Ugrás tartalomhoz

Fotó

Carcassonne

• Válasz írásához lépj be
1065 hozzászólás érkezett eddig

johnnyr82

johnnyr82

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 8 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.03.24, 07:42

Sziasztok!

Továbbra is keresek régi grafikájú Carcassonne társasjátékokat. Konkrétan az 5. 6. 8. és a mini kiegészítők közül 3.5.6. kellene. Ha valakinek van otthon elfekvőben, ne legyen rest írni.

Üdv. J.

chifo

chifo

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 2 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2018.01.19, 20:31

Szép napot, sziasztok!

Carcassonne társasjáték kiegészítőket keresek, kedvező árakon.

Az alábbiak hiányoznak:

- 2. kiegészítő - Kereskedők és építőmesterek

- 4. kiegészítő - A torony

- 5. kiegészítő - Apátság és polgármester

- 6. kiegészítő - Gróf, király és szentély

- 7. kiegészítő - A katapult

- 8. kiegészítő - Hidak és várak

Ezeken kívül egyéb, mini kiegészítők is érdekelnek. Nekem a régebbi típusú alapjáték van meg, tehát leginkább az ahhoz illő, régi kiadású kiegészítőket szeretném megszerezni. Persze az újabb grafikájú változatoktól sem állok el. :)

Válaszokat előre is köszönöm! :flower:

lgyula

lgyula

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 17 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.02.22, 01:13

A kiadó (Hans im Glück) hivatalos webshopjában (cundco.de) még kaphatók az általad felsorolt nagy kiegészítők eredeti kiadásban, igaz, a szállítási díj borsos lehet. A mini kiegészítőket sajnos már ők sem árulják. :(

johnnyr82

johnnyr82

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 8 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.02.15, 10:33

Sziasztok!

Keresek régi grafikájú Carcassonne társasjátékokat. Konkrétan az 5. 6. 8. és a mini kiegészítők közül 3.5.6. kellene. Most vettem egyet amikor rájöttem hogy ez ugyan még a régi játék, de új grafikával, ami sokkal csúnyább mint a régi és még a hátlapok sem illeszkednek. A boltban nem hajlandóak visszavenni, pedig bontatlan. Másra sem tudom cserélni :(

Szóval egy új kiadású 5.-t ócsón adok, ha esetleg valakinek kéne :)

Imádjuk a játékot de rettenetesen néz ki a régi és az új együtt.

Üdv.: J.

lgyula

lgyula

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 17 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.02.03, 20:16

Hamarosan megjelenik a 10. kiegészítő.

https://boardgamegeek.com/blogpost/62091/game-preview-carcassonne-manege-frei-or-gather-one

Amiért nem vagyok különösebben lelkes a hír hallatán, az az, hogy sajnálatos módon ez a kiegészítő már csak az új kiadáshoz jelenik meg, akik tehát eddig az eredeti kiadáshoz tartozó kiegészítőket gyűjtögették (mint pl. én), azok ezúttal hoppon maradnak. (Habár a hivatalos álláspont szerint kompatibilis a két kiadás, mivel a hátlap megegyezik, de szerintem borzalmasan néz ki egy játékon belül a kétféle lapka.) Mindenesetre kiváncsi vagyok, mi lesz a magyar fordítása a címnek ("Manege frei!") Talán "Porondra fel!"?

dolgran

dolgran

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 114 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.09.29, 21:39

Akinek esetleg lenne eladó rajongói kiegészítője (tehát a nem hivatalos kiegészítésekből, pl. Kártyagyáron keresztül), az kérem írjon rám, magas lapkaáron vásárolok bármit!

viasz

viasz

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 162 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.01.26, 11:21

Ha esetleg az igy játszott verzió tapasztalatairól beszolnál,nagyon hálás lennék!

Azt láttátok, hogy van új alapjáték kiadás? Redizájn és folyók van benne... De ennél több infóm nincs. Nektwk?

Nekem nincs az előző Carcassonne-hoz tapasztalatom, (utánanéztem anno, de nem lehett már újonan kapni) az új kiadáson keresztül ismerkedtem meg a játékkal.

Lépésről lépésre ismerkedtünk vele. (jelenleg 30+ partyn vagyunk túl legtöbbjét 2 en játszuk párommal a fogadós kieggel, de erről később)

Az alap játék kiegyensúlyozott, ha az új, az alap dobozban található apáttal is játszunk.
(Enélkül előfordult, hogy a több kolostort húzott ember győzött többször, mert szerencsés volt).
Nem tudom a régiben hogy volt, itt most a virágos rétek miatt sok sok mini kolostor lett, de azért mások ezek a lapok, mert ezeken legtöbbször vár, vagy út is hangsúlyt kap, esetleg mindkettő.
Tehát érdemes mérlegelni, befejezünk e valamit, visszakapjunk embert, vagy új tervbe kezdjünk.

A folyót is nagyon szeretjük, de ritkábban kerül elő.
Látványos, újdonság az egy lappal indulás helyett.

Számunkra a fogadók és katedrálisok kiegészítő miatt jelenleg az egyik legtöbbször előkerülő bevezető játék. (+1 játékos figurakészlet miatt is fontos)
(saját házi szabályként megemlítem, mi nem játszuk a földműveseket), 200-300 pont körül lehet folyamatosan pörgetni a játékot.
Szinte állandóan lépünk, kiértékelünk, építünk, nagyon pörög.

A fogadó, az út pontjait, a katedrális, a vár kiértékelési pontjait többszörözi.
Hátránya, hogy, ha játék végi elszámoláskor befejezetlen, akkor 0 pontot ér az az adott építkezés fennmaradt egységei.

Nem tudom milyen kiegek érkeznek még, eddig nagyon kiegyensúlyozott, jól lehet benne versenyépítkezni. Mi úgy játszuk, (elnézést, lehet a szabály is így írja), hogy ha raktál lapot, húzol és nézed, addig is gondolkozol, amig a másik lép). 

Nekem nagyon tetszik a rajza.
A régi rajzához képest talán szokatlanul színesebb, élénkebb. (egy darabig). 

Módosította viasz: 2016.01.26, 11:22

Grave

Grave

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 4 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2016.01.24, 12:17

Eladó Carcassone társasjáték Sárkányos kiegészítővel.

Jó állapotú, hiánytalan.

Ár megbeszélés alapján, postázom.

Gador

Gador

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 16 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.05.16, 13:25

Ha esetleg az igy játszott verzió tapasztalatairól beszolnál,nagyon hálás lennék!

Azt láttátok, hogy van új alapjáték kiadás? Redizájn és folyók van benne... De ennél több infóm nincs. Nektwk?

praetorianus

praetorianus

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 59 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.04.26, 14:01

Köszönöm az értékelést! :)
Az aranyos mini kiegészitőt mi pontosan emiatt játszuk úgy, hogy a megszerzett aranytömbök nem hatványozozottan, hanem darabszám alapján érnek egy-egy pontot. Ez segit az (újra) kiegyensúlyozásaban.
Szerintem probáljátok meg így. :)

Jogos, ez eszembe sem jutott :)

Jó ötlet, legközelebb megpróbálkozunk vele így.

Gador

Gador

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 16 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.04.25, 19:23

Köszönöm az értékelést! :)
Az aranyos mini kiegészitőt mi pontosan emiatt játszuk úgy, hogy a megszerzett aranytömbök nem hatványozozottan, hanem darabszám alapján érnek egy-egy pontot. Ez segit az (újra) kiegyensúlyozásaban.
Szerintem probáljátok meg így. :)

praetorianus

praetorianus

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 59 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.04.20, 20:48

Kíváncsiságból megvettük, de még csak egyetlen "betanuló" játékon vagyunk túl. A lényeg nem változott, a hangulata nagyon tetszik (fiatal koromban imádtam a western-t :D), egy ponton tudok csak belekötni. Az aranygyűjtögetés módja miatt jóval nagyobb szerepe van a szerencsének, mint az eredeti Carcassonne-ban. A hegyekre random kell kis korongokat pakolni, amik 1-5 aranyat érnek, ha begyűjtöd. Ha lusta módon mondjuk 3-at szedsz össze, amik 5 aranyat érnek, máris lekörözheted mondjuk a szorgalmas ellenfelet, aki pl 12 db-ot gyűjtött, amik balszerencséjére csak 1-1 aranyat érnek. Szóval kicsit olyan érzésem volt, hogy a normál Carcassonne-hoz képest itt közel sem annyira kiegyensúlyozott a pontozás, és hiába taktikázol jól, ha a másik jó helyen kezd aranyat gyűjteni. Szóval hangulatos, de szerintem az eredeti jobb nála.

Gador

Gador

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 16 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.04.12, 13:04

Valakinek van már tapasztalata az új, vadnyugatos Carcassonne-nal? Érdekelne a véleményetek...

lgyula

lgyula

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 17 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.03.12, 11:15

Ez esetleg érdekelne valakit LapkaGyáras rendelésben? Elég klasszul néz ki.

http://visual-productions.net/carcassonne.php

lgyula

lgyula

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 17 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.02.09, 14:50

Akkor itt. ;)

Kártyagyártól milyen Carcassonne lapkákat lenne érdemes rendelni? Van, ami nagyon bevált?

Köszi!

Összegyűjtöttem a játékszabályokat és a lapkák kinézetét tartalmazó pdf-eket egy helyre, a LapkaGyáras táblázatban elérhető a link.

Így talán könnyebb lesz dönteni, hogy melyiket érdemes rendelni, de ha pár hozzászólásnyit visszalapozol itt a topikban, akkor javaslatokat is találsz.

Kether

Kether

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 152 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.02.02, 18:52

Akkor itt. ;)

Kártyagyártól milyen Carcassonne lapkákat lenne érdemes rendelni? Van, ami nagyon bevált?

Köszi!

guszty

guszty

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 342 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.01.27, 12:40

A másik kérdés, hogy ezeket hogy lehet szépen körbe vágni?

Hát a Kártyagyár erre is tudja a megoldást. :)

Azt kell hogy mondjam, hogy lényegében megkülönböztethetetlenek az általuk készített lapkák az eredetiektől. (Talán csak a hátlap színárnyalatát nem sikerült a múltkor tökéletesen eltalálni, de ez legyen a legnagyobb bajunk.)

Azért minimális méretkülönbség is van.

lgyula

lgyula

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 17 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.01.27, 01:10

Hát a Kártyagyár erre is tudja a megoldást. :)

Azt kell hogy mondjam, hogy lényegében megkülönböztethetetlenek az általuk készített lapkák az eredetiektől. (Talán csak a hátlap színárnyalatát nem sikerült a múltkor tökéletesen eltalálni, de ez legyen a legnagyobb bajunk.)

Kether

Kether

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 152 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.01.26, 20:44

Kether

Kether

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 152 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.01.26, 20:40

Ezek nincsenek valakinek beszerkesztve? Ha jól sejtem, többen hálásak lennénk érte...

Engem is érdekelne. Valaki leírná, hogyan működött ez korábban, mit lehetett kérni vagy milyen kieg az, amit érdemes beszerezni egy amatőr Carcassonne játékosnak, ha van ilyen lehetőség?

Nézz körül a carcassonnecentral.com-on! Számtalan remek fan-expansion látott már itt napvilágot, ezek elvileg mind rendelhetőek, persze ehhez valakinek be kell vállalnia a lapok ívre szerkesztését. Illetve feltételezem, hogy a múltkor elkészültek most is megfelelőek lehetnek majd. Legutóbb (ez kb. 2 éve volt, ha visszanézed az akkori hozzászólásokat, nagyjából láthatod, hogy működik ez) arra is volt mód, hogy egyénileg összeállítsd a saját íveidet a kívánt lapokkal.

Hogy ne kelljen átbogarászni a teljes választékot, ajánlok is néhány kiegészítőt (ezekkel játszottam is már):

• City Council + Veto (ez utóbbi nagyon nagy ötlet!)
  • Natural disasters (zseniális!)
  • Forests (az erdőt mint újfajta területelemet vezeti be, na hát ehhez van egy pár lapka...)
  • Horse (kell hozzá két ló-figura is, de ezt bármely sakk-készletből kölcsön lehet venni)
  • Bluffs (vagyis a mezőket szétválasztó szakadékok)
  • Wells (a kutak az utak értékét növelik)
  • Seasons (ehhez szükséges még egyéb tartozék is, de ezeket házilag is elő lehet állítani)

Utóbbi kettőhöz még magyar nyelvű szabály is elérhető a ketaklub oldalán.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]