Ugrás tartalomhoz

Fotó

Alternatív rendszerek MAGUS-hoz

• Válasz írásához lépj be
1509 hozzászólás érkezett eddig

kukac

kukac

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 918 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.09.11, 14:03

(OFF)KLM:
Egyébként rosszul, vagy legalábbis fordítva nézed a hangulat-motor kapcsolatot. A motor határozza meg, hogy milyen hangulatot lehet vele elérni. Ha könnyű a rendszerben dögleni, akkor a játékosok óvatosabbak lesznek, ha gyengék a varázslatok, kevésbé fognak védekezni ellene, stb. Ezért először össze kell kalapálni a motort, és megnézni, milyen hangulatot teremt. Ha nem jó, akkor vagy módosítjuk, vagy eldobjuk, és mással próbálkozunk. Ha viszont a világhoz, hangulathoz próbálunk motort tervezni, akkor nem optimális körülmények között simán előfordulhat, hogy "köpönyeglobogtatós fantasy" helyett "manából erősítsünk túl mindent" fantasy lesz.(/OFF)

Ember, hogy adnék ultimátumot bárkinek is? Hogy merül fel egyáltalán ilyesmi a fejedben? :nemertem:

Mert az eredeti állítmány ez volt:

Szóval ezt szerinted semmiképpen nem lehet úgy értelmezni, mintha ultimátumot adnál pl. a kiadónak?

Ha egyébként tényleg elolvastad volna amit írtam: "csak magamat tudom ismételni", akkor lejött volna, hogy nem ez az  első posztom a témában. Innentől a koncepciód borul is.

Akkor az első posztod a szubtémában? :aboci: Vagy hivatkozzak rá úgy, hogy az 5405-dik hozzászólásod a fórumon? Plusz ha már bemásolod még egyszer a korábbi véleményedet, akkor minek keresgéljem az eredetit?

Módosította kukac: 2019.09.11, 14:04

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5415 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.09.11, 13:49

kukac:

[...]
Ha megtennéd, hogy kiszakasz a saját véleménybuborékodból, az azért hasznos lenne. Nem tiltottam el senkit semmitől, légyszi ne adj a számba semmit. Ezek után tényleg semmit.

Elnézve a beszélgetést, csak magamat tudom ismételni: ha M*, akkor kell a saját rendszer, ami vagy tök új, mozaikmágiával meg mindennel, vagy valamelyik régebbi M* rendszer variációja, vagy nem M*, hanem azt kukázva, egy létező rendszer Ynev világán, de azt ne hívják M*-nak.

Szóval ezt szerinted semmiképpen nem lehet úgy értelmezni, mintha ultimátumot adnál pl. a kiadónak? Én is csak magamat tudom ismételni: Arra tudok reagálni, amit írsz, arra nem, amit gondolsz. Ha értelmesen lett volna megfogalmazva az első posztod, akkor nem értették volna félre ketten is.

Ember, hogy adnék ultimátumot bárkinek is? Hogy merül fel egyáltalán ilyesmi a fejedben? :nemertem: 

Ha egyébként tényleg elolvastad volna amit írtam: "csak magamat tudom ismételni", akkor lejött volna, hogy nem ez az  első posztom a témában. Innentől a koncepciód borul is. 

Módosította Dronner: 2019.09.11, 13:52

kukac

kukac

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 918 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.09.11, 13:48

kukac:

[...]
Ha megtennéd, hogy kiszakasz a saját véleménybuborékodból, az azért hasznos lenne. Nem tiltottam el senkit semmitől, légyszi ne adj a számba semmit. Ezek után tényleg semmit.

Elnézve a beszélgetést, csak magamat tudom ismételni: ha M*, akkor kell a saját rendszer, ami vagy tök új, mozaikmágiával meg mindennel, vagy valamelyik régebbi M* rendszer variációja, vagy nem M*, hanem azt kukázva, egy létező rendszer Ynev világán, de azt ne hívják M*-nak.

Szóval ezt szerinted semmiképpen nem lehet úgy értelmezni, mintha ultimátumot adnál pl. a kiadónak? Én is csak magamat tudom ismételni: Arra tudok reagálni, amit írsz, arra nem, amit gondolsz. Ha értelmesen lett volna megfogalmazva az első posztod, akkor nem értették volna félre ketten is.

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5415 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.09.11, 13:37

kukac:

Nem, nem ezt írtam, és továbbra sem látom, hogy hol írtam, volna, hogy az általam leírtak az igazodási pont, és velem kell kompromisszumra jutni, ha bárki bármit is akar. De azért talán még én is leírhatom a véleményemet, hogy én hogy látom. Mint közgazdász. Marketinges ismeretekkel. Talán. Persze lehet, hogy simán tévedek.

Az, hogy te ezeket eltiltod a M* névtől, az a te bajod.

Arra különösen felhívnám a figyelmedet, hogy végig a hivatalos kiadványról beszéltem, a M* ill. Ynev brandekről, hogy hogy látnám szerencsésnek, én hogy hoznék ki egy M*-alternatívát a kiadó helyében, nem a házi fejlesztésű, itt említett verziókról.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8125 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.09.11, 13:27

Ez jutott most eszembe:

https://coub.com/view/5pqw1

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5415 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.09.11, 13:26

Bocs a dupláért.

Még abban sem vagyok biztos, hogy ha a M* d20 nem M* név alatt jött volna ki, és maradtak volna közelebb az eredeti d20 rendszerhez nem lett volna-e nagyobb siker. Szerintem a kudarcában nagy szerepet játszott, hogy az emberek kicsit átverve érezték magukat, mert a d20 nem M*-feeling. Pedig sok jó koncepció és ötlet volt abban a kiadásban is.

Nemtom, érdekelne egy M*-t nem ismerő d20 fan véleménye, hogy önmagában mit szól ahhoz a kiadványhoz.

kukac

kukac

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 918 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.09.11, 13:26

A fentiek alapján nem gondolom, hogy bármikor is úgy léptem volna fel, hogy az én véleményem lenne a szentírás, amihez mindenkinek igazodnia kell. Legutóbb, annyit írtam, hogy a viták a korábbi véleményemet erősítették meg bennem. Nem más számára, számomra lett mérvadóbb a korábbi álláspontom. 

Azért jó lenne, ha legközelebb inkább kérdeznél, minthogy olyan f***ságokat adj a számba, amit nem mondtam, és nem is szándékoztam mondani. kkthxbye

Sajnos csak arra tudunk válaszolni, amit írsz, és nem arra, amit "szándékoztál mondani". A te állításod pedig ennyit tesz ki:
a, Rendszer mozaikmágiával.
b, Más rendszer, de nem lehet M* a neve.

És nem "tűnt" úgy, mintha bármi kompromisszumra hajlandó lennél. Igen, tudom, minden fórum poszt csak a szerzője véleményét fejezi ki, de itt elég kinyilatkoztató hangulata volt a posztnak (főleg smiley-k nélkül).

Posztod többi része meg olyan, mintha csak azért kéne egy rossz megoldást tartani mindenáron, mert az volt az első.

Krynn:

Ezért jött létre ez a topik, alternatív rendszerek mágushoz.[/size]

Ne haragudj, de ezzel majdnem mondtál valamit. Alternatív rendszer az is, amit magad fejlesztesz ki, az is, ha annyira teleháziszabályozod a meglevőt, hogy az gyak. alternatíva lesz, és az is, ha egy már meglevőre húzod rá a M*-t (pl. KLM-féle Zöld Kódex, vagy bármely adaptáció). Szóval kérlek, fejtsd ki, hogy mi is a megjegyzésed mondanivalója, ill. szerinted miben is vétettem, ami miatt erre a fontos kiegészítő megjegyzésedre szerinted feltétlen szükség volt.

Az alternatív rendszer azt jelenti, hogy a hivatalos Z/ETK/ÚT/D20/UTK rendszerek mellett bármi más. Az, hogy te ezeket eltiltod a M* névtől, az a te bajod. Ezért vagyunk az alternatív rendszerek topicban.

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5415 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.09.11, 13:08

NoiseEHC

Na most, értem én, hogy ez itt az internet, ahol mindenképpen nektek kell birtokolni az egyetlen igazságot, mert különben nem igazi a győzelem a fórumozás véres hadszínterén, de szerintem talán néha konstruktívabb lenne a másik álláspontját is megérteni, és akkor kevesebbszer kéne annyit ízlésről parttalan vitákba bonyolódni.

Khm, mondjuk, ezt magadra is vonatkoztathatnád.

Az én véleményem annyi volt, hogy a M* az "első hazai fejlesztésű szerepjáték". Igen, tudom, valójában nem az első (Pl. Harc és varázslat), de mivel az első, széles körben elterjedt, így ez az általánosan elterjedt imidzse a játéknak. Nem az első DnD 5th ed-adaptáció, hanem első hazai fejlesztés. Ez szerintem egy fontos ismérve a M*-nak, hogy kicsit sárga, kicsit savanyú, de a miénk.

De mint mondottam vala volt, az is simán működhet, hogy a M*-t, mint brandet kukázzák, és Ynevvel, mint branddel mennek tovább hivatalosan, akár már meglevő, pl. DnD motorral.

Igaz, hogy a M*, mint brand, relatíve széles körben ismert, viszont, mint sok itt megjelenő viszonyulása is is bizonyítja, nem feltétlenül pozitív tartalommal. Ha az írói világot viszik tovább új motorral, az lehet, hogy többet hozna, mint amit a régibe kapaszkodással ki lehet még csikarni ebből a tetszhalott brandből. Csak azt szerintem jobb lenne új név alatt futtatni.

A fentiek alapján nem gondolom, hogy bármikor is úgy léptem volna fel, hogy az én véleményem lenne a szentírás, amihez mindenkinek igazodnia kell. Legutóbb, annyit írtam, hogy a viták a korábbi véleményemet erősítették meg bennem. Nem más számára, számomra lett mérvadóbb a korábbi álláspontom. 

Azért jó lenne, ha legközelebb inkább kérdeznél, minthogy olyan f***ságokat adj a számba, amit nem mondtam, és nem is szándékoztam mondani. kkthxbye

Krynn:

Ezért jött létre ez a topik, alternatív rendszerek mágushoz.

Ne haragudj, de ezzel majdnem mondtál valamit. Alternatív rendszer az is, amit magad fejlesztesz ki, az is, ha annyira teleháziszabályozod a meglevőt, hogy az gyak. alternatíva lesz, és az is, ha egy már meglevőre húzod rá a M*-t (pl. KLM-féle Zöld Kódex, vagy bármely adaptáció). Szóval kérlek, fejtsd ki, hogy mi is a megjegyzésed mondanivalója, ill. szerinted miben is vétettem, ami miatt erre a fontos kiegészítő megjegyzésedre szerinted feltétlen szükség volt.

Módosította Dronner: 2019.09.11, 13:12

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11628 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.09.11, 12:30

Mondjuk mozaikmágia helyett a WWolfos Dark Age: Mage "oszlopos" megoldásával is ki tudnék egyezni,  ami igen karcsúsított mágiarendszer, meg kevés leütés is (csak rohadt sokáig kellene tipródni vele a balanszoláshoz, illetve a WWolf "marék d10" harcrendszere meg nem jó M* alá).

Szerintem már leírtam, hátha mégis:

Az instakill varázslatoknak, a "szemrésre éjszaka viharban dupla túlütés, ha nem 01-et dobok" (igen, ez szándékos túlzás volt) íjászoknak és hasonlóknak az az értelme, hogy két karakter (vagy két parti, ahol az egyik lehet NJK) összecsapása zajlik egyrészt "éberség vs. lopakodás" szinten, másrészt "szociális" szinten és mikor ezeken túl vannak, akkor kerül csak elő maga a harc, ami viszont már gyors, halálos és elég komolyan kedvez a magasabb szintűeknek (alacsony szintűekkel szemben).

Ehhez jön még a kvázi kötelező pszi, ill (a már annyira nem kötelező) varázstárgykészlet, mint menedzselhető erőforrás, amivel a három rétegű összecsapásban itt-ott be lehet segíteni - de ha nagyon észnél vagy is, akkor is becsúszhat egy JK-halál egy harcba, ezért nagyon nem kell gondolni, hogy mikor és hogyan mégy bele.

Ez lenne SZVSZ a kommandósfentezi hangulatot szolgáló rendszer. Ezért fontos, nem csak azért, mert valamikor a 90-es évek elején volt pár emlékezetes instakillünk  :bezzeg:

A 5th D&D a gondosan kigyomlált "save or die" (sőt, volt pár "die under lvl N/ X hp" hatás is) effektekkel az összecsapásokat erősen az "eddig biztosan bírom ezt a DPS-t" jellegű... Tehát a hangulatot nem támogatja.

Módosította KLM: 2019.09.11, 12:31

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11628 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.09.11, 12:09

Na most, értem én, hogy ez itt az internet, ahol mindenképpen nektek kell birtokolni az egyetlen igazságot, mert különben nem igazi a győzelem a fórumozás véres hadszínterén,

Ez tudod ugyanolyan hangulatkeltő csúsztatás, mint az "alaperősítésen az Izzó Idegek megölt bárkit"... 

Ja, hogy alaperősítésen mégis megdobható ellene az Egészségpróba és hát megsem öli, hanem csak pár körre félig-meddig cselekvőképtelenné teszi...

...ez feltétlenül szükséges a véres győzelemhez? Mert ha nem, mi lenne ha ettől és a hasonló túlzásoktól eltekintenének az érintettek? 

Krynn

Krynn

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1190 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.09.11, 11:25

Bulldy,

Vsz a pszi sokkal több, mint a mentődobás a játékban. Az, hogy a nem varázshasználó kasztoknak is vannak varázsképességeik, és ehhez kapcsolódó erőforrás menedzsment, az nagyon fontos design elem. Már alapfokon is számos olyan aktív pszi diszciplína van, ami vetekszik a cantripek erejével. Szerintem ez olyasmi, ami egyrészt nem cseszi szét a játékegyensúlyt, hogy kapnak az emberek plusz egy magic initiate feat-et, és végülis ebből is az jön ki, hogy a kalandozók kemény arcok (ezt nem írtam, de úgy képzelem 3. szintről indulna a kezdő karakter).

Ami az ellenállást illeti, szerintem a mágusos design rossz, és nem szívesen tartanám a hangulatát sem. Később próbálták függetleníteni a pszitől, lásd UTK-s javítási kísérletek (szakrális mágiából, mágiatagadásból, szellemek segítségével, magasabb  rombolhatatlan alap), vagy a bestiáriumos hasraütéses ellenállás értékek. Szerintem DnD5 alá igenis kell a mentődobás mindenkinek, különben az azon apauló varázslatok annyival erősebbek lennének, hogy eluralnák a játékot.

kukac,

:ok: Azt sem szabad elfelejteni, hogy számos kasztképesség segíti a mentőket magas szinten, vagy tesz bizonyos hatásokra teljesen immúnissá. Aki játszik feat-ekkel, ott még azok is bejöhetnek a képbe, de ha nincs feat, akkor meg a növekvő tulajdonságok segítenek picit.

Dronner,

Ezért jött létre ez a topik, alternatív rendszerek mágushoz.

NoiseEHC

NoiseEHC

Logikarendőrség

• Fórumita
  • 678 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.09.11, 11:13

mozaikmágia mindenképpen kuka, 

És ezek után miért M*? 

"És ezek után miért M*?"

Leírtam pár oldallal korábban, hogy nekem miért mágus a mágus, mitől érdekes ynev. 

Amit én írtam le, hogy mitől M* a M*, annak nagy részét nem sikerült megragadnod :)

Izé, nekem lenne egy kérdésem, ami nem hagy nyugodni. Azért az megfordult a fejetekben valaha, hogy különböző embereknek különböző dolgok fontosak a játékban, és ezeket az úgynevezett ízlés szóval írjuk le?

Mert ugye vannak, akiknek a "magusosság" azt jelenti, hogy mechanikailag ugyanazokat a lehetőségeket lehet megcsinálni az új rendszerben, mint az ETK-ban (például instakill varázslatok meg mérgek). Ugye, ide tartoztok ti. Ennek minősített esete, ha nem csak, hogy a mechanikáknak kell nagyjából egyezniük, de szabályoknak kizárólag az ETK javítása elfogatható...

Aztán ugye vannak azok, akiknek a "magusosság" azt jelenti, hogy nagyjából ugyanolyan dolgokat tudjanak a karakterek (például boszorkánymester életerőt manipulálni), de ez mechanikailag lehet máshogyan is megoldva, lásd pszi DND5 verziója alább...

Végül ugye vannak azok, akiknek a "magusosság" mindössze annyit jelent, hogy szeretnének Yneven játszani a szokásos kasztokkal, amik hasonlítsanak stílusban az eredetiekre, de a mechanikának még csak hasonlítania sem kell az ETK-ra. Sőt!!! Például, ebbe a kisebbségbe tartozom én magam is...

Na most, értem én, hogy ez itt az internet, ahol mindenképpen nektek kell birtokolni az egyetlen igazságot, mert különben nem igazi a győzelem a fórumozás véres hadszínterén, de szerintem talán néha konstruktívabb lenne a másik álláspontját is megérteni, és akkor kevesebbszer kéne annyit ízlésről parttalan vitákba bonyolódni.

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5415 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.09.11, 10:22

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6537 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.09.11, 10:02

A MAGUS anno az AD&D nyomdokain készült, ahol szintén volt "E" típusú méreg, ami rontott mentőn megöl, sikeres mentőn 20 hp-t sebez. Ilyen őssel nem véletlen, hogy a MAGUS boszorkánymesterei keverhetnek halál/bénulás mérget. (Az már apróság, hogy a szülő rendszerben egy magas szintű harcos jó eséllyel megdobta a mentőt, míg MAGUS-ban ha EGS-re nem jött ki 20-as érték kb megszívtad.)

A privát véleményem az, hogy ha a MAGUS a D&D5E-ből származna, simán itt is csak XdY méreg sebzést okozna egy méreg, amit CON mentő felez. (Persze 5E-ben is vannak szívatások, pl. Megmérgezett állapot, ami rontja a dobások hatékonyságát vagy a Hullaféreg-tinktúra, ami nem sebez, de paralizál.)

Bulldy

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11628 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.09.11, 09:16

A mentő képességtől függően -3-tól +3-ig, plusz szinttől függően +2-től +6-ig (proficiency esetén), 

Tehát végül is az 1. és a 20. tsz karakter mentője között pusztán szintből 4 különbség van, méghozzá d20-on.

Komoly.

Még mindig Izzó Idegek:

Ha nem a részeredményt nézed, hanem a végeredményt, akkor egy vesztes "csata" után ez az. 

k6+4 kör a varázslat hatóideje, tehát megúszhatja "egy harcon belül is", pszit használhat, tehát megtolhatja az egészségét, plusz 5 szegmens a varázslat bevetése, szóval annak a végét is meg kell érni... 

....a KM dönthet úgy, hogy egy össze-vissza csapkodó valakit mégsem automatikusan lehet torkon szúrni... 

...ésatöbbi, ésatöbbi...

Mégis, a legfontosabb, hogy a M*, mint kommandósfantasy esetén valahogy a magasabb kockázat miatt sokkal jobban meggondolják a karakterek az összecsapásokba belemenést - ideértve az NPC-ket is természetesen. 

kukac

kukac

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 918 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.09.11, 08:39

"Melyik régebbi kiadásban "ÖL MEG" "BÁRKIT" az alap, erősítetlen Izzó Idegek?"

Egészségpróba véd ellene (ami nem javul szintekkel),

Tehát akkor mégsem öl és mégsem bárkit automatikusan. Plusz mennyivel nő 5th-ben a mentődobás?

Ha nem a részeredményt nézed, hanem a végeredményt, akkor egy vesztes "csata" után ez az. Pláne ha nem csatában kapja.

A mentő képességtől függően -3-tól +3-ig, plusz szinttől függően +2-től +6-ig (proficiency esetén), míg a célszámok általában 8 + képesség skill + proficency, tehát azonos szintű azonos képességű ellenfelek között a védőnek elég 8-at dobnia d20-szal. Sikeres mentő esetén vagy csökken a hatás, vagy nem jön létre egyáltalán. Azért így nem igazán save-or-die, még ha egy Hold Person hasonlóan durva tud lenni (ott harcban minden kör végén lehet új mentőt dobni).

Nem mondom, hogy jobb vagy rosszabb, de más designt kapott a korábbiakhoz, és a M*-hoz képest.

Módosította kukac: 2019.09.11, 08:40

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11628 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.09.10, 21:17

A mérgekkel való jaték fun... amíg a mesélő is el nem kezdi használni. 

Ugye nem feltételezted, hogy most újat mondtál? 

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11628 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.09.10, 21:13

Egészségpróba véd ellene (ami nem javul szintekkel),

Tehát akkor mégsem öl és mégsem bárkit automatikusan. Plusz mennyivel nő 5th-ben a mentődobás?

Túlütés helyett van kritikus találat és szintekkel javuló sebzéskódok/több körönkénti támadás. Nem lassulnak be a harcok magas szinten sem, 5-6 körös csaták vannak jellemzően egy nehéz kihívásnál.

Tehát akkor végül is az ugyanannyi ingame körre mégis többet kell dobálni, plusz jobban támogatja a "bemegyünk oszt hent" játékot, hogy ha elméred az ellenfelek erejét, akkor is csak ritkán nulláznak le rögtön, van esély karakterhalál nélkül lelépni.

"És ezek után miért M*?"

Leírtam pár oldallal korábban, hogy nekem miért mágus a mágus, mitől érdekes ynev. 

Amit én írtam le, hogy mitől M* a M*, annak nagy részét nem sikerült megragadnod :)

Módosította KLM: 2019.09.10, 21:14

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6537 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.09.10, 17:38

Lehet átnevezni varázslatokat. Egy Tasha's Hideous Laughter ugyan azt eredményezi, mint egy Izzó Idegek: a célpont fetreng a földön és képtelen érdemben cselekedni. Hogy közben röhög vagy rohama van, már csak leírás kérdése.

Pszi alapfokra lehet azt mondani, hogy minden kulcs karakternek van: ezért képesek mentőt dobni mindenféle ellen. Ez annyit von magával, hogy lesz, aki nem dobhat mentőt. Ez lehet elsőre tápnak hangzik, de emeli a kalandozók kiaf***agyerek-faktorát, hogy csíra ellenfelek képtelenek ellenállni a varázslataiknak, képességeiknek.

Bulldy

Krynn

Krynn

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1190 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.09.10, 14:55

Egészségpróba véd ellene (ami nem javul szintekkel), és ha elvéted a mentőt, akkor a csatában már nem veszel részt, ezért írtam bárki ellen halálosnak (nyilván utána még kell kapnod egy támadást is, ami dobás nélküli túlütés lesz a magatehetetlenség miatt). ETK-ban a leghalálosabb, mert UTK-ban a pontelosztás miatt ritkán látni alacsony egészségű karaktert. Trakigusan szar varázslat, a vörös halál legalább csak magas szinten save or die. Whatever, side discussion.

"Akárcsak a túlütés, íjász-szabály és persze a halál/görcs mérgek eltűnése..."

Igen, ezek mind a save or die mechanika részei, és örülök az eltűnésüknek.

Túlütés helyett van kritikus találat és szintekkel javuló sebzéskódok/több körönkénti támadás. Nem lassulnak be a harcok magas szinten sem, 5-6 körös csaták vannak jellemzően egy nehéz kihívásnál.

Íjász szabály nem fog hiányozni, főleg mivel az íjász sebzése is nő, így a lőfegyverek semmivel sem kevésbé halálosak, mint a közelharci fegyverek. 

A mérgekkel való jaték fun... amíg a mesélő is el nem kezdi használni. Ha szeretnél, akkor szívfájdalom nélkül mesélhetsz DnD5-ben is halálos mérgeket, a rendszer nem akadályoz benne - max. annyiban, hogy az alapkönyv nem részletez ilyen mérgeket, de szerencsére elég egyszerű egyet imprózni: ha nincs meg a con mentő, akkor meghaltál.

"És ezek után miért M*?"

Leírtam pár oldallal korábban, hogy nekem miért mágus a mágus, mitől érdekes ynev. A mozaikmágia nincs ezek között, szerintem a mágus ennél sokkal több - az állandó toldozásra-foldozásra szoruló mozaikmágia nélkül játszunk jó ideje (nincs a partiban varázsló), és abszolút átjön a mágus hangulata, szóval már konverzió előtt meg tudom mondani, hogy utána miért maradna M*.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]