Ugrás tartalomhoz

Fotó

Alternatív rendszerek MAGUS-hoz

• Válasz írásához lépj be
1362 hozzászólás érkezett eddig

Kaloz

Kaloz

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1064 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.02.07, 16:21

Dronner: Pedig írtam. Pyarronban tökéletes a közbiztonság, Shadonban pedig korlátozzák a mágiát. Ha ezek is ki lennének dolgozva annyira mint Toron, akkor arra jutna az egyszeri kalandozó, hogy esze ágában sincs odamenni, mert ott nem lehet kalandozni, vagy csak eleve helyi karakterekkel.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11283 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.02.07, 16:09

KLM:
Még szerencse, bele se mernék gondolni hogy mi lenne ha valóban szembe írtak volna a középkori lovag kultúrát meg testesítő shadonnak.

Izé, ahol itt-ott "sok a térdnadrág meg a rapír"?

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11283 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.02.07, 16:01

Dronner: Ha _alaposan_ dolgozzák ki. Mert amit írtam, az eddig is így volt, külső hatásokkal és kapcsolódási pontokkal.

Mondhatnám, hogy értem, mire gondolsz, de hazudnék...

Toron és Krán deklaráltan zárt táradalommal rendelkező, izolációra törekvő országok. Új Pyarron nem az.

Toron speciel kereskedelmi nagyhatalom a Quirron tengeren és környékén, szóval nem zárkózhat úgy el, mint a Káosz-Kornya-Krán.

Gkar

Gkar

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 384 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.02.07, 15:56

KLM:

Még szerencse, bele se mernék gondolni hogy mi lenne ha valóban szembe írtak volna a középkori lovag kultúrát meg testesítő shadonnak.

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5288 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.02.07, 15:50

Dronner: Ha _alaposan_ dolgozzák ki. Mert amit írtam, az eddig is így volt, külső hatásokkal és kapcsolódási pontokkal.

Mondhatnám, hogy értem, mire gondolsz, de hazudnék...

Toron és Krán deklaráltan zárt táradalommal rendelkező, izolációra törekvő országok. Új Pyarron nem az.

Módosította Dronner: 2019.02.07, 15:57

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11283 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.02.07, 15:40

Kaloz:
Ha shadonban alapfelszerelés a sorozat lövő nyílpuska (9-es tárkapacitás 500m-es lőtáv) akkor vajon még hol használnak ilyet?

NEM sorozatlövő, csak ismétlő, meg az ötszáz métert akkor éri el a lőtáv, ha a kormos alfelű fából faragott szentek alatt, a kántorok imája mellett Szent Girolamus nevében vezényelnek tüzet.

És úgy ötszáz méter, hogy azon a lőtávon egy gyalogsági négyszöget el is találsz. Kisebb dolgot nem.

Kaloz

Kaloz

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1064 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.02.07, 15:03

Gkar: A hadseregeknél IRL is alapfelszerelés egy csomó cucc amihez egy hétpróbás kalandozónak is nehéz hozzájutni. De szerintem van máshol is, és kalandozónak is lehet. Hogy nincs leírva és kidolgozva, az pedig sajnálatos. (Mondjuk ha rajtam múlik, az ilyen számszeríj nem érné meg egy kalandozónak. De tápos, drága és mechanikus számszeríja attól lehetne, csak másmilyen.) A puskapor és az ismétlő számszeríj előbb volt mint a szabálykönyv.

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5288 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.02.07, 14:49

Kalóz:

Szerintem akármelyik országot dolgoznák ki ennyire, az játszhatatlannak tűnne

Nézd, ha _szarul_ dolgozzák ki, akkor igazad van. De ha eleve úgy dolgozzák ki, hogy a teljes képhez igazodjon, legyenek beépített kapcsolódási pontok, átgondolják, hogy nem önmagában létezik az adott ország, hanem külső hatások is érik, akkor nem feltétlenül.

Krán szerintem életképes lehet, a hibrid módszerrel. A belsejében Kornya féle Krán van, kifelé meg a Nyúl félét propagálják. A külső tartományok tartanak fenn külkapcsolatokat, és keverik a bélsarat, terjesztenek dezinformációkat, míg a középső és belső tartományok nagyban tesznek a külvilágra (és a külső tartományokra).

De azért is, mert ahelyett hogy Ynev részévé tette volna a szigetet azt szögezte le, hogy miért nem az. Pedig annak kellene lennie, nem?

GA megoldotta. Kitörölte az egész területet a világból egy tollvonással. Az kellő integráció?

Módosította Dronner: 2019.02.07, 14:50

Kaloz

Kaloz

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1064 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.02.07, 14:31

Dronner: Szerintem akármelyik országot dolgoznák ki ennyire, az játszhatatlannak tűnne. Pyarron, ahol tökéletes a közbiztonság? Shadon, ahol korlátozzák a mágiát? Tarin, ami egy hegy alá van ásva? Krán, ami KRÁÁÁÁÁN? :D Ja, és az Enoszuke nálam is kiverte a biztosítékot, főleg mert megvettem. De azért is, mert ahelyett hogy Ynev részévé tette volna a szigetet azt szögezte le, hogy miért nem az. Pedig annak kellene lennie, nem?

Kukac: Ez az én véleményem, hogy a művészuraknak meg kellene maradni a világleírásnál, a szabályokat pedig egy bevált rendszertől kölcsönözni. Tehát nem kell külön engedély a kiadótól minden egyes rendszerre, csak megmondanák, hogy mától kezdve pl. a DnD5 szabályai az irányadók. Vagy a Witcher, a KéM, a SaWo, vagy akármi. Ami pedig a Toront illeti, melyik sabálykönyvnek kellett volna megfelelnie? ETK, ÚT, D20, UTK, vagy esetleg LTK, (bár azt hiszem akkor még a Luníros verzió volt tervben)?

Selmo: Egyszer írtam egy új országot, csak úgy kínomban. Kaptam is érte, hogy minek az oda, mert nem kell több. :D

Gkar

Gkar

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 384 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.02.07, 14:29

Kaloz:

Ha shadonban alapfelszerelés a sorozat lövő nyílpuska (9-es tárkapacitás 500m-es lőtáv) akkor vajon még hol használnak ilyet? Mindenhol? Ha mondjuk én kalandozó vagyok és akarok ilyet (vagy jobbat) akkor kaphatók? Ez milyen világ ? Még magus?

Selmo:

Mi bajod a kráni 13-akkal? Van köztük ork is meg őssárkány is.  :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:

Módosította Gkar: 2019.02.07, 14:33

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5288 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.02.07, 14:19

Néha komolyan azt hiszem, hogy anno úgy összerúgták a port, hogy később direkt írtak keresztbe a korábbi leírásoknak, mert csakazértis

Nemtom, ezt honnan vetted, a Geofrámia előszavát olvasva nekem tutira nem ez jött le... :kavar:

Selmo

Selmo

Lochost kvesztor

• Fórumita
  • 2001 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.02.07, 14:14

Nézzük fordítva. Mekkora erőfeszítést igényelt volna betartani 2 bekezdésben leírt általános szarokat?

Ha a cél a semmilyen régi helyett valamilyen újat írni, már mégis miért kéne azt a két semmilyen bekezdést megtartani? Inkább örüljön mindenki, hogy a kráni 13-akból nem lett kráni 8...

Nem a semmilyenségével van a baj, hanem ha egyszer leírták, hogy Gianagban vízvarázslók vannak és elit alabárdosok, akkor Józsika ne akarjon regényt írni a ginagai elit nehézlovasságról, akiket a titkos gianagi pormágusok segítenek, akiknek az ősatyja paktumot kötött egy aquirral és azóta is szent ereklyeként őrzik a farkát - és itt nem a nemi szervére gondolok. Józsika találja ki magának Angvarföldét és senkit se érdekel, mit ír oda, akinek tetszik, az majd fog ott játszani, akinek meg nem, az meg nem.

A kráni félisten, féltestvér 13-akkal meg az a baj, hogy időközben kiderült, hogy nem krániak, nem féltestvérek és nem félistenek... :gugye: (Néha komolyan azt hiszem, hogy anno úgy összerúgták a port, hogy később direkt írtak keresztbe a korábbi leírásoknak, mert csakazértis, jó magyar mentalitással.)

Ugyanis ebből az jött ki, hogy nem tudsz összeszervezni egy normális partit, mert 6 ember 5 féle világképpel játszik.

kukac

kukac

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 755 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek
  2     3                  

Kelt 2019.02.07, 14:03

Dronner: A Toron védelmében megjegyezném, hogy a magus jogviták miatt nem került bele semmilyen játéktechnika. Világleíró jellegű könyv, amiből mindenki kiháziszabályoskodhatja ami neki tetszik, ahhoz a rendszerhez amit ő használ. Úgyhogy ha lesz egyszer LTK, vagy megjön az eszük, és bejelentik hogy X vagy Y játék szabályait használva lehet ezentúl mágusozni, akkor is használható lesz.

Ja, de csak annyit kellett volna...

hogy...

várjunk csak...

mivan???

Ha kapunk külön engedélyt valamelyik rendszer szerint játszunk, akkor használható lesz a Toron? (Mármint a freeform szerepjáték szimulátoron kívül.)

Módosította kukac: 2019.02.07, 14:03

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5288 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.02.07, 13:57

Kalóz:

A Toron védelmében megjegyezném, hogy a magus jogviták miatt nem került bele semmilyen játéktechnika. Világleíró jellegű könyv, amiből mindenki kiháziszabályoskodhatja ami neki tetszik, ahhoz a rendszerhez amit ő használ. Úgyhogy ha lesz egyszer LTK, vagy megjön az eszük, és bejelentik hogy X vagy Y játék szabályait használva lehet ezentúl mágusozni, akkor is használható lesz.

Sajnos ettől a Toron kieg szerinti Toron még menthetetlen marad. A világleíró rész olyan szinten zárttá teszi az országot, hogy azt a világba integrálni szinte lehetetlen. Önmagában meg játszhatatlan, mert a szükséges lökés, ami a játékhoz kell (minimális játéktechnika), hiányzik belőle. Ennél még az Enoszuke kieg is játszhatóbb volt, pedig az is kiverte sokaknál a biztosítékot.

KLM:

Igazából olyan "kockacsörgős dolgok" nem is kellenek,

Nem értek egyet. Az "Itt egy klassz, rohadt bonyolult ország, sok kaszttal, iskolával, renddel. Tetszik? Játszanál vele? Dolgozd ki magadnak!" - hozzáállás nem igazán.... khm.... felhasználóbarát...

Módosította Dronner: 2019.02.07, 13:59

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11283 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.02.07, 13:56

Dronner: A Toron védelmében megjegyezném, hogy a magus jogviták miatt nem került bele semmilyen játéktechnika. 

Igazából olyan "kockacsörgős dolgok" nem is kellenek, mint TÉ, VÉ,  MP, szint... VISZONT kalandötletek, pláne külvilági karaktereknek? Bevallom nem bírtam végigolvasni, ezért lehet, hogy elsiklottam ilyenek felett... 

Kaloz

Kaloz

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1064 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.02.07, 13:51

Gkar: M. G. kritikáit szerintem nem kell túl komolyan venni, a legutóbbiban azon ment a hiszti, hogy a regényben a mittudoménhogyhívjákmertsosemhallottamróla bor vörös volt fehér helyett, meg valami modulból átvett valami nem pont úgy volt mint a modulban, amit szintén nem ismerek. A könyvről magáról viszont elég keveset tudtam meg.
Ha nem is steampunk, de Ynev eredetileg technikailag kicsit fejlettebb világnak indult, aztán a generic fantasy kedvéért ebből visszavettek. Sajnos. Egyébként ha megnézed, ma már épp ez a plusz kell a játékokba, a generic fantasy nem elég. Legalábbis nekem úgy tűnik azok a játékok alapján amiket látok itt-ott.

Dronner: A Toron védelmében megjegyezném, hogy a magus jogviták miatt nem került bele semmilyen játéktechnika. Világleíró jellegű könyv, amiből mindenki kiháziszabályoskodhatja ami neki tetszik, ahhoz a rendszerhez amit ő használ. Úgyhogy ha lesz egyszer LTK, vagy megjön az eszük, és bejelentik hogy X vagy Y játék szabályait használva lehet ezentúl mágusozni, akkor is használható lesz.

Krynn: Ha szóba kerül a PPl kiegészító, nem tudom szó nélkül hagyni a Nehézvértviselet Mf képzettség fájó hiányát. Úgyhogy annyira jó azért nem volt.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11283 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.02.07, 13:37

No igen csak hát yneven járunk. A gond még nem is ezekkel lenne hanem hogy a kahrei ritkaságokat shadonban manufaktúrákban tömeg gyártják.

Ez mondjuk az ETK-hoz és a ZÖLDhöz képest, ahol a k3 sebzésű kahrei és a 2k10 sebzésű shadoni pct nyílpuska szerepel... nos, annyira nem meglepő.

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5288 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.02.07, 13:29

Toron és Krán alapvetően jól megszerkesztett, hangulatos helyek... lennének, ha önmagukban léteznének, mindenki mástól elzárva. Nekem Krán még mindig sokkal integráltabb (a S*-féle is), mint Toron.

Toron Rokuganként működőképes lenne. Ebben a formában, ilyen világpolitikai helyzetben nagyon nem az.

Módosította Dronner: 2019.02.07, 13:30

Krynn

Krynn

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1115 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.02.07, 13:24

Én AD&D után kezdtem mágusozni, Dragonlance-hez képest ami biztosan hangúlyosabb volt/nem volt számomra generic (lehet nem ebben a sorrendben):

- ynevi vallások és jelentőségük. Üdítő színfolt, a papok/paplovagok is nagyon jó kiegek voltak szerintem. Abszolút Ynev csúcsa, amit a játékhoz adnak a vallások a kultúrán/történelmen/értékeken keresztül.

- pszi

- új kasztok, amik AD&D-ben nem léteztek (harcművész/kardművész, fejvadász, boszorkánymester, boszorkány, gladiátor, stb.)

- faj és/vagy jellem helyett politikai ellentéten alapuló konfliktus a világot mozgató erők között (ahogy már többen írták, főleg ember harcol ember ellen, és labirintusokban való kincskeresés helyett többnyire politikai töltet is van benne)

Ha ezeket látnám egy DnD5 konverzióban működni, akkor én már biztosan kipróbálnám.

kukac

kukac

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 755 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek
  2     3                  

Kelt 2019.02.07, 12:55

Ti minden egyes játék előtt átböngészitek a DV fórumot az aktuális kánonért? Az én tapasztalatom szerint a nyugodt szerepjáték titka, hogy a használt kiegészítőkön kívül mindent ignorálsz.

Például első játékban mindenki kapásból 10. szinten kezd...

Ez azért kell, mert van több magas szintű boss Kránban, vagy ott még a csecsemők is 5. Tsz-.ről indulnak?

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]