Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Malcom J. Hunt: Bosszúangyal (ismertető)

• Válasz írásához lépj be
33 hozzászólás érkezett eddig

magyargergely

magyargergely

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 41 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.11.04, 13:12

Üdv!
MalcoLm - ha már mellette van a borító. ;)

Diocletianus

Diocletianus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1371 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.10.22, 12:00

zanbar: szerintem nem olvastam a szóban forgó műve(ke)t, így nem nyilvánítanék véleményt róluk.

Ugyanakkor a hozzászólásod "Ranil hitű crantai" részéhez lenne pár gondolatom:

Az ynevi istenekről tudjuk, hogy nem szükségszerűen kötődnek fajokhoz. Sorgont eredetileg valószínűleg inhumán fajok tisztelték, majd kyrek és most már emberek is. Ranagolt "imádják" aquirok, emberek, elfek, orkok (és mielőtt kiirtották őket, amundok is); Orwellát követik emberek, orkok és kyrek. Dartont tisztelik emberek és orkok, meg legalább egy amund és egy félelf is (Vaskezű Alex és Alyr Arkhon).

Nem lennék meglepve, ha a crantaiaknak lett volna napistenük (holdistenük biztos, hogy volt - kettő is) - és már miért ne lehetne ez a napisten lényegileg azonos (már amennyiben három világkornyi különbség esetén ilyesmiről beszélhetünk) azzal az entitással, amit a dwoonok a hetedkorban Ranil néven tisztelnek?

(Amit viszont nem értek, hogy mi köze mindennek a Bosszúangyalhoz?)

Üdv:

D.

zanbar

zanbar

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 4 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2016.10.21, 14:35

aluminiumtrioxid @ 2016.10.20. 21:03
Értem, tehát ha a sogronita khálok - könyörgöm hagyjuk már a vallási multi kultit! nem gáz akkor szeretnék egy könyvet melyben:

Három dzsad hitű északi óelf hajótörést szenved Kránban ahol a kisebbségben lévő domvikiánus aquirok befogadják őket. Az esti tea közben megbeszélik a pyarroniszerzet egyre növekvő Tharr hitűek okozta gondot, majd megidézik Svarszaszmadza szellemét, aki Ranil hitű crantai volt, és ékes szóló vitát folytatnak vele korának érdekes teológiai helyzetéről melyet a délről földjeik felé özönlő Krad hitű orkok okoztak

Mellékszálként futhatnak egy slan nagymestereket megszégyenítő Belső Idő használó boszorkány és egy tolvaj/boszmes/lovag/bárd multikasztos ifjú szerelemi szála amiben harmadikként felbukkanhatna egy istenekben nem hívő(ezen a mai napig aszalok) ryeki ősökkel bíró kyrszármazék, a háttérben három újabb ősi rend kerülne elő, hogy egymásnak essen és kellene egy fickó aki valamiért ért mindent - ő valami tök hagyományos fajból való, mint a snil, vagy a gnóm.

Évek óta kevés MAGUS könyv fordul meg a kezemben és így a címekkel hadi lábon állok - de az előbb felsorolt agylövött karikat én ziher, hogy olvastam kiadott könyvben.

Sztem ez lesz a ludas.

Már i? Hogy keveset olvasok az elmúlt 5 évben - előtte meg 10 évig masszívan(és akkor sem volt már végtelenül csúcs, csak fiatal voltam és naiv), vagy hogy a hivatalos kánon kiadott ilyen könyveket/karaktereket?

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6195 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.10.20, 22:57

Valamikor nagyon régen ezt írta Mantis: "Ez a Mahut-kultúra a hazai szerepjátékos élet Raszputyinja, bazmeg. Lelövik, kiherélik, megmérgezik, agyonverik, a folyóba dobják, de akkor is előmászik, és mindig szörnyűbb, mint elődje."

Vagy KLM szavajárásával élve ez a "Nyúl Átka" amit arról szól, még Nyulászi Zsolt mondta nagyon régen, hogy aki a magushoz hozzátesz, vagy kezdeni akar vele valamit, az szinte biztos bukásra van ítélve.

aluminiumtrioxid

aluminiumtrioxid

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1744 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.10.20, 21:03

Értem, tehát ha a sogronita khálok - könyörgöm hagyjuk már a vallási multi kultit! nem gáz akkor szeretnék egy könyvet melyben:

Három dzsad hitű északi óelf hajótörést szenved Kránban ahol a kisebbségben lévő domvikiánus aquirok befogadják őket. Az esti tea közben megbeszélik a pyarroniszerzet egyre növekvő Tharr hitűek okozta gondot, majd megidézik Svarszaszmadza szellemét, aki Ranil hitű crantai volt, és ékes szóló vitát folytatnak vele korának érdekes teológiai helyzetéről melyet a délről földjeik felé özönlő Krad hitű orkok okoztak

Mellékszálként futhatnak egy slan nagymestereket megszégyenítő Belső Idő használó boszorkány és egy tolvaj/boszmes/lovag/bárd multikasztos ifjú szerelemi szála amiben harmadikként felbukkanhatna egy istenekben nem hívő(ezen a mai napig aszalok) ryeki ősökkel bíró kyrszármazék, a háttérben három újabb ősi rend kerülne elő, hogy egymásnak essen és kellene egy fickó aki valamiért ért mindent - ő valami tök hagyományos fajból való, mint a snil, vagy a gnóm.

Évek óta kevés MAGUS könyv fordul meg a kezemben és így a címekkel hadi lábon állok - de az előbb felsorolt agylövött karikat én ziher, hogy olvastam kiadott könyvben.

Sztem ez lesz a ludas.

zanbar

zanbar

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 4 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2016.10.20, 18:24

Diocletianus

Diocletianus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1371 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.10.12, 19:28

Eh, ennél szerencsére vastagabb a bőröm. Spongyát rá!

Nyilván nem tudom megígérni, hogy tetszene neked a Bosszúangyal, de ha mégis úgy döntenél, hogy adsz neki egy esélyt, nagyon kíváncsi lennék a véleményedre.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6195 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.10.12, 18:51

Elnézést, valóban félrement a lövés.

Nem megsérteni szándékoztam a szerzőt, ha sikerült, akkor bocsánatot kérek. Félreértettem, hogy ki mit írt, mindenesetre szerintem a hazai magus könyvek, amiket volt szerencsém kézbe venni, eléggé vegyes szinten mozognak és nem érzem azt, hogy azt kaptam, amit szerettem volna. Előfordulhat hogy tévedek, nem olvastam mindent, de volt, amit az első harminc oldal után leraktam. Valami kevés ruhás, vízből félig kilógó nőszemély szorongatott egy kardot(?) és a sztori egy összefüggéstelen zagyvaság volt. Ez talán nem az én hibám. Innentől vannak fenntartásaim.

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3337 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.10.12, 18:05

Diocletianus,  biztosan el kellene olvasnom ezeket a műveket, hogy véleményt tudjak mondani róluk, bár bevallom, hogy az utóbbi időkben olvasott magusos antológiák eléggé katyvaszok voltak, szóval hanyagolom őket, ha lehet.

Errol mondjuk vsz. nem Diocletianus tehet, aki - mint az elobb leirta - nem felelos az altalad kifogasolt (?) shogronita khalokert, meg az egyeb felsorolt tulzasokert, hanem irt Uwelnek egy fajta elokepet. Vagy, ha nem ez volt a kifogasod, akkor en sem ertelek. :)

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6455 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.10.12, 17:24

Yneven úgy tudom nincs pontosan meghatározva, hogy "honnan vannak" az istenek. Nekem teljesen vállalható, hogy egy-egy entitás korok óta ott van. Az is lehet, hogy mind. Az, hogy melyik korban ki hogyan boldogult, érdekes téma.

Ranagol összehozta magának Kránt és a Tizemhármakat, így van egy stabil hívő-csoportja, akik felé olyan dogmát közvetít, ami pont jó neki.

Domvik hasonlóan, csak a másik oldalról közelíti meg a kérdést: mindenkinek igyekszik azt adni, amire szüksége van. Erre (is) jó a Hét Arc.

A pyarroni pantheon származása teljesen bizonytalan. Vállalható koncepció, hogy "kisebb" istenek álltak össze az "Egységben az erő!" örök igazsága alapján. A közös alapelveiket adja a - hetedkori nevén - Pyarroni Paktum (ezt dobta Orwella, mikor elég keménynek érezte magát). Maguk a pyarroni istenek sokfelől jöhetnek: crantai maradék (Uwell pl.), vagy Kyr menekült (Morgena - Noir), ősi, de szervezetlen istenség (Arel, akinek csak északon vagy három neve van), stb.

Az, hogy író ilyen ősi entitások sztoriját írja, szerintem nem baj. Az, hogy kinek mi jön be, már más kérdés. Nekem vállalhatóak a sogronita khálok is (ugyanez az isten csinált magának egy fanatikus városállamot, szóval van affinitása az elszeparált, fanatikus közösségek létrehozására :) ). Forgotten Realms-en viszont utáltam Bhaal halálát, Mystra metamórfózisait, a Bane - Iachtu Xvim káoszt és Cyric-et teljes egészében. :)

Bulldy

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6195 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.10.12, 17:23

Diocletianus,  biztosan el kellene olvasnom ezeket a műveket, hogy véleményt tudjak mondani róluk, bár bevallom, hogy az utóbbi időkben olvasott magusos antológiák eléggé katyvaszok voltak, szóval hanyagolom őket, ha lehet.

Diocletianus

Diocletianus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1371 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.10.12, 16:59

Orastes: bocs, elvesztettem a fonalat, nem tudom, mit kérsz rajtam számon. Az Istentelenek c. novellában (in. Hallgat az ég) felvezettem, hogy Uwel (egyik?) előképe már a crantai időkben is létezett. A Bosszúangyalban pedig bemutattam, hogy a bosszú érzése/igénye korokon, népeken, kultúrákon, sőt fajokon átívelő jelenség. És a hetedkorban Uwel által "megtestesített" bosszúistent már korábban is követték, tisztelték.
Ha ez szerinted agymenés, elfogadom a véleményed, de engedd meg, hogy ne osszam.

Az Egyezséget - amiben ezek szerint sogronita khálok vannak - még én sem olvastam, így nem nyilvánítanék róla véleményt.

Üdv:
D.
(M.J.H.)

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6195 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.10.12, 16:29

Így van, azt is én "követtem el". :csingcsung:

Az Istentelenek c. novellában vezettem fel ezt a gondolatot - a Bosszúangyal tulajdonképpen ennek a továbbgondolása, kiegészítése. (Meg még sok minden másnak is.)

Üdv:

D.

Szabad tudni, hogy mi vesz rá egy szerzőt egy efféle agymenésre? :titok:

Értem, szabadon szárnyaló fantázia, meg művészi kiteljesedés, de mégis miért? :ize: Vagy akkor miért kell kiadni? A fiók mélyén nem jobb helye van?

(A lenti idézet csak irányadó, bevallom, nem olvastam a művet, de nem is akarom, ha tényleg ilyen.)

Spoiler

Diocletianus

Diocletianus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1371 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.10.12, 15:45

Rég volt, de az egyik crantai novelláskötetben - Hallgat az ég talán - pedig Uwel emlékeim szerint Crantai kisisten volt..

Így van, azt is én "követtem el". :csingcsung:

Az Istentelenek c. novellában vezettem fel ezt a gondolatot - a Bosszúangyal tulajdonképpen ennek a továbbgondolása, kiegészítése. (Meg még sok minden másnak is.)

Üdv:

D.

zanbar

zanbar

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 4 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2016.10.11, 18:45

Az Egyezségben voltak a sogronita khálok - valamiért a kyrek képtelenek voltak feladni a létezés nevű ostobaságot - volt ott nekik kis millió utód állam és egyéb - De a sogronita khálok, akik egy olyan dolgot őriznek melynek használatához kell egy kyr - MIT TESZ ISTEN Hát nem arra jár egy...... aszaltam
Ott is túl tolják az alap ötletet - Démonikus óbirodalom... oké.... nomádok,,, rendben... khálok őstörténete... elfogadom - DE amikor megjelenik a Sámámonk mindent.. MINDENÜTT jelenlévő szellemvilága, mellyel a világ végéről is manipulálhatod a világ másik végét na az kicsit sok volt.

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5178 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.10.11, 07:25

Rég volt, de az egyik crantai novelláskötetben - Hallgat az ég talán - pedig Uwel emlékeim szerint Crantai kisisten volt..

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6455 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.10.10, 19:28

Ez a sogronita khálok melyik volt? Nekem mostanában bejönnek az ilyen 19-re lapot húzok hülyeségek.:)

Bulldy

zanbar

zanbar

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 4 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2016.10.10, 16:44

Egyszer, ha egyszer olvasnék olyan kötetet, melyben nem derül fény ősi titkokra, világot megváltó varázsra, nem dudorog elő egy újabb izé a nagy homályból, csak egy tisztességes kaland, melyben a kalandozó azt teszi amiért fizetik, majd mossa kezeit és haza megy - esetleg adhatnánk végre a karakter ábrázolásnak -az egy dimenziós gonoszok (MERT kráni, vagy mert toroni esetleg Gorviki) ennyi év után végtelenül ostobán hangzanak.
Primi de életszerű ötlet: a trón jogos örököse gyengekezű, és szórakozott, De a törvényes utód, a bitorló, viszont nem törvényes, de alkalmas uralkodni. Ahelyett, hogy szépen kifejtenék pro és kontra belevernek valami ősi átkot, három démont, négy Orwella papnőt, két Kiválasztottat és minimum egy másfajú meg nem értett karit.

Amúgy ha jól sejtem az Uwell buli az Egyezségből ered, ott emlegetik, hogy Uwell biz valami Démonkius Óbirodalmi izé volt - ja és ebben a könyven van, hogy a khálok (déli határhegység világtól elzárt része) egy jelentékeny csoportja valamiért Sogron hívő - itt én letettem a könyvet és kellett szűk egy hét, mire újra kézbe bírtam venni.

A Bosszú Angyal sajnos hasonló kategória. Elindul valahonnan, de ez csak ürügy egy ősi rejtély egy világot lebíró erő és a régi korok dicsőséges mivolta feletti merengésre. Ez vagy a 10 könyv a témában!

Diocletianus

Diocletianus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1371 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.10.09, 21:52

Köszönöm szépen a kritikát/ismertetőt, minden visszajelzés hasznos.

Akit esetleg érdekelnek más vélemények is a könyvről:
http://kalandozok.hu/cikkgyujtemeny/irodalom/regények/294_bosszúangyal/kritika-bosszúangyal-r1877/
nagydviktor értékelése a moly.hu-n: https://moly.hu/konyvek/malcolm-j-hunt-bosszuangyal
http://www.deltavision.hu/forum/viewtopic.php?pid=52861#p52861
http://kronikak.hu/?p=6233

Üdv:

D.

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2392 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.10.05, 09:13

Igen, ezt elsütötték páran. Belenéztem, eléggé kornyoid vonásokat mutat a mű, tán ezért tetszett a nagy embernek is annak idején. Nekem már kissé megosztott a véleményem.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]