Ugrás tartalomhoz

Fotó

Shadow of the Demon Lord

• Válasz írásához lépj be
43 hozzászólás érkezett eddig

Glowface

Glowface

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2931 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.08.17, 07:06

Szóval, ahogy mondtam, kipróbálós játékot tervezek. 

Még nem tuti, talán egy hétvégi fél nap lenne a dolog valamikor. Terveim szerint egy kifejezetten rövid start-szintű (0. szintű) játékra kerülne sor, majd szintlépés után egy pár órás novice-szintű (1. szintű) játékra. 

Helyszín: a Kilenc Város Szövetsége. 

Ez a kontinens keleti szélén fekvő jókora terület, hangulata kicsit olyan, mint a Trónok Harca keleti kontinense. Nem a földrajza (nem sivatagos), de nagyhatalmú, karakteres városállamok alkotják, mindegyiknek megvan a maga sajátossága. A városállomakat pedig a helyi hatalmasságok tanácsa, és egy-egy kijelölt autarcha vezeti. Ilyesmi városok, mint Dis, a láncok városa, a rabszolgakereskedelem központja; vagy Kem, az arany város, a pénz és a bankházak városa; vagy éppen Edes, az álmodó város, ahol a lakosság lényegében egésze a nap jó részét érdekes füvek szívásával tölti.

Érdeklődőket továbbra is szeretettel várok, emailben vagy LFG-s üzenetben tessék rám írni!

Glowface

Glowface

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2931 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.08.16, 11:14

ééés.... 14 nap szöszölés után megcsinálta a posta a vámkezelést, kihozták az alapkönyvemet! :)

háromszor írtam rájuk, mi van. Azt írták vissza, elnézést, csak nagyon sok a vámkezelni valójuk.

Viszont szerintem bocsánatként vám- és áfamentesen vámkezelték (amire szerintem az ég világon semmi alapjuk nem volt), és a posta vámkezelési díját se számították fel. Fura népség.

Hamarosan elkezdek kitalálni valami kipróbálós kalandot, most, hogy papír alapon is van már szabálykönyvem. Akit érdekelne egy kipróbálós összeruccanás, írjon rá emailben vagy itt PM-eljen meg!

Glowface

Glowface

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2931 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.08.16, 10:25

:leborul:

Ratface

Ratface

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 272 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.08.16, 08:35

Glowface: nekem először hibaüzenetet adott szintén,
aztán csak a címsorba kattintva + enter után simán bejött a pdf

Csináltam pár karaktert, magyar nyelven, első szintre, hirtelen-beugrós játékokhoz: https://dicewithedge.files.wordpress.com/2016/08/sotdl-karakterek-magyarul.pdf 

file not found?

Glowface

Glowface

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2931 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.08.14, 19:46

Csináltam pár karaktert, magyar nyelven, első szintre, hirtelen-beugrós játékokhoz: https://dicewithedge.files.wordpress.com/2016/08/sotdl-karakterek-magyarul.pdf 

file not found?

GothPunk

GothPunk

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 918 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.08.14, 12:13

GothPunk

GothPunk

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 918 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.08.11, 22:02

Holnap kezdjük a Tales of the Demon Lordot, elvileg kéthetente pénteken lesz a játék és terveink szerint végigvisszük. Én mesélek, igyekszem majd róla beszámolót írni. Az első starter kalandot 1. szintűként kezdik majd, szóval ott mindjárt pimpelem kicsit a harci helyzeteket. 

bkemeny

bkemeny

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 64 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.08.11, 19:58

Fú de jó! Örülök, hogy így kedvet kaptál, remélem hamar megérkezik azért a könyv! :)
Én most próbálkozom behozni magam a nagyobb darab kiegészítőkkel, a vallásokat tárgyaló Uncertain Faith iszonyat jól sikerült, államvizsga után azt hiszem elöntöm az apróhirdetés topikot egy pár egylövetűvel. :)

Glowface

Glowface

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2931 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.08.09, 14:29

Köszönöm, szerintem is jó tesztek voltak! :)

Akkor lehet, hogy hamarosan jelentkezek. Még akarok egy hardcopy alapkönyvet, ami (szokás szerint) elakadt a vámon...

utána elkezdek kitalálni valamit. 

_Hyperman (NPC/NJK)

_Hyperman (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2016.08.09, 11:19

Ha valami szerveződne, akkor én is szívesen kipróbálnám a játékot. :)

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6223 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.08.08, 18:07

Mivel már játszottam nálad úgy, hogy te is csak próbaképpen mesélted és jó lett az összes alkalom, ezért bíznék abban, hogy esetleg beférhetek egy szerveződő mesédbe. Az 5E tesztje is, meg a 4E alatt futó Gamma World is meglehetősen jóra sikerült anno. :bezzeg:

Glowface

Glowface

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2931 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.08.08, 09:32

Orastes: igazából még csak ismerkedem a játékkal, kétszer kipróbáltam játékosként, most meg beleásom magam. Nyilván azzal a céllal, hogy alkalom adtán mesélőként is kipróbáljam majd... 

Ha alakul valami, majd szólok! :)

De szerintem páran tuti játszanak időnként kis hazánkban.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6223 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.08.05, 18:38

Glowface mester, nagyon frankónak tűnik a rendszer. :cool: Nincs most éppen olyan futó meséd, amibe be lehetne csatlakozni, vagy legalább egy teszt-alkalom erejéig benézni? :titok:

Glowface

Glowface

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2931 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.08.05, 12:00

közben összebarkácsoltam magamnak pár összefoglaló táblázatot a játékról. Hátha másnak is kell. Az első pár oldal karakteralkotáshoz jó (származások, ösvények, mágia hagyományok listái).

Aztán van egy oldal a harcban használható mindenféle állapot és lehetséges cselekvések használatáról, bár őszintén szólva nem hiszem, hogy ezt a temérdek alternatív cselekvést túl sokan használnák. Elég szabálynehézzé tennék az amúgy gördülékeny rendszert.

Végül szörnyek listái, difficulty szerint rendezve, az érdekes harci helyzetekből válogatós mesélőknek.

Alu

hát, semmi extra. Úgy értettem, hogy a kalandban elég gyomorforgatós horroros megoldása volt annak, hogy pontosan mitől zakkant a fél falu, és hogyan is állnak befolyás alatt.

Spoiler

szóval, a kaland mint sztori annyira nem dobott fel, mert viszonylag előre láthatóak voltak a csavarok a történetben. Viszont a setting nagyon ütött, továbbra is.

Amúgy kíváncsi vagyok, ki mennyire horrorosan mesélne SotDL-t. Lehet ezt szerintem szinte teljesen sima fantasyként mesélni, lehet depressziós dark fantasyként ("úgyis végünk!"), lehet gyomorforgatós horrorként, lehet nyomasztós pszicho-thrilleres horrorként... horrort mesélni sosem egyszerű.

aluminiumtrioxid

aluminiumtrioxid

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1766 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.07.31, 16:14

(gusztustalan) technikai részletek 

7fa6b0be9d5614e6e8aa57089f47c718ec462a46

GothPunk

GothPunk

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 918 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.07.30, 22:03

Mini-review és interjú Robert J. Schwarlbbal. 

http://www.gnomestew.com/general/mini-review-shadow-of-the-demon-lord-and-interview-with-robert-j-schwalb/

Glowface

Glowface

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2931 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.07.28, 14:23

Az egyik SotDL-en játszottam. Príma kis játék volt, jó karakterekkel. A Feast of the Father modult nyomta le nekünk Roonel.

Mondjuk, kicsit több csavar és váratlanság nekem ütősebbé tette volna horror-fantasyként a játékot, valahogy nagy részt elég átléátható volt, miféle turpisság lesz, még ha a (gusztustalan) technikai részletek nem is. 

De kipróbáló játéknak kiváló volt! :)

Más: összeraktam egy kitölthető-PDF karakterlapot, csináltam hozzá egy 2. üres oldalt is spelleknek. Biztos volt már hasonló, de hátha jól jön valakinek.

bkemeny

bkemeny

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 64 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.07.27, 09:20

Egyetértek! Azért valahol látszik, hogy Schwalb és Pramas nagyon sokat dolgoztak együtt régebben. :)

Hogy sikerültek a HH-s DA és SotDL játékok?

Módosította bkemeny: 2016.07.27, 09:20

GothPunk

GothPunk

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 918 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.07.26, 20:31

DA vs. SotDL témához (most meséltem és játszottam Hősök Hajnalán) annyit, hogy SotDL-hoz nekem elég katyvasz a világ, van benne minden, amiből neked kell kiválogatni, amit szeretnél, DA-hoz meg kapsz egy elég jól kidolgozott világot (amit aztán fura módon nem támogat meg különösebben a rendszer, ld. specializációk, Grey Warden szerep, mágiarendszer és a Homály...). Nekem rendszerileg a DA jobban "kézre áll", egyszerűbb, a nagy szórását a d20-nak kompenzálja a 3d6-al és a stunt pontokkal behozza, hogy időnként a játékosok egészen váratlan és jópofa dolgokat tudnak csinálni / nyakukba kapni. Ez utóbbi hiányzik kicsit a SotDL-ből, de egyébként annak meg a sok hangulatos kasztja, specializációja, a karaktergeneráláshoz rendelkezésre álló rengeteg táblázat tetszetősebb. SotDL-nél nekem a rendszert bonyolítja, hogy jóval több speckó képességed van (5. szinten már pláne újra meg újra végig kellett nézni, hogy hány bonus kocka jár épp a támadáshoz), amennyire a DA sose lesz bonyolult.

DA azoknak való, akik szeretik a világát, játszották a PC-s játékokat és egyszerű játékra várnak. 

SotDL azoknak való, akik hajlandóak dolgozni a világgal, szeretnek karaktert építeni és átlátják a bonyolultabb rendszert. 

bkemeny

bkemeny

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 64 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.07.22, 07:00

Rendszerszinten számomra a legfontosabb, hogy sokkal-sokkal gyorsabb a Demon Lord. Nem száll el a HP és marad szinten a damage output, mint Dragon Age-ben, a HP is kisebb mértékben nő, a sebzés viszont emelkedik rendesen. Ezáltal tényleg dark, folyamatosan félted a karaktered, valamint a fizikai halálon kívül az őrület és a korrupció is folyamatosan fenyeget. A bane/boon (-d6/+d6) rendszer szuperjól működik, minden fontos körülmény ami a karakter előnyére válhat egy plusz d6-ot ad, amik a karakter ellen dolgoznak -d6-ot. Ezek összegződnek. Több plusz d6 esetén a legnagyobbat adod hozzá a d20 értékéhez, több mínusz d6 esetén a legnagyobbat vonod ki.
Nagyon gyorsan fel lehet készülni továbbá egy mesére, és nagyon gyorsan (mégis részletesen) össze lehet rakni egy csapat új karaktert.
A specializáció sokkal szerteágazóbb, mint a Dragon Age-ben, nincs túl sok kötöttség, egy warriorból is lehet pyromancer 7. szinten, ha úgy indokolja a történet.

Nagyon ajánlom kipróbálásra, hamar elsajátítható a rendszer, nem igényel nagy befektetést, ráadásul van starter guide és rengeteg király kezdő kaland. Szerintem csak így tudod eldönteni, hogy számodra többet tud-e nyújtani a játék, mint a DA.

Engem leginkább az érdekelne, hogy mit nyújt a játék a Dragon Age-dzsel szemben. Ugyanúgy komparatíve rules-light dark fantasy cuccnak tűnik, csak a DARPG mögött van egy többé-kevésbé ismert brand meg egy jópofa rendszerszintű gimmick (dragon die, stuntok). SotDL ehhez képest mit ajánl?

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]