Ugrás tartalomhoz

Fotó

Alternatív rendszerek MAGUS-hoz

• Válasz írásához lépj be
1433 hozzászólás érkezett eddig

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6489 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.05.14, 19:32

@Bulldy és a 12 iskola az alapkönyvben:

Én ráböknék Ynev valamelyik pontjára és 12 lokális iskolát választanék.
Plusz skáláznám az iskolákat, ahogy IRL sem mindegy, hol tanulsz és kinél.

Odáig én is megvagyok, hogy legyen 12 véletlenszerű iskola. Arra vagyok kíváncsi, hogy ki mit tart ikonikus ynevi iskolának, ami van annyira fontos, hogy bekerüljön az alapkönyvbe, mint fontos világismereti pont.

Skálázott iskolák:

Mivel a SaWo nem szimulációs rendszer, ezért itt összesen 3 szintet használnék:

1.) Iskola nélkül: a karakter itt-ott szedegette magára a tudását. +0 előny-pont, nincs ráadás hátrány. PÉLDA: a Harcos kaszt tagjai az alapkönyvben.

2.) Kisebb iskola/kevésbé hangsúlyos mester: +2 előny-pont, 1 pontnyi ráadás hátrány. PÉLDA: a Toroni Ezüstkard Bajnok iskolája a Harcos, Gladiátorok, Barbárok kiegészítőben.

3.) Nagyobb iskola/hangsúlyos mester: +4 előmy-pont, 2 pontnyi ráadás hátrány. PÉLDA: az Ordani Lángőr iskolája a Harcosok, Gladiátorok, Barbárok kiegészítőben.

Tegyük hozzá, hogy a fajokat, rasszokat is így szeretném megoldani, vagyis adnak némi ráadás előnyt és egy kis hátrányt. Ez azt jelenti, hogy egy ynevi, nagyobb iskolában végzett karakter nettó 3 fejlesztés előnyben van egy standard SaWo karakterhez képest. Ez persze nem baj, a SaWo elvei szerint a játékos karaktereknek kell mérhetőeknek lenniük egymáshoz, NJK-kat tetszés szerint rak össze a mesélő. (A kiinduló pont az "átlag ynevi polgár": minden főjellemzője d6; atlétika, saját kultúrkör, észlelés, lopakodás és meggyőzés képzettségekben d4; különleges előnye nincs.)

Bulldy

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11603 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.05.14, 18:54

@Bulldy és a 12 iskola az alapkönyvben:

Én ráböknék Ynev valamelyik pontjára és 12 lokális iskolát választanék.
Plusz skáláznám az iskolákat, ahogy IRL sem mindegy, hol tanulsz és kinél.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6489 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.05.14, 18:32

Néhanapján írok ezt-azt a Veszett Ynev projekthez is (M.A.G.U.S. a Savage Worlds rendszerében).

Jelenleg azon gondolkodom, hogy egy iskola-rendszert is építek a karakteralkotás folyamatába. Ez úgy működik, hogy a karakter dönthet úgy, hogy valamely iskolában vagy mester alatt tanult, aminek-akinek az elvei nyomot hagytak rajta. Az iskolában tanulás mindig ad 2 pontnyi hátrányt (ez két kisebb vagy egy nagyobb hátrány), de ad 4 pontnyi előnyt (ez lehet több kezdő pénz, több kezdő képzettség-pont, magasabb induló főjellemzők, ráadás előnyök - vagy ezek kombinációja).

A hátrány mindig fix, pl. egy ordani karakter mindenképp felesküdött Sogronra és a hűséges a Ordanhoz.

Az előnynél úgy gondoltam, hogy nem fix dolgokat ad, hanem támogatott jellemzőket. Egy ordani a kapott előny-pontokból vehet például mentális főjellemző növelést, bizonyos képzettségekre növelést (pl. varázslás, okkultizmus, ordani kultúra, hajózás - mivel ezek jellemzőek a városállamra), illetve választhat varázshasználati és néhány harci előny közül is akár (a pusztító tűz útjával, a főnixekkel és a lángőrökkel az ordani rend elég militáns).

Ez így jó vajon, vagy legyenek az előnyök is fixáltak?

A kibontandóbb kérdés: Mi az a TOP 12 szervezet, amit a fenti módon kidolgozva be kellene tenni egy alapkönyvbe? Milyen hátrányokat adna egy-egy iskola és mit támogatna? (Nem kell ismerni a SaWo-t a válaszhoz, az ötletelés is segít, a mechanikát majd mellérakom én.)

(Működik a dolog persze magányos mesterrel is. Tier Nan Gorduin pl. megkapja hátrányként a mestere istentagadó világnézetét, ami nagyon megnehezíti a dolgat bármiféle papi személlyel, de az öreg jól kitanította a bárdmágiára és a kardozásra, céllövésre, így ezekre bónuszt kap.)

Bulldy

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6489 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.04.13, 12:38

https://d20ynev.blogspot.com/

Az alapverzió is jó volt, kíváncsi vagyok ez mivé növi ki magát. :)

Újraolvastam a versenyre írt művet, két észrevétel:
- a fejvadásznak megadnám a d8 hp-t
- a paplovag varázslását szint-2 helyett szint/2 -re tenném és ennyi lenne a varázshasználói szintje is

Bulldy

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8048 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.04.12, 05:57

https://d20ynev.blogspot.com/

This blog will be the home of my new project. In Hungary the most popular rpg is called M.A.G.U.S. and its world is Ynev. The second is d&d, currently the 5E is the most famous, but 3E has a lot of fan also. I started the rpg with M.A.G.U.S. and it is still important for me. Currently I am playing D20. I decided, that I want to mix this two popular system in one streamlined and easy to use rpg.

Forrás: Indító bejegyzés

Acelpatkany

Acelpatkany

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 296 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.04.06, 15:32

Eszembe jutott még valami, talán hasznos.

Van a Cinematic unisystem. Buffy, Army of Darkness, Ghosts of Albion haszálja.
- képzettségalapú, nem karakterosztályos
- fő dobáskód: főjellemző + képzettség + 1d10, kilences célszámra
- van hozzá mozaikmágia is (Buffy RPG, Magic box)
- gyárilag háromféle erőszint van (hős - mágiahasználó - átlagember/norm)
- a hősök több pontok kapnak karakteralkotáskor, az átlagemberek több dráma pontot, a mágiahasználók pedig egy mágikus hátteret/iskolát.
- van előny-hátrány, de nem kötelező használni (pl. indulhatsz a szervezeteden belül magasabb rangból, vagy lehet titkos búvóhelyed)

Korábban már linkeltem a Synergy konverziómat, de úgy látom, elkerülte a figyelmedet: https://www.kalandhorizont.hu/2018/06/13/synergy-m-a-g-u-s/

• Képzettségalapú
  • Dobások: képzettség, k10 aládobás
  • Mozaikmágia az eredeti rendszerben.
  • Gyárilag háromféle erőszint.
  • Meg egyéb nyalánkságok.

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4623 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.04.06, 08:27

Tegnap olvasgattam a marvel heroic roleplaying kiadását. Lehet kipróbálok egy egylövetű magas szintű ynevi kalandot azon a rendszeren. Mit gondoltok, lehetne valami szuperhősös játék rendszerével visszaadni a köpönyeglobogtatós kommandós kráni fejvadász hangulatot? Próbálkozott már bárki ilyesmivel? Ha nem is egy az egyben, de bizonyos szabályok hasznosak lehetnének (a morális szabályhoz hasonlóan). Azt hiszem a lúnír verzióban is lettek volna valamiféle sorspontok/hőspontok, már amennyi abból napvilágot látott.

Eszembe jutott még valami, talán hasznos.

Van a Cinematic unisystem. Buffy, Army of Darkness, Ghosts of Albion haszálja.

- képzettségalapú, nem karakterosztályos

- fő dobáskód: főjellemző + képzettség + 1d10, kilences célszámra

- van hozzá mozaikmágia is (Buffy RPG, Magic box)

- gyárilag háromféle erőszint van (hős - mágiahasználó - átlagember/norm)

- a hősök több pontok kapnak karakteralkotáskor, az átlagemberek több dráma pontot, a mágiahasználók pedig egy mágikus hátteret/iskolát.

- van előny-hátrány, de nem kötelező használni (pl. indulhatsz a szervezeteden belül magasabb rangból, vagy lehet titkos búvóhelyed)

Egy időben nagy kedvencem volt, azért vetettem el, mert egy idő után nagyon profik benne a karakterek. (a kilences célszámból következik, hogy ha eléred a négyes főjellemzőt és a négyes képzettséget, akkor csak 1-es dobással nem vagy sikeres. 4+4+2 vs. 9, azaz 90%-ban megvan a próba)

Itt karakterosztályok nincsenek, viszont archetípusok, amik afféle bújtatott karakterosztályok. Olyan bónuszokat adnak (főjellemző), amit máshogy nagyon drága fejleszteni, de csak egy archetípust választhatsz. Pl. archetípus a barbár vagy az assassin. Simán fel lehet használni iskolák helyett.

Ez például egy ilyen archetípus:

Elf quality

+1 Dexterity, +1 willpower, +1 perception, -1 constitution, -1 strength (az "egyenleg" 1 pont)

Night vision (1 pont)

Honorable (-1 pont)

Delusions of Grandeur (-1 pont)

Hátránya is van persze:

- a játékosoknak ismerni kell a képezettségeket, előnyöket

- a mesélőnek meg kell csinálni a testreszabást (van mozaikmágia, de mondjuk papi nincs)

- sokkal könnyebb "tápolni", mint karakterosztályos rendszerben

- ugyanakkor sokkal könnyebb béna karaktert kitalálni, mert nincs kaszt-mankó

- szinte egyáltalán nincs hozzá support. (mindent neked kell konvertálni, és mivel ez képzettségalapú rendszer, D&D-hez képest azért több munka)

Ízelítő:

Witchcraft, ingyenes. (ez még nem az cinematic unisystem, hanem az összetettebb, sima unisystem) Teljes urban fantasy/horror játék

https://www.drivethrurpg.com/product/692/CJ-Carrellas-WitchCraft?cPath=57_93

Szerintem a legjobb verzó az Army of Darkness rpg (10 dolcsi per PDF)

https://www.drivethrurpg.com/product/2486/Army-of-Darkness-Corebook?src=hottest_filtered

Vagy a klasszikus Buffy (19 dolcsi)

https://www.drivethrurpg.com/browse/pub/10/Eden-Studios/subcategory/57_96/Buffy-The-Vampire-Slayer

ingyenes rajongói konverzió, fantazi-szerű, alap szabályok nélkül

http://www.grey-elf.com/buffy/bloodlands.pdf

De én még mindig azt mondom, hogy a nagyszerű Star Wars D6 jó lenne mágushoz :)

Módosította galu22: 2019.04.06, 08:30

WCB

WCB

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 451 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.04.03, 07:20

Tegnap olvasgattam a marvel heroic roleplaying kiadását. Lehet kipróbálok egy egylövetű magas szintű ynevi kalandot azon a rendszeren. Mit gondoltok, lehetne valami szuperhősös játék rendszerével visszaadni a köpönyeglobogtatós kommandós kráni fejvadász hangulatot? Próbálkozott már bárki ilyesmivel? Ha nem is egy az egyben, de bizonyos szabályok hasznosak lehetnének (a morális szabályhoz hasonlóan). Azt hiszem a lúnír verzióban is lettek volna valamiféle sorspontok/hőspontok, már amennyi abból napvilágot látott.

A cortexnek (ha jól emlékszem konkrétabban a cortex plus-nak) vannak nem szuperhősös változatai is, onnan is lehet inspirálódni:

Ami érdekesebb: Smallville , szuperhősös, de nem úgy :), az emberek közötti kapcsolatkat és konfliktusokat szimuláló drámázgatás (https://archive.rpgamer.com/savingthrow/reviews/rev-SV.html) Yneven ez is van :)

Leverage: klasszikus heist, a Blades in the Dark is innen merített pár dolgot, tervezés, flashbackek

Van egy ilyen általános könyv is, a Cortex Plus Hacker's Guide, nem szabálykönyv a klasszikus értelemben, settingek, ötletek. van fantasy is benne

És van egy új KS, a a Cortex Prime (https://www.kickstarter.com/projects/530352392/cortex-prime-a-multi-genre-modular-roleplaying-gam) még nincs kész, de elérhető pár dolog belőle (vagy csak a backereknek? ha érdekel, és nem találod, írj rám)

Módosította WCB: 2019.04.03, 07:22

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4623 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.04.02, 19:35

Ha mágust akarsz mesélni más rendszerben, az megoldható. (ekkor a csapattagokhoz fontos dolgokat kidolgozod és kész)
Ha a teljes mágust le akarod fordítani egy másik rendszerre, akkor bele fogsz gebedni. A varázslatok átírása egy új mágia- és ellenállásrendszerre baromi unalmas favágómunka.

Szerintem a D6 Star Wars jól passzol, a karakterek erőszintje lehet a "minden 2K" átlag NPC-k felett, akár jóval felette, de azért nem lesznek sebezhetetlenek. (amúgy alapvetően a d6 rendszer majdnem minden pulp játékhoz elég jól illeszkedik.)

Szerintem a Barbarians of Lemuria is tökéletes, a gond itt is a varázslatok kidolgozása.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11603 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.04.02, 14:54

Mit gondoltok, lehetne valami szuperhősös játék rendszerével visszaadni a köpönyeglobogtatós kommandós kráni fejvadász hangulatot? Próbálkozott már bárki ilyesmivel? 

Nem próbálkoztam még a CX-en kívül más rendszerrel "mókust fogni", mert SZVSZ mágiarendszer (minden kínjával) adja meg a valódi "ízét". 

Nyilván ha a partiban nincs varázstudó, akkor jóval könnyebb más rendszerre átültetni, de a sequadionos nyomulásnál nem ez a helyzet. 

Krynn

Krynn

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1172 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.04.02, 09:21

Módosította strato: 2019.04.02, 19:59

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11603 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.02.14, 21:30

KLM, Krán-Alsó: ahol a Pokol c. könyv játszódik, ilyen helyet képzeltem el inkább. ;)

Nekem ugyan Krán-alsóról a Torony két parkolószintje és kazánháza alatti "-4-5. szint és lefelé" jutott eszembe, de ha neked a Pokol részre Kránnak, akkor az, akinek van fogalma arról, hogy van egy ÉNY Ynev, az ott is képes oda kaput nyitni.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6202 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.02.14, 21:06

KLM, Krán-Alsó: ahol a Pokol c. könyv játszódik, ilyen helyet képzeltem el inkább. ;)

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11603 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.02.14, 14:48

Vicces ez a térkapuhálózat-térkép, kicsit a hazai vonatközlekedési térkép ugrott be. Bajban van, aki Krán-Alsóról el akar jutni Északnyugat-Ynevre. :hogymi:

Aki ott lakik és utazni akar, nyit magának. ;)

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6202 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.02.14, 13:07

Vicces ez a térkapuhálózat-térkép, kicsit a hazai vonatközlekedési térkép ugrott be. Bajban van, aki Krán-Alsóról el akar jutni Északnyugat-Ynevre. :hogymi:

DiMalto

DiMalto

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 708 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.02.13, 15:01

Kevered az Enoszukéval az valóban nem volt hivatalos. Az ÉSZ hivatalos gyakorlatilag egy az egyben a Szürkecsuklyások anyagai lettek benne kiadva miután GA átállt a DV-hez. Ez valami háttér alku lehetett mert GA egyébként gyűlöli őket  csak hát ugye ők már régóta "DV-sek" voltak. Kiadhatták, GA meg kapott belőle pénzt, de mivel a régi rpg-s világkép az alapja, ott ír neki szembe ahol csak tud. 

A rajongó meg boldogan vegye a könyveket (gy.k. fizess, paraszt!)...

No. Az ilyen háttér-kavarások miatt érzem teljesen feleslegesnek további források beleölését a brand-be. Köszi a megerősítést!

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11603 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.02.13, 11:41

@Gkar:
Jááájjj.... ;)

Gkar

Gkar

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 400 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.02.13, 11:00

...viszont Toron hogyan lehet a cca. az É-D irányban kb 30e km hosszú Yneven 10e km széles?  :titok:  :titok:

Én úgy tudom hogy ez az éppen aktualizált kanonizált giga ynev térkép:

https://drive.google.com/open?id=1NNGVLkqVat0oCA8KIqK9QJjM3GwR-gHX

Módosította Gkar: 2019.02.13, 11:01

morgorito

morgorito

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 325 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.02.13, 10:39

Hát, ez elég off, de én személyesen nem csípem a Giga-Ynevet szintúgy.

Főleg azért mert picit kényszerít a térkapu/egyéb nem hagyományos utazási módokra ha értelmezhető idő alatt meg akarsz tenni egy nagyobb utat. Ezt lehet hogy csak én/a csapat amivel játszok szereti, de az utazások nagyon hangulatosak tudnak lenni. De ha nem hónapokig hanem -évekig- kéne utazni az már azért problémává válna.

1-2 városállam ebbe is beleilleszthető, de minden nagy játékos stb. fix. A számok még a "kis" Yneven is nagyon-nagyok tudnak lenni a személyes véleményem szerint. 

Hogy ne legyen annyira off, a MAGUS nem rendelkezik túl sok "túlélés a vadonban" szabállyal tudomásom szerint. Ha az a feltételezés hogy nem térkapuzik minden nem nagyon alacsony szintű kalandozó mindenhová, akkor ez jó mankó lehet a mesélő számára (most többre gondolok mint a  "dobj Vadonjárást, dobj Szakma:Vadászatot" ).

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11603 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.02.13, 10:35

Nekem személy szerint megfelel a negyed-ötöd akkora Ynev 

Ahogy érzed, de a Giga-Ynevnek megvan az a jó tulajdonsága, hogy 1-2 városállamot szinte oda rakhatsz be, ahova akarod, egy tíz-húsz ezres sereget bármikor össze lehet rántani, 

Amit a sima yneven is megcsinálhatsz mert az se pici egyébként. Csak itt a pl Toron nem 10000+ km széles ahogy GA legutóbbi "kánon" térképén 

Csak a "sima" és főleg az ÉSZ Ynevén egy pár tízezres összecsapás már a mérete miatt is történelmi (Doran talán harmincezres lélekszámú? ),,,

...viszont Toron hogyan lehet a cca. az É-D irányban kb 30e km hosszú Yneven 10e km széles?  :titok:  :titok:

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]