Ugrás tartalomhoz

Fotó
* * * * * 1 Szavazat

The Cold Northern Wind – kampányismertető

• Válasz írásához lépj be
29 hozzászólás érkezett eddig

Premier

Premier

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 588 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.05.03, 16:24

Istenek, vallas: ez egy eleg kompakt, es szabalyokat nem tartalmazo leiras, igy talan elvezheto es alkalmas lenne onmagaban is promonak.

Rajta!

Ami eszembe jutott meg, az az, hogy az egyik, mar lejatszott kalandot osszerakom es megosztom idovel. Ez a rendszer nelkul is erdekes lehet, mivel az ismerteto meg eleve a milio eleg sok fogodzot ad az ertelmezeshez.

Ez is jöhet.

Jut eszembe, premier: az evekkel ezelott a KeM palyazatra irt sztoridnak jo hasznat vettem a kampany elejen (anno irtam is a forumban), jo alapanyag volt

Örülök neki!

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4408 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.05.03, 12:47

Tényleg nagyon jól meg van írva, és a kontent is izgi, köszönet a beszámolóért!

Egyetlen dolgon értetlenkednék: úgy tűnik, hogy a "grim&gritty" és "nagyonhalálos" jelzők egyáltalán nem azt jelentik, amit a kifejezések maguk. Vagy csak nekem fura, hogy a leírásból az derül ki, hogy 62 játékalkalom alatt egy PC sem halt meg? Valamit félreértettem?

Urban: kösz!

Alapjaban jol ertetted. Annak, hogy nem volt meg JK kill, tobb oka is van: i) 4 regi csatlosbol 3 fube harapott (mind harcban; ez a csatlosok egyik fontos, rendszerszintu funkcioja is); ii) 2 JK is egetett mar el permanensen Sorspontot (halalos serulest elkerulendo); iii) a Szellemsaman gyogyitas jartassaga es egyik misztikus kepessege eleg ahhoz, hogy bizonyos korulmenyek kozott visszahuzzon valakit a halal peremerol (de harcteri heal-re, insta gyogyitasra o sem kepes) - 2 JK ezert el meg mindig; iv) a Jatekosok felismertek mindezt ideje koran, es alt. nagyon ovatosak, ha harcrol van szo: meglepetes, tulero, gorenykedes - a lenyeg, hogy hamar nyerjenek. :) v) szerencsejuk volt.

A görénykedést kikérem a görénykék nevében IS! :)

Szerencséjük meg leginkább az ellenfeleknek volt a kockadobások tekintetében. :)

Módosította Aleister: 2016.05.03, 12:48

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11440 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.04.27, 06:06

cyberdog: Póni-egyszarvú-werewolf-kozmikus-noir-steam-tudományos-fantasztikus-planetáris-belezőfantasy esetleg?

Már foglalt! Pont ezen dolgozom!

Khmm... Rifts?

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6195 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.04.26, 20:45

cyberdog: Póni-egyszarvú-werewolf-kozmikus-noir-steam-tudományos-fantasztikus-planetáris-belezőfantasy esetleg?

Már rég meg is jelent:

http://lfg.hu/11015/ismerteto/the-world-of-synnibarr-rpg/

aluminiumtrioxid

aluminiumtrioxid

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1744 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.04.26, 20:41

Semmi gond van B-Tervem. Egy anime ihletésű fantasy.

Rossz hírem van...

cyberdog

cyberdog

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 88 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.04.26, 20:19

Semmi gond van B-Tervem. Egy anime ihletésű fantasy. Tudom ez elsőre talán ijesztően hangzik de igyekszem kreatívan alkotni. Már van négy játéktechnikai tabló hozzá amik annyira összetettek hogy lassan már én sem értem őket. Amúgy tényleg király ez a játék, tetszik a darkos germán hangulat megfejelve valami emberközeli megközelítéssel.

Aldor_a_harcias

Aldor_a_harcias

Birodalmi Parancsnok

• Fórumita
  • 314 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.04.26, 17:51

Remek a cikk és számomra nagyon hasznosak voltak a leírtak, tapasztalatok!

Nagyon köszönöm!

Magam részéről, építgetek egy harcrendszert ami belemegy egy olyan mélységbe, hogy "érezhetőek" legyenek a helyezkedéssel / fegyvernemek erőviszonyaival kapcsolatos döntések és persze pörgős, könnyen lesérülős, halálos körülmények. Ha egy hasonlattal kéne bemutatnom, akkor a valósághűség kb. olyan szintet ér el, mint a PC-s világban a Mount & Blade című játék.

Viszont a körítés, a szerep-szerepjáték oldalánál kísértetiesen hasonló elgondolásaim voltak, mint neked, pedig most olvastam erről először, így még biztosabb lettem abban, hogy ezen a téren nem kell semmit sem hozzátennem egy jó körítéshez. :)

Módosította Aldor_a_harcias: 2016.04.26, 17:51

tar242

tar242

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 763 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.04.26, 15:31

Már foglalt! Pont ezen dolgozom!

Módosította tar242: 2016.04.26, 15:32

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3337 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.04.26, 13:23

Egyetlen dolgon értetlenkednék: úgy tűnik, hogy a "grim&gritty" és "nagyonhalálos" jelzők egyáltalán nem azt jelentik, amit a kifejezések maguk. Vagy csak nekem fura, hogy a leírásból az derül ki, hogy 62 játékalkalom alatt egy PC sem halt meg? Valamit félreértettem?

Urban: kösz!

Alapjaban jol ertetted. Annak, hogy nem volt meg JK kill, tobb oka is van: i) 4 regi csatlosbol 3 fube harapott (mind harcban; ez a csatlosok egyik fontos, rendszerszintu funkcioja is); ii) 2 JK is egetett mar el permanensen Sorspontot (halalos serulest elkerulendo); iii) a Szellemsaman gyogyitas jartassaga es egyik misztikus kepessege eleg ahhoz, hogy bizonyos korulmenyek kozott visszahuzzon valakit a halal peremerol (de harcteri heal-re, insta gyogyitasra o sem kepes) - 2 JK ezert el meg mindig; iv) a Jatekosok felismertek mindezt ideje koran, es alt. nagyon ovatosak, ha harcrol van szo: meglepetes, tulero, gorenykedes - a lenyeg, hogy hamar nyerjenek. :) v) szerencsejuk volt.

nornwarrior

nornwarrior

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 277 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.04.26, 12:44

Marvin: Ez így egybe zseniális. Gyorsan csinálni megfele! :)

Urban

Urban

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1556 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.04.26, 12:09

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2392 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.04.26, 09:02

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7998 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.04.26, 08:44

A megoszthato anyagon tanakodom - pl. nem tudom, mi lenne erre a jo platform, mivel a visszajelzesek is erdekelnenek.

Ha bármi lepárlódik a rendszerből és a világból, amit megosztanál, szólj bátran, és megtaláljuk a módját, hogy úgy tegyük közzé, hogy visszajelzéseket is tudjál róla kapni. ;) Szerintem a már lejátszott kaland kezdésnek kiváló ötlet. :ok: Ha a többi anyag esetleg csak akkor ölt alakot, amikor (/ha) befejezitek a kampányt, szerintem lesz itt olyan, aki azt is szívesen megvárja. :buszke:

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3337 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.04.26, 08:26

Érdekes ismertető volt, én is köszönöm!

Ha egy teljes szabályleírás nagy munka is lenne, van esetleg bármi kisebb rész, amit könnyen meg tudsz osztani (és szívesen teszed)? Istenek leírása, szörnyek meg hasonlók, világtérkép?

PS: Ja. és ez a kb. 50 játékülés nagyjából mennyi idő alatt játszódott le? (Mivel ugye tartotok "szünetet" is néha.)

@ premier

2014.szeptember elsejevel startolt a jatek, mostanra 62. jatekalkalom van mogottunk. A 37. utan volt egy kiadosabb szunet (kb. 4 honap), illetve az ev vegen / elejen szokott lenni 2-3 hetes pauza, mikor mindenki szetszeled.

A megoszthato anyagon tanakodom - pl. nem tudom, mi lenne erre a jo platform, mivel a visszajelzesek is erdekelnenek. Ami a konkret anyagot illeti. Bestiarium: nem hiszem, mivel a szabalyok nelkul a statoknak pl. nem sok ertelme van, emellett erosen spoileres - ilyesmit a Jatekosoknak sem mutatok soha, meg a legyozott ellenfelek utan sem. Vilagterkep: ez egyelore egy hianyossaga a settingnek, a skicc evek ota egy soralateten van :). De ez nem a lustasagombol fakad, hanem abbol a megkozelitesbol, hogy a vilag fokozatosan epul, ahogy a Jatekosok mikrokornyezete bovul a barangolasaik nyoman. Igy csakis olyan helyszineket dolgozok ki, amelyek tenyleg szerepet is kapnak a jatekban (es nem a fioknak keszulnek), emellett nem kotom meg a kezem elore lefektetett tenyekkel. Ugyanis meg en sem tudom pontosan, merre es milyen tajakon kigyozik majd a tortenet. A standard menete az a dolgoknak, hogy gyakran belogatok egy-egy helyszint, utalast, telepulest, a "lore" reszekent - es ha a Jatekosok erdeklodnek, akkor elobb-utobb bedolgozom a tortenetbe, es eljutnak oda. Ehhez a setting is jol passzol, mivel a zord korulmenyek miatt az emberek nem utaznak keresztul-kasul, nagyok es nehezen atjarhatok a tavolsagok, terkepeszek meg gyakorlatilag nincsenek - igy maradnak a szkaldok tortenetei, meg az utazok hirei. Istenek, vallas: ez egy eleg kompakt, es szabalyokat nem tartalmazo leiras, igy talan elvezheto es alkalmas lenne onmagaban is promonak. De ha van meg otlet, irjatok.

Ami eszembe jutott meg, az az, hogy az egyik, mar lejatszott kalandot osszerakom es megosztom idovel. Ez a rendszer nelkul is erdekes lehet, mivel az ismerteto meg eleve a milio eleg sok fogodzot ad az ertelmezeshez. Jut eszembe, premier: az evekkel ezelott a KeM palyazatra irt sztoridnak jo hasznat vettem a kampany elejen (anno irtam is a forumban), jo alapanyag volt (itt az 1. novella kapcsolodik hozza ;) ).

cyberdog: hajra! Haengem pl.  zavart volna az, hogy ebben a temaban mar tucatnyian alkottak elottem, neki sem alltam volna. Nagyon sok "vikinges" tematikaju, hivatalos game van a piacon, a realis-tortenelmi megkozelitest alkalmazotol a DnD-Pathfinder csilli-villi kiegeszitoin at egeszen olyanokig, ahol felisteneket, isteneket kell megszemelyesiteni. Nincs uj a Nap alatt. :)

Baka

Baka

Elementalista

• Fórumita
  • 979 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.04.26, 07:43

Cyberdog:

Megint lenyúlták előlem a témámat! Először a görög mitológiát most meg ez!

Védesd le a klasszikus mitológiát.  :rohog: 

Tanulság: nem érdemes minden szir-szarra rendszert fejleszteni. Ha egy működő játékot adaptálsz egy settingre akár még játszhatsz is rajta nem pedig négy évig hegeszted. 

Premier

Premier

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 588 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.04.26, 01:32

Cyberdog, egyrészt a téma nem a tiéd, nem nocturnáé, nem az enyém, nem a WotC-é, és általában senkié. Ha akarsz csinálni egy ilyet, akkor csinálj egy ilyet, ennyi. Csinálj egy jobbat, vagy egy hasonlót de másmilyet.

És itt mindenki amatőr, esetleg elGábort leszámítva a Helvéczia meg pár egyéb dolog miatt; tehát ne gyere ezzel, hogy "kitúrják az amatőröket az iparból", mivel itt nincs ipar. Az ipar az nem az, ami itt van.

Arcana

Arcana

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1350 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.04.25, 21:53

Jó ismertető, jó volt olvasni a novellákkal együtt. Frankón átjön belőlük a megcélzott hangulat. :) Jó játékot a továbbiakban is!

cyberdog

cyberdog

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 88 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.04.25, 21:34

Hogy a jó büdös ordas.... arrgh! Megint lenyúlták előlem a témámat! Először a görög mitológiát most meg ez! Tíz éve tanulmányozom a germán-kelta világot, történelem szakra járok és négy éve kínlódom a házkészítésű rendszeremmel és világommal erre valaki megcsinálja sokkal jobban! Elismerésem, megint sikerült kitúrni az iparból egy lelkes amatőrt. Most mi a fenét dolgozzak fel? Maradt még bármi a bolygón amiből még nem csináltak szerepjátékot?

vardoger

vardoger

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 2 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.04.25, 18:56

A vezérséghez: a cspat eredetileg a számi sámánt választotta vezérnek, mert úgy gondolták, hogy a bölcsessége erre alkalmassá teszi. Néhány rossz döntés után azonban Erik már nem volt elájulva tőle, és különben is ő sokkal ambíciózusabb. Ráadásul Sigtrygg amolyan untermensch ebben a világban: 1. félig (és inkább) számi, 2. nincs karperece, 3. fura dolgai vannak (a gombafogyasztása kiemelkedő :D , a "köztudottan nem létező" szellemekkel társalog, nem érdeklik igazán az élet fontos dolgai: folyamatos ivászat, vérontás, hősies elhalálozás...) Erik pedig meglátta az alkalmat a vezérség átvételére, amit Sigtrygg valójában örömmel át is engedett neki. Ez nem az ő műfaja :)

A játékot pedig kb. 1,5 éve kezdtük.

Premier

Premier

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 588 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.04.25, 18:09

Érdekes ismertető volt, én is köszönöm!

Ha egy teljes szabályleírás nagy munka is lenne, van esetleg bármi kisebb rész, amit könnyen meg tudsz osztani (és szívesen teszed)? Istenek leírása, szörnyek meg hasonlók, világtérkép?

PS: Ja. és ez a kb. 50 játékülés nagyjából mennyi idő alatt játszódott le? (Mivel ugye tartotok "szünetet" is néha.)

Módosította Premier: 2016.04.25, 18:10

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]