyből. :) 

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8573 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.03.27, 08:56

Ezt csak úgy itt hagyom:

NoiseEHC

NoiseEHC

Logikarendőrség

• Fórumita
  • 824 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.19, 09:08

Hello!

Bocsi a spam-ért, de talán ezen az aktív fórumon vannak, akik fordítgattak szerepjátékokat. Nos, akit érdekel a Fate, az a Fate Condensed fordításába beleszólhat most, netán még segíthet is...  :) Nyilván minél előbb van valami kijavítva, annál kevesebb munka, szóval előre is köszi!

Itt lehet a kérdéses dolgokra válaszolni:

http://lfg.hu/forum/index.php/topic/3757-rpg-forditasok-segedoldal/

Köszi!!!

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12412 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.01.21, 13:02

Innen:
http://lfg.hu/forum/index.php/topic/24337-új-magus-szerepjatek/

Erre reagálok:

Persze Raon írásaiból kiderül, hogy ezen már felesleges rágódni, de azért leírom. Nem tudom, hogy fog kinézni a mágia, de szerintem nem lenne hiba, ha a szent tehénként kezelt (ez nem gúnyolódás akar lenni) mozaikmágia nincs benne rögtön az alapkönyvben, sokkal érdekesebb lenne, ha az egy külön mágiás kiegészítőben kapna helyet.

Azzal a feltétellel, hogy már legyen ötletük arra, hogyan működjön a mozaikmágia, ami egyébként az univerzális mágiarendszer "maga" és minden mágiahasználó kaszt varázslatai leírhatóak vele.
(Lásd CX Grimó és - önreklám - link az aláírásom).

A megtartói, a papi és a sámánmágia,hogyan lenne leírható a mozaikmágia révén?Szerintem sehogy. Éppen ez a lényegük.Legfeljebb a BM-k és a bárdok varázslatai lennének leírhatóak ilyen módon,ami viszont szerintem végtelenül degradáló volna a kasztotba tartozó karakterek és az azt játszó JK-k számára.

Tehát a CX Grimó rendszer alapján - mondjuk - egy bárd mágikus tárháza miből is áll?

Vannak neki fény- és hangillúziói, ezek némelyike mentális/asztrális befolyásra is alkalmas. Továbbá mintha valahol hivatalos is lenne ,hogy a Dawa Birodalom irreálmágiájának (amiről szintén elég keveset tudunk) leszármazottja. 

"Dobjunk" egy jót, mondjuk azt, hogy ezek az illúziók igazából (G* 163. oldal) fantomok, esetleg - maximum - "-2-es" tárgyak. Szerencsénk van, az oldal szélén van egy hangkeltő példavarázslat is. 

Ezzel végül is minden ZÖLD beli varázslat létrehozható, pár mozaikkal.

Amit viszont "csak a bárdnak" megadunk, hogy igazából nem túl erős mentális és asztrális érzékeléseket vagy befolyásokat tud, ám ezeket nagy erősítéssel illetve meglehetősen részletesen képes bevetni, amihez szüksége vagyon a kedvenc hangszerére, pár naponta az Összhangzat megszólaltatására (anélkül a ZŐD Kódex BM-éhez és Boszorkányához hasonlóan naponta - ideiglenesen - veszít a varázshatalmából) és készen is vagyunk.
Majd összefésülöm a szükséges képzettségeket (éneklés, zenélés, asztrál- és mentálmágia, külső erő) és jól látható kedvezményeket adok neki, hogy elég komoly fizikai megkötésekkel, még komolyabb hatás-korláttal, mégis szép nagy eséllyel a védelmek átütésére legyen képes. 
(Vagyis a még "nem összerakott" mozaikmágus elég könnyen felismeri a műveit, még semlegesíteni is viszonylag könnyen tudja ezek után, de a leutánzásba rendesen beleizzad.)
Ha szükséges, Alborne-ra hivatkozva pár egyszerre harmadik körös mentál és asztrálmágiát is kap.

Emellé neki lesz még szabad képzettsége csajozni, bunyózni és dühös férjek elől menekülni.
(A mozaikmágusnak ilyenje sem lesz).

Módosította KLM: 2020.01.21, 13:07

morgorito

morgorito

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 822 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.26, 19:23

Nos, én is végigrágtam magamat rajta.

Igazat megvallva, így tudnám összefoglalni a véleményemet:

Jópofa ötlet, pár hiányossággal, de miért játszanék MAGUS-t ha alapvetően a rendszer/világ egy-két sajátosságát kiheréljük/kivesszük? 

Akkor én személy szerint már játszanék vagy egy WoD játékot, vagy a DnD X-dik kiadását, esetleg Kard és Mágiát. 

Esetleg pont neadjisten egy KéM-MAGUS átiratot, a varázsló mint játszható kaszt hiányát le lehet nyelni. 

Semmiképpen se fikázni akarom, mert örülök neki hogy van ilyen is, de ez az őszinte reakcióm. 

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8573 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.26, 08:39

Nem tudom, kérdezd a szerzőt. ;)

hurka

hurka

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 66 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.25, 20:47

MAGUS: A Kalandorok krónikái - Storytelling System:
https://docs.google.com/document/d/1wQCCEKc3fTJTDXMs0Y5W4mYV4dWo3O1qO3l0x61aOcQ

Elolvastam, ez a teljes verzió?

Mert hiányosnak tűnik.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8573 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.23, 11:50

MAGUS: A Kalandorok krónikái - Storytelling System:
https://docs.google.com/document/d/1wQCCEKc3fTJTDXMs0Y5W4mYV4dWo3O1qO3l0x61aOcQ

Selmo

Selmo

Lochost kvesztor

• Fórumita
  • 2130 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.20, 23:47

Jelentem az SR5 átirat elkészült, talán már nincsenek nagyobb hibák benne. Akit érdekel az szóljon, örülnék, ha mások le tudnák tesztelni, nekem sajnos 2 low fantasy és 1 dark fantasy mellett nem fér be egy újabb fantasy. De ha valaki talál benne nem érthető dolgot vagy elírást az is segít.

Cundior

Cundior

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 811 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.10.30, 17:22

Valóban, ezt a dolgot nem gondoltam át igazán. :) Köszönöm!

Garaboncias

Garaboncias

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1366 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.10.30, 16:14

Na, ha valaki még nem olvasta volna, a Tuan jövőre megjelenteti a DND5e-t magyarul.

Amúgy ezt hol lehet olvasni? Néztem a honlapjukat és a facebookot is, de nem láttam ilyet.

Gyere át a D&D 5e-fórumtopikba! Ott linket és idézetet is találsz! :)

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8573 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.10.30, 16:14

Amúgy ezt hol lehet olvasni? Néztem a honlapjukat és a facebookot is, de nem láttam ilyet.

http://lfg.hu/forum/index.php/topic/20263-dnd-5-kiadas/?p=2173475#entry2173475

Ratface

Ratface

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 280 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.10.30, 16:04

A facebookon a kiadó oldalán a bejegyzések között. Tegnapi cikk.. 

Na, ha valaki még nem olvasta volna, a Tuan jövőre megjelenteti a DND5e-t magyarul.

Cundior

Cundior

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 811 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.10.30, 15:51

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8573 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.10.30, 12:40

Itt a Bulldy-féle YNEV5E:
https://onedrive.live.com/view.aspx?resid=1E539750012C543F!221&authkey=!ABhdyk7mBeM1nBs

Selmo

Selmo

Lochost kvesztor

• Fórumita
  • 2130 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.10.29, 18:36

Mintha Bulldy csinált volna ilyet. Amúgy az SR5 átiratom lassan eléri a célegyenest még a mágia fejezetet kell kipofoznom, aztán lehet tesztelni.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]