Ugrás tartalomhoz

Fotó

Társasjáték kiadás

• Válasz írásához lépj be
1602 hozzászólás érkezett eddig

winnie

winnie

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 777 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.02.05, 17:38

már megint kezdődik...?:) ilyen alapon azt is írhatnád, hogy azért nincs szükség rá, mert megvan neked. pont írtam alattad, hogy engem érdekelne, a kollegát, aki kérdezett érdekelné. szóval miért ne lenne szükség rá? plusz a magyar megjelenês keresletet támasztana.

bármilyen játék több emeert érdekelne magyarul, mint angolul. ergó minden megjelenésre szükség lehet.

Szerintem nincs szükség magyar megjelenésre ebből a játékból.
A játék szinte nyelvfüggetlen, magyar szabály van fenn a neten, pl. a ketaklub.hu-n is. Az a kevés szöveg ami a lapokon belül van le van írva a szabályzatban, könnyen megtanulható.

Várható-e szerintetek a Race for the Galaxy megjelenése magyarul?

trolli

trolli

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 545 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.02.05, 10:39

raadasul akinek kellett valoszinuleg mar birtokolja

nekem kell és nincs meg:) viccet félretéve ez eleve nem lehet valid indok, még akkor sem, ha véletlenül így is lenne, de nincs így, hiszen sokan nem is tudják még, hogy kell nekik. plusz a vásárlás nem verseny, amit ma megvehetek, jó eséllyel megvehetem később is, ha népszerű,

de való igaz, hogy elég nagy meglepetés lenne, ha valamelyik kiadónak megfordulnak a fejében.

Van elado peldanyom ha kell :-)

Az RFTg messze nem belepo kategoria  a tarsasjatekok vilagaba, aki komolyabban foglalkozik tarsasokkal az valoszinuleg hallott mar rola es sokan meg is vettek. De jelenleg Magyarorszagon nincs olyan bazis es nincs olyan utemben buvulo piac  ami miatt realitasa lenne egy RFTG kiadasanak. Igy ertettem a korabbi bejegyzesem. Egy ilyen jatek nem lenne eleg nepszeru ahhoz, hogy kiadjak.

cramnai

cramnai

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 847 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.02.05, 09:16

Szerintem nincs szükség magyar megjelenésre ebből a játékból.

A játék szinte nyelvfüggetlen, magyar szabály van fenn a neten, pl. a ketaklub.hu-n is. Az a kevés szöveg ami a lapokon belül van le van írva a szabályzatban, könnyen megtanulható.

winnie

winnie

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 777 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.02.04, 13:13

raadasul akinek kellett valoszinuleg mar birtokolja

nekem kell és nincs meg:) viccet félretéve ez eleve nem lehet valid indok, még akkor sem, ha véletlenül így is lenne, de nincs így, hiszen sokan nem is tudják még, hogy kell nekik. plusz a vásárlás nem verseny, amit ma megvehetek, jó eséllyel megvehetem később is, ha népszerű,

de való igaz, hogy elég nagy meglepetés lenne, ha valamelyik kiadónak megfordulnak a fejében.

Cain

Cain

Walkin' Dead

• Fórumita
  • 1274 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.02.04, 13:09

Barmifele iparagi informacio nelkul mondom pusztan racionalisan vegiggondolva:

Viszonylag regi (igaz klasszikus) ubergeek jatek, sokszor meg geekeket is elijeszto vagy megteveszto ikonografiaval, raadasul akinek kellett valoszinuleg mar birtokolja . Sztem erosen nem valoszinu magyar megjelenes.

Akkor már talán a nemrég megjelent - és jóval emészhetőbbnek tűnő - Roll for the Galaxy esélyesebb.

trolli

trolli

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 545 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.02.04, 11:56

Barmifele iparagi informacio nelkul mondom pusztan racionalisan vegiggondolva:

Viszonylag regi (igaz klasszikus) ubergeek jatek, sokszor meg geekeket is elijeszto vagy megteveszto ikonografiaval, raadasul akinek kellett valoszinuleg mar birtokolja . Sztem erosen nem valoszinu magyar megjelenes.

helium

helium

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 374 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.02.03, 22:33

deer

deer

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 8 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2014.12.22, 20:39

Nekem pl. az X-Wingnél ez a megoldás a jobb. Az alapjátékot megvettem 9000-ért (Gémklub/Gémforint kedvezmény) és erre lehet építkezni. Az még beefért a keretbe és időnként bővítem. Nekem inkább az a bajom, hogy a régebbi kiadott készleteket nehéz beszerezni illetve ha van is külföldön vagy drága vagy a posta sok. (A poén, hogy még mindig USA-ból a legolcsóbb rendelni, ha van).

Aquiss

Aquiss

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 495 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.12.21, 23:36

Nahát tényleg, DT. Pedig meg is van, és az egyik kedvencem.

Akkor így vált személyessé a példa, mert nekem fel sem tűnt, h lehet hozzá figurákat venni, és ha benne lett volna mondjuk kétszeres árért, akkor nem vettem volna meg. Úgyhogy akkor még jobban örülök, h ilyen "szemetek" voltak ezek az asmodee-sek. :)

Az általános "sokverziós" panaszodra nem tudok megnyugtatót mondani.

Ilyen a (szabad) világ, meg kell szokni. :)

(Megjegyzem, régen a népmesék és mítoszok pont ilyen sokféleséget mutattak (mármint egy adott sztorit illetően), szóval még csak nem is a modern világ eredménye ez.)

Ja, mégvalami az FFG-XWing-hez:

Szerintem teljesen fölöslegesen lovallod magad ebbe a "piros-ászos" hasonlatba.

A "rendes" módszer a következő (annak eldöntésére, h jó vétel-e vagy nem):

Megkérdezed/utánanézel, h hány hajót/dobozt ajánlanak ahhoz mások, hogy egy jó, sokszor játszható játékélményt adjon. Tegyük fel, h kettőt mondanak.

Megnézed a két doboz árát, és eldöntöd, h ha így egyben adták volna kétszeres árért, akkor megvetted volna-e azt a "teljes játékot". Ha igen, akkor go on.

Más.

Ugyanígy, nem kicsit pofátlanságnak tartom azt, amikor megjelenik egy játék úgy, hogy figurák helyett papírjelzők vannak, s a figurák külön megvehetőek.

Izé.

Nahát, melyik játék csinál ilyet?

És ezt végképp nem értem, miért probléma.

Ha eleve benne lenne a figura, akkor drágább lenne. Ezzel kizárnál olyan réteget a vásárlásból, akiknél pont az a néhány ezres a pszichológiai határ - azaz nem akarnak figurákat, "csak" játékot.

Így tkp. megvan a választás lehetősége, h olcsóbb vagy drágább verziót akarsz-e. Nemde?

Bizonyos szempontból pont hogy ez a korrektebb megoldás a "telerakom minden kacattal h több pénzért lehessen eladni" módszernél.

Pl. a Asmodee korábban a Dungeon Twisterrel (1. kiadás), most meg az "Okko:..." sorozattal.

Egyébként igazad van, ott választás lehetősége, mindenki kedve, igénye, pénztárcája alapján eldönti melyik verziót veszi.

Csak egy picit kezdem unni, hogy mindenből verziók vannak, meg semminek nincs úgymond végleges változata.

Ma már egy filmnek is legalább 2 verziója van, egy mozi, meg rendezői/vágatlan/bővített, de némelyiket biztos ami biztos az n+1.évforduló felújítják, kibővítik, átírják.

A Szárnyas fejvadász 7 verziójából melyik "A" film, úgy, hogy lényegi eltérések is vannak közöttük?

Lassan én döntsem el, hogy mi egy film vége, pl. Will Smith-féle Legenda vagyok.

De könyveket is bővítenek, átírnak, legutoljára Gaiman Amerikai istenek c. opuszából volt szerencsém évfordulós/bővített kiadáshoz.

És a játékoknál (is) egy ideje kezd zavarni, hogy úgymond nincs teljes/végleges verzió.

Persze, tudom (cinizmus nélkül!), hogy az én "készülékemben" van a hiba, de akkor is ez a véleményem, a fórum meg teret ad arra, hogy közzé tegyem... :gonosz:

scaurus

scaurus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 551 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.12.21, 23:01

Más.

Ugyanígy, nem kicsit pofátlanságnak tartom azt, amikor megjelenik egy játék úgy, hogy figurák helyett papírjelzők vannak, s a figurák külön megvehetőek.

Izé.

Ha eleve benne lenne a figura, akkor drágább lenne. Ezzel kizárnál olyan réteget a vásárlásból, akiknél pont az a néhány ezres a pszichológiai határ - azaz nem akarnak figurákat, "csak" játékot.

Így tkp. megvan a választás lehetősége, h olcsóbb vagy drágább verziót akarsz-e. Nemde?

Bizonyos szempontból pont hogy ez a korrektebb megoldás a "telerakom minden kacattal h több pénzért lehessen eladni" módszernél.

Pl. a Asmodee korábban a Dungeon Twisterrel (1. kiadás), most meg az "Okko:..." sorozattal.

Egyébként igazad van, ott választás lehetősége, mindenki kedve, igénye, pénztárcája alapján eldönti melyik verziót veszi.

Csak egy picit kezdem unni, hogy mindenből verziók vannak, meg semminek nincs úgymond végleges változata.

Ma már egy filmnek is legalább 2 verziója van, egy mozi, meg rendezői/vágatlan/bővített, de némelyiket biztos ami biztos az n+1.évforduló felújítják, kibővítik, átírják.

A Szárnyas fejvadász 7 verziójából melyik "A" film, úgy, hogy lényegi eltérések is vannak közöttük?

Lassan én döntsem el, hogy mi egy film vége, pl. Will Smith-féle Legenda vagyok.

De könyveket is bővítenek, átírnak, legutoljára Gaiman Amerikai istenek c. opuszából volt szerencsém évfordulós/bővített kiadáshoz.

És a játékoknál (is) egy ideje kezd zavarni, hogy úgymond nincs teljes/végleges verzió.

Persze, tudom (cinizmus nélkül!), hogy az én "készülékemben" van a hiba, de akkor is ez a véleményem, a fórum meg teret ad arra, hogy közzé tegyem... :gonosz:

Aquiss

Aquiss

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 495 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.12.21, 22:35

Más.

Izé.

scaurus

scaurus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 551 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.12.21, 22:02

de ez megint a kilóra mérés problematikája, ami még akkor sem működne, ha lenne valami egységára egy mine dobozba rakásának vagy egyáltalán a kártyának. tökéletesen érthető a logika, de akkor is abszurd. me, csak az alkatrészek részei a doboznak,hanem a játékszabály, a nem forintosítható élmény. a leírásod alapján, és az alapján, hogy sok pénzt költenél rá, az jön le nekem, hogy még olcsón is adják:)
...

Szerintem, elbeszéltünk egymás mellett és túl is ragozzuk: nem az ára nem tetszik, hanem az, hogy mindösszesen 3 hajó van a dobozban.

Kicsit úgy érzem, mintha vennék egy pakli kártyát (teljesen mindegy mennyiért), de nincs benne a piros Ász, azt vegyem meg külön.

Ebben az esetben úgy érezném, hogy át vagyok verve és a hiányos paklit sem veszem meg.

Ellenben, ha kapok egy teljes alappaklit, utána szívesebben veszek még egyet, vagy újabbat hozzá.

És azt hiszem az a különbség a véleményeink között, hogy te úgy érzed, hogy  az X-Wing alapdobozzal kaptál "piros Ászt" és meg úgy, hogy nem.

Ennyi.

Más.

Izé.

winnie

winnie

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 777 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.12.21, 21:14

de ez megint a kilóra mérés problematikája, ami még akkor sem működne, ha lenne valami egységára egy mine dobozba rakásának vagy egyáltalán a kártyának. tökéletesen érthető a logika, de akkor is abszurd. me, csak az alkatrészek részei a doboznak,hanem a játékszabály, a nem forintosítható élmény. a leírásod alapján, és az alapján, hogy sok pénzt költenél rá, az jön le nekem, hogy még olcsón is adják:)

azt elnézve, hogy más is ennyiért adja, pláne nem gáz.

EDIT: most látom Scaurus kommentjét a kilózásról, tényleg nem onnan lestem:) de ez akkor sem hiazem, hogy arányosítható, hiszen rengeteg infót nem ismerünk, amiket be kellene számolni. egyébként meg minden alkatrêsz teljesen korrekt áron van benne az árban, csak a profithányadot lőtték be magasabbra és kész.

Az X-Wing alapdoboz itthon egy tizes, 3 db mini van benne, a többi csak kellékanyag, ok, h vannak benne kártyák, tokenek, stb, de a valós játékot a minikkel játszod. Ha az árat felemelték volna pl egy Battlelore szintre, akkor oldalnként 3-4 hajóval már egy tisztességes alapjáték lehetne. Mondom ezt úgy, h nagyon szeretem a játékot, és szépen, lassan, idővel minden hajót meg fogok venni. De ettől még az alapjáték önmagában nagyon kevés, ahogy a Wizkids által kiadott DnD Attack Wing is egy fing önmagában.

Módosította winnie: 2014.12.21, 21:20

Aquiss

Aquiss

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 495 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.12.21, 13:42

FFG, XWing, tervezett kiegek:

Ez nem összeesküvés(elmélet), hanem teljesen átlagos ("beetetős") üzletpolitika.

Akinek nem tetszik, az a pénztárcájával szavazhat ellene (ahogy én is teszek általában).

Az ár amúgy tartalmazza a modelleket és magát a brand-et is (SW). Hisz a játékot lehetne játszani "fakockákkal" is, akkor jóval olcsóbb lenne, de itt más a célközönség.

A célközönséget pedig minden jel szerint ez nem zavarja (vagyis valszeg nem fogja zavarni) ez a dolog - ha nem lesz bukás az egész termékvonal (és gondolom nem lesz).

kisnord

kisnord

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 110 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2014.12.20, 12:36

Az X-Wing alapdoboz itthon egy tizes, 3 db mini van benne, a többi csak kellékanyag, ok, h vannak benne kártyák, tokenek, stb, de a valós játékot a minikkel játszod. Ha az árat felemelték volna pl egy Battlelore szintre, akkor oldalnként 3-4 hajóval már egy tisztességes alapjáték lehetne. Mondom ezt úgy, h nagyon szeretem a játékot, és szépen, lassan, idővel minden hajót meg fogok venni. De ettől még az alapjáték önmagában nagyon kevés, ahogy a Wizkids által kiadott DnD Attack Wing is egy fing önmagában.

scaurus

scaurus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 551 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.12.20, 12:15

Egy olyan alapdobozért, ami 3db hajót tartalmaz, egy fillért nem adnék és nem is fogok.
De a most olvasott infók alapján az X-Wing (persze, nem vitatva azt, hogy a 2vs1 is lehet szórakoztató!) és a Star Trek alapdoboz egyszerű lehúzásnak, beetetésnek tűnik.

Nyilván az FFG is pénzből él, csak lehetne elegánsabban is csinálni...

??? ez az elegáns, így a korrekt. az nem lenne elegáns, ha egy 300 dolláros alapjátékot adnának ki, 10 hajóval. az lenne csak a lehúzás, nem beszélve arról, hogy kizárnának sok embert a játékból. a kezdőszettet jó áron van

...

A legkevésbé sem korrekt.

A 40$-ért nagyon kevés cucc van benne.

Ezért az árért, sacc/kb hasraütésszerűen, mondjuk 3-4 hajó/oldal mennyiséget képzelnék/várnék el.

80$-ért a Battlelore-ban (amazon.com-on 50$-ért) mennyi "anyag" van?

Félreértés ne essék, TUDOM, hogy társasjátékot nem kilóra mérünk, szellemi teljesítmény, licenecek, stb., de azért van egy határ, aminek az átlépése pofátlanságnak tűnik és ami, persze, egyénenként változik.

Módosította scaurus: 2014.12.20, 12:16

winnie

winnie

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 777 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.12.20, 11:15

Egy olyan alapdobozért, ami 3db hajót tartalmaz, egy fillért nem adnék és nem is fogok.
De a most olvasott infók alapján az X-Wing (persze, nem vitatva azt, hogy a 2vs1 is lehet szórakoztató!) és a Star Trek alapdoboz egyszerű lehúzásnak, beetetésnek tűnik.

??? ez az elegáns, így a korrekt. az nem lenne elegáns, ha egy 300 dolláros alapjátékot adnának ki, 10 hajóval. az lenne csak a lehúzás, nem beszélve arról, hogy kizárnának sok embert a játékból. a kezdőszettet jó áron van és lehet vele bőven remek partikat vívni, mert nem csak 3 hajó van benne, hanem karakterek,kártyák, stb. ne hidd, hogy azok, akik rögtön megvették csak malmoztak a kiegek megjelenéséig.

szerintem többen vannak, akik nem fognak 10 társasjátéknyi pénzt adni egy társasjátékért, mint azok, akik kvázi előfizetnek rá, hogy rendszeresen új tartalmakat kapjanak. utóbbi inkább a rajongói réteg, akik inkább játszanak ugyanazzal a játékkal sokat, mint a többi, akik inkább nyomnak ugyanannyi idő alatt 10-20 másik játékból 3 partit.

Módosította winnie: 2014.12.20, 11:16

kisnord

kisnord

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 110 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2014.12.20, 10:56

Hát azért az X-Wing alapdobozában lévő 2 Tie Fighter és 1 X-Wing az nem tartalmaz sok játékot.

...

Ezen most elképedtem.

Sosem láttam élőben miniatúra játékot.

Itt a fórumon is hirdettek X-Wing alapdobozt, gondolkodtam is rajta, hogy megveszem.

De nem néztem utána, hogy mi van benne, s most megdöbbentem.

Meg azon is, hogy hirdet valaki Star Trek-ből 2(!) alapdobozt 4 kieggel és ezek összesen jelentenek 10 hajót...

Vannak játékaim, amiknél megelégedtem az alapjátékkal, és vannak olyanok, ahol kiegészítőkre sem sajnáltam/sajnálnám a pénzt.

Ezeknél a 2 alapdoboz főként azért kell, h a manőversablonokat ne kelljen mindig ide-oda adogatni. Illetve jó FFG-s szokáshoz híven, annyi kockát adnak a játékhoz ami éppenhogy kevés (vmi eredményt tuti meg kell jegyezni, és azt a kockát újradobni) és a külön kockaszett ára az alapdoboz árához viszonyítva még nagyobb lehúzás.

Cserébe a hajók nagyon szépek, és minden minis játék pénznyelő. De az vitathatatlan, hogy az X-Wing alapdobozban egy elfelezett demo játéknyi anyag van. :) Jahh és az x-wing+Luke+R2D2 ripityomra veri a két Tie Fighter-t, szóval a balansz sem lett az igazi. :)

A két új FFG-s SW játék is ugyanezt a pénztárcahámozó modellt kapta, IA esetében már a megjelenés előtt bejelentettek kb 7 kieget, feltételezem, h az Armada esetében ugyanez lesz a módszer. Reméljük ez utóbbi alapdoboza több játékot fog tartalmazni mint az X-Wing (mondjuk nem nehéz túlszárnyalni). 

Viszont ha kiadják az X-Wing-et magyarul akkor tényleg lesz értelme vegyek még egy alapdobozt, és így a kártyáim is magyarok lesznek és a flottám is bővül. :)

scaurus

scaurus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 551 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.12.20, 09:35

Hát azért az X-Wing alapdobozában lévő 2 Tie Fighter és 1 X-Wing az nem tartalmaz sok játékot.

...

Ezen most elképedtem.

Sosem láttam élőben miniatúra játékot.

Itt a fórumon is hirdettek X-Wing alapdobozt, gondolkodtam is rajta, hogy megveszem.

De nem néztem utána, hogy mi van benne, s most megdöbbentem.

Meg azon is, hogy hirdet valaki Star Trek-ből 2(!) alapdobozt 4 kieggel és ezek összesen jelentenek 10 hajót...

Vannak játékaim, amiknél megelégedtem az alapjátékkal, és vannak olyanok, ahol kiegészítőkre sem sajnáltam/sajnálnám a pénzt.

jamie

jamie

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 259 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2014.12.19, 13:08

...

Van olyan eset, bár szerencsére ritkán, amikor az alapjáték önmagában gyenge, rossz, hibás, és ezt kiegészítő javítja. (Példa: Warcraft.) Ezen a ponton nem értek egyet jamie-vel, szerintem egy alapjátéknak önmagában is teljesítenie kell.

...

Bocsi, ezt nem fejtettem ki bővebben, csak beledumáltam aztán eszembe jutott hogy csak részben kapcsolható a témánkhoz így továbbugrottam, csupán felrémlett egy eset.

Természetesen én is egyetértek hogy az alapjátéknak magában is virítani kell, különben meg se veszik elegen, nem lesz sikeres, és akkor hiába terveznek kiegekkel...

Fontos merre viszik tovább a fejlesztők a játékot, de mi fogyasztók vagyunk és jó terméket várunk a pénzünkért cserébe így se időnk se energiánk nincs gyenge termékekre várni hogy majd talán egyszer rendbe hozzák kiegekkel.

A konkrét példa ami eszembe jutott csupán annyi volt, hogy valakivel beszélgettem a Gémben és mondta hogy a Civilization nem jött be neki mert játszottak 1-2X és mindig hadi győzelemmel nyert vki. Itt egyből bejön az Offtopic-ban tárgyalt "broken" kifejezés esete is :) pedig a játék nem broken, az alapjáték is kifejezetten jó amelyet a 60-70. közötti BGG helyezés is mutat, ha jól emlékszem. Ugyanakkor a kiegek emelték eggyel magasabb szintre :) Nem volt kötelező a kieg, de most hogy már játszottam kieggel le nem ülnék nélküle :)

Simulacrum: Ez az FFG-s irányvonal csak az én összeesküvés elméletem. Nem tudom mióta indult be náluk ez a trend, de az EH-val lett látványos. Kíváncsi vagyok az Imperial Assaultban és az X-Comban mennyi anyag lesz :)

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]