Ugrás tartalomhoz

Star Wars regények

• Válasz írásához lépj be
1073 hozzászólás érkezett eddig

Garaboncias

Garaboncias

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1660 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.04.22, 18:17

Angol fordítás készülhet Nyulászi Zsolt és Gáspár András Han Solo könyveiből?

https://ziro.hu/bovitett-univerzum-es-legendak/angolra-forditjak-nyulaszi-zsolt-es-gaspar-andras-han-solo-regenyeit/

WCB

WCB

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 468 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.08.04, 21:10

Most volt a könyvesblog podcastjában szó a SW könyvekről - bár leginkább nem a regényekről, de pár érdekes infó azért akadhat benne mindenki számára:

http://konyves.blog.hu/2015/08/04/hogyan_epul_a_star_wars-konyvbirodalom

petkenuke

petkenuke

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 6 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2014.10.10, 07:44

Szia!

Ha esetleg belefér, a bookdepo-n kapható, nem drága és nincs postaköltség.

Már persze, ha a kiadó stimmel (Bantam USA).

Sziasztok!

Az a helyzet h én angolul olvasom a SW könyveket, és most jól kiszúrt velem az egyik könyvesbolt, amikor megrendeltem tőlük a Thrawn-trilógiát. Ugyanis a második részt másik kiadásban rendelték, mint a többit, és nagyon nem illik be a másik kettő közé a polcon.

Kérdésem, tudtok esetleg használtan a régi kiadásból? Az új kiadást ki sem nyitottam, elcseréleném rá akár.

Itt látható képen a különbség. (Nem szúrtam be mert túl nagy)

Nekem a jobb oldalit adták, a Legends változatot, viszont a bal oldalira lenne szükségem.

http://lordofthelasersword.com/wp-content/uploads/2014/09/BtU5TBDIgAA8ZUR.jpg-large.jpeg

Igen, innen szoktam rendelni én is. A probléma az, hogy ezt az új borítót most vezetik be, és nem tudják, h melyikkel küldik, a webshopon a képek nem mindig a legfrissebbek. Írtam is nekik emiatt, de mivel az ISBN szám is ugyanaz meg minden, nem tudják garantálni, hogy melyik változatot kapom.

rokarege

rokarege

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 599 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.10.09, 19:35

Szia!

Ha esetleg belefér, a bookdepo-n kapható, nem drága és nincs postaköltség.

Már persze, ha a kiadó stimmel (Bantam USA).

Sziasztok!

Az a helyzet h én angolul olvasom a SW könyveket, és most jól kiszúrt velem az egyik könyvesbolt, amikor megrendeltem tőlük a Thrawn-trilógiát. Ugyanis a második részt másik kiadásban rendelték, mint a többit, és nagyon nem illik be a másik kettő közé a polcon.

Kérdésem, tudtok esetleg használtan a régi kiadásból? Az új kiadást ki sem nyitottam, elcseréleném rá akár.

Nekem a jobb oldalit adták, a Legends változatot, viszont a bal oldalira lenne szükségem.

http://lordofthelasersword.com/wp-content/uploads/2014/09/BtU5TBDIgAA8ZUR.jpg-large.jpeg

Módosította rokarege: 2014.10.09, 19:37

petkenuke

petkenuke

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 6 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2014.10.09, 10:38

Sziasztok!

Porszem

Porszem

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 40 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.27, 07:37

Köszönöm a válaszokat!

harlequin10

harlequin10

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 190 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.25, 17:25

Én olvastam A Gonosz Útvesztője és a Sötét Nagyúr könyveket...bejött. Nem azt mondom, hogy a világ legjobb könyvei de mint trilógia (ugye a Sithek Bosszúja a középső rész) kifejezetten érdekes. Tetszik az író stílusa, mivel egy egyedi belső nézőpontot mutat így "látjuk" a vívódást egy-egy szereplő lelkében. Mivel mindig is Vader volt a kedvenc szereplőm a SW Univerzumban tényleg "jó" kritika, hogy egy 10-es skálán Nekem 8-as.

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5256 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.24, 06:18

James Luceno: Sötét nagyúr című könyvét olvasta már valaki?
Milyen?

Hosszan: http://lfg.hu/14457/ismerteto/james-lucano-sotet-nagyur-ajanlo/
röviden: 5/3-5/4, átlagos.

Porszem

Porszem

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 40 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.23, 21:44

James Luceno: Sötét nagyúr című könyvét olvasta már valaki?
Milyen?

lezmen

lezmen

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 149 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.03, 08:39

Star Wars rajongók, figyelem!

Szeptember 7-én, szombaton, 10 órától, összejövünk

Star Wars LCG-t
http://usetheforce.gportal.hu/gindex.php?pg=35714989&postid=1023836

játszani,
az Anduril Lángja Társas- és Kártyajáték Klub-ban.
(1133 Budapest Visegrádi utca 83/c.)
Kártya jut mindenkinek, a szabályokat elmagyarázzuk!
Minden érdeklődőt szeretettel várunk.
Gyertek minél többen!

Módosította lezmen: 2013.09.03, 08:40

Porszem

Porszem

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 40 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.02, 17:54

Timothy Zahn: Hűség c. könyvének van köze a Zahn trilógiához vagy ez önálló regény?

Nincs köze a Thrawn trilógiához, ez egy különálló regény ami a Csillagok háborúja után, de a Birodalom visszavág előtt játszódik.

Gregorius

Gregorius

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 607 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.02, 17:39

Timothy Zahn: Hűség c. könyvének van köze a Zahn trilógiához vagy ez önálló regény?

Porszem

Porszem

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 40 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.01, 09:18

A héten végeztem Timothy Zahn: Hűség című könyvével. A történet 5 rohamosztagosról szól akik két esemény kapcsán dilemmába kerülnek és szökni kényszerülnek. A történet szereplői még Mara Jade, akinek egy árulót kell előkerítenie valmint Luke, Han Solo és Leia hercegnő akik egy a Birodalomtól elszakadni kívánó rendszert próbálnak a Szövetség oldalára állítani. A három szál lassan fut össze a történetben. Az egyetlen problémám ezekkel a történetekkel az, hogy előre tudom, semmi fontos, lényegbe vágó nem fog történni bennük, hiszen azok a megfilmesített történetekben zajlanak.
A könyv mindenesetre sokkal szórakoztatóbb mint a Halálcsillag volt. (legalábbis számomra)

Bane

Bane

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 102 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2013.08.27, 19:43

A Darth Plagueis nálam most első számú kedvenc az Árulás mellett.

Grimlock

Grimlock

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 295 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2013.08.25, 21:46

Nekem a Halálcsillag kifejezetten tetszett (SW regény-skálán nálam 10/10-es), rendesen kibővíti az űrállomás történetét, nem olyan nyögvenyelősen és sok mindent belemagyarázva, mint a Darth Plagueis, ahol Plagueis azért még megélte a Baljós Árnyak végét.

Értem én, hogy ízlések és pofonok, de, ha ez nálad 10/10, el sem merem képzelni, hogy milyen lehet ami gyenge... Mondjuk olvasás közben kiderül, hogy Star Trek! Ezt tudom elképzelni. :)
Ne vedd kötekedésnek, nem állt szándékomban megbántani! Csak tényleg meglep, hogy ez valakinek ennyire tetszik.

Nálam a gyenge az a Darth Plagueis - az kapja az 1 pontot a 10-ből, és nem csak azért, mert rühellem a Baljós Árnyakat. Egyszerűen vannak olyan történések, amik nincsenek kibontva, és egy rövidebb kutatómunka után kiderült, hogy amúgy is csak a levegőben lógnak (pont ilyen két fontosabb történés, az egyik hogy Plagueis mestere átbillentette egymaga az Erőt a Sötét Oldal felé, a másik meg hogy Plagueisék egy sufniban ezt a hatást még fokozták)

A Halálosztag olyan 5-6 pontos - nem világrengető regény, egy sima zombis akció SW köntösben - ha kihagyták volna Solóékat, talán jobb is lehetett volna.

Bane

Bane

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 102 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2013.08.23, 15:17

Én itt kapásból 40 db 5 csillagos értékelést szúrtam ki.
https://www.szukits.hu/egyeb/376-halalcsillag.html

Azt tapasztalom, hogy az olvasók legalább 80-90%-a szereti ezt a könyvet.

És Te elolvastad a könyvet? Hogy látod?

Én szintén a legjobbak között tartom számon. Nagy élmény volt.

Porszem

Porszem

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 40 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.08.22, 20:22

És Te elolvastad a könyvet? Hogy látod?

Bane

Bane

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 102 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2013.08.22, 15:33

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5256 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.08.20, 19:09

Mivel szerintem is jó könyv elmondom mi az ami nem - pl a Halálosztag. Az kimondottan nem tetszett.

Porszem

Porszem

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 40 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.08.20, 13:06

Nekem a Halálcsillag kifejezetten tetszett (SW regény-skálán nálam 10/10-es), rendesen kibővíti az űrállomás történetét, nem olyan nyögvenyelősen és sok mindent belemagyarázva, mint a Darth Plagueis, ahol Plagueis azért még megélte a Baljós Árnyak végét.

Értem én, hogy ízlések és pofonok, de, ha ez nálad 10/10, el sem merem képzelni, hogy milyen lehet ami gyenge... Mondjuk olvasás közben kiderül, hogy Star Trek! Ezt tudom elképzelni. :)
Ne vedd kötekedésnek, nem állt szándékomban megbántani! Csak tényleg meglep, hogy ez valakinek ennyire tetszik.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]