Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Barbarians of Lemuria ismertető

• Válasz írásához lépj be
36 hozzászólás érkezett eddig

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8213 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.10.07, 15:42

Galu!

Nem volt hiábavaló az ismertető megírása! :)

Visszaverődő hullámok:

https://www.facebook.com/groups/MaSzK/permalink/1100222396721160/

Urban

Urban

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1557 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.10.06, 22:39

Még az alfaverzió idején olvastam bele és engem nem nyert meg. Valószínűleg átsiklottam a mágiarendszerén, amely egyébként rendkívül elegáns és hangulatos, köszönöm, hogy felhívtad rá a figyelmem!

Birbin

Birbin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1789 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.10.05, 12:59

A Mythic edition 13 db példavarázslatával kenterbe veri a Legendary-t. :D

Birbin

Birbin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1789 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.10.05, 10:42

Csak innen a partvonalról:

Nem lehetséges, hogy a félreértések egy része abból fakad, hogy más-más változat birtokában vagytok?

Az enyémben 10 db példavarázslat van. 2009-es kiadás. Lehet számolni.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8213 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.10.05, 10:02

Csak innen a partvonalról:

Nem lehetséges, hogy a félreértések egy része abból fakad, hogy más-más változat birtokában vagytok?

Birbin

Birbin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1789 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.10.05, 09:54

A varázslatlistás vitához csak annyit fűznék hozzá, hogy vannak a könyvben példavarázslatok, 148.-149. oldal. Rövid a lista, és értelemszerűen nincs benneminden, amit egy varázsló karakter rendszeresen használhat, de úgy tűnt, mintha a vitázó felek kicsit megfeledkeztek volna erről.

Mondjuk teljesen következetlen az egész, hiszen a példavarázslatoknál meg elvárt követelményekről ír.

Nekem tetszik a mágiának ez a koncepciója, de lenne mit dolgozni rajta, hogy következetes és egyértelmű legyen. És legalább az általános fantasy varázslatok szerepeljenek a könyvben.

Kösz az ismertetőt.

Igen, teljesen érthetetlen honnan vettem a példavarázslatok elvárt követelményeit, ha nem is tudok róla, hogy vannak példavarázslatok a könyvben, ugye?

Meg egyáltalán miért írnék a példavarázslatok szűkösségéről, ha nem tudom vannak-e egyáltalán. 

Nálam az egész könyv 112 oldalas, nincs is 148-149.

Premier

Premier

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 598 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.10.04, 15:05

A varázslatlistás vitához csak annyit fűznék hozzá, hogy vannak a könyvben példavarázslatok, 148.-149. oldal. Rövid a lista, és értelemszerűen nincs benne minden, amit egy varázsló karakter rendszeresen használhat, de úgy tűnt, mintha a vitázó felek kicsit megfeledkeztek volna erről.

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3348 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.10.03, 14:40

Kösz az ismertetőt, átjött belőle a lényeg, tömör és informatív.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6565 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.10.03, 06:02

Igazad van, fogalmam sincs. Kár volt beleszólnom.

Bulldy

Birbin

Birbin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1789 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.10.02, 20:39

Pont az a lényeg, hogy egy 30-as listából állítod össze a jéglövedék-savgömb-tűzcsóva repertoárodat, hanem az adott szituációban találod ki, hogy mi a varázslásod hatása.

Olvastad egyáltalán a Lemuria szabálykönyvét? Itt példavarázslatokról van szó. Lehet, hogy meglepő, de előbb-utóbb minden varázsló karakter eljut odáig, hogy láthatatlan akar lenni, álcázni akarja magát vagy repülni szeretne. És attól még, hogy vannak egy könyvben példavarázslatok, szabad mágiában lehet ám mást is varázsolni! Még rozsdásítást is!

alkudnak a mesélővel nehézségre, mágiapontra, aztán dob. A játék hangulatától függően lehet egy lassan alakuló lista is, de én inkább arra mennék, hogy a környezet manipulációja könnyű mágiával (pl. tábortűzből tűzlobbanás), a direkt hatások (tűzgolyó a semmiből) pedig nehezek/drágák. Így nem a "your basic magic missile" lesz a varázsló legsűrűbben használt mágiája.

Amiket itt leírsz, az a te kitalációd, nem a Lemuria.

A nehézségek eléggé adják magukat, nem nagyon van min alkudni. Gyakorlatlan játékosoknak persze nehéz lehet, ebben viszont a játék pont több példával tudna segíteni.

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4754 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.10.02, 18:42

Alapvetően miféle varázsló karakterek szoktak lenni a játékban?Inkább gonosz ,önző alakok?

Nagyon tetszik a játék,pár hét múlva tervezünk is játszani vele,most az ingyenesen letölthető verziót próbáljuk ki.

Majd még iztos lesznek kérdések :)

Az alfa verzióban nem tudom hogy van, de ami nekem megvan, abban kötelező felvenni plusz egy hátrányt a varázsló hivatás szintjeiért 1 felett. (varázsló 3 hivatás, +2 hátrány)

Ezt jellemzően nem szokták kifizetni a játékosok, ezért csak varázsló 1 szokott lenni (de leginkább az sem). A varázsló 1 hivatás arra jó, hogy tud menőzni (néhány varázstrükkel), van valaki, aki felméri az ellenséges varázslókat, átkotkat, illetve kalandonként 2-3 alkalommal vagy valami trükköt alkalmaz, amivel kisegíti a csapatot.

Elvileg a varázsló hivatás miatt felvett hátrány jellege nincs megszabva, mi úgy szoktuk, hogy illeszkedjen a karakterhez. Egy klasszikus Conan varázslónál ez lehet arroganica vagy sóvárgás hátrány (lótusz, ópium), nem kell feltétlenül mindnek gonosznak lennie.

Druida-szerű: vidéki suttyó (country bumpkin), arrogáns (arrogant)

Könyvtárban kutató: harctéri sokk (combat paralysis), idős (elderly), szórakozott (absent-minded)

Kiírtott klán utolsó tagja: fanatikus (fanatic), körözés alatt (enemy)

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6565 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.10.02, 18:08

Remélem ilyenre nem kerül sor, pont az a jó benne, hogy minden varázslat egyedi, és a konkrét környezetre van szabva.
A terjedelmes varázslatlisták sokszor pont a misztikumot ölik ki a játékból.

Ha ahogy írod játszottál Savage Worldst, akkor láthattad, hogy kábé 15-20 varázslattal le lehet játszani egy teljes kampányt varázslóként. Ha 30-as listát készít valaki, akkor abban már nagyon extra dolgok is vannak. Ez terjedelmes lenne? És miféle misztikumot ölne ki? Azt, hogy föl kell lapoznom egy másik játék szabálykönyvét, hogy kiírjam belőle az alapvető varázslatokat? Ez nekem nem túl misztikus.

Pont az a lényeg, hogy egy 30-as listából állítod össze a jéglövedék-savgömb-tűzcsóva repertoárodat, hanem az adott szituációban találod ki, hogy mi a varázslásod hatása. Azt hiszem pont Galu példája volt, hogy a varázsló szét akarja rozsdálni a börtönrácsot. SaWo-ban ilyen pont nincs. Tolhatsz rá sav alapú támadást, ha van olyan erőd, de kb ennyi. Van egy kiinduló halmazod, amit vagy tudsz rugalmasan használni, vagy nem - leginkább a mesélőtől függ (hétvégi KaTán kérdezték, hogy honnan vannak a példa JK-k varázslatai, mert a könyvben nem találták, pedig csak a power+trapping+fluff receptet követtem).

Itt pont a másik végéről indul: a JK tudja, hogy milyen hatást szeretne, aztán alkudnak a mesélővel nehézségre, mágiapontra, aztán dob. A játék hangulatától függően lehet egy lassan alakuló lista is, de én inkább arra mennék, hogy a környezet manipulációja könnyű mágiával (pl. tábortűzből tűzlobbanás), a direkt hatások (tűzgolyó a semmiből) pedig nehezek/drágák. Így nem a "your basic magic missile" lesz a varázsló legsűrűbben használt mágiája.

Bulldy

gergelykoma

gergelykoma

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 113 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.10.02, 17:38

Alapvetően miféle varázsló karakterek szoktak lenni a játékban?Inkább gonosz ,önző alakok?

Nagyon tetszik a játék,pár hét múlva tervezünk is játszani vele,most az ingyenesen letölthető verziót próbáljuk ki.

Majd még iztos lesznek kérdések :)

Birbin

Birbin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1789 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.09.30, 13:03

Remélem ilyenre nem kerül sor, pont az a jó benne, hogy minden varázslat egyedi, és a konkrét környezetre van szabva.

Ha ahogy írod játszottál Savage Worldst, akkor láthattad, hogy kábé 15-20 varázslattal le lehet játszani egy teljes kampányt varázslóként. Ha 30-as listát készít valaki, akkor abban már nagyon extra dolgok is vannak. Ez terjedelmes lenne? És miféle misztikumot ölne ki? Azt, hogy föl kell lapoznom egy másik játék szabálykönyvét, hogy kiírjam belőle az alapvető varázslatokat? Ez nekem nem túl misztikus.

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4754 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.09.30, 11:54

Szóval akkor nem használódnak el?

Megállapodás kérdése. Ha egy játékos szeretne egy fejdíszt vagy varázspálcát, amivel mindig működik egy kedvenc, egyszerű varázslata, miért ne?

Viszont a komolyabb dolgokhoz (második, harmadik körös varázslat, életelixír, varázskard, stb.) elhasználódó komponensek valók.

Azt nem értem például, hogy miért te írod elő a karakternek, hogy bájolás esetén szerezzen tőle tárgyat. A szabálykönyv egyáltalán nem ír olyasmit, hogy a mesélő dönti el az alkalmazható casting requirementseket (értelemszerűen a hülyeségek kizárásán kívül persze). Max annyit, hogy ez most tekercs legyen vagy egye fene, lehet ez mondjuk egy holdköves gyűrű, azaz kicsi tárgy. És egyáltalán nem limitál, úgyhogy a karakter választhat csipendél táncot is, ha akar.

Valójában ez úgy néz ki, hogy a játékos akar egy hatást, és vagy kiválasztja az egyértelmű korlátozásokat, majd vagy kifizeti a magasabb árat varázspontból, vagy kér tanácsot, hogy lehetne még olcsósítani.

Akkor a special knowledge-nek is úgy kell lennie, hogy kiválasztanak valamilyen területet, amit ha időközben megtanul a mágus, akkor permanens komponenssé válik, de addig is használhat más követelményeket.
Mondjuk teljesen következetlen az egész, hiszen a példavarázslatoknál meg elvárt követelményekről ír.
Nekem tetszik a mágiának ez a koncepciója, de lenne mit dolgozni rajta, hogy következetes és egyértelmű legyen. És legalább az általános fantasy varázslatok szerepeljenek a könyvben.

Birbin

Birbin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1789 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.09.30, 10:15

Szóval akkor nem használódnak el?

Azt nem értem például, hogy miért te írod elő a karakternek, hogy bájolás esetén szerezzen tőle tárgyat. A szabálykönyv egyáltalán nem ír olyasmit, hogy a mesélő dönti el az alkalmazható casting requirementseket (értelemszerűen a hülyeségek kizárásán kívül persze). Max annyit, hogy ez most tekercs legyen vagy egye fene, lehet ez mondjuk egy holdköves gyűrű, azaz kicsi tárgy. És egyáltalán nem limitál, úgyhogy a karakter választhat csipendél táncot is, ha akar.

Akkor a special knowledge-nek is úgy kell lennie, hogy kiválasztanak valamilyen területet, amit ha időközben megtanul a mágus, akkor permanens komponenssé válik, de addig is használhat más követelményeket.

Kösz az ismertetőt.

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4754 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.09.30, 09:07

A varázslatoknál a special item, rare ingredients, tattoos ezek egyszeri, elhasználódó komponensek? Ha igen és egy varázslathoz rögzíti ezeket, akkor el tudja azt lőni később más komponensekkel is?

A varázslatok casting requirementjeit rögzítik valahogy? Például tűzbogyót lövök valakire és ott helyben kitalálom, hogy ez márpedig hour power, amely óra pont most van. Innentől tűzbogyót csak ebben az órában lőhetek el?
Ugyanez igaz a holdfázisokra és a csillagállásra is.

A hozzávalók, nehezítések igazából a második, harmadik körös varázslatoknál kemények. Ott jönnek elő azok a dolgok, hogy pl. d6 óráig tartó rituális fürdő és teljes borotválkozás, legalább 6 fős boszorkánykör, vagy hogy hordja ki egy démon gyermekét.

Ezek a varázslatok nagyon sokba kerülnek, így szükséges hozzájuk több hozzávalót választani, hogy így kicsit könnyebben lehessen varázsolni. Viszont ezek olyan léptékű hatások, amiket nem varázsol el egy gonosz varázsló sem minden nap. Egész családfa megátkozása, Frankenstein szörnye, egy nagyobb város minden lakójára rémálmokat bocsátani, Jerikó falainak leomlasztása meg ilyesmik.

Mindennapi kalandok közben jellemzően varázstrükköket és első körös varázslatokat használnak a karakterek (főképp annak tükrében, hogy a magasabb szintű varázsló hivatáshoz fel kellene venni plusz hátrányokat, amiket a játékosok nem szeretnek kifizetni).

Első körös varázslatnál (pl. egy tűzgolyó, egyszerűbb illúzió, rettegés, állat idézése) ilyenek vannak:

- tárgy fókusz: "kis utánajárással, alacsony költségen" be lehet szerezni. Pl. varázspálca, varázskönyv, tekercs...

- csak akkor ha látja a célt

- d6*30 perces rituálé

- intim tárgy (a szokásos hajtincs pl.)

- egyértelmű (mindenki számára nyilvánvaló külsőségek leleplezik a varázslatot)

- bizonyos óra (csak a nap egy bizonyos órájában)

- önsebzés (kisebb vágás, annyit sebez, mint egy kés)

- boszorkánykör (d6 segítő, mindnek legalább varázsló 0 hivatással)

A nehezítéseket a játékos és a mesélő a hatás tükrében határozza meg. Egyet kötelező, minden újabb csökkenti a varázslat (alapból 5 varázspontos) költségét.

Ennek az az eredménye, hogy a varázsló, ha egy harci varázslatot akar (tűzgolyó), akkor beválasztja, hogy "látnia kell a célt" "egyértelmű a varázslás" (mivel harcol, ezeket amúgy sem bánja). Ezzel így négy pontba kerül a varázslat (+1 választott nehezítés), de ha még beválasztja azt is, hogy "kell hozzá a tűzkobrás gyűrű" akkor már csak háromba kerül. Ha a tűzgolyót egy meglévő tábortűzbe nyúlva varázsolja (önsebzés) akkor még eggyel olcsóbb.

Nyilván, ha valakit el akar bájolni, akkor a tűzkobrás gyűrű helyett azt mondanám, hogy szerezzen tőle tárgyat. Nem sürgős állatidézésnél belefér a d6*30 perc, a speciális fókusz tárgy és az egyértelmű varázslás is. (pl. néhány hátas hívása a pusztán)

Rögzített dolgok, pl. holdfázis, bizonyos órában. Ez úgy működik, hogy ha még nem volt szó róla, akkor a játékos elkölt egy hős pontot és pont "telihold van, tökéletes a varázslathoz". Ha már volt szó róla, akkor meg kell várnia amíg varázsolhat.

Elvileg nem kötelező mindig mindent ugyanúgy varázsolni, de nálunk a varázslók fel szokták írni a karakterlap hátuljára az egyszer már kiválasztott kombinációkat, hogy ne menjen vele az idő.

Alkímiánál ugyanígy megy, csak ott két kaland közt, offscreen kell elkészíteni a cuccokat. A "gyakori összetevők" beszerezhetők egy falusi vajákosnál, könnyen összeszedhetők megfelelő hivatással (vadász, orvos, rúnafegyvereknél pl. kovács). A "nem gyakori" összetevők kis utánajárással beszerezhetők és könnyen tárolhatók, a legendás és mítikus hozzávalók pedig a majdnem kihalt állatok testrészeitól, holdfénynél szüretelt ritka növényeken át, az eszement helyeken hozzáférhető anyagokig (múmiapor, közvetlenül a koporsóból) tartanak.

A készíthető italok és tárgyak listája a szúnyogriasztótól, mestermunka kardtól, egyszerű lakattól (gyakori) a halhatatlanság italáig, nevesített legendás kardokig, Dr. Moreu-féle szörnyekig (mítikus) tart.

Birbin

Birbin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1789 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.09.30, 08:17

A varázslatoknál a special item, rare ingredients, tattoos ezek egyszeri, elhasználódó komponensek? Ha igen és egy varázslathoz rögzíti ezeket, akkor el tudja azt lőni később más komponensekkel is?

A varázslatok casting requirementjeit rögzítik valahogy? Például tűzbogyót lövök valakire és ott helyben kitalálom, hogy ez márpedig hour power, amely óra pont most van. Innentől tűzbogyót csak ebben az órában lőhetek el?
Ugyanez igaz a holdfázisokra és a csillagállásra is.

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4754 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.09.30, 07:00

@Gergelykoma:

Azt elfelejtettem, hogy az újabb kiadásokban csak d6 van. Az összes fegyver, ami az alfa verzióban nem d6, büntető vagy bónusz kockát használ.

d8 helyett tehát dobsz 2* d6-tal, és a nagyobb számít, d4/d3 esetén szintén 2* d6-tal és a kisebb számít.

Ez legalábbis az alap, szűk helyen, pl. kazamatákban lehet cserélni az előnyt. (a tőr nem kap büntető kockát, a pallos elveszíti a bónuszkockát)

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4754 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.09.30, 06:30

Az alfa verzió mennyire játszahtó?Így átfutva van bennem néhány kérdőjel

Átnéztem. A legfrissebbhez képest nincs benne
- normális grafika
- szabály üldözésre
- alkímia

De minden más igen, szerintem játszható.

Én sem toborzok embereket, de volt már, hogy az érdeklődőket a könyv puszta mérete elriasztotta. Ellenben ha pár mondatban el lehet mondani, akkor nagyban nő a potenciális játékosok száma.

A cimboráim közt egy szerepjátékos van. Azaz ha játszani akarunk, be kell tanítanunk az esetleges érdeklődőket, szóval ez is egy szempont.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]