Ugrás tartalomhoz

M16 és gépkarabélytársai behatóbban

• Válasz írásához lépj be
1331 hozzászólás érkezett eddig

Fattyu

Fattyu

Iszapszemű fórumozó

• Fórumita
  • 6708 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.02.12, 13:26

Ugye ugye! Bezzeg a jó öreg Kalasnyikov! Nem egy precíziós műszer, de már vagy 50 éve tereget csak némán... :cool:

_Spike (NPC/NJK)

_Spike (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.02.12, 13:24

A G11-eshez nem szólnék hozzá, legfeljebb az M16-os család mellett sorakoztatnék fel érveket. Egyetértek Freddievel, hogy sokat fejlődött a legelső M-16 óta, illetve az M-16 A1 óta. Ha jól tudom, az A1-eshez már mellékeltek tisztító felszerelést. Azonban az, hogy az M-16 5.56*45-e nem ment át az ágakon, ahogy a 7.62*54, ez nem az M-16 és fejlesztője hibája, ha jól tudom, nem Stoner mondta, hogy vessék be vietnámban. Én leginkább az A2-est favorizálom, egy M203assal, már az új generációs lőszerekkel.
Hallottatok az új műanyag HK G36-áról??
Nagyon király, műanyag tár, átlátszó stb...

Vuk

Vuk

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 258 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.02.12, 12:50

Freddie:

Olvastam az 5,56-os lőszer ballisztikai tesztelését, s alátámasztja, amit mondtál. Belelőtték egy vashordóba és a túloldalon elég ronda tépett kimenetet hagyott, az átadott kinetikus energia miatt.

A H&K a G11-esbe, konkrétan a hüvely nélküli 4,73-as lőszerbe kis híjján tönkrement,(senki sem akarta megvenni) így az angolok potom áron felvásárolták.

Afganisztán után az SA80-as Enfield gépkarabélyokkal ilyen problémák merültek fel:
-csőretöltés közben kiesik a tár(!!!)
-Eltömődik a portól
-megbízhatatlan az optikai irányzék

ezért sutyiban az összfegyvernemi vezetők(minden fegyvernem ezt a fegyvert rendszeresítette), megkérte a H&K szakembereit, hogy esetleg, nem-e lehetne hogy megvizsgálják és kiküszöböljék a problémákat...

Szóval a németek tényleg nem ma kezdték :cool:

Fattyu

Fattyu

Iszapszemű fórumozó

• Fórumita
  • 6708 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.02.11, 20:27

Hát, ha valaki mellényt is át akar lőni, meg nagy lyukat is aka, annak melegen ajánlom a 9*18-as Makarov skuló acélmagvas változatát, mondjuk egy Sztecskin APS-el, de akár egy PA-val. (mondjuk utóbbival kezdő lövésznek nagyobb kihívás bármit is eltalálni :cool:)

Freddie

Freddie

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 95 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.02.11, 17:11

Udv!

Teny, hogy az m16ost Vietnamban a gyarto "ajanlasa" alapjan eloszor tisztitofelszereles nelkul osztottak ki a katonaknak. (A gyar szerint karbantartast ALIG igenyelt, kicsit maskeppen ertelmeztek.) Masreszrol a gyarto altal ajanlott loszert lecsereltek 1 masikra, aminek a loporaban tobb volt a kalciumkarbonat (asszem..), mindenesetre ez rakodott le es tomitette el a gazvezeto nyilast. Ezert talaltak sok halott mellett felig szetszedett m16ost...
Azota ezen mar kicsit tulleptek, a rengeteg valtozat nyilvan azert terjedt el, mer' megbizhatatlan es gyenge a fegyver :cool: Lasd m4, ami aze' jol hasznalhato kulonleges alakulatoknak is.
ALlitolag alapbol a lovedeket ugy talaltak ki, hogy a stabilitas also hataran legyen repules kozben. Igy igaz hogy 1 ag elteriti, viszont jobban atadja a kinetikus energiajat a testnek amibe beleutkozik (behatol a testbe, aztan elkezd bukdacsolni...) Az ak 7.62-ese nem semmi az acelmagjaval, atuti altalaban a golyoallo mellenyeket, aztan csak 1 lyuk be, 1 lyuk ki... Jam, es az eredeti lovedeket mar megvaltoztattak az m16 eseteben, hogy a genfi egyezmeny szellemiseget jobban szem elott tartsa :lol: (nem sertette az eloirasokat. de azert durva elkezeles ilyet rendszeresiteni.)

G11 az nagyon jo, nagyon ugyes, nagyon szep, de hat az ara az ami huzos, es ar/teljesitmeny aranyban nem nyujt kiemelkedo eredmenyt. Annyival nem pontosabb az a 3as sorozat, hogy megerje a tobletkoltsegeket. Amugy en ugy tudom nem koszol a loszere alapbol, mindenesetre a tokon nem sok hely van ahol a piszok/szennyezodes utat talalna, ugyanis tok zart az egesz. (direkte ilyenre terveztek. azert Heckler&Koch nem ma kezdte...)

Ennyi mara, maradtam tisztelettel:

Freddie

Fattyu

Fattyu

Iszapszemű fórumozó

• Fórumita
  • 6708 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.02.11, 09:05

Én G-11-ben nem vagyok túlságosan otthon, de terepre azt sem vinném ki, mert ha jól emlékszem, a hüvelynélküli lőszer rettentően koszol már alapból.
Bár a németek elég jó cuccokat csinálnak...
Genfi egyezmény: az mindíg csak háború után lép életbe és csak a győztesre vonatkozik.... :)

Ursa_Maior

Ursa_Maior

Régi fórumozó

• Archívum
  • 1960 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.02.10, 23:30

helyesírás rulez :)

Ursa_Maior

Ursa_Maior

Régi fórumozó

• Archívum
  • 1960 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.02.10, 23:29

Ehhez képest a cseretípus rendzsresítésétől elálltak mert egy sm tudott 100%-kal többet. Én momdjuk azért HK G11 megnéztem volna az M16 teljesítményével szemben.

Vuk

Vuk

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 258 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.02.10, 15:22

Fattyú:

Teljesen igazad van az M-16 megbízhatatlanságával kapcsolatban.
Voltam Ohio-ban egy ismerősnél aki mellesleg zöldsapkás volt öt évig és beszélt róla, hogy rengeteg amerikai halt meg a lövészárokban úgy, hogy előtte hevert az M-16-os szétszedve, mert eltömődött.

Sokkal jobban szerették az M-14-est, megbízhatóbb, precízebb voolt és 7,62-es lőszert tüzelt, meg bírta a strapát.

Vuk

Vuk

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 258 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.02.10, 15:16

A Genfi eyezmény tiltja az .50-es nehézgéppuska emberre történő használatát is, mégse törődik vele senki.

Szerintem a Genfi egyezmény nem igazán eredményes

_Radír (NPC/NJK)

_Radír (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.02.10, 14:28

És tiltja a Genfi Egyezmény.

Fattyu

Fattyu

Iszapszemű fórumozó

• Fórumita
  • 6708 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.02.09, 16:22

Mikrokaliberű fegyverek legfőbb ölőhatása. A nagy sebesség elengedhetettlen hozzá, de robanások is okozhatják. Csináltak lövedékekt direkt erre a hatásra építve, elég gonosz dolog...

_Spike (NPC/NJK)

_Spike (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.02.09, 11:48

Térjünk vissza a fegyverekhez, köszönöm az infókat.
Mit tudnátok mondani a hidrodinamikai sokkról?(hidrosokk)

Fattyu

Fattyu

Iszapszemű fórumozó

• Fórumita
  • 6708 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.02.08, 20:10

Szentendrén most a tiszthelyettes képző intézet van, ott max törzsőrmester lehetsz. Az "ún" parancsnoki szakok bekerültek a Zrínyire. Ott valóban min. hdgy leszel négy év után, a ha kiváló vagy, akkor fhdgy. Alhadnagyi rendfokozat meg már nincs v. 10 éve. Hivatalosan biztosítják a munkát, de nem biztos, hogy ott, ahol te azt elképzeled... nálunk volt, aki hiradó szakaszparancsnok lett :aboci: :lol:

_Spike (NPC/NJK)

_Spike (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.02.08, 20:00

Most már szentendre is a Zrínyi része? Ott is megvan az a dolog, hogy ha elvégzed a négy évet, akkor hadnagyként biztosítják a munkádat a honvédségnél? Ha jól tudom, min. hadnagyként.

Fattyu

Fattyu

Iszapszemű fórumozó

• Fórumita
  • 6708 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.02.08, 19:56

Hivatás: Csapat v mélységi.
vmilyen beosztott parancsnok,(szakasz-század) aztán idővel lehetsz z-dd felderítő tiszt, kerülhetsz a vezérkarhoz, nagy mákkal a KFH-ba, de jó eséllyel Szabadszállásra kiképzőnek. Ott van a 88-as LÉMO, esetleg kis szerencsével bekerülhetsz vmelyik oktatási intézménybe. A szakaszommal annak idején ezek történtek.

Fattyu

Fattyu

Iszapszemű fórumozó

• Fórumita
  • 6708 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.02.08, 19:52

Én a Kossuthon tanultam Szentendrén, amit aztán a Zrínyi beolvasztott. Valóban nem komálják egymást, régen is ment a rivalizálás, sőt a nyomai kihatnak sokáig a tényleges szolgálatra is, bár ottm ár csak csípkelődés szinten.
A Bolyai azért is fúj a Zrínyire, mert azt az iskolát is be akarta olvasztani az egyetem, de az már nem ment. Bevallom, a Zrínyit én sem szeretem túlzottan.

_Spike (NPC/NJK)

_Spike (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.02.08, 19:46

És milyen hivatásban alkalmazzák a felderítőként végzetteket. Te is Zrínyin tanultál? Amennyiben igen, mit tudsz mondani a Bolyaisok/HTKsok viszonyról, tudtommal nem komálják egymást.

Fattyu

Fattyu

Iszapszemű fórumozó

• Fórumita
  • 6708 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.02.08, 19:42

Hehe, én felderítő vagyok. Alap műszaki képzés inkább utász, tűzszerész csak utána lehetsz, ha jól tudom. A flotilláról meg már lecsúsztál :aboci:
Bár be kell valljam, nem tudom milyen lehet a parancsnoki képzés bent Pesten. Mi rengeteget voltunk kint terepen, a gyakorló tér viszont a Zrínyihez 30+ km, keresztül a városon...

_Spike (NPC/NJK)

_Spike (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.02.08, 19:29

Sajnálom a bokasérülésed! Oh, hadnagy úr, igen, az új törvények betesznek minden rendszernek, ami jól működik. A hallgató korról annyit, én egyenlőre még hallgató is csak szeretnék lenni, a ZMNE-n. Már nem kell sokat várnom rá, és szintén erős oldalam az angol. Szóval így lehet esélyem kimenni, és megnézni az Ak-val pocsolyába ugráló békefenntartókat?
Nos, ez biztató. Kezdetben a felderítő tanszéket akartam megjelölni, azonban mára már egyre inkább hajlok a műszaki csapatok irányába, azon belül:utász, tűzszerész vagy valami ilyen.
Egyenlőre csak reménykedek, meg keményen sportolok a felvételire.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]