Ugrás tartalomhoz

Fotó

Blood Bowl Liga 2017

• Válasz írásához lépj be
461 hozzászólás érkezett eddig

discret

discret

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1697 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt Ma, 17:48

Aki még nem tette meg kérem egyeztessen lévén az utolsó forduló jön egyet még ki kell bírni/szenvedni/gyötörni, köszönöm.

Aziraffael

Aziraffael

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 212 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.26, 12:51

Szia Kildarf!

Mikor lenne neked alkalmas?

Nekem a héten minden nap jó, de csak 19.00 kezdéssel, ergo HTC.

Jövőhéten hétfő és szerda 19.00-tól vagy csütörtökön már 15.00-tól.

Üdv, Azi

Szia, a jövőhét szerda vagy csütörtök lesz előre láthatólag  jó, de csak vasárnap tudok pontosat.

Szuper!

Ha lehet, a csütörtököt preferálnám, de a szerda is nyitott.

Üdv, Azi

Swifty

Swifty

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 815 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.26, 11:49

Rozo: e hét kedd v szerda kb 17 oras kezdessel? Helyszinnek a Gep-hazat preferalnam, csekkolnom kell a tombolat.

Szeva!
Ez a hét nem jó nekem. Köv hét hétfő-csütörtök 17:30-tól jó akár Gép-ház is.

Szia! Akkor legyen szerda 1730, GH. 

Lord-Kildarf

Lord-Kildarf

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 676 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.25, 20:22

Szia Kildarf!

Mikor lenne neked alkalmas?

Nekem a héten minden nap jó, de csak 19.00 kezdéssel, ergo HTC.

Jövőhéten hétfő és szerda 19.00-tól vagy csütörtökön már 15.00-tól.

Üdv, Azi

Szia, a jövőhét szerda vagy csütörtök lesz előre láthatólag  jó, de csak vasárnap tudok pontosat.

FaVi

FaVi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1665 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.25, 12:53

Akkor jelöljük meg a szerda 3 órát a Gép-házban!

Simple the Rest - Chicator Rats

discret

discret

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1697 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.25, 10:22

Mi a legkorábbi időpont amikor kezdeni tudnánk a Gép-házban?

Szerdán 3-kor a legkorábbi, egyéb napokon inkább 5-fél 6.

Wolio

Wolio

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 606 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.25, 06:52

Rendben, akkor jövőhét csütörtökön Gépházban. 5re nem, de legkésőbb fél6ra odaérek.

Kopi_

Kopi_

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 841 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.24, 19:10

Szia Wolio!

Kopi neked mikor lenne jó?
Nekem jövőhéten kedd vagy csütörtök fél6tól.
Gépházban jó lesz?

Bocsi, hogy nem válaszoltam eddig, de csak mostanra tisztázódott a jövő hetem. Különben a kedd is jó, de ha lehet akkor inkább csütörtökön játszunk a Gép-Házban 17 órától.

Üdv.

Attila

Módosította Kopi_: 2017.05.24, 19:13

FaVi

FaVi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1665 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.24, 14:05

Mi a legkorábbi időpont amikor kezdeni tudnánk a Gép-házban?

discret

discret

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1697 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.24, 13:12

Szia discret,

Természetesen az általam Scottishnak helyettesítésre felajánlott, e hét csütörtök Gép-ház minél korábban illetve a péntek nálunk Óbudán 6 órától, így hogy nem én helyettesítek, a mi meccsünkre is felajánlott időpontok. Vagy maradjunk a jövő hétben? Ha igen melyik nap lenne jó és mi a legkorábbi időpont ami megfelelő neked a Gép-házban?

Bocsánat de nem készültem erre a hétre ezért ez nem is jó nekem.

Jövő héten péntek kivételével bármelyik jó lehet.

Swifty

Swifty

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 815 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.24, 06:52

Ja, az a svéd-dán nekem is megvan. :) A rájátszást akkor tudnánk hamarabb kezdeni, ha ez a forduló hamarabb lemenne, de erre azért sok esélyt nem látok.

FaVi

FaVi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1665 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.24, 06:32

Szia discret,

Természetesen az általam Scottishnak helyettesítésre felajánlott, e hét csütörtök Gép-ház minél korábban illetve a péntek nálunk Óbudán 6 órától, így hogy nem én helyettesítek, a mi meccsünkre is felajánlott időpontok. Vagy maradjunk a jövő hétben? Ha igen melyik nap lenne jó és mi a legkorábbi időpont ami megfelelő neked a Gép-házban?

FaVi

FaVi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1665 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.24, 05:41

Szerintem, ha egy nem érdekelt fél keveredik bele, akkor is felmerülhetnek agályok. Volt olyan EB, ahol úgy estek ki veretlenül az olaszok, hogy a két északi csapat (dán és svéd) játszottak egy békés x-et. Vagyis az addig táltos dánok simán lenyomhatták volna a svédeket, de a biztos továbbjutás mellett gondolták nem baj, ha inkább a gyengébb svédeket viszik magukkal a kieséses szakaszba, mint a ki-ki meccseken bombaerős olaszokat. Félreértés ne essék nem vonnék párhuzamot Wolio és a dán szövetségi kapitány közt, sőt megköszönöm, hogy bevállalta. Ha győz, remélem elfogadja a skavenek meghívását legközelebbi találkozásunkkor valamilyen frissítőre.
Egyébként a kiírásban nincs benne a helyettesítő személyére bármilyen tiltás, ellenben a másik felvetett példáddal. Azonban a ligafelelős szava szent ezért azt elfogadom, kiváncsian várom az eredményt.

Nekem jobban jött volna a rájátszás mind3 meccsének a felajánlott junius 17.-én való lejátszása, mivel a következő 2 hetes turnusból 8 napot külföldön leszek, egy csomagolós délután lesz, egy pünkösd hétfő, illetve egy hétvége. Azaz bárhogy is számolom (hacsak nem tudjuk a rájátszás fordulót előbb kezdeni) maradt a junius 6.-a és a junius 16. délután esetleg a junius 17.-18. hétvége vmikor.

Köszönjük a 2 év szervezést! Egyfelől sajnálom, hogy már nem szervezed tovább, másrészt örülök az oknak, hogy miért nem és drukkolok, hogy minden rendben legyen!

Szívesen szerveznék újra, de ha más vállalja fel, őt is támogatnám segíteném tanáccsal, tapasztalattal.

Módosította FaVi: 2017.05.24, 05:42

Swifty

Swifty

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 815 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.23, 21:04

Van az a mondás, hogy nem elég jónak lenni, annak is kell látszani. Ez az azonos csoportos dolog is ilyen, biztos ki lehetne elemezni, hogy kinek, mi az érdeke, mi nem, de azáltal, hogy egy kb. érdekelt fél belekeveredik, mindenféle találgatások indulnának el, ha ez vagy az történne.

Pl. a szervezők is miért ne vehetnének részt a tombolán (nem vehetnek), hiszen adott esetben ugyanúgy ligatagok, nyilván nem csalnak/csalunk, hogy egy törött rotringhegyet nyerjünk, de hát ott lebeg a gyanú árnyéka, pláne, ha esetleg ölünkbe esne a fődíj. :)

Úgyhogy -- bár felőlem aztán helyettesíthette volna FaVi dantest -- Wirág valóban legjobbkor lépett közbe, köszönjük! :)

Közben, hogy más téma is szóba kerüljön: discret helyesen kijavított, hogy a kiírás szerint csak az elődöntők és a döntők kellenek egy napra, vagyis a rájátszás 1. körét ki-ki otthonában/klubjában intézheti.

Az elődöntők és a döntő viszont egy napra esne, egy hétvégire, méghozzá egy olyanra, amin a négy érintett csapat és legalább 1 szervező részt tud venni.

Mivel június 24-e HTC-s verseny, ezért egy július elsejei/nyolcadikai hétvége lehetne aktuális, van olyan, aki magát kb. a négybe várja és tutira nem jó neki valamelyik?

Még újabb téma, díjak: a legtöbb már megvan vagy rendelés alatt. Idén valóban egy Blood Bowl alapdoboz lesz a nyertes jutalma, és egy törpe csapatot sorsolunk ki azon edzők között, akik max. 2 helyettesítéssel mindkét mérkőzésüket lejátszották.

A különdíjakra is készülünk, legtöbb CASért pl. már itt figyel az új Blood Bowl ogre dobozka, de minden résztvevőnek szeretnénk oklevelet is adni, amit kicsit testre szabnánk, az idei tetteinek megfelelően, így emlékeztetőként is szolgálnának ezek. Biztos van, akiben nem túl pozitívan csapódtak le a meccsei, de egy-két kiemelhető momentum is jó eséllyel akadt, ez rákerülhet az oklevelére. A psd (Photoshop file) egyébként tkp. már kész ehhez, elég jó felbontásban, vagyis remélem nem lesz recés a grafika rajta. (Micsoda fontos szempont... :) )

A totót jövő héten csekkolom a Gép-Házban, és rendelek tőlük valami csinosat, ez mellett még a korábban beszerzett törpe kockakészlet (kb. 5 ezer forint most az értéke), valamint néhány meglepetés ajándékkal készülünk/-ök.

Ami még egy plusz ötlet, az a legjobb rookie díj lehetne, de idén (bocs, Mortel :) ), ez már nem realizálódik, de egy kezdőknek szóló playbookról lenne szó. Felállások, 1 körös TD-k, stb.

Újabb-újabb téma: én a jövő szezont (kezdődjék az akár szeptemberben, akár jövő januárban) szervezőként nem tudom vállalni családi okokból, de lehet, hogy discret meg de, de ha ő sem vagy mittomén, ha valaki nagy kedvet érez hozzá, az kezdheti gyűjteni az ötleteit, aztán a közösség majd dönt, hogy ki-mit-merre. :)

A bloodbowlliga.hu-ra tudok full jogot adni, a kezelés nem nehéz, ill. feltölteni is segíthetek dolgokat. Kb. olyan bonyolult az egész kezelése, mint a notepadé.

FaVi

FaVi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1665 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.23, 20:39

Megkérdezhetem, hogy miért nem tartjátok szerencsésnek (te és discret), hogy egy olyan játékossal játszál akinek fontos, hogy ne nyerj, mert azon esetleg az ő helyezése is múlik? Miért szerencsésebb esetleg egy olyan játékos ellen játszani aki mondjuk már nem szólhat bele vagy nem akar beleszólni a rájátszásba?

Azzal, hogy Dantes csapatával küzdesz Scottish ellen kétszeres esélyt kapsz hiszen ténylegesen van ráhatásod arra hogyan alakuljon a mérkőzés (persze tudom, hogy random meg játék) én ezért írtam, hogy szerencsésebb lenne ha valaki más helyettesítene.
De miért is jobb egy olyan aki nem érdekelt? Ez nekem nem igazán jön le.

De kalapot le Wolio előtt, hogy jelentkezett! Kiváncsian várom a meccs eredményét!

Ezek szerint a totó nem készült el!

Módosította FaVi: 2017.05.23, 20:40

Swifty

Swifty

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 815 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.23, 19:54

Persze.

Wolio

Wolio

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 606 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.23, 19:19

Én válalhatom?

discret

discret

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1697 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.23, 18:49

Megkérdezhetem, hogy miért nem tartjátok szerencsésnek (te és discret), hogy egy olyan játékossal játszál akinek fontos, hogy ne nyerj, mert azon esetleg az ő helyezése is múlik? Miért szerencsésebb esetleg egy olyan játékos ellen játszani aki mondjuk már nem szólhat bele vagy nem akar beleszólni a rájátszásba?

Azzal, hogy Dantes csapatával küzdesz Scottish ellen kétszeres esélyt kapsz hiszen ténylegesen van ráhatásod arra hogyan alakuljon a mérkőzés (persze tudom, hogy random meg játék) én ezért írtam, hogy szerencsésebb lenne ha valaki más helyettesítene.

FaVi

FaVi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1665 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.23, 15:56

Belátom, hogy abban igazad van, hogy nem a saját csapatom teszem kockára. De ezt egyik helyettesítő sem tenné, mivel Dantes csapatát irányítaná bárki aki jelentkezne a csapat EDZŐjét pótolni. Én csak egy olyan ligára emlékszem, ahol a helyettesítést egy nem liga csapat, hanem Khris élőholt brigádja oldotta meg, általában végleg, mivel mindenkit agyonvert. Hát azt sem tartottam túl etikusnak, mivel ott aztán semmi vesztenivalója nem volt a helyettesítőnek, se a csapatának. Az elmúlt ligákban vagy felkért vkit az időhiányban szenvedő edző, vagy én helyettesítettem, az általam szervezetben, ha nem volt jelentkező. Ok, ez egybevág avval, hogy épp nem vettem részt a táblás ligában és szervező voltam. De tavaly pont Dantest kértem fel Rozo elleni meccsemre. Akkor se és most se volt benne a kiírásban, hogy csak a szervező vagy a szervező által kijelölt nem játszó edző helyettesíthet. Sőt az sem, hogy csoportellenfél nem helyettesíthet! Egyébként meccset úgy is lehet nyerni, hogy lerugdosok mindenkit a pályáról vagy agyoncsapatom villámmal. De ez akkor is benne van a pakliban, ha Dantes játszana ellened.

Az általad felajánlott megoldás pedig azért nem érdekel, mert azt gondoltam azért jelentkeztünk, hogy játszunk, de az első hozzászólásod szerintem csak a saját szemszögedből volt félreérthető. Nem minden áron akarok első lenni a csoportomba, de szerettem volna esélyt kapni rá. Ja, ha az eddig nem jött le, akkor szólok, hogy discret csak akkor juthatna be, ha Dantes és rajtad kívül még 6-an nem vállalnák a rájátszást!

De mégegyszer kérdem, kit tartanátok jobb megoldásnak mint akinek érdekében áll pontot lopni tőled?

Illetve még egy kérdés. Ki vállalná esetleg?

scottish

scottish

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 693 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.23, 15:24

Mert nem a saját csapatod tedzed kpckára egy ligában. Vígan lerugdosod az összes játékost, mivel a "csapatodnak" mindegy,
mi lesz. Vagy agyonvered villámmal egy olyat, aki a te csapatodra veszélyes.
A felajánlásommal mi a baj?
Azt szeretnéd, hogy csoportelső legyél, vagy agyon legyen verve az enyém is?

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]