Ugrás tartalomhoz

M16 és gépkarabélytársai behatóbban

• Válasz írásához lépj be
1331 hozzászólás érkezett eddig

Fattyu

Fattyu

Iszapszemű fórumozó

• Fórumita
  • 6709 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.10.28, 10:08

Az AK-74 5,45-ös, és sokan a kompenzátort tartják a legjobb elemnek a fegyverből. Nem a lőszert. :sir:

A lényeg viszont az, hogy a 7,62 vs 5,56 vita idejétmúlt. Annyi fegyver és annyi lőszer van már, hogy általánosságba beszélni a témáról nem lehet. A 80-as években megkövült tények mostanra aktualitásukat veszítették.

Ebben teljesen igazad van. :sir:

Mr_Nemo

Mr_Nemo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 924 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.10.28, 09:21

Általában tényleg jobb a stophatása, de azért az erős kijelentés, hogy alatta nincs élet... "7,62 alatt szerintem sem érdemes erőlködni"
Egy jó fegyver és jó 5,56-os párosítása jobb, mint a 7,62-es AK. A sok ellenség meg gondolom azért használja még mindig ezt, mert ár/érték arányban nehéz lenne jobbat találni, ha nem lehetetlen. No meg erre vannak kiképezve az embereik, ehhez van egy rakat alkatrész és lőszer, plusz természetesen ezek már meg vannak véve.

Tavaly olvastam egy összehasonlító tesztet - linket sajnos nem tudok - ahol a HK416-os 5,66 ss109 volt összevetve az AK 74 és AK 103 duóval. Az alapján az 5,56 sokkal jobb volt harci szituációban. Tudom, hogy ez így elég tré, hogy nincs link meg nem tudom a 7,62-es típusokat sem... a fene sem gondolta volna, hogy valaha ezzel fogok példálózni.
A lényeg viszont az, hogy a 7,62 vs 5,56 vita idejétmúlt. Annyi fegyver és annyi lőszer van már, hogy általánosságba beszélni a témáról nem lehet. A 80-as években megkövült tények mostanra aktualitásukat veszítették.

Fattyu

Fattyu

Iszapszemű fórumozó

• Fórumita
  • 6709 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.10.28, 09:06

Nem istenítem, jobbnak tartom. Általában jobb a stophatása, és nem térül el egy fűszáltól. És egy apróság: jelenleg szinte minden "ellenség" azt használ. (utánpótlás.)

Mr_Nemo

Mr_Nemo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 924 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.10.28, 08:18

Azért a 7,62 istenítését is el kellene már felejteni. Nem mindegy, hogy milyen az a 5,56... egy M885 és egy SS109 type között óriási különbségek vannak.

Cholbi:
Ha a fegyver működik, akkor elég kafa 300 méterig. Veszettül pontos. Nem saját tapasztalat, katona barátom mondta, hogy AK után G36-al lőni olyan volt, mint egy CRX-ből átülni egy Ferrariba.

Cholbi

Cholbi

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 5 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.10.28, 07:53

A G36C-re vonatkozó kérdésemben élőerő elleni felhasználásra gondolok.

Fattyu

Fattyu

Iszapszemű fórumozó

• Fórumita
  • 6709 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.10.27, 15:06

7,62 alatt szerintem sem érdemes erőlködni. Az 5,56-al az amiknak bevalottan problémáik vannak pl a vályogházak esetén is.
M4- csak a KMCS használ ilyeneket, a többiek AK-t. Szépne felcsicszázva esetenként. (kis adalék: Kabulban az ottani pár emberként elment nagy közös baráti lövészetre pár más nációval. Kb 30-40 perc lövöldözés után már csak az AK-k működtek megbízhatóan.)

Nem vonom kétségbe a G36-ok tesztereményeit, szerintem egyszerűen a NATO máig sincs sem technikailag, sem szervezetileg felkészülve a jelenlegihez hasonl konfliktusokra.

Módosította Fattyu: 2010.10.27, 15:09

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11607 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.10.27, 08:49

Hali!

Afganisztánban a horvátok nem szerették. De nem a teljesítménye, hanem a karbantartás-igénye és a koszérzékenysége miatt. Ez szvsz többet számít, mert napjaink tűzharcai általában 70-100 méterről történnek.

Ez érdekes, a HK cuccok teszteléséről sokat olvastam, elég alaposnak és meggyőzőnek tűntek.

Másrészt (jó)pár éve Groznijban az 5.45-ös AK-kat az orosz katonák - aki tehette - lecserélte SZVD-re. Állítólag azért,
mert egyrész ennyivel nagyobb pontosság kellett még 150-200 méterre is, másrészt mert azzal elég vastag falat lehet
átlőni.

Adios
KLM

Mr_Nemo

Mr_Nemo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 924 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.10.27, 06:41

Van kint jó barátom, tőle még nem hallottam erről. Bár lehet, hogy azért, mert az AK-t is gyakrabban tisztítják, mint kellene...

Commissar

Commissar

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 321 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.10.27, 06:00

Üdv!
Nekem kicsit úgy tűnik, hogy az AK igénytelensége után nehezen szoknak hozzá a precízebben megmunkált vashoz ;)
A mi fiaink, akik M4-est használnak még nem panaszkodtak, hogy többet kell tisztítani, mint az AK-ikat?

Commissar

Módosította Commissar: 2010.10.27, 06:01

Fattyu

Fattyu

Iszapszemű fórumozó

• Fórumita
  • 6709 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.10.26, 19:01

Afganisztánban a horvátok nem szerették. De nem a teljesítménye, hanem a karbantartás-igénye és a koszérzékenysége miatt. Ez szvsz többet számít, mert napjaink tűzharcai általában 70-100 méterről történnek.

Cholbi

Cholbi

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 5 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.10.26, 07:01

Hali!

H&K G36C mennyire állja meg a helyét nyílt terepen? Mármint kalibere iatt oké, de mégsem egy full size gépkarabély.

Miles

Miles

Legionarius

• Fórumita
  • 1866 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.10.25, 22:58

Ez a sínátlövő történet szerintem egy kortalan UL, ugyanis én 95M huszárkarabéllyal is halottam már....

Fattyu

Fattyu

Iszapszemű fórumozó

• Fórumita
  • 6709 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.10.25, 19:20

Ahhoz kb romboló puska kell.

T10

T10

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 562 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.10.25, 15:00

Én a "100 m-ről a 2 cm-s acéllemezt" ismertem. "Sajna" katona nem voltam, de mesélték:)
Azt mondjátok, a sín gerince kb. 2 cm, és nem viszi át?
Akkor a 100 m / 2 cm acéllal mi van?

Mopat

Mopat

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 876 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.10.25, 14:55

Üdv!

Még jó hogy a sínekben is erős szóródás tapasztalható a 7kg/fm súlyú, 50 centis nyomtávú téglagyári csilléktől indítva a 23,5 kilós mellékvonali meg így tovább sínekig. Erősen rozsdás kisnyomtávú sín gerincével-hát mondjuk :)

Mopat

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11607 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.10.25, 12:52

Hali!

És wolfram heggyel-maggal? Mint valódi pct skuló?

Azzal is esélyesen.

Annyi a gond, hogy ha már amúgy "Mythbusters" jelleggel nézzük a legendát,
az általam ismert változat szerint a "kopaszoknak" demonstrált a kiképző őrmi,
miszerint a lefektetett AK-val átlőtte a sínt.
A másik változat, hogy gyakorlaton voltak valahol a büdös semmiben és ott lőtték
át fogadásból a sínt.

Mindkét változat valószínűsíti az elnyűtt sínt és valószínűsítleni a "wolframmagost".

Adios
KLM

Fattyu

Fattyu

Iszapszemű fórumozó

• Fórumita
  • 6709 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.10.25, 12:01

És wolfram heggyel-maggal? Mint valódi pct skuló?

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11607 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.10.25, 10:42

Hali!

AK vs. Sín:

A "legenda" általam is hallott változatában pár centiről lőtte át - ha nem gyári új a sín, hanem valami évtizedek óta használt,
rozsdás és kopott, akkor épp átviheti. A linkelt próbában ui. az acélmagvas lövedék majdnem átvitte.

Viszont pár centiről erősen önveszélyes.

Adios
KLM

Cholbi

Cholbi

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 5 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.10.25, 07:14

Zsír
Akkor biztos valami gyermekvasút, stb. sínjéről indult a legenda.

KXL

KXL

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 353 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.10.25, 02:08

Sziasztok!
Az AK a síngerincet viszi át. Nem a lövedék súlya, hanem hegye, anyaga, sebessége számít. 7.62 - 5.56

Nem üti át

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]