Ugrás tartalomhoz

M16 és gépkarabélytársai behatóbban

• Válasz írásához lépj be
1331 hozzászólás érkezett eddig

Fattyu

Fattyu

Iszapszemű fórumozó

• Fórumita
  • 6708 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.02.20, 22:43

Hja, a műanyag büdös és rosszul ég... :D
Amúgy nekem deszant AK-m volt, annak meg vas a tusa...

_Spike (NPC/NJK)

_Spike (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.02.20, 10:33

Mostanában a tv-k nem adnak túl sok orosz filmet, ezért valszínűleg nem tudok megnézni egyet sem, de elhiszem. Azért, ha nekem lenne egy jó kis M-16 A2-em, egy... (úgyis tudjátok), én nem próbálnék begyújtani vele.

Fattyu

Fattyu

Iszapszemű fórumozó

• Fórumita
  • 6708 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.02.18, 08:06

Nem, de hát a szükség ;) Nézz meg egy jó orosz háborús filmet :sor:

_Spike (NPC/NJK)

_Spike (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.02.15, 23:46

Rajtad kívül minden bizonnyal ő az egyetlen ilyen ember igaz sZLEJER, mármint aki az eszét is használja. Ezt megkaptuk! Srácok, figylejetek, hamarosan ti is állatira beégtek és csatlakoztok mellém...

Fattyú, miért nem lehet vele begyújtani?? Ti be szoktatok gyújtani a fatusákkal? :o

_Szlejer (NPC/NJK)

_Szlejer (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.02.14, 22:29

Na, végre egy csávvó, aki az eszit is hasznájja a csipogója helyett...

Nem semmi hüjjeséget hordtatok össze bazeg az emút 10-15 hozzászólásba. :lol:

Fenrir

Fenrir

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 589 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.02.14, 22:12

Üdv!

Nem minden 5.56*45-os fegyver épül az M16-ra:
-HK G41-a G3 "lekicsinyitve";
-Galil(AK másolat 7.62*39,és 5.56*45 -ös verzió van)
-Sa80,de azt hagyjuk :lol:
-HK G36 több tipusból,de külön kiemelve,hogy nem M16 rendszerű(tehát a HK OICW is);
talan a Sig-ek is más rendszerűek.

[Javítva: 2003.02.14 írta: Fenrir]

Fattyu

Fattyu

Iszapszemű fórumozó

• Fórumita
  • 6708 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.02.14, 19:49

Így tanítják. De a műanyag törhet, hideg, és nem lehet vele begyújtani :lol: Amúgy nem feltétlenül könyebb egy műanyag fegyver, eddigi tapasztalataim szerint.

_Spike (NPC/NJK)

_Spike (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.02.14, 17:24

Szóval nem láttátok az üzenetem?

És mi a vélemény a G36-ról, miért előnyös szerintetek a műanyag, és miért hátrányos?

Szerintem:

Előnyös a korrózió meg a súly miatt.
Ellenérv: egy katona csak a fegyverében bízhat igazán (fattyú, sorry, ha ezt nem így tanítják, fogalmam sincs róla, de tök jól hangzik), tehát nem dobálja a vízbe, és elviseli a súlyát, mert az életét mentheti meg.

A ti véleményetek:

_Spike (NPC/NJK)

_Spike (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.02.14, 17:21

Vuk, jól látod!

Vuk

Vuk

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 258 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.02.14, 12:28

Alőszerhez, meg a fegyverhez, majd kelle egy teherbíró páncél, ahhoz, hogy mozdulni tudjon egy új futómű, majd, egy új hajtómű, esetleg álcázóberendezés, hogy ne legyen feltűnő, aztán, egy generátor, hogy mindezt meghajtsa, és máris elérkeztünk, az USA egyéni űrvadászgép-projectjéhez, mert ha így halad a vége ez lesz :P

Vagy rosszul látom?

Fattyu

Fattyu

Iszapszemű fórumozó

• Fórumita
  • 6708 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.02.13, 19:38

Hát, ha azt za ágyút rendszeresítik, az egyszeri katonák nagyon fogják utálni! A fegver meg a lőszer javadalmazás lehet egy mázsa...Bár, ha megcsinálják az egzoszkeletont, hát legyen!

Vuk

Vuk

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 258 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.02.13, 11:10

Spike:Egyeértek, engem igazán a mérete és a súlya rémít meg az OICW-nek.

Valóban olyan mint egy űrágyú, a félautómata processzorvezérelt táras gránátvető ugyan nyálcsorgató, de a többi?

Az AK egy orosz gránátvetővel kombinálva szerintem verhetetlen. A pontosság laboratóriumba, meg lőtéren számít csakugyan, mert terepen úgyis nekiütöd valaminek, amitől elállítódik

_Spike (NPC/NJK)

_Spike (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.02.13, 10:19

Valahova írtam egy választ sZLEJERNEK, de sajnos nem találom, és nem tudom, hogy mit válaszolt, ha valaki tudja hol van, értesítsen. Az OICW engem leginkább a Star wars legelső részére emlékeztet, én nem szeretem, mert ronda. Az M-16ot kedvelem, mert csinos, meg mert szerintem megfelelő helyen megfelelően használva nagyon jól használható.

Az OICW túlságosan futurisztikus lett.

Fattyu

Fattyu

Iszapszemű fórumozó

• Fórumita
  • 6708 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.02.12, 20:20

Ez az pontosabb dolog igazából csak a lőtéren számít, mert hát balhéban egyrészt romlik a lőszavtossága a lövönek, másrészt nem fog leállni célozgatin, mert örül, ha nem látják, nem hogy előbújjon még...
Ezt legeszerűbben talán egy paintball meccen lehet kipróbálni, aztán mindenki elgondolkodhat ennyit lőt, és hány lövésnél látta tisztán az ellenfelét, és abból menyiszer adott le célzott lövést...

Vuk

Vuk

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 258 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.02.12, 15:26

Egyetértek Fattyú.Az AK azért csak AK!

Rambó kettőben(könyv), ő is inkább az AK-47-et kérte, mint az M-16A2-őt.

Mordred:

Az OICW, nem csupán a jenkik gyermeke, de olyan drága, hogy még csak tesztelik

Mordred

Mordred

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 134 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.02.12, 15:11

kicsit off:
Mi van a jenki szuperágyúval, az OICW-vel?

Fattyu

Fattyu

Iszapszemű fórumozó

• Fórumita
  • 6708 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.02.12, 14:55

És ha utánanézel egykomolyabb spec alakulattal foglakozó könyvben, akkor az is kiderül, hogy sokáig fogják használni az AK egyes verzióit is...
Amúgy én maradok a fém fegyverknél, vhogy nem szimpatikus a műanyag. Láttam a Sig pépkarabélyát. egyedül az átlátszó tár tetszett, azis csak mert látszott, hogy mennyi van még benne. Bár ha menni kéne csatába, első dolgom lenne néhány 75-ös dob meg egy töltő kézikészülék beszerzése.

_Spike (NPC/NJK)

_Spike (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.02.12, 14:07

Mert újabb, pontosabb, és ha jól emléxem, a Kaliberben az is szerepelt, hogy az 5.56-os lőszert tüzelő fegyverek mind az M-16-ra épülnek. Talán még egy olyan bekezdés is volt, hogy Stoner nyomában, vagy valami ilyen.Eugene az AR-18 asban korrigálta az M-16os tisztasági problémáit, és ilyenformán oldották meg a G36-ban is.

Tehát, az egy jó kis fegyver. De szerintem, az USA-ban még nagyon sok helyen fogják használni a jól bevált M-16ot.

Vuk

Vuk

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 258 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.02.12, 13:44

Csak ha olyan jó az M-16A2, akkor most miért olvasom azt, hogy az USA rendszeresíteni tervezi a H&K G36-ot?

"Kaliberben" volt

_Spike (NPC/NJK)

_Spike (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.02.12, 13:41

Megint itt vagyok!

Szóval, vélemény az új fegyverről, alig egy-két alkatrész készült acélból/egyéb fémből rajt. Egész jó mi? A spanyol és német hadsereg már rendszeresítette.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]