Ugrás tartalomhoz

Fotó

Társasjáték kiadás

• Válasz írásához lépj be
1602 hozzászólás érkezett eddig

winnie

winnie

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 777 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.03.23, 20:38

Itt a Szamuráj szellem, vagyis a Samurai Spirit. Tényleg, ez miért nem durrant nagyobbat odakint?

3000078088_2.jpg

Aquiss

Aquiss

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 495 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.03.17, 12:36

Szerintem annyira ne ess pánikba emiatt.

Ha jól tudom, a tied is magyarított verzió lesz, és jó minőségben.

Most lesz van olyan jó, mint az eredeti, és akkor heppi lehetsz, vagy mégis inkább szép-dobozost akarsz, akkor meg eladod a te (printerstudio?) változatodat mittomén (a hazaihoz képest) féláron, és máris megveheted az eredetit.

A Birodalmi telepesek szabálykönyvében van egy kép az Evolúció (Evolution) magyar változatának dobozáról. Ugyanez, csak a cím különbözik.

Hát, ezt biztosan nem veszem meg, mert nemrég rendeltem meg egy másik változatot.
Ismét felmerül bennem a kérdés, hogy egy magyar kiadó vajon miért nem reklámozza a megjelenésre kerülő játékait a lehető leghamarabb. Sajnos elfelejtettem a választ. Emlékeztetne valaki rá? (Akár az offtopic-ban)

Módosította Aquiss: 2015.03.17, 12:37

winnie

winnie

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 777 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.03.17, 08:40

Akkor ne vegyem meg a Patchworköt, most, hogy érkezett külföldi kiadás?:)

A Compaya-tól is jön valami nemsokára magyarul.

A Facebookos játék alapján már annyi kiderült, hogy 2 személyes és hogy P betűvel kezdődik.

RaveAir

RaveAir

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 207 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.03.17, 08:13

A Compaya-tól is jön valami nemsokára magyarul.

A Facebookos játék alapján már annyi kiderült, hogy 2 személyes és hogy P betűvel kezdődik.

fki

fki

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 293 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.03.14, 20:07

A Birodalmi telepesek szabálykönyvében van egy kép az Evolúció (Evolution) magyar változatának dobozáról. Ugyanez, csak a cím különbözik.

Hát, ezt biztosan nem veszem meg, mert nemrég rendeltem meg egy másik változatot.
Ismét felmerül bennem a kérdés, hogy egy magyar kiadó vajon miért nem reklámozza a megjelenésre kerülő játékait a lehető leghamarabb. Sajnos elfelejtettem a választ. Emlékeztetne valaki rá? (Akár az offtopic-ban)

winnie

winnie

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 777 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.03.14, 19:42

pic2357588_md.jpg

winnie

winnie

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 777 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.02.28, 05:20

900001349_2.jpg

fisha

fisha

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 899 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.02.27, 16:05

Éljen.

(Bár a lenti linken találhat kedvcsináló olyan, mintha egy alsós fogalmazta volna.)

Birodalmi telepesek - új magyar megjelenés!

A 2014-es esseni játékkiállítás egyik legnagyobb sikerjátékát egy hónapon belül ékes anyanyelvünkön játszhatjuk majd. A korábbi játékaival már nagy népszerűségre szert tett Ignacy Trzewiczek legfrissebb játékát, a Birodalmi Telepeseket (Imperial Settlers) pár hónappal az eredeti kiadás után már a magyar játékosok is kezükbe vehetik...

pityka

pityka

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 226 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.02.27, 15:39

Birodalmi telepesek - új magyar megjelenés!

A 2014-es esseni játékkiállítás egyik legnagyobb sikerjátékát egy hónapon belül ékes anyanyelvünkön játszhatjuk majd. A korábbi játékaival már nagy népszerűségre szert tett Ignacy Trzewiczek legfrissebb játékát, a Birodalmi Telepeseket (Imperial Settlers) pár hónappal az eredeti kiadás után már a magyar játékosok is kezükbe vehetik...

Módosította pityka: 2015.02.27, 15:40

Simulacrum

Simulacrum

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 572 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.02.22, 12:19

Április.

Fieldy

Fieldy

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 34 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2015.02.22, 10:48

Hivatalosan is bejelentésre került, hogy az Imperial Settlers megjelenik magyarul a Gémklub kiadásában.

Jó hír! Azt tudjuk hogy kb mikorra várható?

nocadlee

nocadlee

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 291 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.02.21, 11:23

Tetszik ez a cím! :bravo:

Firkaland címen.

Loony Quest február végén magyarul:
https://boardgamegeek.com/boardgame/136991/loony-quest

winnie

winnie

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 777 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.02.19, 14:10

Firkaland címen.

pepe79

pepe79

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 112 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2015.02.19, 12:58

winnie

winnie

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 777 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.02.19, 05:46

Hivatalosan is bejelentésre került, hogy az Imperial Settlers megjelenik magyarul a Gémklub kiadásában.

paulovicsmilan

paulovicsmilan

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 46 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.02.07, 10:19

Spec. nekem van magyar nyelvű RFTG+GS-om. :-)

De a témája miatt (sci-fi) így sem túl népszerű felénk, kénytelen vagyok a keldon féle AI-vel nyomni. :-(

Várható-e szerintetek a Race for the Galaxy megjelenése magyarul?

winnie

winnie

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 777 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.02.06, 10:32

teljesen félreérted azt, amit írta..., ez nem bonyolult, lásd az alattam válaszolod.

nem az a kérdés, hogy érthető-e a játék, hogy kell-e magyarítani ahhoz, hogy játszani lehessen vele, hogy neked, hogyan felel meg. a magyar kiadás nem téged kell, hogy érintsen, hanem jóformán mindenki mást rajtad kívül. (és azon pár emberen kívül, akinek megvan a játék.)

a lényeg az, hogy valami magyar-e. hogy magyar kiadású-e. hogy a cím magyarul van-e a dobozon - és igen, elhiheted, hogy a kártyák egyébként irreleváns elnevezése sem. és ez még akkor is igaz, ha egy fia idegen szó nincs egy játékban. miért annyira meglepő, hogy egy játék sokkal, de sokkal több emberhez jutna el, ha magyarul jelenik meg?

(a tanulás behozása végképp értelmezhetetlen. nyilván nagyszerű, ha valaki úgy reagál, hogy "de jó, most tanultam valamit angolul, végre ismerek egy szót!", de ezzel szemben ott van az, aki azt mondja, hogy "ez külföldiül van, én magyar játékot akartam venni." )

Legyen neked igazad. Adjanak ki minden játékot magyarul, amiben akár csak egyetlen idegen kifejezés van!  :elajul:  Nehogy már játék közben valami újat tanulj! :panikol2:

Az említett játékban annyira minimális az angol szöveg, hogy feleslegesnek tartom a magyarítást - ez az én véleményem, ha tetszik neked, ha nem.

Egyébként elég sok játék nincs meg nekem, de nem sírok magyarítás után minden ilyen játék kapcsán.

már megint kezdődik...? :) ilyen alapon azt is írhatnád, hogy azért nincs szükség rá, mert megvan neked. pont írtam alattad, hogy engem érdekelne, a kollegát, aki kérdezett érdekelné. szóval miért ne lenne szükség rá? plusz a magyar megjelenês keresletet támasztana.

bármilyen játék több emeert érdekelne magyarul, mint angolul. ergó minden megjelenésre szükség lehet.

Kis_Szabo

Kis_Szabo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 711 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.02.05, 20:50

szerintem megint elővehető tényleg a téma, mert én is amúgy lassan értettem meg:

nem azért adnak ki magyarul egy játékot, hogy magyarul legyen. hanem hogy magyar doboza legyen, emiatt megnézze az egyszeri vásárló is, és megtetsszen neki esetleg. ha magyar nyelv miatt adnának ki játékokat nyilván nem a nyelvfüggetleneket magyarítanák, hanem a masszív angolnyelvűeket.

ezen túl én is támogatom a nyelvi rugalmasságot, de fontosabbnak tartom a társaskultúra terjesztését, mint a nyelvét (tehát örülök hogy egyáltalán kiadnak valamit magyarul, ha több embert ér el, még ha nem is tanulnak belőle semmit)

cramnai

cramnai

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 844 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.02.05, 20:15

Legyen neked igazad. Adjanak ki minden játékot magyarul, amiben akár csak egyetlen idegen kifejezés van!  :elajul:  Nehogy már játék közben valami újat tanulj! :panikol2:

Az említett játékban annyira minimális az angol szöveg, hogy feleslegesnek tartom a magyarítást - ez az én véleményem, ha tetszik neked, ha nem.

Egyébként elég sok játék nincs meg nekem, de nem sírok magyarítás után minden ilyen játék kapcsán.

már megint kezdődik...? :) ilyen alapon azt is írhatnád, hogy azért nincs szükség rá, mert megvan neked. pont írtam alattad, hogy engem érdekelne, a kollegát, aki kérdezett érdekelné. szóval miért ne lenne szükség rá? plusz a magyar megjelenês keresletet támasztana.

bármilyen játék több emeert érdekelne magyarul, mint angolul. ergó minden megjelenésre szükség lehet.

helium

helium

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 372 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.02.05, 18:51

Kártyagyár?

Szerintem nincs szükség magyar megjelenésre ebből a játékból.
A játék szinte nyelvfüggetlen, magyar szabály van fenn a neten, pl. a ketaklub.hu-n is. Az a kevés szöveg ami a lapokon belül van le van írva a szabályzatban, könnyen megtanulható.

Várható-e szerintetek a Race for the Galaxy megjelenése magyarul?

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]