Ugrás tartalomhoz

Fotó

Külföldi BB rendezvények

• Válasz írásához lépj be
103 hozzászólás érkezett eddig

BlackOrc

BlackOrc

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1296 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.07.17, 11:00

NAF World Cup 2019 will be in Dornbirn, Austria (Lake Constance area)

Ha ez a hír igaz, akkor én megyek.

elég komoly honlapja van már

és itt van beszélgetés

2019. október 3-6.

péntek-vasárnap, program már csütörtök délutántól

gugli szerint 8-9 óra autózás, repülve olyan 100-200 km-re lehet megközelíteni

discret

discret

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1739 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.01, 09:54

A NAF Facebook oldalán is ez van. 

Svájci határ közelében van. Nagyon hosszú autózás vagy könnyed repülés.

mR_mU

mR_mU

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1009 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.01, 09:19

dantes

dantes

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1082 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.04.27, 18:18

Ez lemaradt: A dobónak volt még egy leader, és egy BO-nak block.

dantes

dantes

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1082 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.04.27, 18:10

Orkokkal mentem

4 BO

4 Blitzer (2 guard, 1 frenzy, 1 tackle)

4 goblin

1 dobó

1 troll

2 rr

3 törpét és egy káosztörpét kaptam, a tackle-t és a goblinokat kb a hajamra kenhettem.

Black Ork – törpék 1:1

1. félidő katasztrófa volt. Nem túlzás, konkrétan 4 újradobással is nyolcból nyolc köröm megszakadt. Pedig nem próbáltam durva dolgokat, két kockás blokkok, labdafelvétel, ilyesmi…   2. félidőben vittem én is egyet, így döntetlen lett.

Olaf (cseh) – nekro 1:1

Mérsékelt blood bowl tapasztalattal rendelkezett ellenfelem, néhányszor megblitzeltem a labdását, de felborítani nem tudtam, félidő végére sikerült bevinnie. Második félidőben egy gyors td-t vittem, bízva abban, hogy elveszem tőle a labdát és viszek még egyet, de nem jött össze. Ez is döntetlen lett.

Elenistar (cseh) – törpe 1:0

Ő támadott, lánctolással belökdöstem az egyik BO-mat a ketrecébe, leütöttem, de TD-t nem sikerül vinnem. Második félidőben simán bent volt a TD. Ő is kezdőbb játékos volt.

Élő Legenda –káosztörpe 2:0

Nagyon gurultak nekem a kockák, szegény legendának nem lehetett nagy élmény. 2:0 ide.

Itzla – törpe 0:1

Mostanában sokadszorra nincs szerencsém Itzla ellen. Én kezdtem a támadást, de nem sikerült emberelőnyt kialakítanom, a végére még hátrányba is kerültem. Folyamatosan nyomás alatt voltam. a végén 2 gfi kellett volna a td-hez, persze nem lett meg. Második félidőben ő támadott, gyorsan emberelőnybe került. A labdását így is sikerült leütnöm, de a pálya szélén nem sikerült a labdafelvétel. Innentől esélytelen voltam, a végére több játékosom volt kint, mint bent. 1:0 oda.

Domingo – Gyíkok 0:2

Kirúgásnál a kroxigorához került a labda, aki el is kapta. Megindult a td zózám felé, és komolyabban nem érdekelte, hogy védje a kroxigort, háromszor blitzeltem meg -2 kockával (25%-ra borul, újradobással 44%), harmadikra feküdt is, de a labdát nem tudtam felvenni. Bevitte a TD-t. Volt időm egy 3 körösre. A short pass túl bonyolult az orokoknak. Második félidőben én támadtam. Egész meccsen 1 skinket sikerült KO-ra tennem. Még ő alakított ki emberelőnyt. A végén egy dodge kellett volna a td-hez, újradobással se sikerült. Ő felvette a labdát és bevitte. 2:0 oda.

A 2 győzelem – 2 dönteteln – 2 vereség nem lenne rossz eredmény. De a csehek ellen, akik szerintem elég tapasztalatlanok voltak, 2 győzelem lett volna reális. 3 magyar és 1 lengyel ellenfelem ellen pedig egy győzelem, 1 döntetlen nagyon gyászos eredmény. Meg az utolső kettőt vesztettem el, ami nagyon elrontotta a kedvem.

Módosította dantes: 2017.04.27, 18:13

mR_mU

mR_mU

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1009 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.04.24, 21:41

A külső peremvidéken (belváros) akadt még egy kósza frakció. Az Édesgyökér gyermekei, nagyon délről. Az éjszakai életmódhoz alkalmazkodtak. Idönként kilépnek a fényre, s felkínálják a sötét oldalban rejlő lehetőségeket. MV 5 ST 3 AG 2

Telefonról írtam. Ezeregy bocs, a hibákért!

Módosította mR_mU: 2017.04.24, 21:41

mR_mU

mR_mU

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1009 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.04.24, 20:52

Prága "ezen" része, szép és kietlen, akár egy posztapokaliptikus játék helyszíne. A környék állatvilága a macskakő és az azon megjelenő két, rejtélyes módon megjelenő madártetem volt (szerintem az egyik különleges karakter volt, esetleg Gusztáv). A flórája pedig a bazaltkockák közti moha és a belső vasrácsra felszerelt, bájos műanyag borostyán.

Népsűrűség láthatósági ráta: 2fő/óra.

Frakciók

Dzseki Csenek: Boltosok, kereskedők a messzi keletről MV 4 ST 2 AG 4.

Falafelek: Étkezdések a közelebbi keletről. MV 5 ST 4 AG 2

Bambini von Radler: Vándorok, utazók nyugatról és dél-nyugatról MV 5 ST 3 AG 3

Sodoma Gomora kultisták: Alvilágiak, őslakosok.zárt csoportja. MV 6 ST 3 AG 3

Blood Bowlerek: Mihaszna szerencsejátékosok a környező vidékekről.

Különleges karakterek

John Malkovich, a vámpír lord MV 7 ST 6 AG 4

Urban Rider Amazon, hajnali futó/hírvivő MV 8 ST 2 AG 5

A kellemesen borult idő és az ideiglenes lakhely fűtési rendszerének hiánya éberen tartotta a harci szellemet.

Emléknyomok.

Erdei elf csapat. 1. kör első dobás faember gyökér. Következő felállás (3. kör) utáni első mozzanat faember gyökér. "Megérte az árát, gratulálunk neki. Üdvözlettel  Rigó János és családja."

Nekromanta utolsó esélye, az egyenlítésre. Második félidő 6. kör. Lerohanás, a labda visszafele jön a középvonalhoz, a wight mellé. Mélységi védekezés. Elől a mino szabadon. Újradobás nélkül egy roham.. > >. Wight a labda alatt. Izgatott edző bekiabál, akkor dob az elkapásra. Másik edző kedvesen mosolyog a bajsza alatt. Ne légy butus, még repül a labda. (PKO) Tovább örjöng a Mino plusz lépéssel, > >. Akkor jöhet a labda. 6. (TKO)

Ilyen ez a pop szakma gyerekek!

• dantes kedvelte ezt

Wolio

Wolio

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 613 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.04.24, 15:15

Nekem tetszett nagyon az esemény. Volt egy-két dolog, amit máshogy oldottak meg a szervezők, mint ahogy én szoktam, de ez nem volt gond, csak más. :)

Norse csapattal mentem.

Yeti
2 farkas (2block)
2 berseker (2guard)
futó (dodge)
dobó (leader)
5 lineman
2 reroll
1 ff 1 ac 1 ch

Norse-szal bármelyik csapat ellen szívesen játszom, kivéve a törpét. Ott is mindenkinek van blockja, de több a páncéljuk. Így reméltem nem lesz törpe ellenfelem, de nehéz, ha 20 fős mezőnyből 4 törpe (plusz egy káosz törp) van. Meg is kaptam belőlük hármat.

1.nap

Első ellenfelem Elenistar volt (cseh) törpökkel. A tervezett taktika bejött, hogy első félidőben én támadok, beviszek egy gólt és kivédekezem a félidő hátra levő részét. Mondjuk azt bevallhatom, hogy összezavarodtam attól, hogy keresztben játszunk a pályán és nem hosszában, s persze közrejátszott a fáradság is, meg hogy a cserepad a jobb oldalamon helyezkedett el. Talán még néhány érvet felhozhatnék bakim védelmébe, hogy először rossz td zónába akartam bejuttatni a labdát, de aztán sikerült korrigálni a hibát.
Így csak a második félidő maradt neki gólszerzésre, így ha nem sül el valami nagyon rosszul, akkor egy jó kis döntetlen lesz.
Sikerült átjuttatnia a labdást, egyik guardosom halott volt, másik az ő térfelén kábultan, de szerencsémre nem tudott annyi törpöt felszabadítani, így egy kockával meg tudtam rohamozni labdását, aki elterült, pont a gólvonalam mellett. A labdát sikerült megvédenem, így neki már nem volt ideje egyenlíteni, de én akkor észrevettem az ott fekvő játékosomat, aki jump upos, így abba a td zónába be tud állni. Hát ha lehet akkor meg kell próbálni. Long bomb 6, elkapás 4.
2-0 lett vége.

Második ellenfelem Micanser volt (lengyel) khemrivel. Nem örültem, hogy négy múmiája van, de azt nem tudtam, hogy a csontvázak ennyire törékenyek. Szegénynek sok köre szakadt, én meg ezt ki tudtam használni.
3-0 lett vége.

Harmadik ellenfelem Itzla volt (azt hiszem magyar) törpökkel.
A taktika első fele nála is bejött, hogy viszek egy gólt, de aztán elkezdett brutálisan dobni. (számoltam egy körben 11 dobás, rontás nélkül) Így sajnos első félidőben be tudta vinni a gólt.
Második félidőben meg nem volt kérdés, hogy sikerülni fog neki.
1-2 lett a vége. Köszi a meccset. :)

2. nap

Negyedik ellenfelem BO volt (lehet magyar) törpökkel.
Már szombaton nem örültem, hogy vasárnap újabb törp ördögök ellen kell játszanom. Aztán még az eső is elkezdett esni.
Viszont nála sikeresen a tervem első két lépése is bejött. Vittem egy gólt, és az első félidőben nem tudott egyenlíteni.
Második félidőben viszont szépen megoldotta.
1-1 lett a vége. Köszi a meccset. ;)

Ötödik ellenfelem Domingo volt (tiszteletbeli magyar, de lengyel) lizardmennel. Mivel az elmúlt 4 meccsem lassú csapatok ellen volt, így ez a hirtelen jött gyorsaság megzavart. Yeti első körben meghülyült, és minden más támadásom is koponya csattra jött ki, és mivel sok blockot vett fel, nem tudtam előre haladni. Második körre a két guardosom meghalt. Hiába volt dodge a futómnak, elrontotta. Gyorsan lement a meccs.
Így utolsó körre körülbelül egy órám maradt gondolkodni, mivel egy körös gólt terveztem ez nem is volt baj, de aztán perfect defense-t dobott. Így már nem volt megvalósítható.
0-1 lett a vége

Hatodik ellenfelem Paladin volt (szlovák) necromantákkal.
Jól kezdődött, jól pattant a labda és blitzet dobtam, így aláállhattam, csak a futómnak kellett volna gfi-zni, hogy be is tudja védeni a labdást. Egyes újradobva egyes, páncél átment, cas.
Aztán folytatta a népirtást, a félidő végére 3 halottam volt és 4 KO. A KO-ból csak 1 jött vissza, de volt egy cserém is, így 6 játékosom lett volna, csak az egyiket elfelejtettem felrakni, mert elbújt, meg fáradt voltam, meg sok egyéb kifogás. Viszont a szerencsém az volt, hogy elkezdett rosszul dobni, így valahogy betuszakoltam az egyenlítő gólt. KO-ról még mindig senki nem jött vissza, így már 6-an áltak fel védekezni a 11 ellen. Labda megint jól pattant, ő meg nem védte meg jól, meg lassúak is voltak a játékosai, meg sokat segített, hogy kivételesen élnek a guardosaim, persze a yeti már nem, de szerencsére így is sikerült megszereznem a labdát.
2-1 lett vége

Így pozitívan zártam a hétvégét és negyedik lettem. Amivel elégedett vagyok. :)

dantes

dantes

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1082 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.04.24, 13:10

A kockák ezen a hétvégén nem szerettek. Legjobb meccsemet Virággal játszottam billiárdban. ;-) A tornán az eredményeim ebben a sorrendben: 2 döntetlen, 2 győzelem, 2 vereség.

De azért jó móka volt, jól éreztem magam.

Meccsbeszámolók majd jönnek....

Módosította dantes: 2017.04.24, 13:11

discret

discret

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1739 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.04.24, 13:03

Majd akinek van hozzá ereje írhatna bővebbet, köszönöm.

Domingo-t pedig tényleg honosítani kell úgy látom :)

Itzla_Tamac

Itzla_Tamac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1181 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.04.24, 12:57

Végeredmény:

1. Domingo

2. Itzla

3. BO

4. Wolio

...

8. Dantes

9. MrMu

Nagyon jó hangulatú verseny volt, Prága éjszaka, vacak időben is gyönyörű és a sör is iható volt :D

FaVi

FaVi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1691 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.04.23, 11:09

Tiszteletbeli! ;-)

discret

discret

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1739 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.04.22, 19:16

Domingo is magyar? ;)

Itzla_Tamac

Itzla_Tamac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1181 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.04.22, 17:26

PragueBowl 1. Nap vége:
1. Itzla
2. Domingo
3. Wolio
4. BlackOrc
5. MrMu
6. Dantes
(20 résztvevő van, mielőtt meggyanusítanátok, hogy csak 6-an vagyunk :-) )

discret

discret

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1739 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.04.12, 20:40

Kösz a beszámolót!

Itzla_Tamac

Itzla_Tamac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1181 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.04.12, 18:45

Második nap:

5. ellenfél ismét ork (Junioor)

Itt is én kezdek. Végre nekem jönnek össze az ütések lassítan tud, így kell egy gfi a végére:1

A támadását létszámfölényben sikerült megállítani és megszerezni a labdát. De kell egy gfi a végére:1

0-0

6. necro: A srác nagyon bátran játszik. Ezt igyekszem kihasználni. sikerüla pálya szélére kényszeríteni a két farkast és egy wight-ot, de felborul mindegyik mielött kitolnám. körökig fekszenek, hogy ne legyen bajuk. Mikor gólhelyzetbe kerülök, elkövetek egy hibát. nem védem eléggé a labdást, hogy elkapjam a ghoulját, így az egyik farkas egy csel után egy kockával meg tudja ütni a labdásomat...

Még mindig nem lenne nagy baj, de a nézők egy húsgólem mellé dobják a bogyót, aki mellől képtelen vagyok elhozni...

A második félidőben a farkasok lemészárolják a csapatom... 0-1

Végül kiegyensúlyozott eredménnyel zártam a tornát (pozitív lett volna a cél...)

viszont az 5-15-ös cas arány érdekes...

Maga a verseny fantasztikus hangulatban zajlott. (40 résztvevő)

A lengyelek nagyon jó arcok voltak mind. Még a részeg tag is a KFC-ben :D (Tüzet kért BO-tól és amikor megtudta, hogy magyarok vagyunk, meg akart itatni minket jól)

Itzla_Tamac

Itzla_Tamac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1181 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.04.12, 18:28

Szép napot!

Rövid beszámoló a varsói kirándulásról:

BO-val mindketten törpékkel mentünk.

Az én összeállításom:

2 Ronner (block, Wrestle)

2 Blitzer

2 Trollslayer

6 Blocker (4 Guard)

3 RR

1 ff

1 ac

1 cl

Okosabb lett volna 2 guardot a 2 Blitzernek adni (Prágában már így fogom)

BO-val agyaltunk azon, hogy a csere fontosabb, vagy legyen több Re-Roll. Ezügyben nem lettem okosabb, mert ált. a játékos és az újra is kevésnek bizonyult...

1. meccs ork ellen. Én kezdtem, komótosan elsétáltam a TD zónáig, ahogy kell és a 7.-ben bevittem. A szépséghiba csak az volt, hogy közben 3 cast okozott rajtam...

Saját 7. körében kicsit elmatekozta magát, (a bliterek nem indultak eléggé el), így inkább a goblint készítette elő dobásra. Sikerült lánctolással letolnom a goblint a trollról, így nem volt esélye gólt vinni.

A második félidőben elindult a ketrec és tovább fogytak a törpék (sajnos a 9-es vért nagyon kevés)

Annyit sikerült lassítani, hogy csak a 6.-ban egyenlített.

A hetedikben megpróbálkozott egy kontrával, a labdát el is vette, de megint goblint kellett volna dobni a TD-hez. Ismét sikerült levonatozni a goblint a trollról, így maradt az 1-1 (cas 0-6)

2. ellenfelem törpe. Átadta a kezdést. Szép sorban kitóltam 4 játékosát (mind a négy cserepad) majd kényelmesen besétáltam.

A második félidőben sikerült megszerezni a labdát. egy 3+os csellel vihettem volna mégegyed, de nem sikerült. 1-0

3. káosztörpe (Mewash) izgalmas fordulatos meccs sok labda szerzéssel. Én kezdek, félidő végén gól.

A második félidőben sikerült a jobbszélen kibontakozó támadást megállítani,  mire egy bullal elszaladt a balszélen, a labdás goblin pedig short távról hozzá vágta a lasztit. Erre a trollslayer egy sikeres cselt követően felborította.

Masszív iszapbírkózást követően egy hobgoblin marta fel a bogyót a térfelem közepén. Egy egy kockás tolás után két kockával tudtam volna ütni a hobót (itt is elég lett vona a tolás) de koponya. Néhány blokk, két gfi: 1-1...

• dantes kedvelte ezt

mR_mU

mR_mU

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1009 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.04.12, 11:10

Az eurolines járatával, Prágába 12e Ft az oda-vissza út. (Ez pénteki menet és hétfői jövet.) A menetidő 7és fél óra.

A cseh buszjárattal gyorsabb egy kicsit, de az 14e Ft.

Esetleg írjatok.

Bájos, ahogy kivették bowent a listából :)

16. Itzla (Hungary)
18. mR.mU (Hungary)
19. Helmet (Czech republic)
20. Chroust (Czech republic)

Ezek szerint kell egy 17. a húsz indulóhoz.

dantes

dantes

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1082 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.04.07, 15:02

En a szokasossal, orkokkal.

(Bowen vegul nem jon)

Módosította dantes: 2017.04.07, 15:03

mR_mU

mR_mU

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1009 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.04.07, 12:09

A prágai versenyen, ki, mivel indul?

(Ez az 1000. bejegyzésem. Micsoda öröm.)

Módosította mR_mU: 2017.04.07, 12:09

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]