Ugrás tartalomhoz

Fotó

Alternatív rendszerek MAGUS-hoz

• Válasz írásához lépj be
1370 hozzászólás érkezett eddig

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5178 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.06.08, 07:22

Selmo

http://users.atw.hu/atlantisz/magus/HarcosNJK(UTK).xls

Itt van összerakva én ezt használtam meséhez. Nincs benne háziszabály (emlékeim szerint) viszont powergamer szemlélet szerint van összerakva ahogy a játékosok is csinálták a karaktereiket. Erre azt szoktam mondani ha nem tetszik, vedd hogy egy szinttel magasabb/alacsonyabb a különbözet KAP meg elment szociális és egyéb képzettségekre hasracsapás elven. Igazából soha nem kellett ezeknek mást dobatni.

A Toron kiegbe belenéztem nem találtam számokat.

Selmo

Selmo

Lochost kvesztor

• Fórumita
  • 2043 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.06.07, 18:12

Aha.

Kimaradt egyébként, hogy ETK-ban táblázat.

De UTK-ban is meg lehet csinálni (a kidolgozott (N)JK-k alapján), sőt igazából egyszer meg is kell.

Az ÚTK harcos leírásából kiindulva, átlagos harcos KAP osztás szerint: 11HM, 9Fp 15 Kp.

12-es Tulajdonságokkal számolva 3. fokú hosszúkarddal:

KÉ: 24+3+7=34

TÉ: 36+4+15=55

VÉ: 72+4+15=91

CÉ: 24

Ép: 12

Fp: 33

plusz Vértviselet és Pajzshasználat 2. fokon

2. szinttől 3. fokú Fájdalomtűrésből és Harctériből +1Fp/HM szintenként.

3. szinten 4. fokú Fegyverhasználat (+3/+5/+5) és Pajzshasználat

4. szinten Vértviselet 4. fok és Pusztítás 2. fok

5. szinttől 4. fokú Fájdalomtűrésből és Harctériből +2 Fp/HM szintenként

Persze ez egy szélsőségesen harci Kp osztás.

De harcértékileg kb. k6 számolható szintenként a fenti alapra, meg tulajdonságokra is vagyis nagyjából ilyesmi jön ki:

• KÉ: 20 + k6 + szint×k6 + fegyver
  • TÉ: 33 + k6 + szint×k6 + fegyver
  • VÉ: 70 + k6 + szint×k6 + fegyver + pajzs
  • Fp: 20 + k6 + szint×10

Esetleg a nagyobb szórás miatt lehet k10 a tulajdonság és 3-mal kisebb alapok...

Módosította Selmo: 2016.06.07, 18:18

Selmo

Selmo

Lochost kvesztor

• Fórumita
  • 2043 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.06.07, 17:42

Na, akkor ÉSZ szerint:

• Doran 0.07/3
  • Dwyll unió 9.3/727
  • Eren 5.5/216
  • Erigow 16.8/565
  • Gianag 0.9/100
  • Haonwell 2/70
  • Ilanor 2/452
  • Tarin 1.5/250
  • Tiadlan 23/1053

Összesen: ~61 millió fő 3 436 000 km2-en.

Összehasonlításképp, ez egy India nagyságú terület. Innen nézve Yllinor és Erion nevetségesen túlzó lakosságszámú. Toronra vajh mit írnak? Van valakinek Toron könyve?

morgorito

morgorito

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 294 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.06.07, 16:46

Én Gro-Ugon lakosságát is keveslem..., nyugodtan lehetne 3-4 m is. Az orkok elméletben szaporák.

Módosította morgorito: 2016.06.07, 16:46

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5178 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.06.07, 16:38

Belenéztem a könyvbe:

Erigow (hercegség) 16m

Ilanor 2m

...

Módosította auer: 2016.06.07, 16:41

Selmo

Selmo

Lochost kvesztor

• Fórumita
  • 2043 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.06.07, 16:04

Megnéztem a könyvben leírtakat (millió fő):

• Erion 12-15
  • Ifin 0.5
  • Gro-Ugon 1
  • Yllinor 20

Nem mondhatni túl sok információnak. Jó lenne tudni, az Északi szövetségben vannak-e ilyen számok.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11440 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.06.07, 09:17

Igen, akár, de akkor már az előre kidolgozott NJK-kat írom fel megfelelő szintre inkább.

Aha.

Kimaradt egyébként, hogy ETK-ban táblázat.

De UTK-ban is meg lehet csinálni (a kidolgozott (N)JK-k alapján), sőt igazából egyszer meg is kell.

- - -

Visszatérve a kaszteloszlásra, egyrészt ott a kérdés, hogy mennyi Ynev lakossága (vagy mennyi Toroné illetve mennyi egy jelentéktelen városállamocska maximális lakossága - igazából bármelyik kérdés a három közül elvezet a másik kettőhöz.)

A másik, hogy milyen mágikusnak tekintjük a világot - én "eléggé". 

Selmo

Selmo

Lochost kvesztor

• Fórumita
  • 2043 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.06.06, 12:44

Igen, akár, de akkor már az előre kidolgozott NJK-kat írom fel megfelelő szintre inkább.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11440 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.06.06, 09:20

Ez esetben áruld el nekem, mi értelme van egy 4. szintű parasztnak, aki nem használta fel a pontjait és értékei pont ugyanolyanok, mint első szinten? Mert játéktechnikailag zéró a különbség közöttük.

Amúgy háromféle fejlődési pálya van nálam, aktív, normál és passzív. Nem mindegy, hogy valaki a toroni határon állomásozott egész életében vagy a Hat Város földjeit művelte. Ha meg még családot is alapított, akkor 30 éves kor körültől már nem fog szintet lépni. Szóval a megállpodott paraszt 50 évesen is 1. esetleg 2. szintű lesz, míg a veterán határvadász 50 évesen már 5. szintű helyőrségvezető, aki egész életében a határon szolgált. S míg a paraszt vett Kp-t és abból Földtúrást, Állatismeretet, Kocsihajtást, Értékbecslést, Időjóslást, Szerencsejátékot meg Szexuális kultúrát például, addig a katona Harci képzettségeket, HM-et meg Fp-t.

Szint Aktív Normál Passzív
1       20     20         20
2       23     25         30
3       29     35         50
4       38     50         –
5       50     –           –

Igen. 

Ráadásul lehet ebből egy olyasmi táblázatot csinálni, mint ami a ZÖLDben volt, ami a városőröket is taglalta. Ha jól csinálja az ember, nem is lesz nagyobb a táblázat, egyszerűen adhatunk a TÉ/VÉ/CÉ-hez egy alap+rnd értéket, ahol az rnd-re él az "íjász-szabály".

Csak jól be kell lőni a dobott értékek várható eloszlását.

Dallasz

Dallasz

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2330 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.06.05, 16:18

Tekintve, hogy ÚTK-ban csak egyéni fejlődés van és a szint gyakorlatilag csak egy "hányszor 50 KAP-nyi Tp-t gyűjtöttél össze" jelölő, nagyon nem áll messze az általad említettől.

Nem igazán tartom a lépést a M* "fejlődésével".  :D

Selmo

Selmo

Lochost kvesztor

• Fórumita
  • 2043 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.06.05, 15:29

Tekintve, hogy ÚTK-ban csak egyéni fejlődés van és a szint gyakorlatilag csak egy "hányszor 50 KAP-nyi Tp-t gyűjtöttél össze" jelölő, nagyon nem áll messze az általad említettől.

Módosította Selmo: 2016.06.05, 15:32

Dallasz

Dallasz

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2330 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.06.05, 14:38

Ez esetben áruld el nekem, mi értelme van egy 4. szintű parasztnak, aki nem használta fel a pontjait és értékei pont ugyanolyanok, mint első szinten? Mert játéktechnikailag zéró a különbség közöttük.

Pont ezért nem látom értelmét a kötelező szintlépésnek. Sokkal könnyebben magyarázható az egyéni fejlődés: például hiába szolgál 2 katona egymás mellett a toroni határon (egy helyőrség, ugyanazon harci cselekmények stb.), ha egyikük a pihenő idejét dorbézolással tölti a másik meg fejleszti magát. 

Apropó: a szinteket eltörölném, ha még nem említettem volna.

(Ezért szeretem az ED rendszerét: például nálam vannak 2. körös adeptusok, akik akár 5+ szintű képességekkel rendelkeznek, de maradtak alacsony körösök. Ugyanakkor a hétköznapi névadó is fejlődhet, ha akar.)

Selmo

Selmo

Lochost kvesztor

• Fórumita
  • 2043 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.06.05, 11:08

Amúgy háromféle fejlődési pálya van nálam, aktív, normál és passzív. Nem mindegy, hogy valaki a toroni határon állomásozott egész életében vagy a Hat Város földjeit művelte. Ha meg még családot is alapított, akkor 30 éves kor körültől már nem fog szintet lépni. Szóval a megállpodott paraszt 50 évesen is 1. esetleg 2. szintű lesz, míg a veterán határvadász 50 évesen már 5. szintű helyőrségvezető, aki egész életében a határon szolgált. S míg a paraszt vett Kp-t és abból Földtúrást, Állatismeretet, Kocsihajtást, Értékbecslést, Időjóslást, Szerencsejátékot meg Szexuális kultúrát például, addig a katona Harci képzettségeket, HM-et meg Fp-t.

Szint Aktív Normál Passzív
1       20     20         20
2       23     25         30
3       29     35         50
4       38     50         –
5       50     –           –

Dallasz

Dallasz

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2330 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.06.05, 08:53

Nálam mindenkinek lesz/van szintje. Csak míg a commoner 15 év alatt lép két szintet és onnan valszeg a temetőben végzi, addig a kalandozók kicsit más életpályát futnak be. S, míg a mesterember Kp-t vesz, addig a városőr Fp-t, meg HM-et is.

Ezért tartom rossz rendszernek az automatikus szintlépéses megoldást. Szerintem - mint a valós életben - sok ember magasabb "szintre" is eljuthatna, csak nem harci értékekre használja fel vagy egyáltalán nem használja fel a kapott tp-t és kp-t.

Selmo

Selmo

Lochost kvesztor

• Fórumita
  • 2043 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.06.04, 20:26

Biri nénék, meg nálam nincsenek, így számolnom sem kell velük. De ettől függetlenül ki fogom dolgozni a Vulgármágiát, és akinek ez kell, az használja.

V 0.5:

Az alábbi képzettség akkor jut szerephez, ha a csapat úgy játszik, hogy Yneven magas a mágiaszint és a normál mágiahasználókon túl is vannak a mágiához konyító „kontárok”. Ők azok a vajákosok, javasasszonyok, bűbájosok, akikhez a köznép fordul mindenféle apró praktikákért. Tipikusan ilyenek a szerelmi ráolvasások, rontások, szerencsétlenségtől óvó amulettek, rovarokat távoltartó mécsesek, jóslások és még ezernyi más dolog. Természetesen ezek ritkán érhetik el a normál varázslatok hatását, semmiképp sem okozhatnak maradandó módosulást, netán sérülést. De a többi a KM fantáziájára van bízva.

Vulgármágia
(III – Intelligencia)

Követelmény: Legendaismeret (gyenge)
A képzettséggel mindenféle bűbájok, ráolvasások, ártó rontások és ezektől védő talizmánok készíthetők, ismerhetőek fel. Természetesen ezek a valódi mágiahasználók varázslataihoz képest csupán apró trükkök, de valóban rátermett egyén esetén működnek. S a hangsúly itt a rátermetten van, de inkább születettet kellene írni. A képzettséget érdemben ugyanis csak azok képesek használni, akik rendelkeznek a Mágikus fogékonyság előnnyel. Bárki más is elsajátíthatja és így felismerheti a képzettséggel alkotott dolgokat, de hiába is jósol kakascsontból és egérvérből, valódi hatalom nem lesz mögötte. Ennek ellenére sok csaló műveli ezt Ynev földjén, mert nagy a kereslet és viszonylag kényelmes életmódot biztosít, mindaddig, míg a népek rá nem jönnek, hogy praktikái mit sem érnek.
• 1. fok: A karakter csak nagyon kezdő szinten ismeri a tudományt, sikeres próbával felismeri a képzettség kellékeit, illetve hatásait.
• 2. fok: A karakternek már átfogó képe van a képzettség hozzávalóiról, a praktikák fajtáiról, azok hatásairól egy sikeres próba után tud nyilatkozni.
• 3. fok: A karakter itt már nem csupán ismerő, de alkalmazó is. Képes olyan praktikák megalkotására, amik 1E-es varázslatnak számítanak. Például egy rágcsálókat távoltartó kör, amit a macskák is megfújnak és a kutyát is noszogatni kell, hogy bemenjen. Mágikus praktiáinak időtartama – igaz ez az amulettekre is – maximum 1 hónap.
• 4. fok: A karakter már igazi mester, ráolvasásai 3 hónapig is húzzák, mágikus praktikáinak erőssége 2E, már hatalma van egyes állatok felett – kiváló patkányirtó csapdákat tud például készíteni. A mester már alkothat rontásokat, melyek 0. szintű betegségként viselkednek, gyors lefolyásúak és súlyosságuk sosem lehet több, mint enyhe, gyógyulási idejük 3 óra. Hatásuk nem több gyomorrontásnál, álmatlanságnál, vakarózást, netán csúf kiütést okoznak stb. Hogy eme átkos porokat hogyan juttatja a megbízó a célszemély italába/ételébe, az rá van bízva.
• 5. fok: Az a kevés kiválasztott, aki képes eljutni a képzettség ezen fokára, már-már varázshasználónak minősül. Ráolvasásai, praktikái 3E-s varázslatoknak minősülnek, képes 1. szintű betegségeknek megfelelő rontásokat létrehozni, melyek súlyossága ugyan még mindig nem lépheti túl az enyhét, ám a gyógyulás ideje már 12 óra.
Ezen kívül képes szemmelverni valakit, ami már igazi mágikus hatásnak minősül. Ennek mikéntjét a KM-re bízzuk, iránymutatóként a Boszorkányi Érzelemkeltő varázslatokból lehet kiindulni, de akár sáskajárást is okozhat vagy megmérgezheti az illetőt, aki ennek hatására úgy fog viselkedni, mint aki berúgott stb. A lényeg, hogy eme hatások legfeljebb 1 órásak lehetnek és nem okozható velük sérülés. (Persze az az áldozat, aki 2 percig kutyának képzelte magát, valószínűleg máshogy vélekedik erről.)

Módosította Selmo: 2016.06.04, 20:27

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11440 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.06.02, 20:31

@Selmo: Lásd a linket az aláírásomban, abban van lélekszám, az, hogy ebből mennyi a kalandor és mennyi a kalandozó, szintekről is van valami.

Módosította KLM: 2016.06.02, 20:32

Selmo

Selmo

Lochost kvesztor

• Fórumita
  • 2043 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.06.01, 17:40

Kicsit értelmetlennek tartom ezt. Pl azt nem láttam sehol leírva hogy a commonerekhez képest mennyi a kalandozó. Mert a favágó, ács, nemesúr, kalmár általában nem rendelkezik szintekkel - ha szigorúan nézzük m* szerint.

Másrészt meg ezek játéktechnikai kasztok, azért a világban ennél rugalmasabb a dolog. Vki írta h a harcosok aránya 50% ami vmilyen szinten hihető ha minden fegyverforgatót alájuk sorolunk.

Értem mi a projekt célja, csak szerintem merőben rossz a hozzáállás. Főleg globális szinten, mert pl a nomád, amazon barbár az területspecifikus kaszt és hiába X % az országok nagyrészében nem lesz. Meg a KLM féle Biri néne másfeledik szintjével vajákolós mágiájával nem hiszem h beilleszthető a hagyományos kasztok közé (tiszta szívvel).

Nálam mindenkinek lesz/van szintje. Csak míg a commoner 15 év alatt lép két szintet és onnan valszeg a temetőben végzi, addig a kalandozók kicsit más életpályát futnak be. S, míg a mesterember Kp-t vesz, addig a városőr Fp-t, meg HM-et is.

Igen, játéktechnikai kasztok, és pont ezért vagyok kíváncsi, hogy ki, hogy képzeli el az eloszlásukat a világban. A kalandozók aránya, pedig szintén csak egy arányszám, ha nálad 1 000 lakosra jut 1, nálam meg 10 000 lakosra, na bumm, túl sok minden nem változik szerintem, de egyébként erre is kíváncsi lennék, ki hogy tippeli a népességhez viszonyítva a számukat. Persze először azt kéne megtippelni, hány lélek mászkál Ynev földjén.

Semmi probléma a területspecifikussággal. Varázsló is jórészt Doranban, Lar-dorban honos állatfaj. Ettől még jó látni, hogy 200 egyedből max 1 esik ebbe a kasztba. Persze jobb lenne a Dronner által emlegetett országos szintű lebontás, de gyanítom, nincs ember, aki ezt megcsinálná, szóval marad a durva becslés.

Biri nénék, meg nálam nincsenek, így számolnom sem kell velük. De ettől függetlenül ki fogom dolgozni a Vulgármágiát, és akinek ez kell, az használja.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11440 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.06.01, 10:48

pl. Shadonban a varázslók hiányát, hogy ne legyenek védtelenek pl. a térmágiával szemben. Igen, tudom, ott magas szintű Domvik-papokat képeznek varázslónak. De a példa talán kellően illusztrálja a helyzetet.

/OFF, de van papi mágia is (Őrző Aura talán), sőt szerzetesi meditáció is, ami tud ilyet, márpedig

ezen kasztokból van azért Shadonban. OFF/

Én inkább az elveket fektetném le először, persze "tól-ig" tartományokkal és aztán ezek alapján kezdenék el kidolgozni területeket.

Spoiler

Módosította KLM: 2016.06.01, 10:54

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5332 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.06.01, 10:31

Selmo:

Ugye te sem gondoltad komolyan, hogy ezt bárki hasraütés nélkül megmondja?

Mivel egy fiktív dologról beszélünk, így a hasraütés elkerülhetetlen. De egy kisebb területre vonatkozóan becsülni könnyebb, mint az egész kontinensre.

Mondjuk, meg lehet feleltetni sok mindent az IRL dolgoknak. Pl. elméleti matematikus = varázslóképzés. Korrigálandó persze, mert pl. a halandósági ráta egy varázslónál magasabb, mint egy matematikusnál. Bár nem vagyok matematikus, így nincs közvetlen tapasztalatom a rájuk leselkedő életveszélyekre vonatkozóan :) De sok IRL országben nincs elméleti matematikus képzés, mint ahogy varázslóképzés sincs Yneven mindenütt. Vagy bizonyos kasztok helyettesítik egymást: pl. tűzvarázsló-varázsló-BM.

KLM

A működőképesség definíciójába beletartozik az is, hogy a nem ismert szomszéd országok ellen képes megvédeni magát, pláne a történelem szerint hódító hadjáratokat indítani?

Igen, pont erre gondoltam. Ahhoz, hogy pl. Abaszisz "működjön", kell bizonyos mennyiségű pap, boszokánymester, falanxharcos, stb. Ha mágikus védelmet biztosítani kell, akkor kell olyan szintű mágiahasználó, aki ezt meg tudja oldani. Viszont akkor vagy bérelni/megbízni kell (ami biztonsági okokból nem a legjobb megoldás), vagy kinevelni és fenntartani egyet. Ez utóbbi esetben nem lehet a piramis tetején kezdeni, kellenek az alacsonyabb szintűek, az utánpótlás. Ez is hozzájárul a számításhoz, hogy mennyinek kell lennie az adott országban, vagy ha nem megoldható, akkor azt kell kitalálni, hogy mivel oldják meg pl. Shadonban a varázslók hiányát, hogy ne legyenek védtelenek pl. a térmágiával szemben. Igen, tudom, ott magas szintű Domvik-papokat képeznek varázslónak. De a példa talán kellően illusztrálja a helyzetet.

Szóval jó eséllyel ha ezeket a "mikro" adatokat összegezzük, más számok jönnének ki, mint ha ezek a szempontok nélkül mérlegelnénk a helyzetet.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11440 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.06.01, 09:25

Kicsit értelmetlennek tartom ezt. Pl azt nem láttam sehol leírva hogy a commonerekhez képest mennyi a kalandozó. 

Ezt árnyalnám azzal, hogy vannak a világban olyan "szerepek", amelyek leginkább a M* "kalandozó kasztjaival" lehet leírni (*ellentétben pld. a "városőr NJK kaszttal", akik mondjuk 6 körüli HM-et, kb. ennyi kp-t kapnak.).

Ezek legnagyobb része valami helyi, jól kiképzett/tanult illető - az udvari BM, a hercegi testőr, stb.

Sokkal kisebb részük kalandor. 

Az egy-két milliárd fős Yneven meg talán százezer valódi kalandozó - de lehet, hogy csak 50-70 ezer.

A három kategória között meg ráadásul elég széles szürke zóna van.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]