Ugrás tartalomhoz

M16 és gépkarabélytársai behatóbban

• Válasz írásához lépj be
1331 hozzászólás érkezett eddig

_Szlejer (NPC/NJK)

_Szlejer (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.02.28, 10:17

Örülök neki, hogy nem belekötöttél fattyúba, mindössze a tudomására hoztál egy frisebb információt, mint a sajátja volt.

Jóvan nem köll kinyalni a farumat, eriggyé helyedre.

Fattyu

Fattyu

Iszapszemű fórumozó

• Fórumita
  • 6711 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.02.27, 17:18

Ez van. Most mit lehet csinálni? És az a régi jó szokás is kiment a divatból, hogy nép lelekes tagjai kiiktatták azon politikusokat, akikkel nem voltak elégedettek... :Ordog:

Mantis

Mantis

Ápolt

• Fórumita
  • 502 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.02.27, 17:13

Fattyú: Rumsfeld és Robertson befoghatja a száját, mert ők is tudják azt, hogy minket annak idején nem a baromi nagy katonai potenciálunk miatt vettek fel. Az igaz, hogy Magyarország sokat bevállalt a hadsereg fejlesztésével kapcsolatban, azt viszont már a vállaláskor TUDTÁK ŐK IS ÉS MI IS, HOGY NEM FOGJUK TUDNI TELJESÍTENI ŐKET!
Mellesleg: most hogy szükség van ránk a vasúti szerelvények áteresztése és az iraki konfliktus miatt, valahogy mintha kicsit halkabbak lennének a fennt nevezett urak. Mi porbafingó állampolgárok meg leszűrhetjük a következtetést újfent:
Mocskos egy játék a politika.

_Spike (NPC/NJK)

_Spike (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.02.27, 10:34

Üdv!

Redguy:véleményeddel egyetértek, csak kíváncsi voltam mások véleményére is.

Vashi:köszönöm a jótanácsot, megfogadom, igérem többet olvasok újságot.

Mantis:majd még kifejtem, ezt bővebben, most nincs időm, de igazad van...

Fattyú:ezen nem is csodálkozom :)

Fattyu

Fattyu

Iszapszemű fórumozó

• Fórumita
  • 6711 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.02.26, 21:16

Spike: minekt bevonni??? Rumsfeld és Robertson egyszer kifejtette (a közelmúltban), hogyha lenne szabály a NATO-ban a tagok eltávolítására, minket azonnal kirúgnának...

Mantis

Mantis

Ápolt

• Fórumita
  • 502 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.02.26, 20:52

A topic címére reagálva, egy kis történelem: az M16-ot igazából először a vietnami háborúban alkalmazták, mint olcsó, könnyű gyalogsági fegyvert, és az első ütközetekben bizony csúfos kudarcot vallot. Megbízhatatlan és pontatlan volt, a legtöbb katona jobban kedvelte a már bevált M14-et. Azóta sokmindent megváltoztattak rajta, egyes műanyag alkatrészeket fémre cseréltek. Mindazonáltal sokaknak az a véleménye, hogy a HK fegyverek jobbak, sőt egyesek szerint az AK47 is sokkal nagyobb karriert futott be. Hát ez van, az amcsik ezzel nem taroltak nagyot... :)

Varshi

Varshi

Árnyfalkatag

• Moderátor
  • 1592 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.02.26, 16:07

Spike:

Olvassá újságot (akár on-line is) kicsit többet, mer' ezek így roppant hülye kérdések vótak... (illetve kicsit tájékozottabban fel se teszed őket - hidd el! :) )

Redguy

Redguy

Stray Bullet

• Fórumita
  • 866 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.02.26, 14:35

-lesz-e III. world war?
-mit fognak tenni az oroszok, ha az amik Irak államfőjévé egy általuk irányítható embert ültet?
-vajon, ha háború lesz, egyből berángatnak mindenkit itt MO-on, aki él és mozog és ffi?

1. Most tuti nem. Miért lenne? :)

2. Kicsit zajonganak a látszat kedvéért, aztán hagyják magukat megvesztegetni némi gazdasági segéllyel, vámkedvezménnyel, ilyesmivel. (Csak így zárójelben megjegyezném, hogy Szaddam távozásával nagy valószínűséggel az egész közel-keleti térség kissé stabilabb lesz, és ez nemcsak jenki érdek, hanem általános. )

3. Nem. Minek? :)

_Spike (NPC/NJK)

_Spike (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.02.26, 13:47

Hát igen!

Üdv Szlejer!

Ismét találkozunk? Örülök neki, hogy nem belekötöttél fattyúba, mindössze a tudomására hoztál egy frisebb információt, mint a sajátja volt. Látod, erről szólnak a fórumok, tapasztalatokat, információkat osztunk meg egymással. Komolyan, határozottan örülök az új stílusodnak!!

Simonyi Ottó AMD-jéhez nem volt szerencsém, ezért nem tudok véleményt alkotni a dologról.

Szerintetek:

-lesz-e III. world war?
-mit fognak tenni az oroszok, ha az amik Irak államfőjévé egy általuk irányítható embert ültet?
-vajon, ha háború lesz, egyből berángatnak mindenkit itt MO-on, aki él és mozog és ffi?

Fattyu

Fattyu

Iszapszemű fórumozó

• Fórumita
  • 6711 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.02.25, 19:51

Bocs, amikor találkozutunk, még őrgy volt, nem számoltam utána az idő múlását. Mea Maxima Culpa.

_Szlejer (NPC/NJK)

_Szlejer (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.02.25, 14:52

Viszont egyszer volt szerencsém a Simonyi (?) őrgy AMD-jéhez, na az nem semmi. Mondjuk alig lehet már felismerni...

Ha Simonyi Ottóró beszész, akkó ő alezredes...

_Spike (NPC/NJK)

_Spike (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.02.25, 09:38

Üdv, köszi!

Most végre tudom! :)

Fenrir

Fenrir

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 589 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.02.24, 20:55

Üdv!

HK G11: nem jött be ,mert drága
azért drága mert új lőszert használ(nem tudom pontosan mennyi tartalék lőszere van egy hadseregnek,de biztos sok,azaz sokba kerül lecserélni),bár elvileg a hüvely nélküli lőszer darabra olcsóbb(a rézhüvely azt hiszem 30-50%-a lőszer árának,lásd házi utántöltés(már ahol engedik),ill. vashüvelyes hadi lőszerek.
-preciz megmunkálás,és jó minőségű anyagok kellenek, mivel nincs hüvely,ami lezárná a cső végét,ezt a zár szerkezetnek kell megoldania.Elég bonyolult a felépítése:
http://www.hkpro.com/g11.htm

Fattyu

Fattyu

Iszapszemű fórumozó

• Fórumita
  • 6711 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.02.23, 22:33

Viszont egyszer volt szerencsém a Simonyi (?) őrgy AMD-jéhez, na az nem semmi. Mondjuk alig lehet már felismerni...

Fattyu

Fattyu

Iszapszemű fórumozó

• Fórumita
  • 6711 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.02.23, 22:32

Az AMDvel az a legnagyobb baj, hogy nagyon vékony az a nyamvadt "szár" és könnyen törik. Meg kényelmetlen. És még az AK-nál is hangosabb... Anúgy eltűnőfélben van, az AK-63 már jóval elterjedtebb nálunk.

_Spike (NPC/NJK)

_Spike (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.02.23, 14:55

Nem személyes tapasztalat, csak hallomásra építettem, ezért nem voltam biztos. Szóval nem mozog, a 'magyar' AMD sem?

Fattyu

Fattyu

Iszapszemű fórumozó

• Fórumita
  • 6711 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.02.22, 18:03

Stabil, ütni is lehet vele, a szár előbb enged mint a kihajtó reteszelés. És futni is jobb vele. (Belefér a hátizsákba :D)

_Spike (NPC/NJK)

_Spike (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.02.22, 13:09

És ha kihajtod, stabil, esetleg mozog?

Én azért jobban kedvelem a merevtusást.

Fattyu

Fattyu

Iszapszemű fórumozó

• Fórumita
  • 6711 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.02.22, 11:21

Igen, kihjtható, a fegyver alá csukódok, a váltámasz rásze kb az első markolatig ér. Szerintem kényelmesebb a merevtusásnál, mert az nekem rövid volt kicsit.

_Spike (NPC/NJK)

_Spike (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.02.21, 23:17

Akkor biztos sokat fáztál :D

A deszant AK-nak kihajtható tusa van ugye, nem mozog???

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]