Ugrás tartalomhoz

Fotó

Alternatív rendszerek MAGUS-hoz

• Válasz írásához lépj be
1433 hozzászólás érkezett eddig

Selmo

Selmo

Lochost kvesztor

• Fórumita
  • 2059 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.06.25, 17:55

Ez szerintem valami olyasmi lehet, mint az orvosok határok nélkül, egyeseket hajt a vére, de ők elég marginális létszám - most épp kb 500:1 arányba lőttem be őket -  a többi kasztbélihez képest, így nem hiszem, hogy az oktatóknak megfordulna a fejében, hogy ilyen szerzetet tanít épp. Persze a magányos mesterek már egy másik tészta.

_Kilhalm (NPC/NJK)

_Kilhalm (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2016.06.25, 16:21

Persze, de valahonnan el kellett indulni. Nem csak Ordanban képeznek tűzvarázslót, plusz, mint említettem a rend többi tagja is ideszámít. Lehet, hogy a varázsló alapvető elem, de mindenhol írják, hogy baromi ritka. Mint nálunk a kórházigazgatók. Én meg nem hiszem, hogy a bárdokon kívül a többi annyira kalandozni járna, főleg a boszorkányok és paplovagok nem az a jellemző réteg.

Persze, mindenki úgy játszik, ahogy akar, ez csupán egy kísérlet, hogy valami közös nevezőszerűséget találjunk az ynevi állapotokra.

Nos nekem sokáig magával a kalandozó koncepcióval volt bajom, egy olyan IRL időszak hozadékának tartom amit reményekkel teli inkább még álmodozó gyerekfelnőttek alkottak. Már bocsánat a kifejezésért. Minek nevelne bárki is nagytudású növendékeket azért, hogy csatangoljanak, bajtkeverjenek meg lejárassák a tanítóikat ahelyett, hogy helyben vagy ott használnák őket ahol kell, Abban az iőben a fene nagy szabadságban ez biztos divat volt, nekem nem az. Ám ha nem kellenek akkor igény sem lene rájuk, ám Yneven van rájuk igény. Jómagam ha karaktert alkotok próbálom úgy megalkotni, hogy valmamely szervezet tagjaként kerüljön kalandoknak beillő szituációkba. És ha jobban megnézzük minden regénybeli kalandozó ilyen. Csak olvasat kérdése. TNG Alyr pajtása, aki a titkosszolgálat feje, vagy legalábbis nagykutya és marha sokat dolgozik nekik. Ugye Niaréba is elvileg úgy kerül, hogy a smaragdbálvánnyal befojásolják (egy násik szervezet),illetve a Szemet a titkosszolgálat árulóját üldözi. Rudrig mégha nem is mindig ordít ki a sorokból a titkos inkvizíció embere. Legjobb barátja a fráter pedig ugye Alyr homonkulusza aki hát finoman fogalmazva is valószínüleg egy baráti szervezet után is kémkedik Dorannak. A Kopó egy olyan szökevény akit egy másik szervezet befogad, csak hát ő onnan is megszökik. Nekem ez van ha lefejtem a high fantasy körítést. És nekem így már megfelel.

_Kilhalm (NPC/NJK)

_Kilhalm (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2016.06.25, 15:03

Nem akarok trollkodni. De Dallasz miután kifejtetted a véleményedet, hogy az M* varázslója semmire nem képes első szinten és írtad az ED-es példákat egy olyan csavarral megfejelve próbáltál terelni, hogy de az M* varázslójának a mágiája nem praktikus (ami részben igaz) KLM levezette neked, hogy ez, mármint a konkrét varázslaok hogyan néznek ki M*-ben. Megemlítette, hogy a varázsló azért támaszkodik a mágiáján kivűl a tudására is. Megkérdezte akarsz-e még beszélni róla, kiváncsi volt te mennyire is ismered azt a rendszert amiről megállapításokat teszel. Semmit nem írtál ami ezekre válaszolna. Ez innen ahol ülök igencsak beleesik a szelektált információszűrés sávba. De hagyjuk mert csak a fórumot viszem megint abba az állapotba, hogy értelmes gondolatok helyett csak szekálás lesz. Én meg már ahhoz öreg vagyok és a pont annyi kedvem van a meddő vitához mint a herpeszhez. Ha tudsz észérvekkel válaszolni, azt se bánom ha kötekedő stílusban akkor az méltó a megbeszélésre.

Dallasz

Dallasz

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2368 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.06.25, 13:55

Most kicsit szégyenlem magmat, hogy csak ilyennel tudok hozzájárulni a fórumhoz, de évek óta olvasom, ahogyan Dallasz mindenbe beleköt, KLM értelmesen válaszol neki, azt semmibeveszi aztán bárgyú kijelentéseket tesz.

Szerintem te nagyon más fórumot olvasol......

_Kilhalm (NPC/NJK)

_Kilhalm (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2016.06.25, 13:38

Most kicsit szégyenlem magmat, hogy csak ilyennel tudok hozzájárulni a fórumhoz, de évek óta olvasom, ahogyan Dallasz mindenbe beleköt, KLM értelmesen válaszol neki, azt semmibeveszi aztán bárgyú kijelentéseket tesz.

Ha az udvari-varázslónak kvázi nemierőszak szinten meg volt a királyné meg a fél udvar akkor lelke rajta, megteheti, csakhogy az nem varázsló csak egy elfuserált szerepjátékos próbálkozás, neki nem lesz 15+ os Intelligenciája, Aszttrálja, Akaratereje. Mindegy, el tudok képzelni én is ilyen szituációt, remek Uwell lovagos meseötlet is egyébként.

És igen pont mint IRL akinek hatalma van az elég sok mindent megtehet. Kisvasutat építhet a stadionjához a szülőfalujába egy szegény országban. Földalatti sínhálózaton utazhat, nyíltan felvállalthat népirtást, merényletet, elviheti a demokráciát az olajkutakhoz, a világ legszebb nőit viheti ágyba stb. Ez Yneven sincsen másként. Egy tapasztalt kalandozót, varázslót, stb. csak hasonló hatalmak tudnak visszafogni.

Régebben mikor még sokat meséltem több játékossal is akadt dolgom akik szerintem valamilyen szinten a saját elfolytott vágyaikat akarták kiélni a mesében. Ott voltak ilyenek, hogy kocsmákat gyújtottak fel, erőszakoltak, ittak minden játékülésen, stb. Mondtam, hogy én ilyet nem mesélek. Ha ilyenbe futsz bele Dallasz, az nem a játék hibája, a játékosoké. A troll-biztos tér még nem létezik.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11607 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.06.24, 18:18

Miért kellene ilyesminek történnie?

Hadd fejtsem ki ezt: adott egy világvégi koszfészek, aminek a despotája többekkel ujjat húzott már. Arra jár két táposabb kalandozó és a kastély a benn lakókkal együtt elpusztul.

End of story. 

Mindkét lehetőségnek megvan az esélye. Ha egy kalandozó "rendet rak", azért az nem jelenti a legjobb megoldást. 

A világ alapvetése, hogy időnként a kalandozók "raknak rendet".  Hol pozitív, hol negatív értelemben, de háborúkat, sőt az emberiség sorsát döntve el.

Dallasz

Dallasz

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2368 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.06.24, 18:01

Hadd fejtsem ki ezt: adott egy világvégi koszfészek, aminek a despotája többekkel ujjat húzott már. Arra jár két táposabb kalandozó és a kastély a benn lakókkal együtt elpusztul.

End of story. 

Mindkét lehetőségnek megvan az esélye. Ha egy kalandozó "rendet rak", azért az nem jelenti a legjobb megoldást. 

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11607 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.06.24, 17:51

End of story. 

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11607 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.06.24, 17:20

Szerintem kizárt, hogy egy ilyen húzásnak nem marad következménye: támadó zombisereg, menekülő vendégek=sok szemtanú, leégő vár és egy ősi család fejét csak úgy kinyírják. Az, hogy GA nem írta meg ezt a részt nem jelenti azt, hogy az ÉSZ-nek nem kellett elsimítani a dolgokat (ha jól emlékszem, így kérték fel TNG-t közvetítői szerepre) vagy valaki később nem próbált meg ellene elkövetni (valamit)

Az mozaikmágus flexibilitásáról akarsz még beszélni?

Módosította KLM: 2016.06.24, 17:22

Dallasz

Dallasz

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2368 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.06.24, 16:43

De ahogy Alyrt, úgy a Karnevál néhai kráni lézengő ritterét sem fogják soha felelősségre vonni Murgador lerombolásáért vagy a Rossz Földek szélén elkövetett gyerekgyilkosságért.

Ezt azért nem írnám alá.

Bővebben kifejtenéd?

Szerintem kizárt, hogy egy ilyen húzásnak nem marad következménye: támadó zombisereg, menekülő vendégek=sok szemtanú, leégő vár és egy ősi család fejét csak úgy kinyírják. Az, hogy GA nem írta meg ezt a részt nem jelenti azt, hogy az ÉSZ-nek nem kellett elsimítani a dolgokat (ha jól emlékszem, így kérték fel TNG-t közvetítői szerepre) vagy valaki később nem próbált meg ellene elkövetni.

valamit.

Dallasz

Dallasz

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2368 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.06.24, 11:35

De ahogy Alyrt, úgy a Karnevál néhai kráni lézengő ritterét sem fogják soha felelősségre vonni Murgador lerombolásáért vagy a Rossz Földek szélén elkövetett gyerekgyilkosságért.

Ezt azért nem írnám alá.

Bővebben kifejtenéd?

Szerintem kizárt, hogy egy ilyen húzásnak nem marad következménye: támadó zombisereg, menekülő vendégek=sok szemtanú, leégő vár és egy ősi család fejét csak úgy kinyírják. Az, hogy GA nem írta meg ezt a részt nem jelenti azt, hogy az ÉSZ-nek nem kellett elsimítani a dolgokat (ha jól emlékszem, így kérték fel TNG-t közvetítői szerepre) vagy valaki később nem próbált meg ellene elkövetni.

Módosította Dallasz: 2016.06.24, 11:38

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11607 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.06.24, 10:58

Ezt azért nem írnám alá.

Bővebben kifejtenéd?

Dallasz

Dallasz

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2368 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.06.24, 09:53

Ezt azért nem írnám alá.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11607 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.06.24, 09:20

A "megrúnázzuk az udvart" dologra: Érdemes figyelembe venni az erkölcsi/morális oldalát. Egyszerűen tudják hogy nem helyes és nem teszik (normális átlagos varázsló) Mint pl attól h nem értesz valkivel egyet a valóságban nem vered sz*rrá mert a mi morális értékrendünkbe ez nem fér bele. Vagy nem lopsz 100ftos tételt a boltból mert megteheted.

Kivétel akad persze de nagy többségében ez visszatartó erő lehet.

Ahogy én látom, vannak a világban kidolgozott részek, ahol a kalandozó csak "valamennyire" pattoghat - előbb, utóbb a nyomába ered a helyi igazság, de legalábbis jogszolgáltatás.

Shadonban, Toronban előbb, a dzsadoknál inkább utóbb, a "Városállamok" jellegű "GM's sandbox" területeken meg esetleg még később. 

IRL párhuzam, hogy mondjuk Svájcban nem igazán tudna egy fegyveres banda ugrálni, de valahol a Szaharától délre Afrikában (illetve most már a Közel Kelet nagy részén, vagy Afganisztánban) egy jól szervezett, legalább közepesen felfegyverzett bűnözői banda jól eséllyel indulhat a helyi, nem annyira demokratikus választásokon a "kormánypárt" címéért.

Dallasz

Dallasz

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2368 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.06.24, 09:11

A "megrúnázzuk az udvart" dologra: Érdemes figyelembe venni az erkölcsi/morális oldalát. Egyszerűen tudják hogy nem helyes és nem teszik (normális átlagos varázsló) Mint pl attól h nem értesz valkivel egyet a valóságban nem vered sz*rrá mert a mi morális értékrendünkbe ez nem fér bele. Vagy nem lopsz 100ftos tételt a boltból mert megteheted.

Teljesen egyetértek, csak éppen - mint sok egyéb - például kimaradt a rendszerből a kasztokra vonatkozó erkölcsi kódex, pedig más játékok ismerik. A M*-ban ez nem kicsit elment párját ritkító irányba (szerintem): ha valamit nem tudtunk megfogni (ilyen a magas szintű varázsló, kitaláltunk valami erősebbet (tipikusan aquirok pl.).

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5190 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.06.24, 08:56

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11607 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.06.24, 08:28

-  egy magas szintű mágusnak meglehet a királyné is egész udvartartással, mert utánna kitörli az elméket,

...És?

Semmi, de remélem neked sem lenne kifogásod, hogy a karakteredre rákerüljön egy efféle csinos kis "tetoválás"..... :felvon:

Emlékeztetnélek, hogy ha nem is napi gyakorisággal, de épp elég gyakran előfordul, hogy valami kétbites helyi zsarnokot nem csak felszarvaznak kalandozók Yneven, de ki is nyírják. 

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11607 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.06.24, 08:22

Asztrál és Mentálszimbólumokkal egy ork törzset "meg lehet fogni", mert nem túl nagy az E, de nem is túl jelentős az ellenállás.

Láthatatlan fegyver a partitagoknak.

Még az asztrál és mentálbélyegek között is van pár, ami már első szinten is kijön (Hűség pld).

Lássuk:

Elementalista:

• Földtisztítás (30 m2 takarítás)
  • Ételmelegítés (gyógyulás segít)
  • Víztisztítás (na vajon mire szolgál)

Szellemmágus:

• Haláltapasztalat (a halál előtti pillanatokat lehet látni, legális)
  • Száraz és nedves (mosás/szárítás ... kb. dobás eredmény kg. ruha)

Tudós Mágus:

• Asztrális érzékelés (mágikus vizsgálat)
  • Mágiasemlegesítés (egyértelmű)
  • Tűzgyújtás (önjáró gyufa)

Szóval itt sokkal társadalombarátabb a mágia, mivel a rendszer nem beleb...ta a világba a varázslatokat, hanem igyekezett értelmes dolgokat kitalálni. Úgy vélem, hogy ha megkérdezik a M* varázslót, mit tanult, akkor jobb, ha a képzettségeivel dicsekszik, mert gyorsan elzavarják (persze ez nem történik meg, mert véletlenül a küldetésnél jó hasznát veszik...).

"Elementalista: "

- Takarítás : teleport, dezintegrálás - 20 méter sugarú körben... Ami 1200 m2 feletti.

- Heat food: Fájdalomcsillapítás psziből + sebgyógyítása

- Víztisztítás: anyagteremtés mozaikkal vízet is teremthet, lásd alább

Szellemmágus:

- Haláltapasztalat: No igen, ez kicsit húzósabb, a Lélekcsapdával megfogott lélekkel már évszázadokig lehet beszélgetni, ha az kell

- Ruhatisztítás: Átformázás - "ide a ruha, oda a kosz, kosz kivesz, hagyjuk visszaalakulni", ez utóbbi a vízre is jó lehet

"Tudós mágus"

- Asztrálszem, mentálszem, auraérzékelés, fürkészés

- Destrukció

- Elemi tűz teremtése

Mindezt akár első szinten - igaz, a flexibilitáshoz az is járul, hogy fogyó manapontokból varázsol, nem spell matrixból. 

Hányszor meséltél/játszottál varázslóval egyébként?

Módosította KLM: 2016.06.24, 08:24

Dallasz

Dallasz

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2368 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.06.24, 07:53

Asztrál és Mentálszimbólumokkal egy ork törzset "meg lehet fogni", mert nem túl nagy az E, de nem is túl jelentős az ellenállás.

Láthatatlan fegyver a partitagoknak.

Még az asztrál és mentálbélyegek között is van pár, ami már első szinten is kijön (Hűség pld).

Lássuk:

Elementalista:

• Földtisztítás (30 m2 takarítás)
  • Ételmelegítés (gyógyulás segít)
  • Víztisztítás (na vajon mire szolgál)

Szellemmágus:

• Haláltapasztalat (a halál előtti pillanatokat lehet látni, legális)
  • Száraz és nedves (mosás/szárítás ... kb. dobás eredmény kg. ruha)

Tudós Mágus:

• Asztrális érzékelés (mágikus vizsgálat)
  • Mágiasemlegesítés (egyértelmű)
  • Tűzgyújtás (önjáró gyufa)

Szóval itt sokkal társadalombarátabb a mágia, mivel a rendszer nem beleb...ta a világba a varázslatokat, hanem igyekezett értelmes dolgokat kitalálni. Úgy vélem, hogy ha megkérdezik a M* varázslót, mit tanult, akkor jobb, ha a képzettségeivel dicsekszik, mert gyorsan elzavarják (persze ez nem történik meg, mert véletlenül a küldetésnél jó hasznát veszik...).

Módosította Dallasz: 2016.06.24, 07:53

Dallasz

Dallasz

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2368 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.06.24, 07:40

-  egy magas szintű mágusnak meglehet a királyné is egész udvartartással, mert utánna kitörli az elméket,

...És?

Semmi, de remélem neked sem lenne kifogásod, hogy a karakteredre rákerüljön egy efféle csinos kis "tetoválás"..... :felvon:

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]