Ugrás tartalomhoz

Fotó

Alternatív rendszerek MAGUS-hoz

• Válasz írásához lépj be
1433 hozzászólás érkezett eddig

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11607 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.06.17, 15:18

Hát nem tudom... Íme a keresett nagycsöcsű elf fejvadászlány, de hogy ez miért tetszik valakinek, rejtély...

A Mortel a Renegátból nem volt elf, neki volt kb. 90C, persze antigravitációs...

Módosította KLM: 2016.06.17, 15:19

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11607 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.06.17, 12:25

45 varázsló? Cakkumpakk, vagy én értem félre a táblát? Nemvesítve 6 helyen képeznek varázslókat: Lar-dor Északi iskola, Lar-dor Keleti iskola, Doran, Gorvik (Holdkos), Krán és Shadon. Ezen kívül emlegetett a magányos oktatás is.

Tűzvarázslót nem képeznek ennyi helyen, mégis 10x ennyi szerepel a táblában.

Hogy kellene ezt érteni akkor?

Erigow, Gianag, Toron és talán még Erion is rémlik, mint varázslóképző...

NoiseEHC

NoiseEHC

Logikarendőrség

• Fórumita
  • 673 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.06.17, 12:13

:bezzeg: Szerintem fejvadászból bőven több van, bár a nagycsöcsű elf fejvadászlányok nem feltüntetése fekete pont. :vitatkozik:

Hát nem tudom... Íme a keresett nagycsöcsű elf fejvadászlány, de hogy ez miért tetszik valakinek, rejtély...

Ha már választani kéne, én inkább a kiscsöcsű elf fejvadászlányra szavaznék, de hát ízlések és pofonok, vagy mi... :D

Selmo

Selmo

Lochost kvesztor

• Fórumita
  • 2051 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.06.17, 09:15

:bezzeg: Szerintem fejvadászból bőven több van, bár a nagycsöcsű elf fejvadászlányok nem feltüntetése fekete pont. :vitatkozik:

Növeltem a fejvadászokat, csökkentettem a tűzvarázslókat. :)

Sajnálom, de nem tudom a fanservice iránti igényeidet kielégíteni, nincsenek nagycsöcsű elfek. :(

45 varázsló? Cakkumpakk, vagy én értem félre a táblát? Nemvesítve 6 helyen képeznek varázslókat: Lar-dor Északi iskola, Lar-dor Keleti iskola, Doran, Gorvik (Holdkos), Krán és Shadon. Ezen kívül emlegetett a magányos oktatás is.

Igen, kb. 45 varázsló kalandozhat egész Yneven. Meg van még 22.500, aki nem. A tűzvarázslóba értsd bele a lángőröket, főnixeket, sogron papokat és egyéb elfajzásokat is. Úgy ahogy a nomádokban is benne van az amazon, barbár, nomád harcos, nomád sámán, ork bizbaszok.

Módosította Selmo: 2016.06.17, 09:18

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5388 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.06.17, 08:58

Módosította Dronner: 2016.06.17, 08:59

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6204 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.06.16, 18:27

Módosította Orastes: 2016.06.16, 18:29

Selmo

Selmo

Lochost kvesztor

• Fórumita
  • 2051 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.06.16, 16:37

Alkottam táblázatot, hogy jobban lehessen látni mindent. (Meg vitázni rajta. :D)

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11607 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.06.10, 14:08

Magamat fényezve :) és ETK-ra átfordítva a ZŐD-kódexes eloszlásomat:

A ZK-ben 3. tsz-en kezdenek a karakterek, ezt vegyük az ETK-s 1. tsz.-nek.

Ekkor a lakosság cca. 75-80%-a az ETK-s első szint alatt van, úgy 20% pedig nagyjából ezen a szinten van - jellemzően több kp-juk és kevesebb HM-jük vagy százalékos képzettségük van.

Ebben a 95% körüli "nemérdekes" masszában van mondjuk a lakosság 1-3%-át kitevő 

Af pszi használó, pár ráolvasást ismerő varázskovács, 1-2 kis arkánumot időnként bevetni képes

hívő van.

A maradék 5-6% fele van 2+ tsz-en, méghozzá durván feleződő eloszlásban (egy 10.000 fős városállamocskában ugye a 3% az 300 ember, mondjuk

150 fő 2. tsz

75 fő 3. tsz.

38 fő 4. tsz.

19 fő 5. tsz.

9 fő 6. tsz és fölötte 

Az utolsó két sor (5 és 6+) esetén már az elég kevesen vannak ahhoz, hogy a statisztika belefusson a "lóhoz hasonló állat" asimovi problémájába. :)

A maradék "N=2-3%" az a lovagrendek-fejvadászrendek-varázslóiskolák-gondosabb magányos mesterek, stb. világa, ők 3. tsz-en (igazából 2-4.) kerülnek ki (az N kb fele "érettségi előtt áll") a "bennlakásos" képzésből.

A többieknél a fenti táblázat használható, csak épp kicsit eltolva

150 fő 1-3 tsz nővendék.

75 fő 4.. tsz

38 fő 5. tsz

19 fő 6. tsz

9 fő 7. tsz.

A két kategória között a legfőbb különbség, hogy az első "magas szintű" társaság leginkább "egyéni vállalkozó", de legfeljebb "határozott idejű munkaviszonyban" van (=zsoldos), a másik meg leginkább "bölcsőtől sírig" valamely szervezet megbízásában tevékenykedik.

Ebben az 5-6%-ban viszont a lakosság teljes 1%-át kitevő "szinttel kaszttal rendelkező" varázstudók

is benne vannak, azaz a 10.000 fő városállamocskában lesz 100 darab pap-paplovag-bm-boszi-bárd (és talán egy mozaikmágus vagy tűzvarázsló is).  

(Ez elég közel van a Selmo féle 28%-hoz egyébként!)  :sherlock: 

Van még a kalandor-kalandozó réteg. Mondjuk egymilliárd emberre (az össz-ynevi 1,2 milliárdos lakosságból) jut 3 millió "sodródó" és 50-100 ezer "igazzy" kalandozó.

Tehát a 10 ezres városkánkban talán van egy átutazó "igazzy" kalandozó, meg úgy 30 fő "lézengő ritter".

SZERINTEM.

Módosította KLM: 2016.06.10, 14:08

Selmo

Selmo

Lochost kvesztor

• Fórumita
  • 2051 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.06.10, 08:01

Harcos, tolvaj, gladiátor, stb. biztos több van, mint mágiahasználó.

Persze, jelenlegi arányuk a mágiahasználóknak 28%. De ez még vita tárgya. :D

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6204 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.06.10, 06:35

Harcos, tolvaj, gladiátor, stb. biztos több van, mint mágiahasználó.

Selmo

Selmo

Lochost kvesztor

• Fórumita
  • 2051 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.06.09, 23:26

Fogalmam sincs, ki kéne találni, milyen a kaszt nélküliek aránya a kasztbéliekhez képest. Gyanítom most elég kevés, mert az 50:1 arány az azt jelenti, hogy 50 kasztbéli jut 10.000 emberre, az ezerre 5. Lehet mégis az 500-as arányod lesz jobb, akkor 100-ra jut 5. Az kb. azt jelenti, hogy a faluban van 95 paraszt, mestermeber, szolga, nemes. 5 kasztbéli, az kb. 2 harcos 1 pap, meg még 2 valami. Oké, lehet inkább az 50-et kéne kitalálni ezerből. :D Az talán jobban árnyalná a képet.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11607 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.06.09, 22:45

Bárdból több, tűzvarázslóból kevesebb kellene. Kivéve, ha tűzvarázslónak veszed az ascheoni tűzmestereket és hasonló piromán, de nem ordani (és főleg nem godoni ) mágiahasználókat.
Meg bárdnak sorolnám be az alvilági trükkmestereket is.

No meg mozaikmágus nem csak Doranban és Lar-Dorban terem.

Ui.: akkor az orkoknál sem lesz nálad törzsenként min. egy sámán?

Módosította KLM: 2016.06.09, 22:46

Selmo

Selmo

Lochost kvesztor

• Fórumita
  • 2051 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.06.09, 20:27

Végülis részletkérdés, hogy kalandoztak-e vagy baromira kemény a kiképzésük.

Most ott tartok, hogy Ynev lakossága ÉSz alapján 450 millió, 10 ezer főre jut 1 kalandozó és minden kalandozóra 50 nem kalandozó kasztbéli.

Így 100.000 emberre jut:

• 0,5 varázsló
  • 15 bm
  • 25 boszorkány
  • 20 paplovag
  • 61 pap
  • 15 bárd
  • 5 tűzvarázsló

Ez 142 mágiahasználót jelent vagyis ez a tizede az általad vázoltnak. Tehát vagy ezer emberre jut 1 kalandozó vagy minden kalandozóra 500 nem kalandozó kasztbéli jut. Utóbbi esetben 22 ezernél több varázsló van Yneven, ha milliárdos népességet veszel, akkor ennek 2-3 szorosa.

Igazából azt kéne belőnünk, hogy jó-e az átlagpolgár kalandozó arány illetve, mennyi normál kasztbéli juthat egy kalandozóra. :nos:

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11607 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.06.09, 12:20

De ha ettől el is tekintünk, akkor is elég éles különbségek jöttek ki a varázsló/népesség arányra.

Ismét az orkokra hivatkoznék - az UTK-ban is - ahol ugye a 100-400 fős (átlagosan 227,4 :) ) törzsekben van sámán. Fel kell tételezni, hogy a sámánnak van valamennyi tanítványa is. Az ETK a sámánt BM-nek tekinti, az UTK "tapasztalati alkalmazásnak".

És akkor papságról (ti. valamiféle szakrális mágiáról) még szó sem volt.

Plusz valahogy az a benyomásom, hogy az embereknél magasabb a varázstudók aránya, ráadásul

még ott a pszi is.

Vagyis emberi lakosságnál 100 főre 1 fő szakrális v. tapasztalati v. magas mágiát űző valaki plusz 2-3 fő pszi alkalmazó nem sok. 

Ilyenkor lenne egymilliárd körüli emberi lakosságból 10 millió pap-paplovag, bárd, BM, boszi - ehhez képest elég húzós lenne, ha a mozaikmágusok szinte névről ismernék egymást.

:Szerintem:

- - - - 

A másik a szint, kalandor-kalandozó megoszlás. SZVSZ elég sokan vannak "komoly" tapasztalati szinten (ti. 4-6. tsz "optimalizált JK-val felérő" harci v. mágikus potenciállal), akik egész életükben 

viszonylag nyugiban, de komoly képzésben töltötték.

Pld. egy hajón az Antoh-pap, aki tulajdonképpen ugyanazon az A-ból B-be, B-ből C-be, C-ből A-ba útvonalon hajózik 10-15 éve, három vagy négy kalóztámadáson van (ebből háromban éjjel, kikötő közelében másztak fel ladikból páran, hogy ellopjanak némi mozdíthatót a fedélzetről), egyszer meg messziről láttak egy krakent és nagyjából ennyi.

Mégis kinézek belőle egy 5. tsz-t (ETK-ban).

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11607 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.06.09, 11:27

(varázslónak kalandozó múlt)

Hogy legyen elég szintje térkaput nyitni, zárni?

Szerintem nem kell neki "kalandoznia" - bár térmágiáról lévén szó elég sokat utazhat.

Ugyanakkor a térkapuknál "őrségben" álló varázslóknak némi asztrál- és mentálmágiára is szükségük van.

Selmo

Selmo

Lochost kvesztor

• Fórumita
  • 2051 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.06.09, 09:55

Hogy legyen elég szintje térkaput nyitni, zárni? De ha ettől el is tekintünk, akkor is elég éles különbségek jöttek ki a varázsló/népesség arányra.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11607 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.06.09, 07:39

Khmmm, már miért kellene kalandozói múlt egy térkaput felügyelő mozaikmágusnak?

Selmo

Selmo

Lochost kvesztor

• Fórumita
  • 2051 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.06.08, 22:18

@KLM: Igen, de most csak a kalandozókat vettem. Számomra ugyanis kevéssé elképzelhető, hogy nem kalandozó múlttal rendelkező, 7+ szintű varázslók felügyelik a térkapukat (Hogy most van mellettük x tanonc is az nem releváns). Így meg kevés lesz az 50 darab Ynevre, ahogy írtam, a 4-500-at inkább tartom reálisnak. De legyen csak 150. Ez esetben Ynev lakossága másfél milliárd. És így ÉSz ~180 millió körüli népességgel rendelkezik. Toron 120, Abaszisz 30, Gro-Ugon 3. De gyanítom, alapból rossz a számolás, mert délen többen laknak, mint északon. Valószínűleg valami 2:1 arány lehet, és akkor az ÉSz 120 milliós, Toron meg 80 körül.

De igazából az a lényeg, hogy Ynev lakosságát 0.5-1.5 milliárdra tehetjük. A kalandozó arányszámot, ha meghagyjuk a harcosok alapján, akkor minden kalandozóra jut 35 nem kalandozó, ami azt jelenti, hogy a 150 varázslómra jut 5.250 db, ami ~275 ezer emberenként 1 varázsló. Ez elég messze van a te 5 ezredtől. Ha beiktatunk egy varázsló marharitkán kalandozik (×10) szorzót, akkor lesz 52 ezer varázsló, vagyis 27 ezer főre jut 1. Ez egy városnyi lakosság. Viszon 50+ ezer mozaikmágus nekem túlságosan sok. Valahová 5 és 8 ezer közé tenném őket...

@Orastes: Majd ha már meg tudunk állapodni, hogy Yneven mennyien élnek, ebből mennyi lehet kalandozó, akkor utána már lehet a fő statisztikát országokra lebontani, de mint fent látod, marha nehéz még kb-ra is belőni, mekkora lehet a létszám.

De asszem majd holnap nekiállok ismét ennek a számolósdinak, hátha jobb értékeket tudok kihozni. :aboci:

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11607 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.06.08, 19:56

Selmo, nem minden varázsló (BM, etc) kalandozó. Vagyis félmilliárd (szerintem legyen másfél inkább) emberből ha minden tízezredik varázsló, az akkor is ötvenezer.
Igen annyi varázsló van Yneven, ahány kalandozó. Van is egy közös halmazuk.

Plusz még hozzátenném, hogy a mozaikmágusokat gyakoribbnak venném. Nem "sokkal", mondjuk ynevszerte 3-5 ezer főre jut egy. A déli nomádoknál kb. 50 ezerre egy, az is kráni ügynök vagy pyarroni térítő haverja.

Módosította KLM: 2016.06.08, 19:59

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6204 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.06.08, 19:05

Selmo, szép elmélet, de mi van az olyan országokkal, amik sokat dobnak fölfelé a statisztikán kasztok tekintetében, pár S:
-Shadon, bajvívók
-Ilanor az íjászok népe
-Ibara tolvajai, vagy Sobira Fekete Skorpiói
-Alidax boszorkányszektái
-Abaszisz falanxharcosai
-Toron és Krán f ejvadászai

Ezekből nincsen kevés, gyakoriak az adott helyeken. :titok:

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]