Ugrás tartalomhoz

Fotó
* * * * * 1 Szavazat

FU Freeform/Universal szerepjáték magyarul

• Válasz írásához lépj be
35 hozzászólás érkezett eddig

slaGerzson

slaGerzson

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 269 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.10.25, 11:44

Thotot ábrázolják majomként vagy majomfejjel is, de nem hét fejjel.

Na, ezt nem is tudtam eddig o.O
Oké, meggyőztél :)

"or that you just pulled the pin from a hand grenade"

Itt viszont nem győztél meg, hogy a "pin"-t biztosítószegnek fordítsam. :)

Birbin

Birbin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1787 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.10.25, 11:21

Ha az egyiptomi istenre gondolsz (gyanítom), az angolban Thoth, de ez nem az ("egy hétfejű aranyozott majom szobor"). Az összekeverhetőség miatt nem a legszerencsésebb a névválasztás, de ez ügyben a szerzőnél kell reklamálni  ;)

Thotot ábrázolják majomként vagy majomfejjel is, de nem hét fejjel. 

Szívesen várok javaslatot, hogy fordítsam a "pip" szót (14.o.). Azon kívül használtam még egyszer a kézigránátnál, de ott se jutott eszembe jobb szó. De ha van, tényleg tárt karokkal várom az ötleteket és átírom.

Mivel úgy látom hogy rajtad kívül hárman is lefordították, majd ők adnak tippeket.

A kézigránát esetén nem kell kitalálni fordítást, egyszerűen meg kell nézni, hogy hívják magyarul. Biztosítószegnek.

slaGerzson

slaGerzson

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 269 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.10.25, 10:40

Megpróbálom darabokban:

na most akkor ki kicsoda? Vannak HARMAN: Gergo, Csilla, Tomi es Lehel (:S)
Aztan Gergo megbeszeli Gerbovel es Tomival...

Köszi, javítom.

A botgránát az nyeles gránát.

Köszi, javítom.

Tot isten pedig Thot.

Ha az egyiptomi istenre gondolsz (gyanítom), az angolban Thoth, de ez nem az ("egy hétfejű aranyozott majom szobor"). Az összekeverhetőség miatt nem a legszerencsésebb a névválasztás, de ez ügyben a szerzőnél kell reklamálni ;)

A fedora mögé odaírnám, hogy ez egy kalapfajta, de magyarul igazából csak kalapot írnék.

Karimás kalapot akartam írni, de aztán úgy gondoltam, hogy mivel abból többféle van, ezért meghagyom Fedorának, akit érdekel, az rákeres a neten, ahogy én is :)

A pöcök szó túlzott használatáért fenyítés járna.

Szívesen várok javaslatot, hogy fordítsam a "pip" szót (14.o.). Azon kívül használtam még egyszer a kézigránátnál, de ott se jutott eszembe jobb szó. De ha van, tényleg tárt karokkal várom az ötleteket és átírom.

"A szereplőknek négy Leírója van: Test, Elme, Penge és Hiba."
majd par sorral kesobb:
"Korlát: Tériszonyos"

Köszi, javítom.

azert jo lett volna ha legalabb egyvalaki atolvassa

Itt vagytok ti, és még többen is, mint egy, ami nagyobb esély a végső győzelemre!

Lehet hogy csak en vagyok nagyon begyoposodott, de a paros/paratlan bontas szerintem baromsag, nagyon nehezkes, sokkal egyszerubb a jol megszokott linearis skala.

Én is ezt gondoltam, de használat közben (nem tudom megmagyarázni igazán, hogy miért), de mégis jobban működik a páros/páratlan megoldás. Ugyanannyi az esély így is úgy is, de a tapasztalatom az, hogy mégis változatosabbak az eredmények így. Teljesen X-akta az ügy...

Egyebkent a dobasos proba nagyon erosen Mythic (es egyeb solo RPG)-utanerzes

Nem ismerem, mikre gondolsz? (Mármint, hogy érdeklődök.)

rengeteg keverest, felreforditast, helyesirasi- es nyomdahibat talaltam

Küldjed! :)

Gergő meg saját magával beszéli meg?

Jóvan-jóvan, egy kicsit belekavarodtam :)

A páratlan/páros számkód tényleg fura elsőre (magyarul át se jön a Beat the odds szójáték), de enélkül nem működik jól a +1-ező szabály.

Ezt a szójátékot nem tudtam teljesen visszaadni (szerintem nem is lehet), a legjobb ötletem a "szint megütése" volt, de azt végül idegennek éreztem, így maradtam egy sima "próbadobás"-nál.

melyik +1-ezo szabalyra gondolsz, a plusz kockakra? az miert ne mukodne 1-6 skalan?

Szerintem pont a pöckölős (pip) szabályra gondol (14.o.)

kicsit fura nekem ez az elso ranezesre random 'allapothalmaz', bar hangulataban kicsit olyan Savage Worlds-os

Savage World-ös?? A Fate-ben láttam ilyesmit, meg a Technoir-ban... de a SaWo-ben?? o.O

Szóval várom szeretettel a lektorálásokat, mert a végcél úgyis az, hogy jó legyen :)

Módosította slaGerzson: 2016.10.25, 10:42

slaGerzson

slaGerzson

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 269 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.10.25, 10:29

Írtam válaszokat, de a rendszer nem akarja elfogadni "Error 403 - Forbidden", nem tudom, mi nem tetszik neki...

bokorn

bokorn

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 307 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.10.25, 07:26

A páratlan/páros számkód tényleg fura elsőre (magyarul át se jön a Beat the odds szójáték), de enélkül nem működik jól a +1-ező szabály.

bakker, ez a Beat the Odds nem volt meg (nem lattam az angol verziot), de igy tenyleg nagyon jo :D

melyik +1-ezo szabalyra gondolsz, a plusz kockakra? az miert ne mukodne 1-6 skalan?

a karakterek sebzeset/sebzodeset hogy oldjatok meg? kicsit fura nekem ez az elso ranezesre random 'allapothalmaz', bar hangulataban kicsit olyan Savage Worlds-os

Urban

Urban

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1557 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.10.25, 00:07

Eddig Petrus és a saját fordításomról tudtam csak, végre valaki publikálta is a sajátját :)

Szerintem szuper játék, eddig háromszor meséltem benne, és bár nem állíthatom, hogy kiismertem, de tapasztalatom alapján nagyon erősek benne a karakterek: ha valami olyasmit csinálnak, amiben jók, nem igazán tudnak elbukni. Ami nem feltétlen baj, de nem mindenre jó.

Jól hekkelhető, csak az NPC állapotokkal kell kicsit szenvedni.

Az Earthdawnos Age of Legendet csak játékosként próbáltam egyszer, de az ottani megvariált dobásmódszer nekem jobban tetszik, nem annyira elszállós, mint az alaprendszeré. Ezt még ennyire sem ismerem, de nekem úgy tűnt, az alap F/U rendszert egy minimalista, de közepesen bonyolítható valamivé dolgozták át, ami eléggé mainstream vonal, sokatokat érdekelhet.

bokorn

bokorn

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 307 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.10.24, 16:16

A rendszer egyebkent jopofanak tunik, siman el tudom kepzelni hogy nagyon jo szorakozast ad egy ad-hoc jatekulesen, esetleg gyerekekkel akiknek meg korai az eggyel osszetettebb jatekmenet.

Lehet hogy csak en vagyok nagyon begyoposodott, de a paros/paratlan bontas szerintem baromsag, nagyon nehezkes, sokkal egyszerubb a jol megszokott linearis skala.

Egyebkent a dobasos proba nagyon erosen Mythic (es egyeb solo RPG)-utanerzes, amitol persze nem lesz rossz.

A forditasert koszi (de azert legkozelebb nem artana jobban atnezni, a lentieken kivul is rengeteg keverest, felreforditast, helyesirasi- es nyomdahibat talaltam).

BTW (bocs az offert, de ahogy fentebb irtam, nem is annyira off): nem tervez valaki irni a Mythic-rol (foleg a GM Emulator reszrol, esetleg Variations pluszban)?

nornwarrior

nornwarrior

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 279 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.10.24, 15:24

bokorn: Tomi mesélő, így ő nem számít játékosnak :)
Gergő meg saját magával beszéli meg? :D

bokorn

bokorn

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 307 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.10.24, 15:21

"A szereplőknek négy Leírója van: Test, Elme, Penge

és Hiba."

majd par sorral kesobb:

"Korlát: Tériszonyos"

azert jo lett volna ha legalabb egyvalaki atolvassam mert ez csak az elso oldal amibe beleneztem, es mar csurig van hibaval :-/

Birbin

Birbin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1787 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.10.24, 15:10

Kösz a fordítást.

Mik a tapasztalataitok, milyen a játék a gyakorlatban? Előnyei-hátrányai?

Mikor győznek le egy ellenfelet? Van olyan, hogy csak megsebesül? Mikor sebesül meg egy játékos? Mi van, ha a játékosok egymás ellen versengenek, ha nincs ellendobás? Ezek jutottak eszembe hirtelen.

Milyen dobásokban jelenthet előnyt, ha a karakter eszköze egy kopott baseball sapka? Ez példaeszközként szerepel.

A botgránát az nyeles gránát.

Tot isten pedig Thot.

A fedora mögé odaírnám, hogy ez egy kalapfajta, de magyarul igazából csak kalapot írnék.

A pöcök szó túlzott használatáért fenyítés járna. 

bokorn

bokorn

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 307 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.10.24, 15:00

"E fejezetben végigkövetjük Gergőt és Csillát,
ahogy elkészítik szereplőiket. Tomival, a mesélővel
eldöntik, hogy a játékuk az 1930-as évek ponyva
műfaján fog alapulni, és hogy eléggé szeszélyes és
akciódús lesz. Lehel visszagondol néhány kedvenc
mozijára és úgy dönt, hogy a szereplőjének kon-
cepciója „Fenegyerek Felfedező” lesz. Gergő valami
olyasmit szeretne, ami kicsit szokatlan, és miután
megbeszéli az ötleteit Tomival és Gergővel, egy „Ide-
gen Követ” szereplővel fog játszani."

na most akkor ki kicsoda? Vannak HARMAN: Gergo, Csilla, Tomi es Lehel (:S)
Aztan Gergo megbeszeli Gerbovel es Tomival...

slaGerzson

slaGerzson

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 269 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.10.24, 11:13

Én is lefordítottam a játékosoknak szükséges részeket magamnak, majd megnézem mennyi az egyezés.

A FU oldalán Nathan közzétett egy másik fajta dobásrendszert, aminek jobb az eloszlása. Dice Pool néven itt: http://freeformuniversal.com/fu-dice-pool/
Csináltam mindkét fajtához kockadobót: http://mggroup.hu/furoller/furoll.html

Készíti közben a FU2-őt, amiben picit részletesebb szabályok lesznek. A holnapján lévő cikkekben érdemes szétnézni, mert most mint opcionális szabályok szerepelnek.

Amúgy baromi kevés ember foglalkozik FU-val, nincsenek a honlapján, FB-ján csak maroknyian, közben meg nyomtatott könyveket adnak ki a rendszerével. Fura.

Nekem az a gondom az oldalán található opcionális dobásrendszerrel, hogy pont az egyszerűségéből veszít. Az oldaláról is letölthető FUBAR feldolgozás (más írta) is már változtat a dobás szabályán, de az egyszerűbbnek tűnik. Ugyanemiatt félek a "picit részletesebb" szabályú FU2-től is... na de majd meglátjuk :)

A FU-val (amennyire észrevettem) elég sokan foglalkoznak, csak a szerző nem rakta ki a honlapjaira a különböző feldolgozásokat, viszont van Jahús levelezőlistájuk (amire nem iratkoztam fel... még?). De tény, hogy nem úgy tűnik, mintha nagy élet lenne körülötte, de azért csak kiadtak egy Earthdawn-t erre a rendszerre... Fura :)

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1202 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.10.24, 09:45

Igazán szuper! :) Köszönet érte! 

Samurai

Samurai

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 204 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.10.24, 09:10

Én is lefordítottam a játékosoknak szükséges részeket magamnak, majd megnézem mennyi az egyezés.

A FU oldalán Nathan közzétett egy másik fajta dobásrendszert, aminek jobb az eloszlása. Dice Pool néven itt: http://freeformuniversal.com/fu-dice-pool/
Csináltam mindkét fajtához kockadobót: http://mggroup.hu/furoller/furoll.html

Készíti közben a FU2-őt, amiben picit részletesebb szabályok lesznek. A holnapján lévő cikkekben érdemes szétnézni, mert most mint opcionális szabályok szerepelnek.

Amúgy baromi kevés ember foglalkozik FU-val, nincsenek a honlapján, FB-ján csak maroknyian, közben meg nyomtatott könyveket adnak ki a rendszerével. Fura.

nornwarrior

nornwarrior

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 279 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.10.24, 09:06

Végre valami könnyen emészthető ! kösz ! :)
(bár a Shadowrun Anarchy is könnyűnek tűnik)

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6483 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.10.24, 06:40

A FU (Freeform / Universal) azon szerepjátékok sorába tartozik, amelyekben a szereplőket szabadon választható kifejezésekkel lehet elkészíteni. Társaitól abban tér el, hogy a jellemzőknek nincs számértéke, a FU-ban már csak maguk a Leírók vannak érték nélkül. Természetesen az értékek nélkül is lehet javítani (vagy épp rontani) egy próba sikerén, aminek a mikéntje szépen le van írva az egyáltalán nem bonyolult szabályokban. Immáron magyarul is.

http://lfg.hu/76750/hirek/fu-freeformuniversal-szerepjatek-magyarul/

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]