Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Mythic Game Master Emulator ismertető

• Válasz írásához lépj be
6 hozzászólás érkezett eddig

Acelpatkany

Acelpatkany

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 222 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.08.07, 10:36

Most akartam ezt beszerezni a DriveThruRPG-ről, de az ottani beszélgetésben rábukkantam a fejlesztő hozzászólására, miszerint idén megjelenik egy összevont, átdolgozott kiadás. Tehát várok pár hónapot a beszerzésével.
off: mi a baj a Myfaroggal?

bokorn

bokorn

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 307 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.11.07, 10:58

Csak most jutott időm az ismertetőre, és köszönöm, továbbcsigázta a kíváncsiságomat :)

(OFF: Tudom, hogy a rendszer így írja ki, de a fiók neve "sláGerzson", de tulajdonképpen mindegy, mert nem szeretem, de nem lehet átírni.)

Milyen Témák vannak ismertetve a könyvben a horror alkategóriái mellett? Mennyire sikerül eltalálni a műfajokat ezekkel a táblázatokkal? Mennyire specifikus?

A Variationsben reszletezett temak:

Horror, Action Adventure, Mystery, Social, Personal, Epic

van ezen kivul egy kis leiras sajat temak osszerakasahoz is.

Van egy nagyon hosszu es reszletes peldajatek, ami alapjan nagyon jol mukodnek a kulonfele temak. En szemely szerint meg nem probaltam ki oket, igy nem tudom hogy a gyakorlatban hogyan muzsikalnak (majd ha belerakom az appba, akkor konnyen tudom tesztelni :D), de a leiras alapjan valoszinuleg tenyleg jelentenek valtozast, ha masert nem is, hat az uj Focus tipusok miatt mindenkeppen :)

slaGerzson

slaGerzson

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 232 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.11.06, 12:27

Csak most jutott időm az ismertetőre, és köszönöm, továbbcsigázta a kíváncsiságomat :)

(OFF: Tudom, hogy a rendszer így írja ki, de a fiók neve "sláGerzson", de tulajdonképpen mindegy, mert nem szeretem, de nem lehet átírni.)

Milyen Témák vannak ismertetve a könyvben a horror alkategóriái mellett? Mennyire sikerül eltalálni a műfajokat ezekkel a táblázatokkal? Mennyire specifikus?

bokorn

bokorn

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 307 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.11.02, 12:31

mint egy mesélőtárs, aki segít kimozdulni a megszokott asszociációim közül, segít meghaladni a saját gondolati határaimat

nagyon frappans meghatarozas, tetszik :D

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7732 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.11.02, 12:06

Köszönet az ismertetőért. :sor:

Urban

Urban

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1556 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.11.01, 12:02

Köszi az ismertetőt!

Egyrészt érdekes volt olvasni a Mythicről, ami talán egy csomó kortárs újhullámos játék (pl. Swords Without Master) előzményének is tekinthető.

Másrészt a leírás alapján kiválóan példázza azt, hogy milyen fontos inspirációs segítség lehet egy ilyen "mesterséges intelligencia". Egy jó rendszerrel azért nem magányos a solitary játék, mert a rendszer (korlátok között) képes egy másik résztvevőként, játékostársként funkciónálni.

(Ez egyébként engem kísértetiesen hasonlít a random encounterek körüli vitákhoz. A RE táblák is helyes kezelésük mellett képesek olyan ötleteket, irányokat felmutatni a mesélőnek, amelyeket az magától nem tudott volna kitalálni. Olyanok, mint egy mesélőtárs, aki segít kimozdulni a megszokott asszociációim közül, segít meghaladni a saját gondolati határaimat.)

Illetve megnyugodtam, hogy ez a Mythic nem az a Mythic (MYFAROG) :D
Köszi az ismertetőt!

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6274 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.11.01, 07:50

SlaGerzson FU fordítását olvasgatva merült fel bennem hogy a rendszer “lelke” kissé hajaz arra, amit a Mythic nevű, kimondottan érdekes rendszerben láttam. Mivel elmaradt a sok “ja tényleg, a Mythic!” felkiáltás, volt azonban helyette kíváncsi érdeklődés, úgy gondoltam előveszem az írói vénámat (huhh, kicsit erős a képzavar) és megpróbálom bemutatni az lfg.hu olvasóinak azt az igencsak érdekes koncepciót amit a Mythic képvisel. Mi is az a Mythic? Első körben fontos tisztázni hogy mit is értünk “Mythic rendszer” vagy “Mythic szerepjáték” alatt.

http://lfg.hu/76899/ismerteto/mythic-game-master-emulator-ismerteto/

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]