Ugrás tartalomhoz

Fotó

Alternatív rendszerek MAGUS-hoz

• Válasz írásához lépj be
1509 hozzászólás érkezett eddig

seti

seti

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 974 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.16, 16:45

Valaki korábban említette, hogy miért kellene szerepjátékfronton ragaszkodni egy MÁGUS rpg-hez: Őszintén gőzöm sincs. Van még Yneven kívül 3 magyar fantasy világ, az egyikhez meg is jelent anno egy rendszer, ez pedig a Káosz világa volt. Az is ugyanolyan regényekkel támogatott világ, mint Ynev, elvégre ahhoz is jelennek meg új könyvek, valamint a régiek újra kiadása is elérhető nem egy könyv esetében. Csak egy kicsit gatyába kéne rázni a rendszert, vagy visszatérni a D&D gyökerekhez, elvégre még mindig van D20 nyílt licensz, amit fel lehetne használni. Cherubiont is szeretik sokan, de ahhoz nem túl gyakran jelennek meg könyvek.

Vagy ott van Ammerúnia, ami kicsit hasonlít Ynevre, bár a világ szabályai ha valaha megjelennének rpg könyvként úgy tudom a Káosz rendszerét használnák. Eric Muldoom egy ideje már állítólag írogat anyagokat egy Ammerúnia világleíráshoz, már csak rendszer kellene hozzá. Vagy nem. Akár Ynev esetében is. Legyen egy világleírás, kalandötletekkel, személyek leírásával, hátterével, csak statisztikák nélkül, hogy aki használni szeretné, az válasszon hozzá neki tetsző rendszert, legyen az a MÁGUS akármelyik kiadása, vagy AD&D, vagy Pathfinder, vagy akármi. A szereplőkről meg max. annyit írni, hogy kb ilyen és ilyen foglalkozású, vagy erősségű, hogy belehessen lőni a kasztot, és szintet.

Egyébként mi az a Nyúl Átok? Tudom, hogy Nyulászi Zsoltra vonatkozik, de mi az? Azt hiszem elGabor írta ezt korábban.

seti

seti

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 974 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.16, 16:34

Megújítani a M*-t csak úgy lenne értelme ha az új embereket vonod be vele, akik olyanok mint a jeti, van aki szerint vannak, van aki szerint nincsenek.

Na most erre csak azt tudom mondani, hogy általános iskolás korom óta ismert barátom meg akarja ismertetni a 12 éves keresztfiával a szerepjátékot, és megmutatta neki az UTK-t, és köszöni nem kér belőle, mert sokat kell benne olvasni. egyébként a srác érdeklődik, és ha lesz egy kis ideje havernak, akkor majd mesélek is nekik.Csak nem Mágust, hanem D&D 5E-t vagy akár Savage Worlds-öt, vagy ha minden köték szakad, akár még KéM-et is, pedig az nem a szívem csücske.

Viszont egyikhez sem kell tonnányi anyagot elolvasni, és klasszisokkal egyszerűbbek kezdők számára, mint a Mágus. A mi korosztályunk szeretett olvasni, és többet is olvasott, mint a mai generáció, így nekünk nem volt gond elolvasni x-100 oldalnyi  könyvet.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11628 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.16, 16:33

Orastes, mint egyik szociopata a másiknak mondom: az vagy :)

Azt hiszem kiveséztük, hogy miért van még mindig táptalaja a mókusnak, az, hogy ki miért nem ér rá... az ügyben lapozzunk, jó?

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5417 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.16, 16:30

Orastes:

Dronner, te már megint elég rosszul reagáltál le valamit, ami még csak nem is probléma.

Valahogy sejtettem, hogy még véletlenül sem leszel képes önkritikát gyakorolni, hanem megint a másik a hibás, mert nem úgy reagál a véleményedre, hogy tapsol örömében (én legalább tapsoltam, ha másért is). :fejsimi:

De abban valóban igazad van, hogy nem kell, hogy érdekeljen mások nyomora. Csak akkor nem kell ilyen beszélgetésekben részt venni. :elajul:

Volt egy kérdés, hogy miért ragaszkodnak egyesek a M*-hoz, mikor vannak jobb/más játékok is. Erre írtam egy okot, kiemelve, hogy ez nem kizárólagos ok, csak egy a sok közül. Mire leszólsz, hogy a problémával nem tudsz azonosulni. Őszintén. Ki kérte, hogy azonosulj? Fogadd el, hogy van ilyen is, fikázás nélkül, és lépj tovább. Ennyire nem bonyolult!

Módosította Dronner: 2016.03.16, 16:33

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6222 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.16, 16:22

Dronner, te már megint elég rosszul reagáltál le valamit, ami még csak nem is probléma... Marvinnal volt egy kisebb szóváltásunk (még vita sem volt benne, csak más nézőpont és más tapasztalataink voltak) de te egyből rávetődtél az árnyékra, bravó. Sokkal többet mondjuk nem is vártam, de ez ebben a topikban teljesen OFF.

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5417 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.16, 16:12

Orastes:

"- Neked mi a bajod ezzel?

- Ez, meg ez, meg ez.

- Azt hiszed érdekel a nyomorod?"

Na, ehhez csak gratulálni tudok. :bravo:

Módosította Dronner: 2016.03.16, 16:13

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6222 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.16, 15:43

Dronner, biztos szociopata vagyok, mert nem érdekel mások azon nyomora, hogy nem képesek új emberekkel megismerkedni, akik bevonhatóak a szerepjátékba. :unatkozik: Vagy időt szánni a játékra. 

A játékosok kiválogatásánál meg nem szempont, hogy szerepjátékos dinoszaurusz, vagy pedig rpg-szűz az illető, egy skypos vagy élőszavas beszélgetés eldöntöm, hogy akarok-e együtt játszani vele, vagy nem. :ezvan: Ez egy ilyen rideg világ.

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5417 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.16, 15:25

Marhára nem tabu, csak új emberek nincsenek, úgyhogy nincs is kit bevonni. Az utóbbi kb. 5 évben talán 1-2 olyan új arccal játszottam itt a nyüzsgő Budapesten, akikkel nem játszottam eleve min. évtizede, vagy nem ismertem látásból valamelyik rendezvényről.

Valamit nekem akkor sikerült más forgatókönyvre kihozni: az elmúlt kb. 5 évben nagyon sok új emberrel ismerkedtem meg és sikerült is több különféle partiban játszani, nem csak rendezvényekről ismert arcokkal. Akkor most mi van? :titok:

Az van, hogy most így a fórum keretei között sikerült egy olyan problémát megismerned, amivel személyesen még nem találkoztál, mert szerencsés flótás vagy. :sherlock:

De attól, hogy te eddig megúsztad a találkozást, attól még a probléma létezik.

Baka:

Rossz hírem van, vagy 4-5 féle RPG sorakozik a polcomon/hivatalos digitális kiadásban a gépemen, némelyik több változatban is (pl. L5R), így a prekoncepciód ellenére "vásárló" szempontból célközönség lennék. Más kérdés, hogy a megvásárolt termékkel tudnék-e bármikor is játszani. Szóval a távkiértékelést hagyjuk a hozzáértőkre...

Módosította Dronner: 2016.03.16, 15:29

Baka

Baka

Elementalista

• Fórumita
  • 979 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.16, 15:23

Marvin:

Marhára nem tabu, csak új emberek nincsenek, úgyhogy nincs is kit bevonni.

Talán csak a bűbájos stílusoddal sikerül őket elkergetni, mert más tapasztalataim vannak.

Dronner:

Kérdés akkor hogy mennyire vagy célközönség is bármilyen rpg tekintetében? Van-e értelme bármilyen M* fejlesztésről beszélni, vagy ha a fene fenét eszik is akkor is Nagyződet (vagy mittudomén mit) játszotok még 2050-ben is?

Mert ha ebből indulunk ki, hogy felesleges az új kiadás, új emberek meg állítólag nincsenek, akkor nincs miről beszélni. :spanyolviasz:

Megújítani a M*-t csak úgy lenne értelme ha az új embereket vonod be vele, akik olyanok mint a jeti, van aki szerint vannak, van aki szerint nincsenek.

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2430 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.16, 15:15

Eltérőek a tapasztalataink, valószínűleg az van... Mondhatni az én ismeretségi köröm majdnem konstans, míg a tiéd nem, de arra azért kíváncsi lennék, hogy az új partikban vajon hány valóban új (ejtsd: nem játszik 25 éve) játékos lehet? Én kb. egyet tudnék mondani.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6222 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.16, 15:04

Marhára nem tabu, csak új emberek nincsenek, úgyhogy nincs is kit bevonni. Az utóbbi kb. 5 évben talán 1-2 olyan új arccal játszottam itt a nyüzsgő Budapesten, akikkel nem játszottam eleve min. évtizede, vagy nem ismertem látásból valamelyik rendezvényről.

Valamit nekem akkor sikerült más forgatókönyvre kihozni: az elmúlt kb. 5 évben nagyon sok új emberrel ismerkedtem meg és sikerült is több különféle partiban játszani, nem csak rendezvényekről ismert arcokkal. Akkor most mi van? :titok:

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11628 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.16, 14:32

Megoldás: családot kell alapítani, pár év után már játszhatsz a gyerekeiddel.

Esetleg az is működhet (nálam pont nem) , hogy játszóházba bedobni a pulyákat, apuciék meg a szomszédban csörgetik a k10-et.

Lapozhatunk? :)

Módosította KLM: 2016.03.16, 14:32

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2430 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.16, 14:27

Az előbb bezárkóztam a slozira és direkt kimondtam hangosan, hogy "neadjisten új emberek bevonásával", de nem történt semmi... Tabuhoz képest minimum mennykőre vagy valamire számítottam.

Marhára nem tabu, csak új emberek nincsenek, úgyhogy nincs is kit bevonni. Az utóbbi kb. 5 évben talán 1-2 olyan új arccal játszottam itt a nyüzsgő Budapesten, akikkel nem játszottam eleve min. évtizede, vagy nem ismertem látásból valamelyik rendezvényről. Megoldás: családot kell alapítani, pár év után már játszhatsz a gyerekeiddel. 

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5417 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.16, 14:13

Baka:

csak amikor folyton ezt olvasom érvként

Ha folyton ezt olvasod, akkor nem gondolod, hogy talán... csak talán... lehet benne némi igazság?

Csak kérdem...

Módosította Dronner: 2016.03.16, 14:13

Baka

Baka

Elementalista

• Fórumita
  • 979 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.16, 14:04

Dronner:

Attól függ, kivel beszélsz. Vagyunk páran, akik már 40-es éveink felé járunk, családosak, gyerkőcösek vagyunk, de standard munka mellett is nehéz 1-1 játékot összehozni, annyi felé mennek az emberek. Ha össze is tudsz szervezni egy ilyen csapatot, nemigen fogsz nekik új trükköket tanítani, max, ha a régit leporolod. Túl sok időt és energiát öltünk a M*-ba, még az évek távlatából is relatíve jól emlékszük a szabályokra és a világra, azt a pár játékra lopott órát nem pazarolnánk új megtanulására. Mondom ezt úgy, hogy töbféle játékkal játszottam magam is, de ha bármi esélyem lenne a régi csapat összeverbuválására, az csak a M*-sal lenne, mert ott megvan a közös nevező, és indulhat egyből a kaland.

Ennek azért erősen kifogás szaga van. Nyilván a magánügyed, de ezzel csak azt ismétled hogy "MAGUS-t játszani azért kell mert MAGUS. Meg különben is már 20 éve MAGUS.".

Azt sose tudtam elképzelni, amikor valaki azt mondta azért játszik fapados játékokat, vagy az évekig nyúzott M*-t mert félévente egy játékalkalmat tud összehozni.
Könyörgöm, ez azt jelenti hogy fél éved van készülni a következő játékalkalomra. Ha ennyi idő alatt nem szánsz rá annyi időt, hogy minimum azzal képben legyél a saját karaktered "hogy működik" akkor franc elvitte az egészet, tökmindegy a rendszer meg a világ. (Ez pathfinderben, egy aránylag bonyolult rendszerben, magas szintű - 12 - karinál kb.  negyed óra).

Azt meg már csendben jegyzem meg, hogy ha az ország minden széléről kell összehozni egy csapatot akkor horribile dictu talán új csapatot kéne szervezni, ami tud rendszeresen játszani, neadjisten új emberek bevonásával. Csak ez számomra valami érthetetlen oknál fogva a magyar szerepjátékosok között tabunak számít (közben meg megy a sírás-rívás hogy fogy a hobbi). 

Bocs, nem akartam személyeskedni, csak amikor folyton ezt olvasom érvként, hogy "kevés idő, régi, csapat, távolság, stb" akkor mindig megrökönyödöm ezeken a dolgokon.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6222 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.16, 13:36

Orastes:

Attól függ, mikor mondta. Ha az első regény megjelenése előtt, akkor nem is lódított nagyot. ;)

Passz, hogy mikor hangzott el, de gondolom a Nagy Időkben, mikor a magus kijött, akkor lehetett, két regény már volt akkoriban: A Halál Havában, Észak Lángjai.

A sztorit én is csak hallottam.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11628 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.16, 13:24

Hála az égnek nem hasonlítunk! 

OK, jó neked.

De úgy tűnik ez nem érinti azt a kijelentést, hogy létezik egy meglehetősen kiterjedt réteg, ami

"azért" (lásd alább) mókusozik.

Ratface

Ratface

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 272 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.16, 13:04

Meg valamiért ott van az, amit végképp nem értek: "Ott van nekünk a magus, hogy érted azt, hogy próbáljak ki másik szerepjátékot is? De hát a magus az minden!" :bezzeg:

Attól függ, kivel beszélsz. Vagyunk páran, akik már 40-es éveink felé járunk, családosak, gyerkőcösek vagyunk, de standard munka mellett is nehéz 1-1 játékot összehozni, annyi felé mennek az emberek. Ha össze is tudsz szervezni egy ilyen csapatot, nemigen fogsz nekik új trükköket tanítani, max, ha a régit leporolod. Túl sok időt és energiát öltünk a M*-ba, még az évek távlatából is relatíve jól emlékszük a szabályokra és a világra, azt a pár játékra lopott órát nem pazarolnánk új megtanulására. Mondom ezt úgy, hogy töbféle játékkal játszottam magam is, de ha bármi esélyem lenne a régi csapat összeverbuválására, az csak a M*-sal lenne, mert ott megvan a közös nevező, és indulhat egyből a kaland.

És igen, a M*ban megvan minden. Ha akarom dark, ha akarom high, ha akarom oriental, ha akarom sivatagi.

Értelemszerűen az újabb generáció(k) nevében nem tudok nyilatkozni.

Hála az égnek nem hasonlítunk! Én ugyan csak közelítek a negyvenhez, dolgozom, van más hobbim is a szerepjáték mellett. Mégis van időm játszani. Nem sok, de van. És nem játszom M*-t.
A csapatomnak (ugyan beletelik egy kis levelezésbe) általában mutatok valami újat. Hol SR-t, hol Technoir-t, hol Helvécziát, hol KÉK-et.
Azon kvül ott van a két kedvenc online felület, amiken lehet játszani akár Írországban lakó honfitársunkkal még M*-t is. (idő 'net, eszköz, szervezés kérdése)...

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5417 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.16, 13:00

Orastes:

Attól függ, mikor mondta. Ha az első regény megjelenése előtt, akkor nem is lódított nagyot. ;)

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6222 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.16, 12:06

A rekorder az a fazon volt (talán Rutin néven futott ) aki közölte, hogy neki megvan Wayne Chapman összes műve, francia eredetiben. :rohog:

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]