Ugrás tartalomhoz

Fontos! Olvasd el és add tovább! Ha regisztráltál valaha felhasználót az LFG.HU-n (vagy régebben az RPG.HU-n), akkor kérünk, hogy jelentkezz be vele, mert 2018. május 25-től a GDPR miatt változik az adatkezelés módja. Ha nem adsz külön engedélyt az adatait tárolására, a felhasználói fiókodat törölnünk kell.
Köszönjük.

Fotó

Westworld

• Válasz írásához lépj be
25 hozzászólás érkezett eddig

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4397 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.11.15, 15:58

Westworld, a s01e06 után (spoileres).

Szerintem arról lehet szó, hogy hatalmas a vállalat, így senki nem nézi át a felvételeket. ellenben amikor valamiért szükség van rájuk, akkor célzottan előkeresik őket. Lásd Bernard és theresqa esetét. Ha már a felső vezetőket is megfigyelik, akkor tuti, hogy minden szinten jelen van ez. Lehet, hogy most, hogy a log-ban ott lesz a két hentes módosítása, meg fogja valaki nézni azokat a bizonyos felvételeket.

A jogosultsági szintben viszont igazad van. Nem lenne szabad, hogy ezzel a munkakörrel ilyen hozzáférésük legyen. Ezt már manapság, kisvállalati szinten is remekül személyre szokták szabni, nemhogy egy ilyen horderejű projektben a jövőben.

Asidotus

Asidotus

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.11.14, 14:27

Valami szabotázs-akció zajlik, és lehet, hogy ezért tehetik meg a karbantartók amit megtesznek.

Bizonyára látja őket valaki, de ez a valaki dönthet úgy, hogy hagy történjenek meg dolgok, neki annál jobb

(Még nem láttam a 7. részt)

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3284 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.11.13, 21:09

Westworld, a s01e06 után (spoileres).

Nekem Maeve (a madam) es a japan karbantarto ("hentes") srac vonala egyszeruen magas, az ottani tortenesekre nem tudok racionalis magyarazatokat lelni. Ezen a ponton valahogy a vallalat reszlegeinek logikaja bicsaklik egy nagyot. 

Egyszeruen nem ertem, hogy a ket "hentes" ficko mit szenved az androiddal, es miert hagyjak magukat barmire is kenyszeriteni? Oke, Maeve valami hiba miatt kepes a karbantartasi munkalatok alatt is felebreszteni, reaktivalni magat, amit nagyon nem szabadna tudnia. Raadasul ebbol emlekeket oriz. Oke, a japan srac valamilyen lehetoseget lat Maeve-ben, es nem jelenti a dolgot, hanem elkezd kiserletezgetni vele (bar a srac motivacioi abszolute nincsenek ismertetve, igy ez szimplan egy ordas nagy hulyeseg a reszerol, de hat vannak hulye emberek, am legyen - talan meg szerelmes is bele). De mi a feszkes feneert mond el neki *mindent* a mukodesrol, es vezetgeti korbe a reszlegeken? Megis mit akar ezzel elerni, mire jo ez neki? De aztan kepbe kerul a szakallas pofa (Sylvester), es o is belemegy a kenyszeritozesbe (pedig o nem szerelmes), aminek a vegen atprogramozzak (!) Maeve-t, annak keresere! De miert? Miert kellene ezt megtenniuk, Maeve mivel tudja rakenyszeriteni oket?

Az, kisse a sorok moge bujtatva, de elhangzott, hogy a "hentes" reszlegen az alkalmazottak rendszeresen kefelik az androidokat, es vsz. Sylvester "futtatja" a csajokat, majd - illegalisan - torli az emlekeiket, hogy ennek ne maradjon nyoma. Ez az o kis mellekese, amit mar vsz. egy jo ideje csinal. Eloszor nem ertettem, hogy a hentesek miert fernek hozza egyaltalan az androidok viselkedesi matrixahoz, es miert kepesek az emlekeiket torolni, hiszen ok csak fercelnek, es ez a viselkedeses csoport hozzaferese kellene, hogy legyen - nos, a valojaban a helyzet az, hogy tenyleg nincs jogosultsaguk es felhatalmazasuk ehhez, ezt csak Sylvester csinalja, illegalisan, hogy ne maradjon nyoma annak, hogy futtatja az androidokat. Ez az o titka, Maeve ezzel zsarolja ot. Igy a ferfin a kenyszerites talan meg mukodhetne is addig, amig Maeve sziket nyom a torkahoz. De aztan?? Ott a kapcsolotabla a kezeben, es miutan illegalisan belepett a viselkedesi matrixba, szepen lehuzza az osszes erteket 1-re, vagy kikapcsolja Maeve-t akarhogyan (nehogymar a viselkedesi semaban ezt ne lehessen, a pc-men meg lehet csinalni), aztan meg kitorli az osszes rajuk vonatkozo "outside" emleket a nobol (ahogy ezt  illegalisan es rutinszeruen csinalja egy sor masik androidnal is), majd visszakuldik szepen a picsaba. Esetleg jelenti a feletteseinek, hogy anomaliakat eszlelt az androidnal, aztan kiszedik a vilagbol (amugy is nagyon rezgett mar nala a lec): "itt van ez a robot, aki mindig kinyiratja magat odabent, idekint meg random felebred, ugyan szedjetek mar szet, mert aggalyos". Ugyanis ezek utan mar, ahogy a ket "hentes" is eszrevette, hogy Maeve tulajdonsagmatrixat naplozatlanul megvaltoztatta valaki, ugy egy rutin ellenorzes soran azt is eszleli majd a Minosegbiztositas, hogy ezt ok is megcsinaltak Maeve-ben, es akkor rohadt nagy szoszban lesznek, innen mar nincs visszaut.

De ha ezt nem a ket "hentes" szemszogebol nezzuk, akkor: hogy a francban marad mindez felfedezetlenul?? Nincs itt ellenorzes? Meg a Tesco-ban is be vannak kamerazva a helyisegek, alkalmazottak, nehogy mar egy ilyen helyen! Ezek itt setalgatnak (a reszlegek kozott), beszelgetnek (pedig az androidoknak a hentes reszlegen mindig inaktivnak kellene lenniuk), dulakodnak (alap protokoll sertes) az androiddal, de ezt valahogy senki nem veszi eszre. (Bezzeg, egy masik hentesrol meg volt felvetel, ahogy megdongetett egy random, inaktiv androidot...)

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4397 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.11.07, 10:02

A Westworld-öt nézi valaki? Én még csak az 1. epizódot láttam, de az remekül sikerült! Remélem, az évad tartja a színvonalat.

A

Spoiler

játszó színészek alakítása szerintem hátborzongató.

Nem véletlenül ajánlottam FB-n. Az 5-ig nagyon rendben volt eddig. Azon kevés sorozatok egyike, amikor nemigen tudom jelenleg megmondani, hogy mit akarnak kihozni belőle. Nem látom x résszel korábban, hogy mi fog történni, és ez jó.

Krezga

Krezga

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1201 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.11.06, 22:07

A Westworld-öt nézi valaki? Én még csak az 1. epizódot láttam, de az remekül sikerült! Remélem, az évad tartja a színvonalat.

A

Spoiler

Az első három részt néztük eddig meg, nekem kifejezetten bejött. Engem kicsit a Dollhouse sorozatra emlékeztet.

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3284 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.11.06, 18:52

A

Spoiler

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]