Ugrás tartalomhoz

M16 és gépkarabélytársai behatóbban

• Válasz írásához lépj be
1331 hozzászólás érkezett eddig

Fattyu

Fattyu

Iszapszemű fórumozó

• Fórumita
  • 6711 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.02.08, 19:21

Nagy az isten állatkertje! (Nemerére)
Öreg hadnagy, egy éve húzódk az előlépésem, de hát ugye az új törvény...
Békefenntartók még boldog hallgató koromban volt, kellettek angolul tudó emberkék, és hát kevés az olyan, aki nem csak papíron töri a nelvet.
Jelenleg nem vagyok harcoló, egy deszantolásnál elszállt a bokám, így épp irodázom. Well, nem is vágyom nagyon vissza csapathoz, mert per pillanat eléggé röhejes ami itt folyik :,-( :,-( :,-(

_Spike (NPC/NJK)

_Spike (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.02.08, 19:17

Örvendek,hogy egy hivatásos katonával hozott össze a sors. És milyen rangban? Milyen beosztás, békefentartó kollégákból következtetve valami hasonló.
A pbi? ha gpi akkor ok. A storyt bevallom nem tudtam,hogy csak egy "pár" éve van ilyen, de ettől függetlenül még mindig elítélem Nemerét, mivel a könyv van vagy két éves.
Ja, és az M16A2-est mesterlövész géppisztolynak bélyegezte, ha jól emlékszem.

Fattyu

Fattyu

Iszapszemű fórumozó

• Fórumita
  • 6711 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.02.08, 19:09

a pbi = gpi, csak bevettem a gépelés gátlót :aboci:

Fattyu

Fattyu

Iszapszemű fórumozó

• Fórumita
  • 6711 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.02.08, 19:07

A géppisztoly/gépkarakbély azért is zavaró, mert csak 15-20 éve vezették be a gépkarabély fogalmát, holott létezett, csak pbi-nek hívták azt is.
A PKM fedélzeti verziója a PKT, ez van BTR-ben, BMP-ben és a T-72-ben is, párhuzamosítva a főfegyverrel. Valamint a pszh-kon van ált. 1-2 géppuska lőrés is ez PKM fészek.
Töltény: eddig csak magyar és orosz töltényhez volt szerencsém, a különbség már kívülről is látszik (az oroszba egy horonnyal pluszban be van erősítve a lövedék, valamint jóval nagyobb a vasmag. (ez nálunk szinte csak egy tű görgő, odakint viszont szinte az egész lövedék...)
Az RPD komoly, többek között ezért vonták ki, de öregebb lövészek még szívesen mesélgetnek róla.
Megjártam? Hivatásos vagyok! :Ordog:

_Spike (NPC/NJK)

_Spike (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.02.08, 18:59

Ember, ez komoly???Mármint az rpd-vel? Te esetleg az államnak melózol, hogy megjártad azt az L betűs helyet, amire csak tippem van, mi lehet. A PKM igen, egyetértek az egy nagyon jó fegyver, csak arra nem emléxem, hogy vajon a BTR80-ason az van-e, vagy a T72-re rakták?
A 80m-es dologról én is hallottam, de gondolom, ez egy enyhe túlzás, bár 50-60m-t el tudok képzelni, nem csak orosz lőszerrel, a csehek csinálnak még jókat asszem, vagy a lengyelek?
Fogglamam sincs, azonban eszembe jutott, hogy Nemere a könyvében az M16-ost egyszer mint géppisztoly :lol: emlegeti, máskor mint gépkarabély. Azt hiszem, szakavatott barátom egyet értünk abban, hogy nem hibázott olyan nagyot, mikor legéppiztolyozta, mivelhogy tényleg állati nehéz megkülönböztetni egy gpisztolyt egy karabélytól. Még a laikus is ránéz a tárra és megmondja, a következtetés: Nemere soha nem is látott még M16-ost.

áááááááááááááááááááááááá :aboci:
megint felhúzom magam

Miért nincs itt oldalt ilyen köpés jel???

Csá

Fattyu

Fattyu

Iszapszemű fórumozó

• Fórumita
  • 6711 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.02.08, 18:48

80 méterről? ki van zárva. Közelről biztosan, de a 80 métert sokallom, főleg magyar lőszerrel. Egy orosz skuló talán...
A PKM a világ egyik legjobb géppuskája, nem véletlenül használja fél világ. Primitív, megbízható, relatíve könnyű. Mi kell még? :Ordog:
Viszont az igazi buli az RPD golyószóró volt. Elcseszték a biztosítását, és előfordúlt, hogy felhúzva-bebiztosítva elsült magától, és akkor ment amíg volt a hevederben... :aboci:

Fattyu

Fattyu

Iszapszemű fórumozó

• Fórumita
  • 6711 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.02.08, 18:43

Igen, végigkúszták. Meg szívták a 30 cm-s gáz visszavezetőt, mert harctéren macerás kitisztítani...
Rengeteg USA spec alalkulatnál használnak AK-kat, az igénytelenségük miatt. Szakasztársaim voltak Louisnaban 5 éve egy békefenntartó gyakorlaton, ott elvoltak ájulva a Kalasnyikovoktól, főleg miután az egyik srác bevetődött vmi mocsár szerűségbe, majd kiemelte a fegyvert az iszapos vízből és tüzetnyitott.
Az ilyen bánásmódot az M-16-ok nem szerették nagyon.
És valóban: az 5,56-os NATO töltény túl könnyű sűrű növényzeten/egyébb könnyű akadályon való keresztül lövöldözésre.

_Pipa0Piedone (NPC/NJK)

_Pipa0Piedone (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.02.08, 18:37

Ja, az M16-ot leszámítva jó még a kellemes PKM. Azt is nagyon szeretem. Tudtátok, hogy tesztelték, hogy az AK47-es 7,62-es acélmagos 80m-ről átviszi a vasúti sínt?
Nos, a PKM-nek háromszor ekkora az átütő ereje.

_Spike (NPC/NJK)

_Spike (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.02.08, 18:35

Hmmm. Ez igen érdekes, ami igaz, az igaz az M16 tényleg érzékeny, de azért nem annyira, mivelhogy az amik végigkúsztak vele egy Vietnámot. Ugyan ott semmit nem ért a vietkongok AK-i ellen, mivel az 5.56-os lőszer sokkal kisebb és könnyebb így az ágak eltérítették a golyókat. Szegények meg lőttek mint a hülye, mert nem tudták, hogy az ágak között kellene lőni(a dzsungelben :aboci:).Szóval az amerikai kormány megalyándékozta őket az M16A2-sel a túlzott lőszerpazarlás miatt. Ez volt az, amin csak single és burst (hármas) volt.Kellemetlen.

Csá

Fattyu

Fattyu

Iszapszemű fórumozó

• Fórumita
  • 6711 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.02.08, 15:33

Szvsz a régi M-16-on elcseszték a gázátömlő furatot, emiatt nagyon érzékeny a koszra. Az AK-t csípem, de a nagy kedvenc a nálunk már kivont RPK-74 golyószóró.

_Pipa0Piedone (NPC/NJK)

_Pipa0Piedone (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.02.08, 15:19

Üdv Spike!

Örülök, hogy nyílt egy ilyen fórum is, remélem nem fogják törölni. Én speciel szeretem az M16-ost, persze a 7,62-es KALASNIKOV sokkal hatékonyabb, de az nem fekete, illetve láttam már AK74-est feketében.

Csá

_Spike (NPC/NJK)

_Spike (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.02.08, 15:17

Üdvözlök mindenkit a fórumon!

Remélem értékesen el tudjuk tölteni az időnket ezen a fórumon.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]