Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Cypher System, Numenera és The Strange ismertető – 3/3

• Válasz írásához lépj be
5 hozzászólás érkezett eddig

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4261 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.09.12, 19:37

Hivatalos, szabadon letölthető szerepjáték kiadvány készült Cypher System alapokon a Carnival Row c. sorozathoz. Részletek itt.

Raksi

Raksi

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 70 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.10.05, 08:05

Köszi mindhárom ismertetőt. Tartalmas és élvezetes programot adott az olvasásuk. A hosszúsága és alapossága is kifejezetten tetszett. Kedvet csinált a könyvek tanulmányozásához (játszani már hosszú évek óta nem játszom). Gratulálok!

kabal

kabal

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1262 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.09.22, 22:55

Mintha az összes Cypher könyvet úgy írták volna meg, hogy képtelenség legyen értelmes magyar fordítást találni a kulcsszavakra...

Creo

Creo

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 258 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.09.22, 20:56

Nekem pont az tetszik, hogy teret ad a fantáziának.

Eberen_Orkodo

Eberen_Orkodo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 983 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.09.22, 18:00

Huh, ez a Strange nekem már sok volt. Talán nem jött át teljesen, talán jobban szeretem a konkrétabb világokat, vagy a túl nagy szabadság zavar...

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6481 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.09.22, 06:28

A The Strange, mint az a címéből is sejthető, nem egy hétköznapi hely. Alapvetően egy modern, mai Föld-alapú világról van szó, de erősen keveredik benne a sci-fi és a fantasy is, mivel a Földünk a kiindulópontja, origója számtalan különös és furcsa, rekurziónak nevezett dimenziónak.
A Cypher System Rulebook a Numenera és a The Strange szabályrendszerének univerzálissá alakított, rendkívül moduláris és testreszabható változata. Tulajdonképpen ezzel el is mondtam mindent róla, mert az alaprendszerben eltérés nincs. Amiben a CSR bővebb az az, hogy sokféle játéktípusra van egyszerre felkészítve.

http://lfg.hu/76518/hirek/cypher-system-numenera-es-the-strange-ismerteto-33/

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]