Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Cormyri kalandozások – DnD5e krónika #4

• Válasz írásához lépj be
18 hozzászólás érkezett eddig

Thirlen

Thirlen

Browncoat

• Fórumita
  • 1128 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.04.02, 08:08

Bulldy:
Sajnos az élet közbeszólt.

Abdul:
Soha nem gondoltam volna, hogy valaha is bármelyik írásomat a - nálam örök kedvenc - Káosz szavához/szívéhez hasonlítják. Köszönöm!  :sor:

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6555 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.04.01, 17:56

Engem biztos hajtana a büszkeség, hogy ha már így elszúrtam, akkor (néhány szinttel később) megpróbáljam jóvá tenni. Igazából most kezdődnek csak a kampány. :)

Bulldy

Abdul

Abdul

Jetipásztor

• Fórumita
  • 401 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.04.01, 16:39

Jópofa volt, nekem a megboldogult középiskolás-koromban olvasott Káosz szava/szíve félkomoly, könnyed kalandozgatós fantasy hangulatát hozta vissza nagy részben. Kösz. :)

Catles

Catles

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 120 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.04.01, 06:33

No, ez nekem sokkal jobban tetszett mint az előző részek, vélhetően azért mert itt volt egy érdekesnek mondható szál. A karakterek bénázása engem nem zavart, bár az feltünő hogy a csapatösszetartás tényleg nem erősségük.

beornmaci (illetve mások): ha valaki fanyalog ezeken a játékbeszámolókon az nem biztos hogy azért van mert ő egy elitista akármicsoda, igazzy szerepjátékos stb., hanem szimplán nem tetszik neki. A szerepjáték is egy olyan hobbi ahol energiát kell belefeccölni (modul, karakterek, világ) ahhoz hogy működjön, és mindenkinél máshol van a határ amennyit minimálisan elvár. Ha pl. lementek a srácokkal focizni van akinek elég ha csak rugdossák a labdát, mások meccset játszanak ugyan, de nem veszik igazán komolyan, megint mások meg azt szeretik ha mindenki visszajön védekezni, küzd a labdáért, beáll a kapuba ha rá kerül a sor. Attól még megy a pályán a zrika, van nevetés és szórakozás, utána sör. Ettől még nem lesznek igazzy focisták.
Játékban is van aki csak rugdosni szereti a labdát, van aki lazulósat, van aki vérre menőt, mindegyiket lehet szeretni, de azért kívülről nézve valszeg a hajtós lesz a leginkább élvezetes (mármint a nézőknek) - az utolsó beszámolónál nálam már megvolt a hajtás, eredménnyel ez mondjuk nem párosult (10-0 az orknak :))

Karmazsin

Karmazsin

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 34 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.04.01, 00:57

Nem gondoltam, hogy nem élvezték a játékot.
Csak kezdett zavarni, mennyire nem tudták elkapni ezeknek a kalandoknak a lendületét.
A komolysággal pedig tényleg nem érdemes dobálózni.
Az kellett volna írnom, a helyükben én bántam volna, hogy a vidámság mellett nem sikerült a történeteket jobban megoldanunk, amire szerintem a csapat képes lett volna. Mesélővel együtt mindenkinek több szórakozás ugyanannyi idő alatt.
Ezért én is szívesebben olvasom egy sikeres játék leírását.
Nem várom el, hogy mindenki egyetértsen. :)
Így is szórakoztatóan volt megírva, de én a dokumentálásra szánt időt biztosan inkább a játék minőségének javítására áldoztam volna, ok lásd fennt.

beornmaci

beornmaci

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 90 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.31, 22:26

A magam részéről mind az SR, mind a D&D kalandon nagyon jót szórakoztam.
A mesélő előadása nagyon tetszett.
A karakterek bénázása szintén.
Sajnos olyat nem lehet alkotni, ami mindenkinek bejön, az igazzy szerepjátékosok húzzák is rajta a szájukat, de ez ne rettentsen el, az írásaid a célját tökéletesen elérték: jó pár röhögéssel teli percet szereztek szerintem néhány embernek.
Úgyhogy részemről: gratula!
A csapat meg remélem még visszatér, mert szívesen olvasgatnám még a kalandjaikat, akár egy másik szerepjátékban is. :)

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6223 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.31, 19:52

Pontosan, sokkal jobb ez, mint az olyan jelleggel hirdetett partik, hogy:  "mi nagyon komolyan gondoljuk a szerepjátékot, de azért biztos megtaláljuk a közös hangot"-stílus, ami nehézkessé és vontatottá válhat. A Shadowrun beszámolók is pont ezért voltak nagyon jók.

Csontrago

Csontrago

New Promethean

• Fórumita
  • 450 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.31, 19:07

Szerintem is nagyon jók ezek a kis kalandok. Nincs ezekkel semmi baj. Az, hogy ki, hogy játszik mindenkinek a saját ízlése, nem hiszem, hogy itt bárkinek meg kellene felelni. Én momentán szívesen olvasok játék beszámolókat mindig érdekel, hogy ki hogyan játszik. Várom a következőt. :)

Eberen_Orkodo

Eberen_Orkodo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 980 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.31, 18:56

Nálunk a klubban sok olyan játékülés volt, ami komolyságban meg sem közelítette Thirlenék játékát, és mégis mindenki rettenetesen élvezte. Egy fárasztó hét után lemész a klubba, és egész délután, órákon keresztül nevetsz a haverokkal: ennél jobb és hasznosabb szabadidőtöltést nem nagyon tudok mondani. Főleg 30 után, amikor a nagybetűs élet kitapossa a beledet (munka, pénz, család, betegségek, stb.).

Nagyon szeretném a következő kampányt is olvasni, főleg Thirlen kiváló előadásában!

Baka

Baka

Elementalista

• Fórumita
  • 979 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.31, 16:50

Én nagyon jól szórakoztam ezeken a beszámolókon, köszönöm hogy elénk tártad csapatod csetlés-botlásait.

A komolytalanságot tekintve inkább az jött át hogy a csapat agya nem nagyon áll rá erre a "kommandósfentezi" dologra. Ezt nem rónám fel hibának, maximum tapasztalatlanságnak.

Karmazsin:

"Nem akarok senkit megbántani, de szerintem már a SR játékuk után nyilvánvalóvá vált, hogy ez a csapat nem hajlandó a játékot komolyan venni, még önmaguk szórakoztatásának javítása miatt sem "

Én csak azt nem értem honnan veszed hogy nem szórakozott jól a csapat?

A "játék komolyan vételére" hivatkozni meg remélem érzed hogy elég magas labda. 

aluminiumtrioxid

aluminiumtrioxid

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1766 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.31, 16:42

(Na jó, a pc-diktatúrát félretéve: az ilyen beszámolóknak akkor látom értelmét, ha tényleg észveszejtően menők a kalandok, vagy ha a művészbe szorult némi íráskészség, itt egyik sem.)

Én lelkes híve vagyok a "mindenki jó valamire, ha másra nem, elrettentő példának" hozzáállásnak.

Kezdő KM-ként nekem legalábbis melengette volna a keblemet a tudat, hogy nem én csinálok valamit rosszul, és az igazzy és komoly játékok nem csak az én csapatomat kerülik el.

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2438 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.31, 15:03

Elkezdtem olvasni, kb. a negyedéig bírtam, persze virágozzék minden virág stb. (Na jó, a pc-diktatúrát félretéve: az ilyen beszámolóknak akkor látom értelmét, ha tényleg észveszejtően menők a kalandok, vagy ha a művészbe szorult némi íráskészség, itt egyik sem.)

Thirlen

Thirlen

Browncoat

• Fórumita
  • 1128 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.31, 14:41

Azért ne felejtsük el, hogy a szerepjáték végső célja a szórakozás. Ez pedig itt megvolt.

Karmazsin

Karmazsin

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 34 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.31, 14:01

Értékelem a szerző erőfeszítéseit, hogy ezt az arra alkalmatlan játékülést szórakoztatóvá tette számunkra.
Nem akarok senkit megbántani, de szerintem már a SR játékuk után nyilvánvalóvá vált, hogy ez a csapat nem hajlandó a játékot komolyan venni, még önmaguk szórakoztatásának javítása miatt sem (nem akarnak végre valamit sikeresen véghezvinni?), a mesélőről nem is beszélve.
Akinek el nem tudom képzelni mi lehet az oka, hogy továbbra is rájuk pocsékolja az idejét és energiáját.
Én szomorúnak tartom, hogy megelégednek ezzel a kb. kezdő bugyuta tizenéves szinttel, amikor a saját érettségük és a mesélő képességei ennél sokkal érdekesebb és tartalmasabb játéküléseket is elérhetővé tudnának tenni.
Ha csak ennyire vágynak, azt más időtöltéssel egyszerűbben elérnék, pl. vacak de röhejes filmek közös nézése és leszólása.
Azért kívánom nekik, hogy egyszer megcsapja őket egy jó játék ígéretének szele, hogy lássák megéri megeröltetni érte magukat.

aluminiumtrioxid

aluminiumtrioxid

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1766 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.31, 11:35

Helyeken könnyesre röhögtem magam rajta, igaz, nem feltétlenül jó értelemben. Érződik némi szakadék a mesélői és játékosi hozzáállások közt.

Eberen_Orkodo

Eberen_Orkodo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 980 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.31, 10:12

Vééége?? De hát pont most kezdődne, ez csak az intro volt, nem? :-)
Nagyon élveztem végig, köszi!

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6223 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.31, 10:00

Roppantul epikus kampányzárás :rohog:

Alacsony IQ-értékű karakter ott is van, ahol én mesélek, de nem bontja meg a csapat egységét. Az is igaz, hogy eddig nem kellett túl nagy kihívásokkal szembesülni a csapatnak. Majd ez után.

mipet5

mipet5

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 65 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.31, 08:38

Pedig milyen jól indult!

Gondoltam, hogy a kis méretet lebecsülik és lesz esélyem. A törpe immunitásáról persze nem tudtam.

Shád gazda bárhol felbukkan, ott baj lesz. Rossz előjel. A "kapitánnyal" való beszélgetésnél nekem nem esett le, hogy ne ő lenne a valódi kapitány. Mint játékos, persze felmerül, hogy miért nem az embereivel megy oda és veri szét a gonosztevőket, de kell legyen valami kaland. A gyanús elemek még, hogy megadja a helyet, időt és módot a küldetéshez. Honnan tud ezekről? Van egy jó kéme? Akkor miért nem az végzi el a munkát? SR-ban ilyenkor sűrű kockagurítgatás szokott lenni asztrális vizsgálódások miatt, de ez egy laza játék. Én figyelmen kívül hegytam ezeket is egyelőre.

Ami már elgondolkoztatott, az a két őr és a harangszó volt. Haladjunk az árral és siessünk kideríteni, mi folyik itt.

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6472 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.31, 07:14

A karakterek egy nap semmittevés után arra eszmélnek, hogy buli van a fogadójukban. Estére a hely megtelik félrészeg emberekkel, akik fennhangon ünnepelnek. A druida az istállóban próbálja idomítani a szamarukat és a kutyáját, de törpe és a gnóm viszonylag gyorsan csatlakoznak a mulatozókhoz. Érdeklődésükre a fogadós csak annyit mond, hogy kiszivárgott a törkölypálinka megérkezésének híre. Egy régi ismerőst is kiszúrnak a tömegben – Shád gazdát, a bozontos szakállú, szőrmekabátba öltözött tanyatulajdonost, akinek nem kis szerepe volt társuk felakasztásában...

http://lfg.hu/75658/vegyes/cormyri-kalandozasok-dnd5e-kronika-4/

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]