Ugrás tartalomhoz

Fotó

Alternatív rendszerek MAGUS-hoz

• Válasz írásához lépj be
1429 hozzászólás érkezett eddig

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11582 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.06.23, 08:36

Te valamit nagyon félreértettél. A varázslót senki sem "tartja". Ha kifizetik neki 100 évi életvitelét, akkor lehet, hogy betábláz és nagy kegyesen alkot egy rúnatornyot, majd foglalkozik tovább a saját dolgával.

Nem hiszem, hogy félreértettem volna valamit, inkább rosszul sikerült fogalmazni.

ETK alapján: szerintem egy varázsló magas szinten (6+) kezd komoly erővé válni. Addig nem igazán rúg labdába a többi kaszt mellett, ellentétben például az ED-s varázslói diszciplínákkal, ahol elég a 2. körre fejlődnie és máris nagyon hasznos tagjává válik a közösségnek.

Már harmadik szinten is "ott van a szeren", de 1-2.-on is nagyon hasznos "utility", "buff" meg "nyomozós" alkalmazásai vannak. De megnevezhetsz valamilyen diszciplínát és meglátjuk, hogy 

emulálhatja egy ETK-s mozaikmágust.

Másrészt ha cseppet kihasználom a szabályok okozta "előnyöket", gyakorlatilag:

-  egy magas szintű mágusnak meglehet a királyné is egész udvartartással, mert utánna kitörli az elméket,

Akárcsak a boszorkánynak.  Ezért IS tartanak udvari mágus, hogy legalább észrevegye az ilyesmi próbálkozást.

A nagyobb iskolák egyrészt adnak a hírnevükre, hogy az udvari mágus nem fog visszaélni a hatalmával,

másrészt kihasználják az ebből adódó politikai befolyást.

Plusz mivel az uralkodók-főnemesek ezen felül még papokkal is jóban vannak, pláne macerás simán

"ledominételni" az udvart.

- nincs megindokolva, hogy miért nincs rongyosra rúnatornyozva fél Ynev a hetedik kor közepére-végére

Mert rongyosra van rúnatornyozva :) A hatodkor végén (Halk Szókkal...) Erion mellett a tengerparton egy hatalomszó elkiáltása után a dorani nekromancia-kar alapítója is - joggal - aggódott, hogy hamarosan nyakába esik az M-SWATH.

- nincs megindokolva, hogy miért töri meg mindenféle fejvadász a rúnákat egy késvonással (holott - józan paraszti ésszel - közel olyan magasan képzettnek kellene lennie, ami elég necces) stb.

Miért kellene neki olyan magas képzettség? 

Módosította KLM: 2016.06.23, 08:40

Dallasz

Dallasz

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2355 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.06.23, 08:17

Te valamit nagyon félreértettél. A varázslót senki sem "tartja". Ha kifizetik neki 100 évi életvitelét, akkor lehet, hogy betábláz és nagy kegyesen alkot egy rúnatornyot, majd foglalkozik tovább a saját dolgával.

Nem hiszem, hogy félreértettem volna valamit, inkább rosszul sikerült fogalmazni.

ETK alapján: szerintem egy varázsló magas szinten (6+) kezd komoly erővé válni. Addig nem igazán rúg labdába a többi kaszt mellett, ellentétben például az ED-s varázslói diszciplínákkal, ahol elég a 2. körre fejlődnie és máris nagyon hasznos tagjává válik a közösségnek.

Másrészt ha cseppet kihasználom a szabályok okozta "előnyöket", gyakorlatilag:

-  egy magas szintű mágusnak meglehet a királyné is egész udvartartással, mert utánna kitörli az elméket,

- nincs megindokolva, hogy miért nincs rongyosra rúnatornyozva fél Ynev a hetedik kor közepére-végére

- nincs megindokolva, hogy miért töri meg mindenféle fejvadász a rúnákat egy késvonással (holott - józan paraszti ésszel - közel olyan magasan képzettnek kellene lennie, ami elég necces) stb.

Selmo

Selmo

Lochost kvesztor

• Fórumita
  • 2051 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.06.22, 16:36

A magas szintű mozaikmágus meg minden, csak nem házikedvenc, ugyanis kb. azt csinál amit csak akar.

Igen, mert a szabálykönyvek ezt sugallják. Nem írják, sugallják. Csak az a baj, hogy - szintén sugallat alapján - megcsinálják a rúnatornyokat, mindenféle védelmet és kész. Ha elvégezte a munkát, nem igazán van értelme tovább foglakoztatni, legfeljebb politikai kötődés alapján kirendelik egy-egy alkalomra. Szóval hétköznapi munkára teljesen felesleges tartani, mert nincs olyan eszköztára, mint egy ED-s varázslónak.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11582 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.06.22, 10:28

A magas szintű mozaikmágus meg minden, csak nem házikedvenc, ugyanis kb. azt csinál amit csak akar.

Igen, mert a szabálykönyvek ezt sugallják. Nem írják, sugallják. Csak az a baj, hogy - szintén sugallat alapján - megcsinálják a rúnatornyokat, mindenféle védelmet és kész. 

Mondjuk a Renegát kráni szabadosa vagy épp a Csepp és Tenger flottamagitora mintha mást is csinált volna...

A másik, a Rúna magazinban lévő Shadoni boszorkányság cikkben (plusz a Garmacorokban) illetve 

a térkapus cikkekben a kihelyezett zóna varázsjeleken keresztül vizsgálgatják varázslók az áthaladókat.

Szóval hétköznapi munkára teljesen felesleges tartani, mert nincs olyan eszköztára, mint egy ED-s varázslónak.

Öööö... A mozaikmágusnak "nincs olyan eszköztára" ?!?! :he:   Mondanál rá példát? 

Módosította KLM: 2016.06.22, 10:28

Dallasz

Dallasz

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2355 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.06.22, 08:56

Igen, mert a szabálykönyvek ezt sugallják. Nem írják, sugallják. Csak az a baj, hogy - szintén sugallat alapján - megcsinálják a rúnatornyokat, mindenféle védelmet és kész. Ha elvégezte a munkát, nem igazán van értelme tovább foglakoztatni, legfeljebb politikai kötődés alapján kirendelik egy-egy alkalomra. Szóval hétköznapi munkára teljesen felesleges tartani, mert nincs olyan eszköztára, mint egy ED-s varázslónak.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11582 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.06.21, 18:50

Persze, tudják, hogy van újjászületés, de ettől még egy térkaput felügyelő mozaikmágus szerintem simán kihúz párszáz évet, mire átadja a stafétát.

Mondjuk akkor is sok kell belőlük, mert úgy nyolcvan év szolgálat után heti 35 órát, beleértve az

éjszakai és hétvégi műszakot is már maximum évi 2-3 hónapig vállalnék, pláne ha van valaki kedves

kutatási projektem.

No igen. Elég húzósan nézhet ki, ha egy dzsenn vezír (aki egyébként mozaikmágus ), az ötödik-hatodik Ahmed emírt szolgálja ki... Mint "házikedvenc".  :gugye:

Selmo

Selmo

Lochost kvesztor

• Fórumita
  • 2051 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.06.21, 16:39

Persze, tudják, hogy van újjászületés, de ettől még egy térkaput felügyelő mozaikmágus szerintem simán kihúz párszáz évet, mire átadja a stafétát.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11582 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.06.21, 09:41

Az öregedés kérdését - is - beleértve nem hiszem, hogy NAGY ZÖLDségekből kellene kiindulnotok.... . Inkább javasolnám a józan belátást: a kasztok kialakulása nem "természetes folyamat" eredménye, hanem az alkotói vasakaraté. Ezalatt az értendő, hogy pl. a mágia és minden egyéb felhasználása túlnyomórészt a támadás és védekezés felhasználására korlátozódik. Így egy magas szintű mozaikmágus is kb. egy drága "házi kedvenc" szerepét tölti be.

Felmerül a kérdés, hogy ha nem a szabálykönyvből indulunk ki, akkor miből? A regényekből (legalábbis egy részükből)? 

Mert akkor szintén nagyjából ott vagyunk.

Plusz a "házi kedvenc" kategóriába ilyen esetben IRL egy ezrednyi B-52-es is beleesik...

Dallasz

Dallasz

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2355 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.06.21, 08:03

Az öregedés kérdését - is - beleértve nem hiszem, hogy NAGY ZÖLDségekből kellene kiindulnotok.... . Inkább javasolnám a józan belátást: a kasztok kialakulása nem "természetes folyamat" eredménye, hanem az alkotói vasakaraté. Ezalatt az értendő, hogy pl. a mágia és minden egyéb felhasználása túlnyomórészt a támadás és védekezés felhasználására korlátozódik. Így egy magas szintű mozaikmágus is kb. egy drága "házi kedvenc" szerepét tölti be.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11582 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.06.20, 22:49

Inkább 8-9. tsz kell varázslóból, hacsak nincs valami boszorkánykör-szerűségük (egy boszorkánykoven viszont elég hamar kifőzheti az élet vizét, vagy mi a neve a boszik fiatalító italának).

Viszont a varázslók többnyire nem félnek meghalni öregségben, sőt a legtöbb ynevi sem. Legalábbis jobban hisznek az újjászületésben, mint a Földön az átlagember bármikor a történelemben.

Selmo

Selmo

Lochost kvesztor

• Fórumita
  • 2051 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.06.20, 21:31

Tekintve, hogy a 6-7+ szintű varázslók környezetében csak akkor halnak meg öregedésben, ha úgy akarják, nem hiszem, hogy sürgető lenne számukra az utódlás kérdése.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11582 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.06.19, 20:52

Dorani varázslónak születni kell, aztán el kell jutni Doranba és meg kell szerezni a botot. Ebből hány lehet évente? 20? Abból mondjuk 16 végez is. Lar-Dorban meg mágusok vizsgálják a jelölteket és szelektálják őket. Attól, hogy sok helyen tanítanak magasmágiát, még egyáltalán nem biztos, hogy sok a valódi varázsló is.

A dorani évi 16 kicsit kevés a nagy térkapuháló létrehozásához, meg igazából négy toronyhoz is.

Lad-Dorban meg mágusok vizsgálják a 3. szintű varázslók közül az alkalmasokat, tehát "mintha" lenne miből meríteni.

Selmo

Selmo

Lochost kvesztor

• Fórumita
  • 2051 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.06.19, 20:23

Ja, gianagi vízmágusok. Miután kiröhögtem magam, tegyük fel, hogy tényleg létezik eme szupertitkos rend. Hány új tanítványt képezhetnek évente? 5-öt? Dorani varázslónak születni kell, aztán el kell jutni Doranba és meg kell szerezni a botot. Ebből hány lehet évente? 20? Abból mondjuk 16 végez is. Lar-Dorban meg mágusok vizsgálják a jelölteket és szelektálják őket. Attól, hogy sok helyen tanítanak magasmágiát, még egyáltalán nem biztos, hogy sok a valódi varázsló is.

A kalandorokat meg pont az általad említett réteg adja nálam. Úton lévő Uwell és Darton lovagok, a bárdok többsége, Noir papok, zsoldosok, renegát tűzvarázslók stb.

De mint írtam, ez egyéni preferencia. Nekem, sokkal egyszerűbb lesz ezzel a táblázattal mesélni és véletlen találkozásokat generálni.

Ebből is látszik, hogy 5 emberben 5 féle ynevkép él. :aboci:

Módosította Selmo: 2016.06.19, 20:24

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11582 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.06.19, 17:07

Persze, de valahonnan el kellett indulni. Nem csak Ordanban képeznek tűzvarázslót, plusz, mint említettem a rend többi tagja is ideszámít. Lehet, hogy a varázsló alapvető elem, de mindenhol írják, hogy baromi ritka. 

Nem tudom, az UTK például írja Ordant, Toront és Aschaont. Varázslóból meg lásd alább - csak az ÉSZ-ben 4 nevesített helyen.

Én meg nem hiszem, hogy a bárdokon kívül a többi annyira kalandozni járna, főleg a boszorkányok és paplovagok nem az a jellemző réteg.

Ami azt illeti Uwel paplovagjai az a bűnüldöző szerv, ami egész Yneven működik, Kradé Kránba mászkálnak, a dartoniták sem az az otthonülő fajta, stb.

Mondjuk a boszik tényleg nem az a mobilis fajta.

Persze, mindenki úgy játszik, ahogy akar, ez csupán egy kísérlet, hogy valami közös nevezőszerűséget találjunk az ynevi állapotokra.  :)

Hmmm... Mintha a kalandozó "kiválasztottakhoz" képest sokszoros létszámú kalandorokról megfeledkeztél volna.

Selmo

Selmo

Lochost kvesztor

• Fórumita
  • 2051 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.06.19, 10:10

Persze, de valahonnan el kellett indulni. Nem csak Ordanban képeznek tűzvarázslót, plusz, mint említettem a rend többi tagja is ideszámít. Lehet, hogy a varázsló alapvető elem, de mindenhol írják, hogy baromi ritka. Mint nálunk a kórházigazgatók. Én meg nem hiszem, hogy a bárdokon kívül a többi annyira kalandozni járna, főleg a boszorkányok és paplovagok nem az a jellemző réteg.

Persze, mindenki úgy játszik, ahogy akar, ez csupán egy kísérlet, hogy valami közös nevezőszerűséget találjunk az ynevi állapotokra. :)

Módosította Selmo: 2016.06.19, 10:13

Noro

Noro

Anunnaki

• Fórumita
  • 4994 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.06.19, 07:36

Üdv

A tűzvarázslók szerintem is túl vannak reprezentálva. Az egész kaszt egy történelmi anomália, aktív tagjai pedig kb annyian lehetnek, ahányan elférnek az utóbbi 30-40 év érettségi tablóin Ordanban :) Hasonló a helyzet a gladiátorokkal, őket is kb név szerint lehetne felsorolni.

Ehhez a kettőhöz képest a varázslók egy alapvető elemét jelentik az ynevi társadalomnak, aminek meg kéne jelennie a részarányukban.

Ezen felül nem érzem tarthatónak az állandó 1:500-as kalandozó-arányt sem. Nagyságrendileg simán el tudom képzelni, hogy varázstudóból, bárdból minden 50-edik kalandozni megy (vagy elküldik) valamikor élete során, míg harcosoknál talán még az 1:5000 is sok.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11582 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.06.17, 15:18

Hát nem tudom... Íme a keresett nagycsöcsű elf fejvadászlány, de hogy ez miért tetszik valakinek, rejtély...

A Mortel a Renegátból nem volt elf, neki volt kb. 90C, persze antigravitációs...

Módosította KLM: 2016.06.17, 15:19

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11582 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.06.17, 12:25

45 varázsló? Cakkumpakk, vagy én értem félre a táblát? Nemvesítve 6 helyen képeznek varázslókat: Lar-dor Északi iskola, Lar-dor Keleti iskola, Doran, Gorvik (Holdkos), Krán és Shadon. Ezen kívül emlegetett a magányos oktatás is.

Tűzvarázslót nem képeznek ennyi helyen, mégis 10x ennyi szerepel a táblában.

Hogy kellene ezt érteni akkor?

Erigow, Gianag, Toron és talán még Erion is rémlik, mint varázslóképző...

NoiseEHC

NoiseEHC

Logikarendőrség

• Fórumita
  • 673 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.06.17, 12:13

:bezzeg: Szerintem fejvadászból bőven több van, bár a nagycsöcsű elf fejvadászlányok nem feltüntetése fekete pont. :vitatkozik:

Hát nem tudom... Íme a keresett nagycsöcsű elf fejvadászlány, de hogy ez miért tetszik valakinek, rejtély...

Ha már választani kéne, én inkább a kiscsöcsű elf fejvadászlányra szavaznék, de hát ízlések és pofonok, vagy mi... :D

Selmo

Selmo

Lochost kvesztor

• Fórumita
  • 2051 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.06.17, 09:15

:bezzeg: Szerintem fejvadászból bőven több van, bár a nagycsöcsű elf fejvadászlányok nem feltüntetése fekete pont. :vitatkozik:

Növeltem a fejvadászokat, csökkentettem a tűzvarázslókat. :)

Sajnálom, de nem tudom a fanservice iránti igényeidet kielégíteni, nincsenek nagycsöcsű elfek. :(

45 varázsló? Cakkumpakk, vagy én értem félre a táblát? Nemvesítve 6 helyen képeznek varázslókat: Lar-dor Északi iskola, Lar-dor Keleti iskola, Doran, Gorvik (Holdkos), Krán és Shadon. Ezen kívül emlegetett a magányos oktatás is.

Tűzvarázslót nem képeznek ennyi helyen, mégis 10x ennyi szerepel a táblában.

Hogy kellene ezt érteni akkor?

Igen, kb. 45 varázsló kalandozhat egész Yneven. Meg van még 22.500, aki nem. A tűzvarázslóba értsd bele a lángőröket, főnixeket, sogron papokat és egyéb elfajzásokat is. Úgy ahogy a nomádokban is benne van az amazon, barbár, nomád harcos, nomád sámán, ork bizbaszok.

Módosította Selmo: 2016.06.17, 09:18

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]