Ugrás tartalomhoz

Fotó

PálinkaBowl 2 - 2017. 05. 20-21 Budapest, BarCraft 2

• Válasz írásához lépj be
49 hozzászólás érkezett eddig

Swifty

Swifty

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 840 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.23, 18:57

Még nem tudjuk, mikor lesz, de akkor, ha ráérsz, gyere! Szuper lesz. :) Majd a technikát is össze kell szervezni, ez ügyben a PálinkaBowl-os tapasztalatok jól jönnének... Noraal esetleg?

BlackOrc

BlackOrc

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1293 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.23, 13:26

* A közvetítés jó lehetett volna, majd next time. A stadionpálya tetszett, kitől lehet elkérni/kölcsönözni? Jó lenne a rájátszás döntőjét közvetíteni, szívesen kommentálok is. Vagy ha valaki esetleg vállalkozna még? Jim és Bob mintára? :)

* Még egyszer köszönet a szervezőknek, illetve scottishnak a tábláért, ha még kapható valahol az enyhén sötétebb változat, lehet benevezek utólag egyre. :)

A közvetítést én is sajnáltam, de páratlanul volt a csapat nélkülem, így inkább a stream maradt el, minthogy hazaküldjünk bárkit. A döntő közvetítésébe viszont beszállnék, de nem követem annyira a ligát, mikor lesz?

Nálam vannak a táblák, szerintem van mindkét típusból.

dantes

dantes

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1080 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.23, 12:08

Koszonet mindenkinek aki barmilyen modon reszt vett a szervezesben/lebonyolitasban.

Ha valaki talalt volna egy muanyag zacsit benne 4 goblinnak, kerem szoljon.

scottish

scottish

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 697 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.22, 20:13

Sokáig tépelődtem, hogy woodyk vagy norse. Elsővel szeretek versenyen menni, de most a ligában norse-al játszom. Jobban vernek, páncélban mindegy. A skavenekhez meg nem tudok értelmes skilleket összeválogatni, sniczelen is tömör szopás volt velük menni.

A csapatot leloptam virágtól:

2 ulf 2 Block

2 Blitzer 2 Guard

1 runner dodge

1 thrower leader

1 yeti

5 line

2 rr 1 FF 1 CF 1 AC

1 nap:

Chroust (Elf)

4 Catcher 1 Block

Line 1 Guard, 1 Dodge

1 Thrower Accurate

2 Blitzer 2 Dodge

Napos idő, oda a passz. Eléggé tapasztalatlan játékos. Elment a fél meccs, mire rájött, hogy sidesteppes a blitzere.Kezdek, félidő előtt beviszem a TD-t, de két kör alatt kiegyenlít. Ej de sokat mennek a catcherek. A második félidő mesés, elveszem a labdát, kirakok négy játékosát, a másik felét KO-ra. 2-1 (4-0)

Timebandit (Necro)

2 wolf Dodge, MB

2 Wright 2 guard

2 Golem 2 Block

1 Ghoul Wrestle

5 zombi

Az MB-s farkas az überség, Gyötrelem 13 kör. Elakadt a támadásom, de TB sem remekel, nincs kontra. Egész meccsen a páncél átment, de sérülésre minden esetben 7-est dobtam. Nem ment le senki, meg nállam sem. A második félidőben dodge-os farkassal elszalad a labdával stallolni a TD zóna elé. Mindenki kilométerekre. Ekkor van három mákos köröm. Az Ulf megfekteti, a labda zónában. A farkas feláll, kicsel, beugrik, labda fel, kicsel. Majd a reroll nélküli GFI-ben eltaknyol. Gyötrelmes 0-0 (1-1)

Polly (Skaven)

skilleket már leírtam. Nagyon ki-ki meccset nyomtunk. A juggeres ratyi folyton blitzelt, sosem lett vadállat, rakta kifelé a népet. Mégis végigvittem a támadást, aztán ő is egyet (1-1, (2-2) Mivel ő nyerte meg a bulit, tökre felértékelődött bennem ez a meccs.

2. nap

Itzla (Undead)

Wright guard, tackle

Ghoul Block, surehand, wrestle

zombi ,csonti mókamiki

Simán vitte a támadást, én meg vadásztam a ghoulokra. Aztán már a mumiákra is. Második félidőben az ő térfelén, pálya szélén agyonütötte a runnert, a labda meg visszapattant az én térfelemre. Próbáltam menteni, volt két félelmetes köröm, ami izgalmassá tette a végjátékot, majd vitte a kontrát 0-2. A jobb nyert.

Grom (Elf)

4 Cather 4 Dodge

2 Blitzer 2 Dodge

2 Thrower 1 safe pass

4 line 1 guard

Na itt volt minden, a human catcher volt a blitzer. Ezt háromszor néztem be, osz't ott sidesteppelt a hátamon. A human line volt a catcher, Eddig világos? A sok dodgeos játékos odament a másikhoz, aki tudott ütni, az ütött egy kopi-csatt tiszta kombót. És ezt nyomta 16 körön keresztül.

Vittem egy TD-t, ő 2-őt, az utolsó körömben mérges voltam. A farkas fekteti a játékost a pálya szélén, de nem figyelek, és merülegesen teszem le, íygy nem marad hely mozogni. Pedig ledobtuk a runner felállt, zónafelvétel, kicsel, kicsel gfi. Megvolt mind. Hülye voltam. 1-2

Alex (Ork)

Na még kellet egy ilyen a végére, ha már nem volt törpe. BO-k Block, troll guard, blitzer strip ball, meg volt egy line, meg egy gobó.

Simán megyek kettő nullra, mert az első félidőben nem is láttam mást csak tisztát. Abban reménykedek, hogy nem fogy el a csapat, mire visz egy TD-t, erre a scrimmage linera pattan a labda, a blitzer kezébe, beviszi. Ekkor már kint a leader, meg 4 halott. Esély nincs védeni a labdát, pedig majdnem meglógtam. 2-2 (0-4)

A norse nagyon kettős, jók a skillek, bár megvesztem egy MB-ért, a yetinek nem mertem skillt adni, de szerintem egy MB-vel arathatna. Nálam sosem ölték meg. És kell egy tackle.

Swifty

Swifty

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 840 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.22, 19:50

Köszönöm a listát!

Nekem felemásan sikerült ez a torna, a statom nem lett túl rossz, főleg úgy, hogy először próbáltam gyíkemberekkel ezt a formátumot , ezért kicsit ugrás a mélybe jellege volt a dolognak.

Skillek: 1 guard (kroxi), 1 tackle, 4 block saurusoknak, 11 játékos, 3 rr, 1 ff, apo.

Az apó vs plusz szkink témában úgy érzem, jól döntöttem, kroxit és szauruszt is sikerült visszahozni vele.

A szakértelmeknél mindig az hiányzott, amit nem hoztam: az első meccsen 6 kör alatt ötször dobtam kopicsattot és duplakopit, akadt, hogy a kör első akciójaként. (Akkor pont más józan választás nem volt 1. akcióra.) Tackle-t jelző skill ringet 4 találkozón le is vettem (káosz törpék, orkok, törpék, khemrik), viszont a break tackle hiányzott. Meg a 6 blokk is. Úgyhogy nem tudom. :)

Az eseménnyel kapcsolatos visszajelzéseim:

* A hely tetszett, a végére meleg lett, de legalább senki nem fog legionella fertőzésben elhunyni. Vicces volt a kószáló nem-BB-ző emberek tekintete. 

* A közvetítés jó lehetett volna, majd next time. A stadionpálya tetszett, kitől lehet elkérni/kölcsönözni? Jó lenne a rájátszás döntőjét közvetíteni, szívesen kommentálok is. Vagy ha valaki esetleg vállalkozna még? Jim és Bob mintára? :)

* Még egyszer köszönet a szervezőknek, illetve scottishnak a tábláért, ha még kapható valahol az enyhén sötétebb változat, lehet benevezek utólag egyre. :)

BO: megnéztem a mailt, csak az nem tűnt fel, hogy a rosterek is benne vannak, köszi.

scottish

scottish

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 697 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.22, 19:24

Polly
4 gutter sprint, wrestle, block
2 blitzer mb
Ratogre jugger
Thrower leader
1 apo
1 ff
2 rr

Polly felvett skilljeire emlékszik vki? Araznarothnak jól emlékszem, hogy egy guardos és egy strip ballos blitzere, egy-egy wrestle, side step, blokk guttere és egy accurate dobója volt?

FaVi

FaVi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1686 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.22, 18:32

Polly felvett skilljeire emlékszik vki? Araznarothnak jól emlékszem, hogy egy guardos és egy strip ballos blitzere, egy-egy wrestle, side step, blokk guttere és egy accurate dobója volt?

Wolio

Wolio

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 611 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.22, 16:45

# Név - Faj

1. Stefano Polato / Polly - skaven

2. Daniel Piwek / Teillman - törpe

3. Péter Pál Hrivnák / Itzla - undead

4. Milosz Dziembowski / Sir Mewash - káosz törpe

5. Pásti László / Dantes - ork

6. Milan Kyselý / Grom - elf

7. James Hills / Claymore - ork

8. Andrzej Aleksiejczuk / ElfiC - necro

9. Sályi Attila / Swifty - lizardmen

10. Lennart Wante / Araznaroth - skaven

11. Murvai Zsolt / mR.mU - káosz törpe

12. Eck Kristóf / Chris - undead

13. Osztoics András / BlackOrc - törpe

14. Cserba Máté / TimeBandit - nekro

15. Tóth Sándor / Scottish - norse

16. János Sándor / Alex - ork

17. Miklós Cserba / Discret - underworld

18. Bereznai Gyula / Gyula - norse

19. Dominik Dalbiak / Domingo - lizardmen

20. Zoltán Laukó / FaVi - amazon

21. Jakub Jančík / Jakouback - ember

22. Michal Zietkowski / Micanser - khemri

23. Michal Chramosta / Chroust - elf

24. Bódis Kornél / Nelkor - káosz törpe

Módosította Wolio: 2017.05.22, 16:48

BlackOrc

BlackOrc

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1293 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.22, 15:33

Örülök, hogy örültök, szerintem is jól sikerült, kellett hozzá, hogy sokan besegítsenek a szervezésbe, köszönet érte.

Válaszolok 2 felvetésre:

A résztvevők csapatlistáit v legalább a fajokat publikálnátok?

NAF-on fent van, tourneys-Palinka2-viewmatches-advancedview, avagy itt. De remélem megkapta mindenki ugyanezt a linket tartalmazó mailt is, mert kértem benne, hogy nézzetek rá, van-e vmi error az adatrögzítésben.

Mielőtt ide illesztem a mérkőzés beszámolókat gyorsban pár gondolat.

- következő alkalommal ne lehessen proxy-t hozni ez egy nemzetközi verseny tessék kölcsönkérni (igazából festve lenne szép)

- következő versenyen legyen lezárva a nevezés és a leadott csapatlapokat ellenőrzés után kinyomtatva PB pecséttel ellátva a regisztrációs díj kifizetésekor a kezébe nyomni (nem mindenki fejszámoló hogy helyben gyorsan meccs előtt ellenőrizze az ellenfelét és véleményem szerint nem is neki kell)

- következő versenyen vegyük komolyabban/szigorúbban a mérkőzés(ek) lefújását (ne legyen kivétel ha vége az időnek minden asztalon legyen vége)

1. Proxyzás tiltásával egyetértek, valahogy fel sem merült, nem jutott eszünkbe, hogy kellene, mert különben lesz proxy...

3. A meccsekre egyrészt több időt hagyunk majd és tényleg mérni kéne, de nemcsak a köröket, hanem a felállást, miegyebet, mert az sem jó, ha van 70-70 perc és 140 percig tart a meccs, mert akkor a felállások alatt is megy a 140 perc, míg a 70-70 nem fogy. Így a végén ugyanúgy le kell fújni, csak éppen még bosszantóbb lesz, hogy látszólag még mindkét félnek lett volna mondjuk 8-8 perce, csak éppen a 140 fogyott el.

2. Ha rajtam múlik, akkor a nevezést nem zárom le, nem akarok senkit elküldeni, aki aznap ébred úgy, hogy dejólenne egy kis 2 napos BB kupán részt venni. De jellemzően ilyen kevés van, így a többséget tényleg ki lehet nyomtatni, azt az 1-2 lastminute jelentkezőt meg megnézzük a helyszínen.

discret

discret

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1719 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.22, 13:09

Először is köszönöm a lehetőséget, hogy Budapestre jöttek külföldi edzők a szervezők munkájának gyümölcseként.

Mielőtt ide illesztem a mérkőzés beszámolókat gyorsban pár gondolat.

- következő alkalommal ne lehessen proxy-t hozni ez egy nemzetközi verseny tessék kölcsönkérni (igazából festve lenne szép)

- következő versenyen legyen lezárva a nevezés és a leadott csapatlapokat ellenőrzés után kinyomtatva PB pecséttel ellátva a regisztrációs díj kifizetésekor a kezébe nyomni (nem mindenki fejszámoló hogy helyben gyorsan meccs előtt ellenőrizze az ellenfelét és véleményem szerint nem is neki kell)

- következő versenyen vegyük komolyabban/szigorúbban a mérkőzés(ek) lefújását (ne legyen kivétel ha vége az időnek minden asztalon legyen vége)

1.mérkőzés Elfic 0-3 (nekro, 12 babával, 2 guard-gólem,wight, 4 block-gólem,ghoul,farkas,farkas, 3RR)
Szépen végigvitte a támadását a 8.körig miközben pakolt kifelé így Fezglitch kénytelen volt pályára menni az utolsó körre. A coach sikeres reklamálását követően újra pályára forgott, hogy aztán rögtön egy pitch invasion végleg kivegye a meccsből. Skitter semmit nem döfött át pedig próbálkozott elégszer. Sima meccs volt, esélytelenül.

2.mérkőzés mr.mu 1-1 (káposztatörpe, mino, 2 bull-block, sok törpe-egy grab, 3 hobo-block és 2 birkózás, 3RR)
Saját támadásom elakadt de szerencsémre nem sikerült a matek az Élő Legendának és a kocka sem akarta, hogy hamar lezáruljon a mérkőzés. Ezért aztán a másodikban szépen besétált majd az idő szorításában repült a gobo, landolt és GFI után döntetlenre mentette a talákozót. Igazából egyikünk sem érdemelt pontot.

3.mérkőzés domingo 1-1 (lizard, krox, 6 saurus-mind blokkal, 5 skink, 3RR)
Támadott, ledöftem, kirakta Skittert (természetesen skink blokkolással mert úgy a faja). Továbbjött, bevitte. Büdös golyós ütött-vágott, skinkból nem sok maradt (kavics a fejbe plusz blokk/tackle nekik, mert megérdemlik). Ebből kifolyólag saurus cselezésekbe bonyolódott kevés sikerrel, a végén egyenlítés heje-huja vigalom habos fánk a jutalom.

Első nap végén győzelem nélkül, de nem pont nélkül távoztam.

4.mérkőzés Chroust 2-1 (elf -high elf ami pro elf, sok-sok dodge, APO és talán 3RR)
Támadni akart én meg nem ellenkeztem pláne, hogy bribe lett a kirúgás eredménye. Láncos golyós elégedetten itta a sörét a büfében. Bevitte ez nem volt kérdés azért menet közben egy elkapót Skitter kifilézett de az APO összefércelte. Indult a dara. a hetes vért kicsit sem állt ellen így agyba-főbe vertem és bribe-nak köszönhetően a második félidőben folytattam. Győztem! Mint később kiderült először és utoljára.

5.mérkőzés Claymore 0-2 (ork, 4 BOB-2 block, 4 blitzer-MB, guard, 4 goblin, 4 dobó ja nem csak 1 és troll, 2+1RR, nem emlékszem minden skilljére)
Pedig jól indult. Kő be, BOB ki-végleg. Aztán minden körben kirakott valakit a MB+stunty kombóval, hamar elfogytunk és kitartott a végéig ahol kínomban már a vonal előtt szúrtam dobót de nem sikerült így kitessékelte a sztárt aki ezen megsértődött és inkább meghalt. A 9-es vért 4-es erővel még Fezglitch-nek is sok volt. Nem jött be igazán semmi. A végén még megoldótt egy zónában felveszem a goblinnal és a szerelős blitzer mellett kettőt cselezve és mindent bele lépéssel elveszem a kisvesztest is tőled. Kösz szépen!

6.mérkőzés Micanser 1-1 (khemri, 4 ilyen múmia féle-3 guard, block, 2 blitzer, 2 dobó-block, csonti annyi, hogy sok)
Elsőre azt gondoltam, hogy dejó lassúak, Aztán másodikra meg, hogy utálom az élőholt csapatokat. Négy darab 4-es erő! Hát, hogy menjek át rajtuk? Sehogy. Ráadásképpen lefejelte a blokos fáslival golyófejet aki feladta a meccset ezek után. Azért a végén csak sikerült annyira kimozgatnom, hogy Skitter egy hand-off után elszaladt és csak zónát tudott rá tenni amit aztán lebliztzeltem róla és előny itt. A másodikban miután touchback lett persze nehogy szenvednie kelljen a labdafelvétellel, végignéztem hogyan nem férek hozzá sehogy. Utolsó körös TD lehetőség elment azon, hogy olyan hátra rúgta ahonnan nem értem fel goblinhoz gfi-vel sem.

Összesítve?
Nem verseny csapat ez nem kérdés. 
Máshogyan?
Fezglitch várakozáson felül teljesített, Skitter alul de nem hagynám ki. Troll blokk rendben (guard? annyit nem ért volna ha meg hülye akkor kuka és dobtam rá szépen RS-t), blitzerek frenzy/tackle kombó hát talán majd legközelebb (bár egy kitolás volt és dodge-ost is ütöttem meg szerelés segítségével), dobó leader muszáj mert két újra kevés, a másiknak blokk jól jött, linerat wrestle igen de legközelebb a másodiknak is gobo skill helyett.

Wolio

Wolio

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 611 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.22, 08:58

Este ki rakom ide a fajokat. ;)

Swifty

Swifty

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 840 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.22, 07:47

Köszi a szervezést, flottil ment minden. :)

A résztvevők csapatlistáit v legalább a fajokat publikálnátok?
Lehet fent van itt valahol: http://pb.obudanik.hu/results?comps%5B%5D=13 , csak én nem találom.

Wolio

Wolio

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 611 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.22, 06:40

Köszönöm mindenkinek a segítségeket és a részvételt! ;)

scottish

scottish

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 697 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.21, 20:56

Köszönöm a temérdek szervezést. A hangulat remek volt. Nagyon sokat tanultam a két napból. A meccsekről részletekben írok majd.

Módosította scottish: 2017.05.21, 20:56

discret

discret

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1719 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.20, 07:33

Nagy a csend...

Swifty

Swifty

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 840 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.18, 17:04

Ezt nem ide akartam írni... :)

Módosította Swifty: 2017.05.18, 17:04

Kopi_

Kopi_

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 847 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.18, 14:58

Köszönöm, köszönjük!

Sziasztok!

Az egyik barátom (Bereznai Gyula) megbízásából írok. Nem tudnátok neki kölcsönadni 2 Norse Linemen-t a PálinkaBowlra?

Válaszotokat előre is köszönöm!

Üdv:
Attila

Viszek

discret

discret

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1719 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.18, 11:03

Viszek.

Festett nekro csapat kölcsönbe a PB-re valaki?

2farkas

2gólem

1ghoul

2wight

5zombie

Köszönöm!

Wolio

Wolio

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 611 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.18, 10:33

Sziasztok!

Az egyik barátom (Bereznai Gyula) megbízásából írok. Nem tudnátok neki kölcsönadni 2 Norse Linemen-t a PálinkaBowlra?

Üdv:
Attila

Viszek

Kopi_

Kopi_

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 847 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.18, 09:46

Sziasztok!

Üdv:

Attila

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]