Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

A M.A.G.U.S. szabálykönyv, amit nem fogsz elolvasni

• Válasz írásához lépj be
95 hozzászólás érkezett eddig

Khorr

Khorr

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 1 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2018.08.06, 14:19

Nem lehetne ide küldeni, hogy hadd nézzük meg mi is ez? Csak hogy tudjuk, milyen változások mentek volna végbe a játéknál. Lehet nem érte volna meg, az is lehet hogy van olyan ember aki bemegy a Deltához és mutatja, hogy ezek mind tökéletesek, egy próbát megérne.

Gkar

Gkar

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 354 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.12.23, 19:19

Igen jó lett volna. De ezek szerint bejött a blöff a védjegyekkel. Eleve mivel nem is gazdasági tevékenység lett volna és semmilyen anyagi kár nem származott volna belőle így elég érthetetlen számomra, hogy miért ilyen indokkal álltak elő
Eleve papír, karton és ezen anyagokból készült termékekre (könyvek,nyomtatványok, folyóiratok) vonatkoznak a védjegyeik szóval szar se tudtak volna csinálni ellene.

Az útk ellen se  tudtak semmit csinálni, végül is WC műveiből vett engedély nélküli idézetek miatt tudták csak bezúzatni azt. Én például a Tuan helyében kihagytam volna az összes regény és novella részletet és kiraktam volna az oldalamra az "új művet" Oszt jónapot. 

Lenday78

Lenday78

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 7 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.12.22, 22:07

Én azon szerencsések közé tartozom, akik olvasták e művet. Irgalmatlan sok munka van benne. (Én is a közzététel mellett voksolnék szívem szerint.)

Mert sajnos azt kell mondanom, hogy a felelős "fejlesztőknél" (csupán a mi köreinkben is) sok amatőr van, aki többet tesz a MAGUS-ért.
(Persze érthető, hiszen, mi nem pénzért csináljuk, hanem, mert ez a hobbink.)

wex

wex

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 234 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.12.13, 15:08

A Magus szabálykönyv, amit nem fogsz elolvasni...

Pedig ha fel lenne rakva valahova, akkor leszedném és elolvasnám. Tudom, ha lenne tojásunk, csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne sonkánk...

DiMalto

DiMalto

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 667 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.12.10, 23:37

Biztos én leszek a hülye, de mint magus-szűz laikus nem tudom földolgozni, mire fel a nagy hiszti egy házi errata kapcsán? A leírásban szerepel, hogy KELL hozzá a könyv, és hogy a "tapasztalt játékosok részére ajánlott", akkor miről beszélünk?

Te ezt nem értheted: a M* környékén még a vélt morzsákért is kitör a hab az emberek szája szélén.

Inkább áldd az eget, hogy sikerült eddig elkerülnöd... és menekülj! :para:

Morsat

Morsat

Kapitány

• Fórumita
  • 1017 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.12.10, 00:01

a jogokról beszélünk

szabadid

szabadid

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 579 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.12.09, 19:26

Biztos én leszek a hülye, de mint magus-szűz laikus nem tudom földolgozni, mire fel a nagy hiszti egy házi errata kapcsán? A leírásban szerepel, hogy KELL hozzá a könyv, és hogy a "tapasztalt játékosok részére ajánlott", akkor miről beszélünk?

levitatio

levitatio

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 8 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.12.09, 16:01

Sziasztok!

Nagyon örültem a HGB, a PPL könyveknek, nagyon hasznosak az ÚTK val játszó csapatoknak (így nekünk is), és sokat forgattuk őket. Szomorú vagyok, hogy nem teszitek közzé a ÚTK 2.0-t. Biztos vagyok benne, értékes és előre mutató munkát adnátok ki a kezetekből, mellyel nagyon sokan szívesen játszanának.
De persze megértem, hogy nincs kedvetek hadakozni.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7743 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.12.09, 13:51

Végül, a sok töprengés után, mi lesz a dologgal? Született valamilyen elhatározás?

Amennyire követem a dolgok alakulását a DV fórumán, GA részéről nincs jogi kifogás, de ő a kiadó/védjegybirtokos DV nevében nem nyilatkozhat. A DV képviselője korábban a nem tetszését fejezte ki a kiadvány kapcsán, de azt nyilatkozatnak azért nem venném.

Aztán még itt van az a jogi kérdés, hogy a Tuan-féle MAGUS verzióra kiadott bírói végzés alapján ütközik-e bármibe az, ha valaki a részeit felhasználva ad ki saját verziót, függetlenül attól, hogy anyagi haszna van-e belőle.

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3314 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.12.09, 10:09

Végül, a sok töprengés után, mi lesz a dologgal? Született valamilyen elhatározás?

evilways

evilways

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 4 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2016.12.09, 09:48

Üdvözlet!
Jómagam ugyan nem vagyok nagy RPG-s, 4-5 alkalommal játszottam talán összesen, itt az Alföldön elég nehéz játékosokat találni-játékot szervezni, satöbbi..
Mégis nagyon jó látni, hogy valaki ekkora elhivatottsággal kezeli ezt a témát, és nem akarja veszni hagyni a magyar RPG-k zászlóshajójának mondható M*-t. Minden elismerésem, talán még jobban is érdekel téged ez dolog, mint magukat a fejlesztőket...
Így látatlanban is fogadd őszinte gratulációmat, remélem azért valamilyen formában megtérül majd az így befektetett rengeteg időd és energiád.

Morsat

Morsat

Kapitány

• Fórumita
  • 1017 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.12.05, 02:52

Selmo

Én arra jutottam, hogy rakd fel a cuccot (további egyeztetés és kommunikáció nélkül) valahova :)

Max az történik amit BePe is beidézett 2007-ről: megkérnek hogy 24 órán belül távolítsd el. Te meg leszeded. Rosszabb nem nagyon történhet.

Vagy rakja fel valaki tök más, aki ha gáz lenne, majd sűrűn elnézést kér, hogy ő nem tudott semmiről semmit, és leszedi.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11180 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.12.04, 15:42

Hát igen, mikor végre hozzájutottam a M.A.G.U.S. első kiadásának utánnyomásához (az első ugyebár pillanatok alatt elfogyott), már megvolt a Shadowrun, a Vampire, a Warhammer Fantasy, a Call of Cthulhu és az Earthdawn. Azok után egy kicsit sokkoló volt a Zöld, rendszerszinten és a világ tekintetében egyaránt. De ennek ellenére szurkoltam neki, nem ilyen sorsot érdemelt volna.

Mondjuk a Chaosiumos CoC képest rendszerszinten a nagy Z.Ő.D annyira nem volt sokkoló. :)

kabal

kabal

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1252 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.12.04, 13:32

Hát igen, mikor végre hozzájutottam a M.A.G.U.S. első kiadásának utánnyomásához (az első ugyebár pillanatok alatt elfogyott), már megvolt a Shadowrun, a Vampire, a Warhammer Fantasy, a Call of Cthulhu és az Earthdawn. Azok után egy kicsit sokkoló volt a Zöld, rendszerszinten és a világ tekintetében egyaránt. De ennek ellenére szurkoltam neki, nem ilyen sorsot érdemelt volna.

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2260 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.12.03, 22:55

Petrus: Nekem pl. nem hivatkozási alap (akkor inkább az AD&D), ismertem csomó játékot már előtte, a M* ennek tükrében meg nem volt olyan nagy durranás, ha ettől leszek sznob köcsög, kibírom. Az eltartott kisujj szerintem sokkal inkább a M*-törzsgárda nevetséges beszűkültségének szól, amelynek hála elsikkadnak jóval fantáziadúsabb, szintén magyar kezdeményezések és úgy általában bármi, ami nem a Szent Ződ meg a telibevert kráni fejvadászok, ehhez adódik még a mindenkori kiadók és jogtulajdonosok elképesztően szarfacsari viselkedése.

Gkar

Gkar

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 354 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.12.03, 14:30

Azért valahová bele kéne csempészni még levédett szavakat, mint HM, KÉ, pszi pont stb. ;)

Ezek már nem levédett szavak (itt lehet megnézni http://epub.hpo.hu/e-kutatas/?lang=HU) 2003-ig volt levédve  KÉ,TÉ,VÉ,MGT a Smart-Sector által.

De inkább mesélj mik a fejlemények (mikor kerül ki?) látom kitört a béke a DV fórumon. :gonosz:   

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4390 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.12.03, 14:13

Ma pakoltam, kezembe akadt a Nagy Ződ, kivettem belelapoztam és megsajnáltam szegényt amennyit szapuljuk :)

Akkoriban szerintem nem volt különösebben gáz rendszer a d100 mágus...

Nyilván a kilencvenes évek eleji, újítóbbnak számító rendszerekhez képest (Feng Shui 96, D6 Star Wars 90 körül) nem volt különösebben formabontó, de nem mondanám rossznak.

Oké, vannak benne fura dolgok (értelmetlen kezdeményező érték, mozaikmágia) de ilyenek vannak más, egyébként közkedvelt rendszerekben. (Star Wars-ban a sérthetetlen wookie, a magas szinten dobált 20-25 d6, vagy a BRP-ben a "mikor kell dodge-ot dobni" ami mindig előkerül)

Nem gáz, csak nem öregedik szépen :)

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4086 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.12.03, 13:35

Szerintem igazából az a szörnyű és egyben sajnálatos is, hogy a M*, mint az első, valódi honi kezdeményezés és (ma már inkább csak) egykori hivatkozási alap, lett a komplett magyar szerepjátékos élet eltartott kisujja... és ez mindannyiunkat minősít.
(És most visszavonulok a barlangomba tovább elmélkedni.)

Sphynx

Sphynx

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 909 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.12.03, 13:17

Közben megérkezett Gáspár András és a kiadó reakciója is az ügyben:
http://www.deltavision.hu/forum/viewtopic.php?pid=54253#p54253

Lefordítaná valaki magyarra? Mert GA a bulshittelést nagyon tudja de hogy ez igen vagy nem az nekem nem tiszta.

Azért a kiadó csúnyán leba****a Selmot.

Előbb kellett volna egyeztetni. Személyesen kellett volna megkeresni minket, nem egy emailcímre írni, amire naponta kismillió levél jön, aminek egy részét komolyan vesszük, egy csomót meg nem lehet. Itt is az volt a helyzet, hogy kb. ugyanakkora esély volt arra is, hogy semmi nem történik, mint hogy lesz belőle valami.

...

Szóval tessék minket megkeresni személyesen. Van telefonszám, kérni kell egy időpontot, elér hamar szokott menni a dolog. Mármint másoknak akik tényleg akarnak tőlünk valamit, és nem csak mutogatni, hogy tessék már megint nem lettünk komolyan véve.

Előbb kellett volna egyeztetni. Személyesen kellett volna megkeresni minket, nem egy emailcímre írni, amire naponta kismillió levél jön, aminek egy részét komolyan vesszük, egy csomót meg nem lehet. Itt is az volt a helyzet, hogy kb. ugyanakkora esély volt arra is, hogy semmi nem történik, mint hogy lesz belőle valami.

...
Szóval tessék minket megkeresni személyesen. Van telefonszám, kérni kell egy időpontot, elér hamar szokott menni a dolog. Mármint másoknak akik tényleg akarnak tőlünk valamit, és nem csak mutogatni, hogy tessék már megint nem lettünk komolyan véve.

Bocs nem olvastam végig a teljes forum témát, de ez a DV álláspontja? Hogy a 21-ik században személyesen keressük meg őket, meg egyeztessünk időpontot? Mikor már a bíroságok is elfogadnak e-mailben indoklást? kiegészítést? :D

Nevetséges, lemarad kőkori ... kinek gondolják magukat? :D

Javaslom a DVnek a kéretlen levelek szürését, tuti nem lesz több 100 e-mail naponta. :D

Selmo

Selmo

Lochost kvesztor

• Fórumita
  • 1958 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.12.03, 11:28

Szerintem az lenne a megoldás. ha kiadna valaki egy M.A.G.U.S. logóval ellátott könyvet, amiben csak a fejezetek címei vannak beleírva, mint fajok, kasztok, varázslatok, országok és egyebek de a többi oldal üresen lenne hagyva és mindenki azt ír bele, amit szeretne, ezzel el is lenne intézve a kiadás. :otlet:

Azért valahová bele kéne csempészni még levédett szavakat, mint HM, KÉ, pszi pont stb. ;)

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]