Ugrás tartalomhoz

Fotó

Westworld

• Válasz írásához lépj be
22 hozzászólás érkezett eddig

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7368 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.08.03, 09:01

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7368 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.03.27, 08:49

Interjú az alkotókkal

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3245 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.12.19, 21:34

Pedig nagyon így néz ki a dolog.. és éppen az zavar most is, hogy nem sok értelme van. (Azaz, Ford szempontjából "van értelme", mivel egykori barátját annak mindenféle minőségében megpróbálja minél jobban reprodukálni - viszont a világot tekintve és a lebukás realitását tekintve nincs értelme.)

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4397 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.12.19, 20:36

Csak hát ennek semmi értelme. Miért csinálná ugyanolyanra? Ha hiányzik neki a "régi barátja", akkor miért nem oldotta meg úgy, mint a kiscsókával?

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3245 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.12.19, 20:05

A "fekete Bernard"-os foto mellett azt is lathattuk, Arnold hogyan veszitette eletet odabent, tovabba Dolores is felismerte. Szamomra eleg egyertelmu, hogy Arndold sajat fizikai kepeben lett "ujrateremtve". Az rendben van, hogy Ford minden adatot titkosit, torol rola, oke, hogy eltelt pl. 20-30 ev azota, de hogy egy rohadt fenykep ne legyen elerheto Arnoldrol, a _cegen kivul_??? Egy ujsagcikk, egy videoriport, egy akarmi? Raadasul nem egy alagsor melyi szerverszobaban kuporgo informatikusrol van szo, Bernard szazakkal allt kapcsolatban, folyamatosan! Konyorgom, meg a haja, szakalla, szemuvege is ugyanaz volt, mint az eredeti Arnolde! Nem tudok erre gombot varrni, es irritalnak az ilyen atgondolatlansagok (plane, ha sci-firol van szo.)

Az, hogy nem ongyilkossag volt a halala, kb. nem is lehetett kerdes egy ilyen konspiralos sorozatban - volt par meglepo dolog a sztoriban, de ez mondjuk nem volt az.

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4397 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.12.19, 19:15

Nem figyeltem, hogy a két kép különbözik. Az maradt csak meg, amin mindenki fehér. 

Igazából Ford nem kicsit lehetett irányítás mániás, ha adott egy ember, aki nem titkoltan ellent mondott neki, és erről a valakiről -a halála után- egy engedelmes androidot mintáz. Már a sorozat közben is volt olyan gyanúm, hogy az az öngyilkosság sem biztos, hogy annyira egyértelmű.

Arcana

Arcana

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1328 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.12.19, 10:01

Az számomra nem volt egyértelmű, hogy ugyanúgy nézett-e ki Bernard, mint Arnold. Ford egyszer mutatott egy közös fényképet Arnolddal -tán Doloresnek-, és szerintem azon fehér volt mindenki.

Elvileg pont ugyanúgy nézett ki. Az a kép kétszer jelent meg a sorozatban, és három alak volt rajta. Először Bernardnak mutatta meg Ford, aki két fehér arcot látott rajta (Ford plusz valaki), illetve egyszer valaki másnak ( talán épp Doloresnek), aki az előbb említett két fehér férfit és a fekete Bernard/Arnoldot látta. Bernard nem volt képes regisztrálni magát a képen az android volta miatt, ugye. Korábban meg említették is, hogy a régi Arnoldról nincsen semmi infó a rendszerben, kb senki sem tud róla semmit, néhányan is csak annyit, hogy Ford régi munkatársa volt anno, a kezdetekkor. Ebből fakadóan Bernard valószínűleg nem keletkezhetett túl régen. Ez szerintem is kicsit béna azért.

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4397 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.12.18, 13:20

Az számomra nem volt egyértelmű, hogy ugyanúgy nézett-e ki Bernard, mint Arnold. Ford egyszer mutatott egy közös fényképet Arnolddal -tán Doloresnek-, és szerintem azon fehér volt mindenki.

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3245 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.12.15, 14:49

Arra találtataok magyarázatot, hogy [SPOILER!] miként lehet az, hogy

Ford megalkotta halott társát, Arnoldot, androidként. Arnold saját külsejével, ha jól vettem ki - aki onnantól fogva Bernardként futott, ám a két "személy" azonosságáról (és B. robot mivoltáról) senki nem tudott. Ezt "kissé" furcsállom. Hát a cégnél senki nem látott soha egy régi fotót az eredeti Arnoldról, nincs FB profilja, nem szerepel egy újságcikkben, tv riportban sem? Egy olyan ember, aki a világ legnagyobb cégének egyik alapítója, kidolgozója, stb.? Ráadásul B. is központi, reflektorfényben lévő alak a cégnél, már hosszú évek óta.

Hogy van ez?

aleister: szerintem Ford pusztán színpadias volt, emlékezetes lezárást akart - ez eléggé következett számomra a karakteréből. Amúgy a legjobb figura volt a sorozatban.

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4397 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.12.14, 23:54

Szerintem korrekt kis évadzáró volt. Kifejezetten érdekel a folytatása. A Williames csavar pedig abszolút meglepetésként ért, amit nem sok sorozat/film tud mostanában elérni.

Én egész egyszerűen nem foglalkoztam a ribis szállal. Annyira kívül esik a fő csapáson, hogy nem akarok már logikát keresni benne. Az emberi hülyeséget még meg lehet magyarázni (béna kommandósok), de azt nem, hogy honnét tudtak a revolverező fegyverhez szokott vadnyugati kíborgok automata fegyverrel bánni. Szépen felhúzták, kibiztosították és még tárat is cseréltek benne. Ja és nem egyes lövéseket adtak le.

Azt sem igen értem, hogy Ford miért öngyilkolta meg magát, és ehhez miért egy ilyen végtelenül bonyolult módszert választott. Ha jól emlékszem 20+ évig csinálta ezt a narratívát.

Összességében állati hangulatos volt a sorozat, teljesen egyedi légkörrel, egy kikukázott szállal. 

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5015 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.12.08, 08:03

A Westworld 10. epizód egyben az utolsó is...?

Hasonlóan vagyok én is. Nyúlt mint a rétestészta, de kézzelfogható válaszokat nem kaptuk csak kv oraveczi életbölcsességeket. 

A William-MIB meglepett volna ha nem olvasom véletlenül korábban teóriaként, de igazából William szála annyira nudli volt hogy magasról nem érdekelt (viszonylag sok dologra szoktam mondani h nem érdekel, de pl a brit humans (hasonló öntudatra ébredő androidok) sokkal jobban leköt.

Zavart a park irrealitása, pl a fentebb említett fegyverek, a semmiből megjelenő Hazmatos emberek (vendégek mit csinálnak addig?)

Ami a legirritálóbb volt az  hostok szökése és a tűzharc.. hacsak nem lebutított androidok voltak az őrök akkor vmi szánalmas teljesítmény volt az egész. Oké szökjenek meg de ne így...

Erős közepes szép látványvilággal de nem fogom tovább nézni szerintem.

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3245 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.12.08, 00:52

A Westworld 10. epizód egyben az utolsó is...?

[Az alábbi spoileres lehet]

Valahogy végül csalódást váltott ki belőlem a sorozat. Nem az előzetes hype miatt, mivel én össze-vissza egy trailert láttam egyszer, régen, és a sorozat követésébe is csak jócskán az indulása után szálltam be. Hanem inkább azért, mert a közepéig marha jó volt, aztán elkezdett összekuszálódni*, ami a Maeve szálban (a szokásos sirámom) kulminálódott: ez a vonal részről-részre egyre bosszantóbb lett - egyre több bakival, ráadásul, mint a legvégén kiderült: totál okafogyottá vált az egész. Ha a Maeve szál kimarad, az egész film pont ugyanoda és ugyanúgy futott volna ki, Ford húzása miatt. Így végképp nem értem, miért kellett a józanészt megerőszakolni - de legalább láthattuk, hogy a világ (feltehetőleg) legnagyobb és legfejlettebb cégénél a biztonságiak annyit érnek, mint a LEGO katonák, az IT-sek meg vsz. 0-24-ben nyomják a passziánszt, és oda sem bagóznak, ha szarrá hekkelik a biztonsági rendszert, az androidokat, stb.

Valaki elárulja nekem, hogy a betűk utáni utolsó képsor mégis mi a túrót adott hozzá az egészhez...? És vajon léteznek annyira hülye kommandósok, akik tüzelés helyett "megállj", "földre" és hasonló hülyeségeket kiabálnak egy olyan támadónak, a) akiről tudják, hogy robot, akinél b) éles lőfegyver van, c) immobilizált, és d) éppen a társaikből rakott hullahalom tetején figyel...?

* "érdekesnek" találom pl., hogy a film elején még azt is instant kiszúrták, ha egy androidban valamilyen szokatlan gondolat jelent meg, vagy mondott, tett 1-2 fura apróságot. Ehhez képest a sorozat végefelé mintha minden felügyelő egyszerre ment volna szabira, mert a szereplők in-world ámokfutására rá sem bagóznak. Aztán az is fura volt, ahogy a "kopasz" William elhasal Teddy lövéseitől, holott korábban bármilyen kaliberű in-world fegyver skulója csak porzott a mellényén, stbstb. Ezeket egyszerűen nem értem, és jó sok ilyen akadt benne.

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4397 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.11.16, 18:17

Na pont ez az, ezert nem kellene atadniuk neki az iranyitast (ezt meg egy hulye is belatjatja: ez olyan, mintha a sitten bortonor letedre atadnad a fegyod a rabnak, noha nalad a cellakulcsa), es ezert nem ertem, hogy miert teszik meg megis, mikor naluk van a kontroll lehetosege, s megis Maeve diktal. 

Ezt látod én sem értem. Ahogy én látom, az androidokkal való szex nyílt titok a cégnél. Tehát akkor nagy hordereje nem lenne a dolognak, ha valakit emiatt rúgnának ki. Esetleg akkor lenne hihető, ha olyan háttérvilágról beszélnénk, ahol nagyon-nagyon nehéz álláshoz jutni, és az emberek foggal-körömmel ragaszkodnak a munkájukhoz. Vagy kiemelt fizetést kapnak. Ez esetben viszont feltehetően nem kockáztatnák ezt egy ingyen numerával.

Szerintem ezt a szálat hülyén oldották meg. Egy jó emberismerő mádámról beszélünk. A készítők helyében simán elcsábítottam volna vele a japán csókát, majd csellel, fondorlattal, hízelgéssel szép lassan, lépésenként rávettem volna az értékek növelésének.

Selmo

Selmo

Lochost kvesztor

• Fórumita
  • 1775 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.11.16, 18:11

Na pont ez az, ezert nem kellene atadniuk neki az iranyitast (ezt meg egy hulye is belatjatja: ez olyan, mintha a sitten bortonor letedre atadnad a fegyod a rabnak, noha nalad a cellakulcsa), es ezert nem ertem, hogy miert teszik meg megis, mikor naluk van a kontroll lehetosege, s megis Maeve diktal. A 7. reszben ez meg durvabb lesz, de ezzel nem lovok le poent, mert elore boritekolhato volt valami ilyesmi. Csak full hulyesegnek tartom azt, ahogy ez a helyzet eszkalalodik. Ha legalabb valami olyan szalat irtak volna, hogy a kreten japan hentes belezug az androidba, es szivesseg alapon megy bele egyre durvabb, es durvabb helyzetekbe, de Sylvester tudta nelkul, azt meg bevennem. De hogy racionalis alapon mennek bele az egyre melyebb zsakutcaba, az nem smakkol. Amugy nem lenne nagy gondom ezzel, de ez a szal nagyon fontosnak tunik egyelore, es sajnos eleg eroset taszitott rajta a rendezoi kez, hogy egyaltalan kigombolyodjon.

Yep, semmi értelme az egésznek eddig. Addig volt hihető a dolog, amíg fenyegetőzött, hogy lebuktatja őket. Ekkor áh igen, megcsinálunk mindent, visszaküldik, jelenteni a főnöknek, hogy ez és az történt, megy a speciális egység és bezúzzák, probléma megoldva. Ehelyett ijedt fejjel kísérgeti a főnökség emeletein.

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3245 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.11.16, 18:02

Ami inkabb zavar engem, az az, hogy a 2 hentes miert hagyja, hogy Maeve zsarolja (es eletveszelyesen fenyegesse!!) oket, mikor naluk van az iranyitopanel: Maeve: shut down --> abilities = zero --> erase memory --> mindenki boldog. Meg egy hulye is latja elore, hogy ha belenyal a bodonbe, egyre tobbet akar majd, es ebbol jo nem sulhet ki.

Szerintem azért, mert meg van kötve a kezük. A félvér ribi kulcsfontosságú figura. Nagyon nem írhatják át az értékeit, mert feltűnne másoknak. Kivonna forgalomból szintén nem tudják, mert az nagyon nagy galibát okozna, és biztos vizsgálódás lenne a vége. Mivel valami miatt már mutatott rendellenes viselkedést, ezért nem tudják kiszámítani, hogy mi lesz, ha egyéb módon beleavatkoznak. Ha pedig beváltja Maeve az ígéreteit, akkor nagy bajba kerülnek.

De persze ez csak az én eszmefuttatásom. Én ilyenekre gondolnék, ha a helyükben lennék.

Nem ugy gondoltam, hogy atirjak az ertekeit es ugy kuldik vissza WW-be, hanem hogy ha Maeve kijon hullakent ujra, ugy azzal kezdik, hogy lehuzzak az ertekeit, hogy ne jelentsen rajuk realis veszelyt odakint - majd szepen kitorolgetik a cinkes emlekeket (amit Sly amugy is rendszeresen csinal mas androidokkal), es kuldik vissza, az eredetire visszaallitott ertekeivel. Gond megoldva. Nem is nekik kellene kivonni a forgalombol: ha tovabbra is ebredezik odakint, akkor meg max. jelentik felfele a rendellenes viselkedest, aztan szepen majd elintezi a Minosegbiztositasi Reszleg. Maeve-t mar amugy is ki akartak vonni a korabbi reszek egyikeben, az anomaliai miatt.

Ha pedig beváltja Maeve az ígéreteit, akkor nagy bajba kerülnek.

Na pont ez az, ezert nem kellene atadniuk neki az iranyitast (ezt meg egy hulye is belatjatja: ez olyan, mintha a sitten bortonor letedre atadnad a fegyod a rabnak, noha nalad a cellakulcsa), es ezert nem ertem, hogy miert teszik meg megis, mikor naluk van a kontroll lehetosege, s megis Maeve diktal. A 7. reszben ez meg durvabb lesz, de ezzel nem lovok le poent, mert elore boritekolhato volt valami ilyesmi. Csak full hulyesegnek tartom azt, ahogy ez a helyzet eszkalalodik. Ha legalabb valami olyan szalat irtak volna, hogy a kreten japan hentes belezug az androidba, es szivesseg alapon megy bele egyre durvabb, es durvabb helyzetekbe, de Sylvester tudta nelkul, azt meg bevennem. De hogy racionalis alapon mennek bele az egyre melyebb zsakutcaba, az nem smakkol. Amugy nem lenne nagy gondom ezzel, de ez a szal nagyon fontosnak tunik egyelore, es sajnos eleg eroset taszitott rajta a rendezoi kez, hogy egyaltalan kigombolyodjon.

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4397 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.11.16, 15:48

Ebben a magyarazatban lehet valami, de kisse amatornek tunik ez a dolog - kulonosen, hogy ekkora mega-giga cegrol van szo, es ilyen komolyak a kihagasok. A Bernard-Theresa helyzet (megfigyelik oket, ahogy irtad) mas teszta, a 7. reszben ez tovabb gombolyodik, majd meglatod.

Szerintem pont ezért működik ez így, mert egy hatalmas gigacégről van szó. Valamelyik részben lehetett látni, hogy rengeteg emeletről beszélünk, és feltételezhetően emeletenként nem kevés alapterületről. Összességében rengeteg dolgozója lehet a cégnek. Őket mind megfigyelni rengeteg erőforrást igényelhet. Ezzel szemben csak akkor kikeresni a kérdés felvételt, amikor feltűnik valami (pl x időpontban egy illegális beavatkozás valamelyik androidban), gyakorlatilag nem igényel plusz személyzetet.
Példának az internetszolgáltatókat tudom felhozni. Ők is folyamatosan logolják, hogy melyik ügyfelük, melyik időpillanatban milyen weblapokat tekint meg. Ha valaki megtörne mondjuk egy banki oldalt, azt nem tudnák real time kiszúrni, mert eszméletlen adatmennyiségről beszélünk. Ellenben, ha érkezik a hatóságoktól egy kérés az ISP felé, hogy ugyan nézzék már meg, hogy egy adott időpontban, egy adott IP címre honnét érkeztek kapcsolatok, akkor pár másodperc alatt kideríthető a dolog.
Ma megnézem a 7. részt. Kíváncsi vagyok mivel zavartak még ebbe bele!

Ami inkabb zavar engem, az az, hogy a 2 hentes miert hagyja, hogy Maeve zsarolja (es eletveszelyesen fenyegesse!!) oket, mikor naluk van az iranyitopanel: Maeve: shut down --> abilities = zero --> erase memory --> mindenki boldog. Meg egy hulye is latja elore, hogy ha belenyal a bodonbe, egyre tobbet akar majd, es ebbol jo nem sulhet ki. 

Szerintem azért, mert meg van kötve a kezük. A félvér ribi kulcsfontosságú figura. Nagyon nem írhatják át az értékeit, mert feltűnne másoknak. Kivonna forgalomból szintén nem tudják, mert az nagyon nagy galibát okozna, és biztos vizsgálódás lenne a vége. Mivel valami miatt már mutatott rendellenes viselkedést, ezért nem tudják kiszámítani, hogy mi lesz, ha egyéb módon beleavatkoznak. Ha pedig beváltja Maeve az ígéreteit, akkor nagy bajba kerülnek.

De persze ez csak az én eszmefuttatásom. Én ilyenekre gondolnék, ha a helyükben lennék.

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3245 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.11.16, 00:35

Westworld, a s01e06 után (spoileres).

...

Szerintem arról lehet szó, hogy hatalmas a vállalat, így senki nem nézi át a felvételeket. ellenben amikor valamiért szükség van rájuk, akkor célzottan előkeresik őket. Lásd Bernard és theresqa esetét. Ha már a felső vezetőket is megfigyelik, akkor tuti, hogy minden szinten jelen van ez. Lehet, hogy most, hogy a log-ban ott lesz a két hentes módosítása, meg fogja valaki nézni azokat a bizonyos felvételeket.

Ebben a magyarazatban lehet valami, de kisse amatornek tunik ez a dolog - kulonosen, hogy ekkora mega-giga cegrol van szo, es ilyen komolyak a kihagasok. A Bernard-Theresa helyzet (megfigyelik oket, ahogy irtad) mas teszta, a 7. reszben ez tovabb gombolyodik, majd meglatod.

A jogosultsági szintben viszont igazad van. Nem lenne szabad, hogy ezzel a munkakörrel ilyen hozzáférésük legyen. Ezt már manapság, kisvállalati szinten is remekül személyre szokták szabni, nemhogy egy ilyen horderejű projektben a jövőben.

Nekem az jott le, hogy nincs is jogosultsaguk ehhez, viszont Sylvester kepes hozzaferni ehhez, illegalisan. Minden rendszerben lehetnek kiskapuk. Ami inkabb zavar engem, az az, hogy a 2 hentes miert hagyja, hogy Maeve zsarolja (es eletveszelyesen fenyegesse!!) oket, mikor naluk van az iranyitopanel: Maeve: shut down --> abilities = zero --> erase memory --> mindenki boldog. Meg egy hulye is latja elore, hogy ha belenyal a bodonbe, egyre tobbet akar majd, es ebbol jo nem sulhet ki. Sajnos a 7. epizod ezt a butasagot nagyon meg is fejeli, es nagyon ugy nez ki, hogy erre a hulyegeskre nem adnak epkezlab magyarazatot, hanem nagyvonaluan zajlik tovabb a cselekmeny.

Ettol eltekintve a sorozat tovabbra is tetszik, leszamitva a fentit, meg azt, hogy a Dolores - Lekvárosbukta Bobi szal eleg lapos (mindket karakter nagyon unalmas), plusz talan azt, hogy nagyon sok szalat probalnak mozgatni a filmben, ami nem valik feltetlenul elonyere. 

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4397 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.11.15, 15:58

Szerintem arról lehet szó, hogy hatalmas a vállalat, így senki nem nézi át a felvételeket. ellenben amikor valamiért szükség van rájuk, akkor célzottan előkeresik őket. Lásd Bernard és theresqa esetét. Ha már a felső vezetőket is megfigyelik, akkor tuti, hogy minden szinten jelen van ez. Lehet, hogy most, hogy a log-ban ott lesz a két hentes módosítása, meg fogja valaki nézni azokat a bizonyos felvételeket.

A jogosultsági szintben viszont igazad van. Nem lenne szabad, hogy ezzel a munkakörrel ilyen hozzáférésük legyen. Ezt már manapság, kisvállalati szinten is remekül személyre szokták szabni, nemhogy egy ilyen horderejű projektben a jövőben.

Asidotus

Asidotus

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 228 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.11.14, 14:27

Valami szabotázs-akció zajlik, és lehet, hogy ezért tehetik meg a karbantartók amit megtesznek.

Bizonyára látja őket valaki, de ez a valaki dönthet úgy, hogy hagy történjenek meg dolgok, neki annál jobb

(Még nem láttam a 7. részt)

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3245 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.11.13, 21:09

Nekem Maeve (a madam) es a japan karbantarto ("hentes") srac vonala egyszeruen magas, az ottani tortenesekre nem tudok racionalis magyarazatokat lelni. Ezen a ponton valahogy a vallalat reszlegeinek logikaja bicsaklik egy nagyot. 

Egyszeruen nem ertem, hogy a ket "hentes" ficko mit szenved az androiddal, es miert hagyjak magukat barmire is kenyszeriteni? Oke, Maeve valami hiba miatt kepes a karbantartasi munkalatok alatt is felebreszteni, reaktivalni magat, amit nagyon nem szabadna tudnia. Raadasul ebbol emlekeket oriz. Oke, a japan srac valamilyen lehetoseget lat Maeve-ben, es nem jelenti a dolgot, hanem elkezd kiserletezgetni vele (bar a srac motivacioi abszolute nincsenek ismertetve, igy ez szimplan egy ordas nagy hulyeseg a reszerol, de hat vannak hulye emberek, am legyen - talan meg szerelmes is bele). De mi a feszkes feneert mond el neki *mindent* a mukodesrol, es vezetgeti korbe a reszlegeken? Megis mit akar ezzel elerni, mire jo ez neki? De aztan kepbe kerul a szakallas pofa (Sylvester), es o is belemegy a kenyszeritozesbe (pedig o nem szerelmes), aminek a vegen atprogramozzak (!) Maeve-t, annak keresere! De miert? Miert kellene ezt megtenniuk, Maeve mivel tudja rakenyszeriteni oket?

Az, kisse a sorok moge bujtatva, de elhangzott, hogy a "hentes" reszlegen az alkalmazottak rendszeresen kefelik az androidokat, es vsz. Sylvester "futtatja" a csajokat, majd - illegalisan - torli az emlekeiket, hogy ennek ne maradjon nyoma. Ez az o kis mellekese, amit mar vsz. egy jo ideje csinal. Eloszor nem ertettem, hogy a hentesek miert fernek hozza egyaltalan az androidok viselkedesi matrixahoz, es miert kepesek az emlekeiket torolni, hiszen ok csak fercelnek, es ez a viselkedeses csoport hozzaferese kellene, hogy legyen - nos, a valojaban a helyzet az, hogy tenyleg nincs jogosultsaguk es felhatalmazasuk ehhez, ezt csak Sylvester csinalja, illegalisan, hogy ne maradjon nyoma annak, hogy futtatja az androidokat. Ez az o titka, Maeve ezzel zsarolja ot. Igy a ferfin a kenyszerites talan meg mukodhetne is addig, amig Maeve sziket nyom a torkahoz. De aztan?? Ott a kapcsolotabla a kezeben, es miutan illegalisan belepett a viselkedesi matrixba, szepen lehuzza az osszes erteket 1-re, vagy kikapcsolja Maeve-t akarhogyan (nehogymar a viselkedesi semaban ezt ne lehessen, a pc-men meg lehet csinalni), aztan meg kitorli az osszes rajuk vonatkozo "outside" emleket a nobol (ahogy ezt  illegalisan es rutinszeruen csinalja egy sor masik androidnal is), majd visszakuldik szepen a picsaba. Esetleg jelenti a feletteseinek, hogy anomaliakat eszlelt az androidnal, aztan kiszedik a vilagbol (amugy is nagyon rezgett mar nala a lec): "itt van ez a robot, aki mindig kinyiratja magat odabent, idekint meg random felebred, ugyan szedjetek mar szet, mert aggalyos". Ugyanis ezek utan mar, ahogy a ket "hentes" is eszrevette, hogy Maeve tulajdonsagmatrixat naplozatlanul megvaltoztatta valaki, ugy egy rutin ellenorzes soran azt is eszleli majd a Minosegbiztositas, hogy ezt ok is megcsinaltak Maeve-ben, es akkor rohadt nagy szoszban lesznek, innen mar nincs visszaut.

De ha ezt nem a ket "hentes" szemszogebol nezzuk, akkor: hogy a francban marad mindez felfedezetlenul?? Nincs itt ellenorzes? Meg a Tesco-ban is be vannak kamerazva a helyisegek, alkalmazottak, nehogy mar egy ilyen helyen! Ezek itt setalgatnak (a reszlegek kozott), beszelgetnek (pedig az androidoknak a hentes reszlegen mindig inaktivnak kellene lenniuk), dulakodnak (alap protokoll sertes) az androiddal, de ezt valahogy senki nem veszi eszre. (Bezzeg, egy masik hentesrol meg volt felvetel, ahogy megdongetett egy random, inaktiv androidot...)

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]