Ugrás tartalomhoz

Fotó
* * * * * 1 Szavazat

Bezárja kapuit az LFX G+ csoport

• Válasz írásához lépj be
11 hozzászólás érkezett eddig

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8629 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.29, 15:52

Az LFG (vagy éppen BePe) nem zárkózik el egyetlen esemény beharangozójának közzétételétől sem. Külön kegy sem kell hozzá. Ha valaki veszi a fáradságot, és egy tisztességes összefoglalót ír az általa szervezett rendezvény tudnivalóiról (kiknek szól, mi a tervezett program, mikor és hol lesz, mennyibe kerül, hogyan lehet jelentkezni stb.), ami tartalmilag és formailag is megfelel a nem túl magas követelményeknek, akkor nincs akadálya, hogy a címoldali cikkek között megjelenjen. Ha a rendezvénynek/társaságnak van logója, vagy akad egy cikkhez passzoló kép, az csak javít a helyzeten, ha azt is mellékeli.

Ahogy a múltban is működött ez, úgy működik a jelenben is. Külön cikk kategóriánk is van hozzá Események néven, ami gyűjti a felhívásokat és az eseményekről készült beszámolókat is.

Ezzel párhuzamosan az LFG naptár használatát (end userek számára = lapozgatását) is javaslom:
http://lfg.hu/forum/index.php/calendar/

Morak

Morak

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1012 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.29, 15:22

Üdv!

A MASZEK G+ csoport adminjaként írok.

A név valóban egy érdekes dolog, sok mindent kell tükröznie. Egy dolog lebegett a lelki szemeim előtt, hogy az LFX név nem szerepelhet benne semmilyen kompozícióban, sem a félrevezetés, sem a sikeres csoport, hogy úgy mondjam utánzása nem volt cél, illetőleg a siker meglovaglása sem.
Eredetileg azért jött létre, mert az LFX-et nem arra használták, amire Urban megálmodta, rengeteg OFF tartalmat szórtak oda, és gondoltam tehermentesítem az oldalt, illetőleg terepet biztosítok erre. Ha már ennyire beszélgetni kívánnak vicces videókról és képekről, hát tegyék.
Aztán a kezdeményezés után megszületett az ötlet, hogy ha már az LFX a felkészülést nem igénylő játékoknak legyen a klasszikus terepe, a MASZEK legyen a más érdeklődési körrel rendelkező emberek gyűjtőhelye. Értem ez alatt a kampányok, bonyolultabb rendszere, stb. iránti érdeklődést.
És ugyebár az "asztali" a névben valóban azért került bele, hogy a leendő és jelenlegi tagok is tudják, hogy szerepjáték alatt mit is kínálunk.
És a mozaikszó is így viccesebb, ami már szinte véletlen. :)

Nem állítom, hogy tombol az aktivitás, de az LFX megszűnése - ami nem kudarc, én sem úgy értelmezem - jelezte számunkra is, hogy átalakulóban van az online közösség, ezért alakulni szándékozunk mi is.

Ugyan mi nem részesülhetünk abban a kegyben, hogy BePe kiemelten kezeljen minket, ahogy az LFX-el tette [kétlem, hogy bármely eseményünk külön cikket kapna akár "cikkbottól", akár külön fület, a könnyebb elérhetőség érdekében], de ezt a hátrányt próbáljuk majd ledolgozni. Hogy sikerül e...az még idén kiderül.

Egy biztos. MASZEK tábor volt tavaly...lesz idén is. :)

Módosította Morak: 2016.03.29, 15:23

Adamssohn

Adamssohn

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 475 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.24, 22:57

Mint kezdeti "alapító tag" (na jó, talán ez kissé túlzás), szomorúan látom a kapuzárást, bár jó ideje nem vagyok már a közösség tagja, mivel kicsit átalakult az életem, és ebbe az LFX-es aktivitás már nem fért bele. Mindenesetre amikor kint éltem a ködös Albionban, akkor nekem többször kellemes élményt nyújtott a csoport kínálta játék és több hangulatos session-t sikerült végigtolni. Talán az egyik legemlékezetesebb a Poison'd volt a maga kis fogyatékosságai ellenére, igazi szerepjátékos élményt nyújtott! :)

demate

demate

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 66 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.24, 12:05

Név: volt némi vita és fejvakargatás az elején, de ez a sok félreérthető és túlbonyolított alternatíva közül ez lett kiválasztva. És szeretjük :-D

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8629 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.24, 11:17

Szerintem azért, hogy beazonosítsa, milyen jellegű szerepjátékról van szó. FB-n elég sűrűn találkozni hormonálisan túlfűtött tinédzserekkel, akik valamilyen animén alapuló szexuális fantáziálgatáshoz keresnek partnert. Ami tkp. szintén szerepjáték is, meg online is (még ha fél kézzel gépelnek is közben), de azért mégse ugyanaz.

Ez is létező probléma, de ott vannak még a CRPG-k és MMORPG-k is, amiktől, ha teljesen elhatárolódni nem is, de különbséget tenni mindenképp érdemes.

chomy

chomy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2026 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.24, 10:57

De ha online játékok szervezését segíti, akkor miért Magyar ASZTALI Szerepjátékos Közösség? Persze, a virtuális asztal is asztal, de kicsit félrevezető... :)

Szerintem azért, hogy beazonosítsa, milyen jellegű szerepjátékról van szó. FB-n elég sűrűn találkozni hormonálisan túlfűtött tinédzserekkel, akik valamilyen animén alapuló szexuális fantáziálgatáshoz keresnek partnert. Ami tkp. szintén szerepjáték is, meg online is (még ha fél kézzel gépelnek is közben), de azért mégse ugyanaz.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8629 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.24, 10:38

De ha online játékok szervezését segíti, akkor miért Magyar ASZTALI Szerepjátékos Közösség? Persze, a virtuális asztal is asztal, de kicsit félrevezető... :)

Mert a MOSZEK furán hangzik? :ezvan:

Glowface

Glowface

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2966 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.24, 09:52

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6637 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.24, 09:51

Talán kár érte, bár ha jelen formájában nem azt nyújtja, amit kezdetekben, akkor nyilván ez volt a szükséges döntés. Azért az nem rossz, hogy egy stabil mikroközösség ebből is kinőtt (ha nem tévedek?) ami azért üdvözlendő. A folytatáshoz meg, amennyiben lesz valami, sok sikert! :)

demate

demate

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 66 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.24, 09:22

Minden LFX tagnak, és azoknak, akik most akartak, vagy ezután akarnak majd csatlakozni figyelmébe ajánlom a MASZEK (Magyar Asztali Szerepjátékos Közösség) G+ közösséget, mivel az LFX mellett, annak szűkebb fókuszát kiegészítve pont arra jött létre, hogy online játékok szervezését segítse.

https://plus.google.com/u/0/communities/102989818541383844582

nornwarrior

nornwarrior

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 285 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.24, 08:41

Mindig szomorú ha egy Scene eltűnik. Voltaképp úgy jártatok mint az a biciklis mozgalom: Az is kinőtte magát :(

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6623 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.23, 23:27

Március 27-én megszűnik az „LFX – Innovatív, Kölcsönösségen alapuló Szerepjáték” közösség a Google Plus-on. A csoport megszületéséről 2014 elején az LFG.HU is hírt adott, ahogy fejlődéséről és folyamatos gyarapodásáról is. Az online szerepjátékos csapat sokak számára könnyen elérhetővé tette, hogy az interneten keresztül is kipróbáljanak kevésbé ismert játékokat és klasszikus rendszereket egyaránt.

http://lfg.hu/75640/hirek/bezarja-kapuit-az-lfx-g-csoport/

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]