Ugrás tartalomhoz

Fotó

Új varázslatok

• Válasz írásához lépj be
1183 hozzászólás érkezett eddig

kukac

kukac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1650 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.05.12, 10:22

Nem is tudom... Ynev mely részén található ez a Skócia?

Cikornya

Cikornya

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 672 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.05.12, 08:30

Persze hogy van. Skóciában :nyenye:

kukac

kukac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1650 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.05.12, 07:47

ahogy az UTK említ olyan boszikat, akik a fátylaikban "tárolhatnak" varázslatot

Ennyi erővel az alsőneműjükben is tárolhatják a varázslataikat. Vagy van ahol a viselete feltűnő? :nyenye:

Cikornya

Cikornya

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 672 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.05.12, 06:55

Lambach:

A kis félmondatomban az _inkább_ szó hivatott jelölni, hogy nem kinyilatkoztatás, hanem vélemény :)
A véleményem pedig alapvetően a regényeken alapul, amikben a dzsadok esetében szoktak fetűnni testékszerek túlzó mennyiségben.
Egy ilyen "mágiaforma" meg szvsz ott alakul ki, ahol amúgy is hordanak testékszert, ergo nem feltűnő annyira a dolog... ahogy az UTK említ olyan boszikat, akik a fátylaikban "tárolhatnak" varázslatot (szintén dzsadok). Ez a hagyomány se valószínű, hogy kialakul pl. a déli jégmezőkön, mert mindenki szörmebundát visel, de fátylat nem sokan :nyenye:
Vagy Toron, ahol sokak tökig teletoválják magukat, ergo a bm-i tetkó sem annyira feltűnőek, ergo valszeg gyakoribb Toronban pl. az arcán tetovált BM, mint az ÉSZ-ben vagy Shadonban, ahol a tetoválásnak nincs akkora hagyománya.

Megint csak szvsz. De ígérem az első isteni kinyilatkoztatásom után neked fogok szólni elsőnek :)

Lambach

Lambach

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 368 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.05.11, 11:52

Ez a testékszeres dolog inkább dzsad....

Engem mindig beoltanak(sokszor jogosan) ha summásan kijelentek valamit hogy az úgy van.
Hadd kedveskedjek viszont egy kicsit.

Ha a mélyen tisztelt Taba El Ibara nem más mint mint a mi világunk arab részének torzult tükörképe akkor el kell keserítselek a testékszer nem arab találmány tehát nem köthető a dszadokhoz sem szerintem.

A mi világunkon már az ősi kulturák is ismerték és használták épp ezért vélekedem úgy hogy a tapasztalati úton készült varázstárgyak egy új csoportja lehetne belőlük feldobva a kasztokat.(de mivel ezt a Lambach találta ki nem Kornya ezért ez fa@@ság marad ugyebár meg tápolás)

Igen igen arra lyukadtam hogy efféle csecsebecséket boszorkány is készíthet abszolút illik hozzá is.
Illetve nem kell drágakő sem a készítésükhöz hiszen nem mozaikmágikus elveken működnének.

Apró pici ötvös remekek vagy csontocskák amikbe a készítő manát sűrít akár a lentebb vizualizált véráztatós dologgal(akkor tárgy mondjuk megkaphatja a lény egy adott tulajdonságát) vagy csak egyszerűen a transzba lép és kántál.

Cikornya

Cikornya

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 672 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.05.10, 19:32

Ez a testékszeres dolog inkább dzsad....

Lambach

Lambach

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 368 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.05.10, 15:14

án azért, mert egy húsba szúrt talizmán képes az életerőből is táplálkozni. Ez kifejezetten bm stílus. Ebben az esetben a max. Fp-ből le kéne vonni néhány pontot addig, amíg a talizmánt el nem távolítják. Cserébe nyilván jobb vagy mana-fronton olcsóbb.

Jómagam is efféle megoldásra gondoltam. (hasonlóan az aquir védő talizmánokhoz csak annyi lenne a különbség hogy ez a hiány addig állandó amig a figura szeretné élvezni a testékszer hatását viszont ez a tetoválásokkal ellentétben állandó hatást fejtene ki)

Ezt mondjuk azért nem hinném, ez minimum aquirnyelv beültetés bigsmile.gif De savlehelletet mondjuk egy talizmán is létrehozhat (vö. tűzlehellet varázsital)

Ezt is ellőtték helyettem! :)
Ez nem igaz skacok... :)

Az pedig valóban indokolatlan, hogy a "talizmán" csak nyakba akasztható lehet

Magam is így vélem...

De mivel a nyakbavaló alkalmasint a legegyszerűbb megoldás, miért bonyolítanák?

MERT METAL!

Tetoválás+testékszer szinte a boszorkánymesternek van kitalálva!

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12412 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.05.10, 09:32

Hali!

Tetoválás mágiát láttunk már.de ha már ilyen fajsúlyos darkos dolgok a bmhez passzolnak akkor miért nincsenek mágikus erejű piercingek azaz testékszerek?

Csak a magam részéről inkább "implant" - tehát bőr alá ültetett, nem kivehető, esetleg lenyelt - dolgokban gondolkodnék.

Ja, és GA a DV fórumán - egyes überebb kyreknek fenntartva! - fogprotézisekről is beszélt.

----------------------

Hiszen vagy a könek kell elég nagynak lennie,

Azért egy 60-100 karátos kő még igencsak kicsi ha el kell suvasztani valahová - kivéve persze, ha
ez a "valahova" a költségvetés, mert ott igencsak meglátszik.

Adios
KLM

Noro

Noro

Anunnaki

• Fórumita
  • 4994 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.05.09, 17:43

A varázslók egyfelől bármilyen formában készíthetnek varázstárgyakat, másfelől viszont a méretekkel gondjuk lehet. Hiszen vagy a könek kell elég nagynak lennie, vagy a rúnáknak (amiket nem lehet tetszőlegesen lekicsinyíteni) kell elég hely.

Boszorkánymesternél ilyen gond nincs, mert ha a formula azt mondja, hogy kicsi, akkor kicsi. Itt jegyezném meg, hogy a tapasztalati varázstárgyakat nem kell feltétlenül besorolni a rúnamágiába vagy a drágakőmágiába. (Akár az is lehet, hogy pl. mágikus füvek vannak benne, bár ez inkább boszi stílus. Bm-nél lehet, hogy mágikus lények vérében kell fürdetni)

Az pedig valóban indokolatlan, hogy a "talizmán" csak nyakba akasztható lehet. De mivel a nyakbavaló alkalmasint a legegyszerűbb megoldás, miért bonyolítanák? Talán azért, mert egy húsba szúrt talizmán képes az életerőből is táplálkozni. Ez kifejezetten bm stílus. Ebben az esetben a max. Fp-ből le kéne vonni néhány pontot addig, amíg a talizmánt el nem távolítják. Cserébe nyilván jobb vagy mana-fronton olcsóbb.

nyelvpiercing amivel mondjuk olyat lehet üvölteni hogy döglödnek a népek

Ezt mondjuk azért nem hinném, ez minimum aquirnyelv beültetés :vitatkozik: De savlehelletet mondjuk egy talizmán is létrehozhat (vö. tűzlehellet varázsital)

Módosította Noro: 2010.05.09, 17:47

Lambach

Lambach

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 368 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.05.09, 16:34

Udvari orknak érzem magam....
gondolatait lejegyezték rég elporladt toll forgatók...

:vitatkozik::D:D

No akkor majd csinálok egy pár ilyen varázslatos testékszert illetve várom a kreálmyányokat tőletek is( a szakállas dolog jó)

Baka

Baka

Elementalista

• Fórumita
  • 997 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.05.09, 16:27

Hasonlót régebben csináltam én is egy NPC-nek. Ő egy magas szintű mozaikmágiát tapasztalati mágiaként használó ismeretlen iskoláztatású fickó volt, aki elég egyéni varázstárgyakkal szerelte fel a közvetlen szolgáit.
Adott volt egy ékkövekből kirakott rúna belefoglalva a kesztyűjébe. Játéktechnikailag meg hasracsapás alapján belőttem hogy az ékkövek összesen mennyi karátot tesznek ki, és annak megfelelő drágakőmágikus hatást rendeltem hozzá. Ennyi.

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5248 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.05.09, 16:22

Varázsgyűrűk amik hanem az ujjon hordva vannak hanem a testben. Nem látom mi ebben az extra. A drágakőmágikus dolgok gyűrű verziója simán belefér ebbe. Találkoztam már olyan törpe bm-el akinek a szakállába font rubin volt a smaragd jele.

Lambach

Lambach

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 368 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.05.09, 16:09

Ki beszél itt rajzolatokról?
Lehetne ez mondjuk drága kövekel.
Szerintem nagyon metal elgondolás(persze tudom amit én kitalálok az sose jó meg tápos a egyes @#{#-k szerint)
hogy ha van a jelmágiának egy bmi verziója akkor miért ne lehetne egy bmi verziója a drágakő mágiának?

Illetve a mi partinkba lesz is mert én azt mondom és kuss de másoknak is érdemes ezen elgondolkodnia mert amellett hogy igen okés egy ujabb lehetősé a tápra. de azon felül szerintem egész jól tudja szinesiteni a játékot és növeli a lehetőségeket
De pl fülbevaló amivel lehet hallani a holtakat.
orrékszer amivel lehet a viz alatt lélegezni
nyelvpiercing amivel mondjuk olyat lehet üvölteni hogy döglödnek a népek
szemöldökékszer amivel lehetne látni mások vitális energiáit
ékszer a sziv feé a mellbimbóba ami mondjuk véd a betegségektől.
pemanens hatású eszközökről beszélek amik folyamatosan fejtik ki a hatásukat (persze magas manapontért)

és persze a méregtől ovo medál lehetne akár egy köldök piercing is ami segit a mérget lebontani stb srb.

Ne vessétek el az ötletet egyből szerintem...
(persze akinek nem tetszik ne használja az elgondolásom)

Módosította Lambach: 2010.05.09, 16:10

Klizen

Klizen

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1969 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.05.09, 15:37

Sztem azért mert a tetkó egy mágikus rajzolat a bőr alatt, ami így közvetlenül, nagy hatékonysággal tudja kifejteni hatását

a piercing viszont csak egy darab fém lenne, azt mágikussá tenni külön rajzolatokkal, olyan piciben, lehet hogy nem is lehetséges (a tetkóknak is adott a mérete, ami elég nagy), pláne egy boszmesnek (egy varázsló azért meg tudná sztem oldani, lásd varázstárgyak)

szóval túl kicsi és abszolút nem egyenes a felülete

Lambach

Lambach

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 368 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.05.09, 14:18

Értem én!:vitatkozik:
Na van egy másik felvetésem ami trademarkos!
Tetoválás mágiát láttunk már.de ha már ilyen fajsúlyos darkos dolgok a bmhez passzolnak akkor miért nincsenek mágikus erejű piercingek azaz testékszerek?
Ezen gondolkodok már napok óta és kiváncsi vagyok a véleményetekre.

Noro

Noro

Anunnaki

• Fórumita
  • 4994 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.05.07, 19:14

Most a légiesség igen? Lehet az sem de az mégis van neki. a Tetoválások arra valók hogy amit a bm nem tud alapból

Ezért írtam, hogy vannak ilyenek, de attól még nem muszáj többet is csinálni, ha van jobb alternatíva.

Egyébként a légiesség, láthatatlanság mégiscsak a test megváltoztatása, kicsivel mégis közelebb van a bm repertoárhoz.
(Az elemi erő meg egyes unortodox elméletek szerint az elemi villám para-párja, úh erről ennyit :nemertem: )

Maga a bélyeg egy kaotikus minták által közrefogott mellvértet ábrázol, használatához a jelet meg kell érinteni .

Nem különösebben fontos, de a tetkók ritkán ábrázolnak bármit is, inkább torz rúnákra hasonlítanak (megint Rúna 4/4)

Így első ránézésre a számok már egész jók. A méretről még annyit, hogy nem feltétlenül az erőszintet türközi: egy testi hatáshoz sztem nagyobb jel illik, mint pl egy lélekmágiáshoz. Ez nem játékegyensúlyos, de ez van

Lambach

Lambach

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 368 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.05.07, 15:26

1, Ugye az Elemi Erő nem passzol a BM-hez

Most a légiesség igen? Lehet az sem de az mégis van neki. a Tetoválások arra valók hogy amit a bm nem tud alapból közvetve esetleg meg tudja tenni.SFÉ nél akkor gondold hogy a bőre keményedik ha neked(nektek) ugy jobban tetszik.
(am a Sebezhetetlenség Itala smafu komám?Itallal csinálhat elemi erőt de tetoválással nem?enyje má:nemertem:

2, Túl kevés mana, pláne ekkora hatóidővel

Na ez jogos!

A másik változat szerint 14 +7\ SFÉ

3, Védő tetkónak túl kicsi, legalább a két felkart be kellene borítania és mindkét felet egyszerre kell
megérinteni.

Ennél hatalmasabb hatást létrehozó bélyeget is láttam már ami nem nagyobb.

(eszembe jutott ez is hogy növekednie kell az erősítéssel de hova tápoljam már le ezt a varázslatot?)
így sem egyszerű megcsinálni szerintem.

de akinek tetszik nyugodtan változtasson rajta és használja a neki megfelelő verziót.

1a, ...viszont lehetne életelszívó/kardtönkretevő/sebzéscsökkentő (lásd véralvadás) vagy mondjuk
az eltárolt életerőből levonódó hatás. Ez utóbbi esetében a seb töredékmásodperc alatt gyógyul,
látványosan és vérzés nélkül... Amíg a bélyegben van eltárolt életerő.

Na ha hiszed ha nem ez lett volna a következő.

No akkor közkívánatra:

Vértezet Bélyege
Mp: 14+7\SFÉ
Feltöltés ideje:5 perc
Időtartam: 10 perc

Az alapesetben körülbelül öklömnyi méretű tetoválást a gyomorszáj közepére helyezi el a tetoválómester.
Maga a bélyeg egy kaotikus minták által közrefogott mellvértet ábrázol, használatához a jelet meg kell érinteni .
A jel aktiválása után egy védő aura öleli körül a boszorkánymester testét, láthatatlanul óvva minden támadástól.
Az aura Sebzésfelfogó értéke alaperősítésen 1-es de 7 manapontonként ez növelhető a maximális 8-as értékig.
A bélyeg mérete és sérülékenysége az erősitéssel növekszik.(alapestben ez 4%)
A jel későbbi bővítésére van mód(tehát lehet a rajz méretét és a védelmi képességét növelni) de akkor már alacsonyabb hatásfokon nem lehet alkalmazni.

4, Ha UTK, akkor legyen szinttől függő maximális erősítés

ETK-ra készült de ott is csak akkorát tudzs csinálni amekkora a max szinted.

Módosította Lambach: 2010.05.07, 15:27

Cikornya

Cikornya

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 672 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.05.04, 11:38

Nekem a tárolt életerőből regenerálós dolog tetszik a legjobban. Az elemi erőben semmi bm-es nics. :)
Mellesleg a Toron kiegből remek ötleteket lehet meríteni...

Noro

Noro

Anunnaki

• Fórumita
  • 4994 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.05.04, 11:15

A tetkók között már így is van, ami nem igazán passzol, de ettől még nem kell a könnyebb utat követni :)

Én valami kéregbőr, kitinbőr vagy hasonló test-torzító varázst javasolnék. Jókora MGT-vel és ahogy KLM mondja, nagy méretű rajzzal. Az SFÉ pedig csak a tetkó elkészítésekor legyen variálható, az utólagos feltöltések során már legyen fix. Kvázi a rajzolatba bele van írva, hogy milyen erős.

A tárolt ÉP-ből instant regeneráló is tetszik. Ehhez hasonló amúgy már van, a Smaragd jele (Rúna 4/4 ) életerőt tárol, és ha nekromantikus támadás éri a viselőt, átveszi a sebzéseket. A továbbfejleszett változat viszont minden fajta sebesülést képes lenne lekezelni.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12412 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.05.04, 10:08

Hali!

Vértezet Bélyege
Mp: 15+5\SFÉ
Feltöltés ideje:5 perc
Időtartam: 10 perc

A körülbelül öklömnyi méretű tetoválást a gyomorszáj közepére helyezi el a tetoválómester.
A jel aktiválása után egy Elemi Erő aura öleli körül a boszorkánymester testét, láthatatlanul óvva minden támadástól.
Az aura Sebzésfelfogó értéke alaperősítésen 1-es de 5 manapontonként ez növelhető a maximális 8-as értékig.

1, Ugye az Elemi Erő nem passzol a BM-hez
1a, ...viszont lehetne életelszívó/kardtönkretevő/sebzéscsökkentő (lásd véralvadás) vagy mondjuk
az eltárolt életerőből levonódó hatás. Ez utóbbi esetében a seb töredékmásodperc alatt gyógyul,
látványosan és vérzés nélkül... Amíg a bélyegben van eltárolt életerő.
1b, Ezek a hatások azonban vagy-vagy (XOR) legyenek.

2, Túl kevés mana, pláne ekkora hatóidővel

3, Védő tetkónak túl kicsi, legalább a két felkart be kellene borítania és mindkét felet egyszerre kell
megérinteni.

4, Ha UTK, akkor legyen szinttől függő maximális erősítés

Adios
KLM

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]