Ugrás tartalomhoz

Fotó

Alternatív rendszerek MAGUS-hoz

• Válasz írásához lépj be
1524 hozzászólás érkezett eddig

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5568 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.17, 13:21

Orastes:

Én örömmel veszem. :sor:

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6276 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.17, 12:59

Minden tiszteletem mellett, Orastes, szerintem mostanra mindenki érti már, hogy szerinted felesleges a M* megújításán dolgozni, továbbá nevetségesnek tartod a hajcihőt, ami körülötte van. Szerintem nem kell tovább sulykolni. ;)

A jelenlegi formájában inkább megvalósíthatatlannak tartom.

Más kérdés, hogy én is bütyköltem egy házi magus-verziót, ha valakit érdekel, írhatok itt róla.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8282 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.17, 12:27

Annyit tennék ehhez, hogy előzőleg jó lenne egy koncepciót közzétenni, mert tényleg kapni fogsz hideget - meleget. A koncepció legalább rávilágítana a kérdéses részekre, mit változtattál/változtattatok és miért. Akkor is, ha csak szubjektív okok vezéreltek.

Én úgy gondoltam, hogy ezt a feltöltést kísérő cikkben le lehet írni.

Dallasz

Dallasz

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2443 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.17, 10:56

Tomscholz!

Ha komolyan gondoltad a nyílt tesztelést, akkor felajánlanám az LFG-t hozzá, mint afféle hordozórakétát.....

Annyit tennék ehhez, hogy előzőleg jó lenne egy koncepciót közzétenni, mert tényleg kapni fogsz hideget - meleget. A koncepció legalább rávilágítana a kérdéses részekre, mit változtattál/változtattatok és miért. Akkor is, ha csak szubjektív okok vezéreltek.

Módosította Dallasz: 2016.03.17, 10:57

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8282 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.17, 10:25

Minden tiszteletem mellett, Orastes, szerintem mostanra mindenki érti már, hogy szerinted felesleges a M* megújításán dolgozni, továbbá nevetségesnek tartod a hajcihőt, ami körülötte van. Szerintem nem kell tovább sulykolni. ;)

Tomscholz!

Ha komolyan gondoltad a nyílt tesztelést, akkor felajánlanám az LFG-t hozzá, mint afféle hordozórakétát. A tesztelhető szabálykivonat feltöltésével és egy hozzá kapcsolódó, Facebookon és Twitteren is meghirdetett cikkel jó eséllyel több érdeklődőhöz és potenciális tesztelőhöz lehet eljutni, mint mondjuk innen a fórumból, vagy egy random blogról.

Ha látjátok már a fényt ennek az alagútnak a végén, bátran keress meg engem és BePét egy privát üzenetben, és megbeszéljük a részleteket!

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6276 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.16, 23:49

Bulldy, a Nyúl átka aktív és köszöni, jól van.

Spoiler

Fejlesztéseken én is agyaltam már, rendszerre is lenne több variációm lenne, ami visszatart:

-kinek?

-fanyalognának rajta a fanok, sose lenne elég jó

Nagyjából a tenger kimerése, ez jut eszembe róla.

Az egész magus-fejlesztős mizéria egy ilyen KYnevet a végén? szerű paródiába fulladt eddig minden kiadás után, nem sok értelme lenne. Ami a DV-t vagy Gáspár Andrást illeti -tökmindegy mit akarna pár rajongó, nem lehet őket kikerülni :legyint:

A XXI. században ott tartunk, hogy senki nem elég tökös ahhoz itthon, hogy kiadjon egy nyomtatóbarát PDF-en és egy külföldi webshopban árulja mondjuk pár euróért? Mert majd perel a GA? :shootme:

Igazság szerint az egész komolytalan.

Módosította Orastes: 2016.03.16, 23:50

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6585 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.16, 22:22

Igazából mi sem azt mondtuk, hogy Biri néninek Mp kell, hanem csak azt, hogy legyen meg benne a lehetőség. Mágikusan fogékony, soha, senki nem vette észre, nem tanította, nincs Mp-je, csak épp rájött, hogy tud trükközni, ezért lett vajákos. Persze lehet ezt csak simán képzettségből is tolni, csak meg kell mondani, hány vajákos jut egy falura. Azt hiszem, ez utóbbiban lesznek leginkább távoli álláspontok. Ezt kellett volna régen letisztázni, de valószínűleg ez már sosem történik meg. /Ha én bármikor - és ez egy bazinagy HA - végzek az ÚTK 2.0-val, abban sem lesz ilyen, mert rábízom a csapatra, aki ritka mágiát akar, az játssza úgy, aki meg gyakorit, az játssza úgy./

Szerintem nem kell letisztázni. Ahogy írod is Selmo, majd mindenki eldönti magában. A legnagyobb gond az, hogy mindenki akar egy valós föld pontosságú Ynev-et, ami szerintem zsákutca. Egyrészt azért, mert mindenki máshogy gondolja, és ami egyvalakinek (vagy egy csapatnak) tökéletes, az a többinek nem az, esetleg pont a szöges ellentéte az általuk elképzeltnek. Másrészt azért, mert minél alaposabban ki van valami dolgozva, annál jobban keretek közé szorítja a fantáziát. Nekem már a D&D 3. kiadáshoz megjelent Elfeledett Birodalmak világkönyv is túlírt volt. úgy éreztem, hogy alig maradt hely nekem, mint mesélőnek. Ellenben a régi zöldben lévő világleírás egyszerűen tökéletes: kellő mennyiségű támpontot ad, de nem csökkenti a mesélő szabadságérzetét. (Ellenben a Summarium-al, ahol szintén azt éreztem, hogy meg akarják nekem mondani, hogy hova mit mesélhetek.)

Rendszer szempontból ismér az eredeti 1-3. kiadás a nyerő (a kifáradásos-kötelezőÉPvesztős ETK már nem), ott a problémák nagy részét helyben lehet orvosolni és úgy 10. szintig játszható a dolog teljesen jól, feltéve, hogy - elGabor jól megfogalmazta - egy-egy játékosnak nem célja a játék kisiklatása.

Én simán megvennék egy végre tisztességesen ráncfelvarrt, Occam Borotvájával többszört randevúzott 3. kiadást. Még játszanék is vele. ETK-féle "hát ez így balansznak néz ki, nyomtassuk ki, majd elválik" - jellegű, vagy Codex 2.0 kaliberű játékra nem vágyom.

A DV helyében alátennék valami általános rendszert (Savage Worlds pl. :) ) kicsit Ynevre szabva. Az ős-MAGUS-osok úgyis csak fanyalognának (de ők ugye mindenen), akik viszont kicsit nyitottabbak, azok legalább megvennék, talán még játszanák is. Ezen kívül  az általános rendszert ki lehetne hozni külön is, így az is megvenné, játszaná, aki Ynev-et annyira nem szereti, de más világon, stílusban játszana. (Amennyiben nem story game rendszerrel jön ki, még különböző hangulatú skirmish játékokat - pl. toroni fejvadászok az erigowi embervadászok ellen - is ki lehetne hozni, vagy egy "warhammer light" - jellegű zászlóháborúk wargame-et.)

Azonban amíg a kiadó koncepciója annyi, hogy szerény, de biztos haszon fejében kiad időnként egy-egy könyvet és várja, hogy valaki beállítson egy kidolgozott, tökéletes rendszerrel, amit aztán kiadhat, addig sok jó nem várható...

Bulldy

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11963 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.16, 20:36

A magam részéről a keresztút északi sarkából szedett farkasalmát írnám elő

Szerintem azért ebben az egzotikus hozzávalóban jó eséllyel van némi szándékos túlmisztifikálás is. Alapvetően jó lenne a sima farkasalma is, de Biri néne tekintélyét emeli, ha a keresztút északi sarkából kéri a farkasalmát a ráolvasáshoz :kavar:

Nem kéri. Nem is nagyon mondja meg mi az - de ő ülteti.

"-Állj, ki vagy?
- Hát aki vótam, a vajákos Biri. A keresztanyád édes fiam."

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5568 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.16, 20:03

A magam részéről a keresztút északi sarkából szedett farkasalmát írnám elő

Szerintem azért ebben az egzotikus hozzávalóban jó eséllyel van némi szándékos túlmisztifikálás is. Alapvetően jó lenne a sima farkasalma is, de Biri néne tekintélyét emeli, ha a keresztút északi sarkából kéri a farkasalmát a ráolvasáshoz :kavar:

Avangion

Avangion

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 383 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.16, 19:31

Lehet már off a késői válasz miatt, de ha már felmerült, hogy miért gondolkozik mindenki MAGUS-ban, leírom az én indokaimat.

Már néhány hete foglalkoztatott a gondolat, hogy hobbiként belekezdenék valami szerepjátékos anyagba. Az egyik opció egy saját D&D világ barkácsolása volt, itt a világalkotáson lett volna a hangsúly, mivel a D&D5E tökéletes rendszer az alapötlethez. A másik lehetőség volt a rendszerkedés, viszont itt előjött a "probléma", hogy ha nem akarok saját világot is írni, akkor lényegében Ynev marad, mivel a többi általam kedvelt világnak van rendszere, amik még működnek is. :)

Végül másik topic-ban előjött az alternatív rendszerek témája és ez elvitt a rendszerhegesztés irányába. A miért pont MAGUS döntésben van még nálam egy kellemes adag nosztalgia, illetve a tény, hogy már két-három különböző projekt kapcsán többször átgondoltam a témát (így erősen ismerős). Nem elhanyagolható a tény, hogy jelenleg Ynev talán az egyetlen olyan világ, amit kedvelek, de a rendszere miatt esélytelen, hogy valaha leüljek játszani (nem is játszom évek óta).

Selmo

Selmo

Lochost kvesztor

• Fórumita
  • 2110 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.16, 19:20

Miért pont M*? Isten tudja, lehet, hogy valakik csinálnak Armageddon 2-őt is, csak senkit se érdekel. Ha meg valaki azt írja, hogy új szabálykönyv, akkor az adott fórumot kilövi az űrbe, mert ez a mi Star Warsunk. Ennek megfelelően, mindenkinek van róla véleménye. És mindenki leszólja a másik véleményét. Ősi magyar szokás.

Új játékosokat meg lehet szerezni, nálunk is vannak 20 év körüliek, de nem egyszerű a dolog. A mai digitális környezetben meg még nehezebb lesz. De egyébként, ezt már egyszer kibeszéltük. :)

Igazából mi sem azt mondtuk, hogy Biri néninek Mp kell, hanem csak azt, hogy legyen meg benne a lehetőség. Mágikusan fogékony, soha, senki nem vette észre, nem tanította, nincs Mp-je, csak épp rájött, hogy tud trükközni, ezért lett vajákos. Persze lehet ezt csak simán képzettségből is tolni, csak meg kell mondani, hány vajákos jut egy falura. Azt hiszem, ez utóbbiban lesznek leginkább távoli álláspontok. Ezt kellett volna régen letisztázni, de valószínűleg ez már sosem történik meg. /Ha én bármikor - és ez egy bazinagy HA - végzek az ÚTK 2.0-val, abban sem lesz ilyen, mert rábízom a csapatra, aki ritka mágiát akar, az játssza úgy, aki meg gyakorit, az játssza úgy./

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11963 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.16, 19:01

Kicsit témát váltva visszatérnék a hétköznapi mágiák témakörhöz.

Ezt én úgy valósítanám meg, hogy az a tapasztalati mágiák legtapasztalatibb vállfaja, amolyan népi megfigyelés, népi rituálmágia.

"Őröld pépessé a szádban a farkasalma termését (vigyázva, hogy le ne nyeld!) a péppel rajzolj háromszöget az egélyukak köré, majd a rajzolatba helyezz cirmos macska bajuszszőreit, miközben a féregűző ráolvasást kántálod, és meglásd az egerek holdtöltére elpuszulnak, vagy elhagyják a kamrát."

(...)

A magam részéről a keresztút északi sarkából szedett farkasalmát írnám elő, illetve a hombár tetejét/ magtár ajtaját és ablakait kell megkenni vele, "április negyedikén, május elsején  és november hetedikén" és akkor kevesebb egér lesz.

(Kódexben: 1-es erejű mágia, de csak minden tizedik egér dobhat rá - kivéve ha JK :gugye: )

Ily módon pl. gyógyítani is lehet, pl. megcsócsált lándzsás utifű pép a sebre, amit pókhálóval kell lefedni, és a Gólya gólya gilice, mitől véres a lábad? Kráni gyerek elvágta, pyar gyerek gyógyítja" mondókát kell elmondani háromszor, és a seb egyből k3 Fp-t gyógyul.

Csak épp az FP-k ötpercenként egyesével jönnek vissza. Ha ezzel "túlcsordulna" akkor 1 ÉP-t is gyógyulhat, ha van hova.

A magyarázat részt inkább a CX Grimó együttállások és rituális mágiák részéből venném, azzal, hogy nem erősebbé teszik a varázslatot, hanem csökkentik a mana- és szakértelemigényt. Ha ez nulla alá menne, akkor lehet "mana nélkül ellőni". 

A ZŐDkódexben egyelőre ilyesmi a tűzvarázsló "ingyen" tűzgyújtása illetve az alkímista dolgok, pld ezek:

Hideg fáklya: 1 arany egy tucat.

A begyújtás szándékával megütött (ha csak leesik, nem „gyullad” meg), szövétnekkel bevont, alkarnyi ”fáklya”  k10 óráig kék, két-három gyertyányi fényt ad. Kioltani nem lehet. Viszont meleget nem ad, ezért le lehet takarni. (Alkímia 60%)

Parázsgömb: 5-15 arany, vagy több, díszítéstől függően. Mágikus fényforrás, fényesre polírozott áttört fémgömb, sötétben magától világítani kezd, 4-5 gyertyányi fényt ad. A fény színe a gömb anyagától függően hideg fehér (ezüst), vagy meleg sárga (réz netán arany) (Alkímia: 80%)

Bolhanyakörv: 2-3 ezüst v. 1 arany

A nevével ellentétben öv, csukló- vagy bokaszíj is lehet, bolhákat, tetveket tartja távol, még a szúnyogok és piócák ellen is véd valamennyit. A vadonban igencsak hasznos. Az olcsóbb változat szaga átható és jellegzetes, a drágább emberi orrnak nem érzékelhető. Mindkettő 20-40 napig hatásos. (Alkímia 60 vagy 80%)

Igaz, ezek nem a "népi hagyomány" részei..

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5568 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.16, 18:18

Kicsit témát váltva visszatérnék a hétköznapi mágiák témakörhöz.

Ezt én úgy valósítanám meg, hogy az a tapasztalati mágiák legtapasztalatibb vállfaja, amolyan népi megfigyelés, népi rituálmágia.

"Őröld pépessé a szádban a farkasalma termését (vigyázva, hogy le ne nyeld!) a péppel rajzolj háromszöget az egélyukak köré, majd a rajzolatba helyezz cirmos macska bajuszszőreit, miközben a féregűző ráolvasást kántálod, és meglásd az egerek holdtöltére elpuszulnak, vagy elhagyják a kamrát."

Hogyan is állna össze egy ilyen varázslat? Egyrészt olyan komponensek kellenek hozzá, amik a várt hatáshoz kapcsolhatók (egyfajta elvi/idea szimpátia alapján). A komponensekben rejlő passzív vagy aktív mágiát a varázsló általában a saját testében felszabadítja (például szétrágással), vagy másként "teszi tönkre", és a kántálásával egyben át is irányítja a varázslatba (azaz alapvetően csak csatornaként szolgál, tárolni nem tudja és nem is kell tudnia neki a manát).

Alapvetően tehát erőteljesen komponensfüggő (célzott manaforrás) rituálmágia, amihez kell némi gyakorlat (mana átirányítás megtanulása), de kellő időráfordítással bárki számára elérhető, és valódi eredményt hozó tudás.

Ily módon pl. gyógyítani is lehet, pl. megcsócsált lándzsás utifű pép a sebre, amit pókhálóval kell lefedni, és a Gólya gólya gilice, mitől véres a lábad? Kráni gyerek elvágta, pyar gyerek gyógyítja" mondókát kell elmondani háromszor, és a seb egyből k3 Fp-t gyógyul.

Szóval valahogy így csinálnám én, nem kell Biri nénének Mp, megoldja tapasztalattal.

Módosította Dronner: 2016.03.16, 18:20

Baka

Baka

Elementalista

• Fórumita
  • 980 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.16, 17:33

Seti:

Na most erre csak azt tudom mondani, hogy általános iskolás korom óta ismert barátom meg akarja ismertetni a 12 éves keresztfiával a szerepjátékot, és megmutatta neki az UTK-t, és köszöni nem kér belőle, mert sokat kell benne olvasni.

(OFF)Ne felejtsük el, hogy nem minden hobbi való mindenkinek. Ha olyan a gyerek, hogy inkább sportol, mozog, akkor nem lesz mérhetetlen élvezet neki órákat ülni és kockákat dobálni. (/OFF)

A baráti közösséget leszámítva három belépési pont volt anno a M*-hoz, a DnD a vájt fülűeknek, a regények, meg a lapozgatós könyvek.
Mivel sanszos hogy a srác egyiket se ismeri, ezért jó hogy semmit sem jelent neki a dolog.

Nyilván az új emberek bevonásához kell egy szemléletváltás. Hogy a játék önmagában is vonzó legyen, ne csak azok számára akik a kilencvenes évek magyar fantasyjére vagy a szerepjáték (h)őskorára csorgatják a nyálukat.

Na ez az amit senki nem fog tudni meglépni.

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2498 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.16, 17:25

Orastes: nyugalom, azért találkoztam emberekkel az elmúlt 25 évben, de nem az volt a célom mindegyikkel, hogy mindenáron bevonjam őket a szerepjáték csodálatos világába, mint a jehovista kifestőkönyveket lengető szektások. Akinél meg mégis, azok nagy része nem volt kompatibilis ilyen-olyan okokból, a fennmaradó kis hányad viszont mindmáig megvan.

seti

seti

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 990 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.16, 16:45

Valaki korábban említette, hogy miért kellene szerepjátékfronton ragaszkodni egy MÁGUS rpg-hez: Őszintén gőzöm sincs. Van még Yneven kívül 3 magyar fantasy világ, az egyikhez meg is jelent anno egy rendszer, ez pedig a Káosz világa volt. Az is ugyanolyan regényekkel támogatott világ, mint Ynev, elvégre ahhoz is jelennek meg új könyvek, valamint a régiek újra kiadása is elérhető nem egy könyv esetében. Csak egy kicsit gatyába kéne rázni a rendszert, vagy visszatérni a D&D gyökerekhez, elvégre még mindig van D20 nyílt licensz, amit fel lehetne használni. Cherubiont is szeretik sokan, de ahhoz nem túl gyakran jelennek meg könyvek.

Vagy ott van Ammerúnia, ami kicsit hasonlít Ynevre, bár a világ szabályai ha valaha megjelennének rpg könyvként úgy tudom a Káosz rendszerét használnák. Eric Muldoom egy ideje már állítólag írogat anyagokat egy Ammerúnia világleíráshoz, már csak rendszer kellene hozzá. Vagy nem. Akár Ynev esetében is. Legyen egy világleírás, kalandötletekkel, személyek leírásával, hátterével, csak statisztikák nélkül, hogy aki használni szeretné, az válasszon hozzá neki tetsző rendszert, legyen az a MÁGUS akármelyik kiadása, vagy AD&D, vagy Pathfinder, vagy akármi. A szereplőkről meg max. annyit írni, hogy kb ilyen és ilyen foglalkozású, vagy erősségű, hogy belehessen lőni a kasztot, és szintet.

Egyébként mi az a Nyúl Átok? Tudom, hogy Nyulászi Zsoltra vonatkozik, de mi az? Azt hiszem elGabor írta ezt korábban.

seti

seti

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 990 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.16, 16:34

Megújítani a M*-t csak úgy lenne értelme ha az új embereket vonod be vele, akik olyanok mint a jeti, van aki szerint vannak, van aki szerint nincsenek.

Na most erre csak azt tudom mondani, hogy általános iskolás korom óta ismert barátom meg akarja ismertetni a 12 éves keresztfiával a szerepjátékot, és megmutatta neki az UTK-t, és köszöni nem kér belőle, mert sokat kell benne olvasni. egyébként a srác érdeklődik, és ha lesz egy kis ideje havernak, akkor majd mesélek is nekik.Csak nem Mágust, hanem D&D 5E-t vagy akár Savage Worlds-öt, vagy ha minden köték szakad, akár még KéM-et is, pedig az nem a szívem csücske.

Viszont egyikhez sem kell tonnányi anyagot elolvasni, és klasszisokkal egyszerűbbek kezdők számára, mint a Mágus. A mi korosztályunk szeretett olvasni, és többet is olvasott, mint a mai generáció, így nekünk nem volt gond elolvasni x-100 oldalnyi  könyvet.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11963 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.16, 16:33

Orastes, mint egyik szociopata a másiknak mondom: az vagy :)

Azt hiszem kiveséztük, hogy miért van még mindig táptalaja a mókusnak, az, hogy ki miért nem ér rá... az ügyben lapozzunk, jó?

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5568 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.16, 16:30

Orastes:

Dronner, te már megint elég rosszul reagáltál le valamit, ami még csak nem is probléma.

Valahogy sejtettem, hogy még véletlenül sem leszel képes önkritikát gyakorolni, hanem megint a másik a hibás, mert nem úgy reagál a véleményedre, hogy tapsol örömében (én legalább tapsoltam, ha másért is). :fejsimi:

De abban valóban igazad van, hogy nem kell, hogy érdekeljen mások nyomora. Csak akkor nem kell ilyen beszélgetésekben részt venni. :elajul:

Volt egy kérdés, hogy miért ragaszkodnak egyesek a M*-hoz, mikor vannak jobb/más játékok is. Erre írtam egy okot, kiemelve, hogy ez nem kizárólagos ok, csak egy a sok közül. Mire leszólsz, hogy a problémával nem tudsz azonosulni. Őszintén. Ki kérte, hogy azonosulj? Fogadd el, hogy van ilyen is, fikázás nélkül, és lépj tovább. Ennyire nem bonyolult!

Módosította Dronner: 2016.03.16, 16:33

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6276 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.16, 16:22

Dronner, te már megint elég rosszul reagáltál le valamit, ami még csak nem is probléma... Marvinnal volt egy kisebb szóváltásunk (még vita sem volt benne, csak más nézőpont és más tapasztalataink voltak) de te egyből rávetődtél az árnyékra, bravó. Sokkal többet mondjuk nem is vártam, de ez ebben a topikban teljesen OFF.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]