Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Malcom J. Hunt: Kígyószív

• Válasz írásához lépj be
9 hozzászólás érkezett eddig

anarion

anarion

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 770 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.03.02, 09:00

Évek óta nem vettem már m.a.g.u.s regényt, mivel a sorozatos (és mindig javított)újrakiadások és az antológiák, novellás kötetek nem az én világom. Illetve az utóbbi években nem volt olyan m.a.g.u.s regény, amiről elég jót hallottam volna ahhoz, hogy megmozgassa a fantáziám.

Ez viszont a fentebb olvasott kritika és az ismerőseim által is jónak tűnik, úgyhogy lehet beruházok rá.
  • Orastes kedvelte ezt

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3249 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.01.25, 20:39

A könyvet nem olvastam, a kritikát viszont kritizálnám kissé: ez így elég összeszedetlen, csapongó, fésületlen. Olyan, mintha olvasás közben lefirkantott jegyzeteid mondatokká kerekítetted volna, aztán ahogy volt, úgy küldted be.

Diocletianus

Diocletianus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1302 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.01.24, 17:42

Köszönöm én is az ismertetőt!

Pontosítás: sajnos hiba csúszott a kötet impresszumába (a technika ördöge); a regény szerkesztője Kornya Zsolt, a borító pedig Kovács Péter keze munkáját dícséri.

Üdv:
D.
aka.
Malcolm J. Hunt

Arcana

Arcana

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1328 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.01.20, 22:43

Személy szerint szívesen olvasok könyvajánlókat, de a Mágus már baromira nem mozgat meg évek óta, pedig szeretem a fantasy-t. Ellenben ha a műfajból támadna olvasni kedvem valamit, akkor számtalan érdekesebb, minőségibb könyv közül válogathatok, mint bármelyik M* cucc.
  • Baka kedvelte ezt

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7387 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.01.19, 16:15

Mivel OFF, inkább itt válaszoltam.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 5975 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.01.19, 11:56

Strato, félreértés ne essék. nagyra becsülöm azt, amit te az oldalért teszel.

Nem tudom, mit lehetne tenni azért, hogy valamennyire fel lehessen lendíteni az oldal forgalmát, aktivitását, sajnos tényleg kevés a megjelenő írás és cikk, pl. novellát nem is tudom mikor olvastam legutóbb. A facebook-on sem sokkal jobb a helyzet, ott is inkább viták mennek.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7387 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.01.19, 11:47

(Persze, nem az van mint 5-6 éve, hogy szinte naponta van kint új írás a címlapon, pedig ez lenne az ideális állapot.)

Ez nagy részben az olvasóktól függ. Ha kapunk kritikákat, ismertetőket, novellákat, vagy egyéb anyagokat, akkor nyilván bővebb a cikk kínálat, mintha csak magunkra számíthatunk.  :aboci: 

ON:
Nekem sajna kevés idő jut olvasásra mostanában (nyilván rajtam is múlik, de ez most egy ilyen időszak), de a backlogot folyamatosan kezelem, bővítem, szóval mindig örülök, ha egy jó kritikát olvasva hozzá tudok tenni. Még akkor is, ha talán évekig nem fogok eljutni az olvasásáig. :)
Magyarán szólva kösz az ismertetőt, és részemről jöhet még. ;)

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 5975 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.01.19, 10:05

Szívesen, ha lesz időm, akkor majd még másról is fog készülni. Bár úgy tűnik, nem sokan olvashatták a könyvet, mert nem sok komment érkezett.

(Persze, nem az van mint 5-6 éve, hogy szinte naponta van kint új írás a címlapon, pedig ez lenne az ideális állapot.)

BePe

BePe

Admin

• Admin
  • 4545 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.01.18, 21:53

Koszonet az ismertetoert :)

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6078 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.01.18, 08:47

A most bemutatott könyv nem a szerző első munkája, korábban megjelent tőle a Bosszúangyal, ahol a történet kisebb, önálló novellából állt, lazán össze is kapcsolódtak. Örültem, amikor láttam, hogy ezúttal egy komplett, egybefüggő regény, nincs szétdarabolva. Igaz, kitérők ebben is vannak, amik visszautalások Ynev korábbi korszakaira, vagy éppen más regények szereplőire, történéseire, ám szerencsére ezek ismeretre nincs szükség, a könyv e nélkül is kerek egész, megáll magában. A regény cselekménye egyébként a XIV. Zászlóháború után nem sokkal játszódik, de attól független esemény.

http://lfg.hu/77324/ismerteto/malcom-j-hunt-kigyosziv/

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]